piątek, 27 września 2019 r.

09:00
Kobysewo, Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej, Polna 3
W piątek 27 września o godzinie 9 w Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu Kartuskiego. Radni między innymi podejmą uchwałę w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności gimnazjów specjalnych w Kartuzach i Żukowie.
Sesja Rady Powiatu Kartuskiego

17:00
Kartuzy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Dworzec Integracyjny I piętro
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Kartuzy w akwarelach" Artura Bełczykowskiego.
Wernisaż wystawy "Kartuzy w akwarelach" Artura Bełczykowskiego.

18:00
Kartuzy, Muzeum Kaszubskie, ul. Kościerska 1
W piątek, 27 września o godzinie 18 w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera odbędzie się wystawa fotografii Ryszarda Mielewczyka pt. "Jesień się zaczyna". W programie również występ zespołu "Czinda da".
Wernisaż Ryszarda Mielewczyka "Jesień się zaczyna"
sobota, 28 września 2019 r.

10:00
Kartuzy, Plac im. Solidarności
Prezentacje produktów rolnych, ekologicznych, sprzedaż miodu i kosmetyków ekologicznych. Do tego doradztwo specjalistyczne i szerokie prezentacje gospodarstw i Kół Gospodyń Wiejskich. To niektóre z atrakcji XIV Kartuskich Targów Produktów Ekologicznych, które odbędą się w sobotę, 28 września.
XIV Kartuskie Targi Produktów Ekologicznych i II Pomorski Ekofestiwal w Kartuzach

11:00
Przodkowo, stadion gminny
W sobotę 28 września o godzinie 11.00, na stadionie w Przodkowie odbędzie się kolejny mecz w ramach IV ligi. Drużyna GKS Przodkowa podejmie zespół GKS Cartusii 1923 Kartuzy.
Mecz GKS Przodkowo - Cartusia 1923 Kartuzy

12:00
Kartuzy,Kartuskie Centrum Kultury, Klasztorna 1
W sobotę, 28 września odbędzie się uroczyste zakończenie V Żeglarskiego Pucharu Kaszub.
Podsumowanie V Żeglarskiego Pucharu Kaszub

12:00
Kościerzyna, parking przy ul. Ogrodowej
Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie. Spędź wrześniowy weekend podczas Festiwalu Smaków Food Trucków. Już 28 i 29 września w Kościerzynie na parkingu przy ul. Ogrodowej szykuje się porządna wyżerka!
I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

17:00
Chmielno, sala widowiskowa Domu Kultury
Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Chmielanie" w sobotę, 28 września zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia działalności zespołu. Wstęp wolny.
Jubileusz 35-lecia Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Chmielanie"
niedziela, 29 września 2019 r.

12:00
Kościerzyna, parking przy ul. Ogrodowej
Wrześniowy weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie. Spędź wrześniowy weekend podczas Festiwalu Smaków Food Trucków. Już 28 i 29 września w Kościerzynie na parkingu przy ul. Ogrodowej szykuje się porządna wyżerka!
I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie

11:00
Stężyca
W ostatnią niedzielę września drugi etap zmagań w jesiennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019 w Stężycy. Zawodnicy będą się ścigać na dwóch trasach: 50 km i 25 km. Nowością w jesiennej edycji tegorocznego cyklu będzie wprowadzenie klasyfikacji drużynowej!
Garmin MTB Series w Stężycy

11:00
Chmielno, sala widowiskowa Domu Kultury
W dniach 27 - 30 września na Kaszubach przebywać będzie Zespół Ludowy Lomničanie z Wielkiej Łomnicy w Słowacji. W niedzielę, 29 września wystąpi w Chmielnie.
Zespół ludowy "Lomničanie" ze Słowacji wystąpi w Chmielnie

13:00
Chmielno
Już w niedzielę, 29 września Chmielno ugości biegaczy z całej Polski. Tego dnia odbędzie się XXV Bieg Damroki w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Okolo 600 osób z całego kraju zmierzy się z dystansem 10-kilometrowym ulicami Chmielna i Zaworów - wokół Jeziora Kłodno.
XXV Bieg Damroki w Chmielnie

14:00
Lisie Jamy, przy szkole
Wiele atrakcji czeka na uczestników Święta Ziemniaka w niedzielę, 29 września w Lisich Jamach. W programie m.in. występy kół KGW, pokazy strażackie, wesołe miasteczko. Będzie można skosztować wielu potraw - w tym oczywiście z ziemniaków.
Święto Ziemniaka w Lisich Jamach
« wrzesień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd