:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
Wieści z samorządów, Socha skrytykował szefa wniósł odwołanie - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 29/10/2019 10:57
Ania Lehmann

Wprowadzanie chaosu, nieprzewidywalność, destrukcyjne działania, niekompetencję, a także reprezentowanie jedynie radnych swojej koalicji, a pozostałych radnych traktowanie lekceważąco i wrogo – takie zarzuty siedmioro radnych postawiło Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kartuzach Mariuszowi Trederowi. Zapowiadany już nie raz wniosek o jego odwołanie podczas poniedziałkowej sesji złożył radny Arkadiusz Socha. Radni nie mieli jednak nawet okazji głosować nad projektem uchwały. Nie obyło się za to bez ostrej wymiany zdań.

Złożenie wniosku o odwołanie z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach Mariusza Tredera radny Arkadiusz Socha zapowiadał już niejednokrotnie. Dotyczący tego projekt uchwały, podpisany przez siebie oraz radnych: Lidię Peplińską, Dorotę Zarach, Wioletę Stoltmann, Irenę Roszkowską, Jarosława Plichtę, Halinę Steinkę oraz Mirosława Paczoskę, postanowił wnieść do porządku obrad poniedziałkowej sesji.

- Pan radny Mariusz Treder wypełniając w sposób niewłaściwy funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach stracił zaufanie części radnych. W ocenie wnioskodawców nie reprezentuje całej rady, a jedynie tą część, z którą stworzył koalicję po ostatnich wyborach samorządowych. Pozostałych radnych traktuje lekceważąco i wrogo, co oznacza, że nie rozumie roli przewodniczącego . Postawa Pana Przewodniczącego nie sprzyja konsolidacji rady. Prowadzi do powstawania podziałów, niejednokrotnie szeroko komentowanych na zewnątrz. Sytuacja taka jest nie do zaakceptowania. Stawia gminę Kartuzy w niekorzystnym świetle, co wpływa negatywnie na jakość współpracy z partnerami zewnętrznymi – uzasadniał wniosek radny Arkadiusz Socha.

Jako jeden z przykładów podał petycję w sprawie budowy kolejnego etapu obwodnicy Kartuz, którą stworzyła tylko grupa radnych na czele z radnym Mariuszem Trederem. Ponadto grupa radnych zarzuca szefowi rady stronniczość i arogancje podczas prowadzenia obrad, w tym dopuszczanie do głosu w kulminacyjnych momentach radnych według własnego uznania, przy tym często komentując wypowiedzi burmistrza i radnych wedle własnej opinii na dany temat, co zdaniem wnioskodawców uchwały jest karygodne i niedopuszczalne, a przede wszystkim niezgodne z rolą i kompetencjami przewodniczącego. Wspomniano także zwiększenie diet dla przewodniczących komisji.

- Kolejnym przykładem arogancji jest jednoosobowe podejmowanie decyzji przez pana przewodniczącego, komu usprawiedliwić a komu nie, nieobecności na sesji.(...) Podjęcie decyzji o wystąpieniu gminy Kartuzy ze Związku Miast Polskich było największym błędem Rady Miejskiej w Kartuzach ostatnich lat. Straciliśmy możliwość wpływania na kluczowe rozstrzygnięcia dotyczące funkcjonowania samorządu w Polsce. Straciła także wymiernie gmina Kartuzy, o czy powiedziano i napisano już bardzo dużo. Należy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że pan przewodniczący był jednym z sygnatariuszy uchwały o wystąpieniu gminy ze związku, ale w głosowaniu nad nią zmienił zdanie i był przeciw jej podjęciu, obarczając tym samym odpowiedzialnością za tą błędną decyzję pozostałych radnych ze swojej koalicji – czytał uzasadnienie uchwały radny Socha.

- Żaden z radnych, sygnatariuszy niniejszego wniosku o odwołanie, nie zaufałby już nigdy osobie, która postępuje w taki sposób. Pozostawienie pana Mariusza Tredera na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach, nie gwarantuje rzetelnego i bezstronnego działania na rzecz interesu mieszkańców gminy Kartuzy. Tylko niezwłoczne jego odwołanie i wybranie na stanowisko przewodniczącego innej, kompetentnej i koncyliacyjnej osoby, przywróci dobre imię Radzie Miejskiej w Kartuzach, tak bardzo nadszarpnięte przez chaos, nieprzewidywalność, destrukcyjne działania i niekompetencję pana przewodniczącego – podsumował radny Arkadiusz Socha.

W odpowiedzi szef radnych stwierdził, że nie widzi powodu, dla którego nie mógłby poddać się weryfikacji swojego postępowania jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach. Skomentował też działalność radnych, którzy podpisali się pod projektem uchwały.

- Nie jestem "przyspawany" do stanowiska, więc nie widzę przeszkód, by poddać się weryfikacji - kontrował Mariusz Treder.

- Nie dziwię się panie Arkadiuszu, że irytuje pana taka sytuacja, że radni podejmują istotne sprawy dla naszej gminy. Proszę powiedzieć, ile razy był pan na dyżurze przez ostatni rok. Czy był pan chociaż raz? Jest to jedyny projekt uchwały, który państwo przez ostatni rok złożyliście. Nie bierzecie pod uwagę tego, że trzynaścioro radnych wkład sporo pracy, żeby działać na rzecz rozwoju tej gminy. Wydaje mi się, że gdybyście państwo wykazali choć odrobinę inicjatywy dla rozwoju tej gminy, to byłoby milej i przyjemniej. A pan tylko ma pretensję, że nie jest pan przewodniczącym żadnej komisji, w tym rewizyjnej. Mam świadomość, że pana irytacja wynika właśnie z tego powodu. Mimo wszystko takie są prawa demokracji i radni nie udzielili panu mandatu zaufania, aby był pan członkiem komisji rewizyjnej - dodawał.

W dyskusję, a właściwie w przepychankę słowną, włączyli się także inni radni. Głos zabrał też burmistrz Kartuz.

- Takiej sytuacji jeszcze w życiu nie przeżywałem. Minął rok od wyborów. Pan przewodniczący rady Mariusz Treder, był u mnie tylko raz w gabinecie, gdzie go na siłę wciągnąłem, kiedy była mowa o Związku Miast Polski. Od tego momentu pan Mariusz Treder nigdy nie był w moim gabinecie, żeby porozmawiać o problemach rady, sesji, czy innych tematach – mówił burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Pomyliliście państwo kompetencje rady i burmistrza. Ja wykonuję obowiązki wszystkich mieszkańców i nie pytam się każdego z osobna i nawet państwa, jak mam to robić. Rada jest organem, który ma wspierać burmistrza, a nie przeszkadzać. Na pierwszej sesji powinien pan wstać i powiedzieć, panie burmistrzu cieszę się i gratuluję, będziemy pana wspierać. To byłaby dobra inicjatywa tej rady  - podnosił gospodarz Kartuz.

- Rozumiem, że jest pan poirytowany tym, że radni chcą działać na rzecz rozwoju tej gminy i walczą o kluczowe inwestycje - ripostował przewodniczący Mariusz Treder.

Wiceburmistrz Sylwia Biankowska dołączając do dyskusji, zacytowała ustawę o samorządzie gminnym, przytaczając, że burmistrz jest jedyną osobą, która reprezentuje gminę na zewnątrz.

- To jest żenujące. Momentami te obrady można potraktować jako kabaret. Niestety ustawodawca zapisał jednoznacznie -  jedynym reprezentantem gminy na zewnątrz jest burmistrz. Nawet pan przewodniczący nie ma prawa reprezentować rady na zewnątrz - uzupełniał burmistrz Gołuński.

- Rozumiem, że według pana burmistrza i pani burmistrz, to radny nie ma nic do powiedzenia, nie może się z nikim spotykać, dyżury są niepotrzebne, interpelacji też lepiej nie pisać, bo i tak wszystko jest tak, jak pan burmistrz chce. Tak właśnie działa to w naszej gminie i burmistrz chciałby, by tak było. Ja na to nie pozwolę. Zawsze będę działać na rzecz mieszkańców - komentował radny Tyberiusz Kriger.

Ostatecznie większością głosów, 10 przeciw i siedmioma „za” radni nie wyrazili zgody na wprowadzenie projektu uchwały do porządku obrad. Przewodniczący Mariusz Treder wstrzymał się od głosu.

Reklama

A. Socha skrytykował szefa rady i wniósł o jego odwołanie komentarze opinie

 • gość 2019-10-29 14:52:47

  sOCHA IDŹ PRECZ I WEŹ gOŁUŃSKIEGO .

 • gość 2019-10-29 14:53:17

  Brawo Panie Socha!!! W końcu cos konkretnego

 • gość 2019-10-29 15:59:30

  Burmistrz ze swoja małą grupą mają problem. Nie mają sposobu na Tredera i jego zwartą grupę. Mieszkańcy Łapalic i Prokowa nie chcą kurnika - Treder z radnymi działają więc kurnik nie powstanie,. Mieszkańcy Brodnicy Górnej nie chcą kurnika - Treder z radnymi znowu działa, Burmistrz nie ma informacji na temat Gdańskiej i wiaduktu - Treder i radni zadają niewygodne pytania, Burmistrz wprowadza zmiany w organizacji ruchu w mieście - mieszkańcy niezadowoleni i znowu Treder z radnymi się dopytują. Widać koniec władzy absolutnej w Kartuzach i to najważniejsze. Wniosek słaby i bezsensowny.

 • gość 2019-10-29 16:01:46

  Panie Treder działajcie z waszymi radnymi w sprawie obwodnicy. widać, że jesteście za nami mieszkańcami. brawo

 • gość 2019-10-29 16:04:39

  fajna ta grupa radnych burmistrza z Socha na czele , jeden projekt uchwały przygotowali przez cały rok. Odwołać tych radnych !

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 16:13:32

  Jeden wielki cyrk na tej sesji... przecież tam każdy sobie wbija szpile w plecy... a przecież chodzi o dobro miasta i mieszkancow...aż boli serce, że świadomie radni i przewidniczacy sobie dogryzają NIE O TO CHODZI... gorzej niż w sejmie!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-10-29 17:00:26

  To rada to nie rada, to stanu umysłu. Abstrahuję od tego, że stare chłopy często zachowują się jak dzieci. Szkoda, że was wyborcy nie widzą, bałwany.

 • Jarek7311 - niezalogowany 2019-10-29 18:35:38

  A w Kartuzach jak zwykle się "żrą" a w Borowie czekają aż otworzą oficialnie wreszcie via Topolowa ,bo ciemno jak w d.....lampy są droga ładna...ale cimno jak w d.....chyba czeka do następnych wyborów samorządowych...aby można było przeciąć wstęgę...zapraszamy ...Niech stanie się światłość ....i pana Gołuńskiego i pana Tredera...i czekamy na dalszy ciąg obwodnicy Borowa...tak aby połączyła się z Borkowem ,czekamy też na zagospodarowanie zachwaszczonego campingu w Borowie z korzyścią dla Borowa i gminy...

 • gość 2019-10-29 18:36:08

  Pis to Checz a Checz to Pis.Mało merytoryczne byle co.Nieważne co się robi byle tylko przeciw burmistrzowi.A poziom pychy powala,ale ona kroczy przed upadkiem jak mówią.Wyborcy was zweryfikują przy urnie.

 • Gość Swojak. - niezalogowany 2019-10-29 18:58:51

  Można by tak przypomnieć! Zgoda buduje niezgoda rujnuje! Animozje tylko szkodzą Naszej gminie! Nie po to podatnicy Wam płacą. Do roboty wspólnie, a nie kłótnie! Jasne!

 • Popieram M.Tredera - niezalogowany 2019-10-29 20:12:12

  Niech odwołają Artura Sochę i cała bańdę Gołuńskiego a nie dobrego człowieka, który walczy o dobro dla mieszkańców. !!!

 • Popieram M.Tredera - niezalogowany 2019-10-29 20:12:50

  Niech odwołają Artura Sochę i cała bańdę Gołuńskiego a nie dobrego człowieka, który walczy o dobro dla mieszkańców. !!!

 • gość 2019-10-29 20:14:11

  Mariusz Treder to uczciwy czlowiek jesli ma inny punkt widzenia to widocznie ma powody. zawsze sa podzialy ale warto znalezc zloty srodek...osobiscie wolalbym Mariusza jako burmistrza bo to czlowiek inteligentny i obrotny chcacy cos zmienic z pozytkiem ..pan Golunski to sie zasiedzial jak Putin w Moskwie czas na nowe pomysly pozdrawiam seba

 • Popieram M.Tredera - niezalogowany 2019-10-29 20:14:22

  Arkadiusza Sochę*

 • Popieram M.Tredera - niezalogowany 2019-10-29 20:14:43

  Arkadiusza Sochę*

 • Gość 1iii - niezalogowany 2019-10-29 20:43:02

  Rozerwać ten układ, brawo Mariusz, w końcu ktoś rozrywa kartuski folwark, myslę CBA w końcu pozamiata niepotrzebne jesienne LIŚCIE:)

 • Socha precz - niezalogowany 2019-10-29 20:46:42

  Nic dobrego nie wnosi do samorządu, wokół wszędzie się dzieje a w Lapalicach koła mogiła !

 • gość 2019-10-29 20:47:43

  Panie Socha czy nie wstyd nosi pan mundur

 • Radny - niezalogowany 2019-10-29 22:08:37

  Ludzie dlaczego nie wspolprujecie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 04:36:44

  To trochę bezsens co z tego że rada z burmistrzem toczy wojny. Ale lepiej by było gdyby przewodniczący mimo to że jest w opozycjii interesował się spotkaniami z burmistrzem bo wtedy wychodzą na sesjach kwiatki o których nie wiedzą obie strony.

 • gość 2019-10-30 06:56:50

  Znam Mariusza Treder nie od zawsze ale też nie od dziś. To bardzo dobry człowiek, pomoże każdemu kto pomocy potrzebuje, porozmawia z każdym, z tym, który stoji pod biedronką , właścicielem firmy czy urzędnikiem, posłem, wojewodą. Byłem świadkiem jak mówił dlaczego nie chodzi sam do burmistrza tylko spotyka się z nim tylko przy świadkach

 • sasiad - niezalogowany 2019-10-30 07:49:46

  Pan Socha powinien sam zrezygnować z funkcji radnego to on działa na szkodę mieszkańców których reprezentuje nie zrobił nic w kierunku kiedy chodziło o rozbudowę szkoły w lapalicach niezrobił nic w kierunku oświetlenia gdzie przyznano kilka lamp by oświetlić ulicę turystyczną gdzie teraz odbywa się główny ruch bo remontowane jest wojewódzka 211 dzieci chodzą do szkoły jest ciemno jak w srstrnoredniowieczu az dojdzie do tragedi a Pan burmistrz powiedział lampy są ale na prąd niema a na nowo otwartym dworcu autobusowym gdzie nic się nie dzieje lampy świeca dla kogo jest wiele takich przykladow
  ,

 • fdf - niezalogowany 2019-10-30 09:34:19

  pan Treder uczciwy człowiek??????......żart. Trzeba mieszkac blizej niego to sie dowiecie jaki to czlowiek

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 10:24:38

  Pan Treser nigdy nie pogodzi się z przegrana i będzie kopał choć nie ma racji , a ta kaluzna to prymityw .

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 10:32:00

  To jest kuriozum , że w zarządzie rady są byli kandydaci na burmistrza , będą po trupach robili na przekór .a tym bardziej mściwy treder -smiejacy się ze wszystkiego .

 • gość 2019-10-30 14:02:00

  Po co tyle zamieszania Mariusz dba głównie o swój interes, bawi się i śmieje bo ma jakoś dam władzę i do Jego Da się.

 • obywatel - niezalogowany 2019-10-30 23:44:52

  Zgadzam się, Pan MT uczciwy? ....wolne żarty.....jedź na stację , kto wie temu nie muszę tłumaczyć .... zakłada maskę na każdą okazje, kto go zna to wie o czym mówię.

 • gość 2019-10-31 08:10:34

  Panie Socha jest pan policjantem orkiestrą , zna się pan tylko na śpiewaniu," graniu", życia pan nie zna , praca na rzecz mieszkańców to nie jest granie na weselu.

 • gość 2019-10-31 20:04:54

  Dwóch policjantów się zebrało i Przewodniczącego wygryść chciało, lecz im się nie udało. coś na festyn panie Socha i Plichta.Nie nadajecie się do roli radnych

 • gość 2019-11-14 22:12:27

  Drodzy mieszkańcy. Jak cała Polska nawet w naszym ogródku nie można się porozumieć. Pan Treder z reszta radnych powinien dać szanse Burmistrzowi a nie ciągle szukać haków i rozmyślać jak by tu Burmistrz nie wykonał planu i znowu nie dostanie absolutorium. ( nie po to Państwo zostali radnymi). Natomiast Pan Burmistrz powinien rozmawiać z radą i przekonywać ich do swoich planów. Na marginesie to wydaje mi się ze do Burmistrza nie dochodzą niektóre informacje co się dzieje w gminie ( gdzieś po drodze urzędniczej giną te problemy).
  Czasami wydaje mi się że wybrani przez nas radni tylko widzą w kłótniach swój byt " paranoja"

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Serwisant sieci internetowej

Praca na 1/2 etatu na terenie Banina przy obsłudze oraz serwisowaniu sieci internetowej .Nie normowany czas pracy . Wymagane prawo jazdy kat B oraz..


Lodówka Side By Side

Sprzedam lodówkę jak nową , używana przez nie całe dwa lata. Na gwarancji do 09.12.2019 roku. Posiadam dowód zakupu. Przez zmianę kuchni jestem..


300 dla młodej szczupłej

Spotkam się z młodą szczupłą na spędzenie miłych chwil u mnie lub w aucie . Zapewniam miłą atmosferę , pełną dyskrecję i tak samo jej oczekuję...


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać wyłącznie..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Zatrudnimy masażystki

Zatrudnimy masażystkę do salonu masażu - mile widziana osoba z doświadczeniem. Dla osób bez doświadczenia oferujemy przyuczenie. Atrakcyjne zarobki..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym w Kartuzach. Tel. 507392185


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


Doradca Klienta w sklepie

Firma FOTO-KONTAKT jest prężnie działającą firmą od 1999r. Nasza misja to: Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu. Obecnie poszukujemy osoby na..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Skup Aut Żukowo tel.505964223

Skupujemy samochody • W pełni sprawne • Uszkodzone • Powypadkowe • Bez OC czy ważnych badan technicznych Złomowanie: • Zaświadczenie o kasacji •..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Działki w Brodnicy Górnej

Sprzedam działki budowlano-usługowe w Brodnicy Górnej .Cena 50zł m2 (działki 1000 do 1200m2). Bardzo dobra lokalizacja


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Renault Scenic II 2005 r 1,9

Mam do sprzedania Renault Scenic II. Bogate wyposażenie. Samochód bardzo zadbany nie wymaga wkładu finansowego. Więcej informacji pod nr. tel.


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ 19ZŁ+PREMIA


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"