piątek, 16 sierpnia 2019 r.

18:00
Sierakowice, Amfiteatr Szerokowidze
Już w piątek 16 sierpnia Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W tym roku na sierakowickiej scenie wystąpią: Anna Karwan, grupa Tabu, The Mind Seekers, a gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska. W programie także Festiwal Kolorów oraz obchody 120-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Sierakowicach.
Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach 2019
sobota, 17 sierpnia 2019 r.

09:00
Sulęczyno, Sulęczyno trasa wzdłuż rzeki Słupi
W sobotę 17 sierpnia w Sulęczynie odbędzie się Terenowy Turniej Łuczniczy o Puchar Wójta Gminy Sulęczyno. Łucznicy zmierzą się ze zwierzaczkami 3D w standardowej rundzie 28 figur.
Terenowy Turniej Łuczniczy "KASZEBE 3D 2019" w Sulęczynie

10:00
Brodnica Górna, ośrodek CSWiPR Złota Góra
UKŻ Lamelka Kartuzy zaprasza na szkolenie na Patent Żeglarski. W sobotę 17 sierpnia o godzinie 10.00 w Centrum Sportów Wodnych i Promocji na Złotej Górze spotkanie organizacyjne na kurs żeglarza jachtowego.
Szkolenie na Patent Żeglarski na Złotej Górze

16:00
Sulęczyno, Żeromskiego 5
W sobotę 17 sierpnia o godz. 16 w Sulęczynie podziwiać będzie można rywalizację sportowo-pożarniczą druhów z jednostek OSP gminy Sulęczyno. Ochotnicy zmierzą się w takich konkurencjach jak musztra, ćwiczenie alarmowo-bojowe i sztafeta.
Zawody Strażackie w Sulęczynie

16:00
Staniszewo
Sołtys Staniszewa wraz z Radą Sołecką zapraszają w sobotę 17 sierpnia na festyn i wspólną zabawę wszystkich mieszkańców sołectw oraz okolicznych wsi. W programie rodzinna zabawa i dobry humor.
Festyn Sołecki w Staniszewie

17:00
Kartuzy, Rynek
W kolejnej odsłonie cyklu Muzyki Świata na Rynku w Kartuzach dla kartuskiej publiczności zagra Gang Szeryfa. Weź udział w muzycznej podróży z najlepszymi polskimi i światowymi przebojami, która odbędzie się w sobotę 17 sierpnia.
Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach

19:00
Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach
Przed nami już czwarta odsłona tegorocznego Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach. Tym razem organizatorzy zapraszają do Drewnianego Zabytkowego Kościoła w Sierakowicach na koncert uczestniczek V Kaszubskiego Warsztatu Wokalnego w Gowidlinie.
9. Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach
niedziela, 18 sierpnia 2019 r.

10:00
Żukowo, stadion gminny
Nadchodzi wielkie święto piłkarskie dzieci i młodzieży. W niedzielę 18 sierpnia, w Żukowie odbędzie się kolejny turniej Regionalnej Ligi Piłki Nożnej. Dzieci i młodzież poczują ducha piłkarskich mistrzostw.
Turniej Euro RegioLigi w Żukowie

11:00
Chmielno, stadion gminny
W niedzielę 18 sierpnia na Stadionie Gminnym w Chmielnie odbędą się Dożynki Gminno- Parafialne połączone z Festiwalem Tradycji Kaszubskich XVII. W programie m.in. stoiska przygotowanie przez reprezentantów sołectw, stoiska wytwórców produktów regionalnych, strefa zabaw dla dzieci, konkursy, występ Kabaretu PAKA. Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Kalaga.
Festiwal Tradycji Kaszubskich w Chmielnie

14:00
Borcz, przy Szkole Podstawowej
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Sołtys oraz Rada Sołecka Wsi Borcz zaprasza na Dożynki Gminy Somonino.
Dożynki Gminy Somonino w Borczu

14:00
Szymbark
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - tak zapowiada się VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich.
VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich w Szymbarku

17:00
Kartuzy, Rynek
Tegoroczny cykl Muzyki Świata na Rynku w Kartuzach zwieńczy zespół Francais. Największe francuskie przeboje będzie można usłyszeć w niedzielę 18 sierpnia.
Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach
« sierpień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd