:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
Wieści z samorządów, Burmistrz napisał petycję zbiera podpisy powrotu - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 29/03/2019 18:53
Ania Lehmann

Burmistrz zbiera podpisy pod petycją w sprawie powrotu do Związku Miast Polskich. To odpowiedź włodarza Kartuz na środową decyzję Rady Miejskiej w Kartuzach o wystąpieniu samorządu ze wspomnianej organizacji. - Przynależność gminy Kartuzy do Związku Miast Polskich ma olbrzymie znaczenie wizerunkowe oraz związane z rozwojem naszej gminy - argumentuje autor petycji.

Temat wystąpienia Kartuz ze Związku Miast Polskich wywołał ogromne emocje podczas środowej sesji. Z inicjatywą wystąpienia gminy z tej organizacji wyszła grupa jedenaściorga radnych, którzy złożyli projekt uchwały w tej sprawie.

- Prócz argumentu w kwestii finansów, uważam, że potrzebujemy gospodarza na bieżąco i cały czas w tej gminie. Po wystąpieniu ze związku będę prosił panie burmistrzu o więcej dialogu i rozmowy z radnymi. Czas, który poświęca pan tej organizacji, chciałbym by poświęcił pan nam, byśmy mogli rzeczywiście zająć się rozwojem gminy, planowaniem strategicznym. Myślę, że to najważniejsze kwestie - argumentował to radny Tomasz Belgrau.

Burmistrz z kolei przekonywał, że nie ma lepszej i skuteczniejszej formacji związkowej dla samorządów. Ostatecznie jednak 10 radnych opowiedziało się za wystąpieniem.

Mieczysław Grzegorz Gołuński nie odpuszcza walki o przynależność do Związku Miast Polski. Nie będzie jednak ponownych rozmów z radnymi. Zwrócił się do nich natomiast w formie petycji. Wystosował ją do Rady Miejskiej w Kartuzach, w tym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności Tomasza Belgraua oraz przewodniczącego rady Mariusza Tredera.

- Stanowczo protestujemy przeciwko decyzji, która będzie miała dalekosiężne negatywne skutki dla naszej Gminy. Żądamy zwołania w trybie natychmiastowym sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Kartuzach i niezwłocznego uchylenia uchwały w sprawie wystąpienia Gminy Kartuzy ze Związku Miast Polskich - czytamy w petycji.

- Związek Miast Polskich to najstarsza i najważniejsza organizacja samorządowa, która stoi na straży interesów wspólnot samorządowych. Jej działalność jest szczególnie ważna obecnie, ponieważ ZMP jest jedną z ważniejszych organizacji weryfikujących zasadność zmieniających się aktów prawnych. Jesteśmy dumni, że w Zarządzie tej organizacji, jako przedstawiciel całych Kaszub, zasiada Burmistrz Kartuz - argumentuje burmistrz Mieczysław Gołuński.

Jak dodaje, przynależność gminy Kartuzy do Związku Miast Polskich ma olbrzymie znaczenie wizerunkowe oraz związane z rozwojem gminy.

- Wystąpienie z ZMP uważamy za działanie na szkodę Gminy Kartuzy i jej Mieszkańców - podsumowuje autor petycji.

Zdaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach, burmistrz Kartuz powinien zająć się ważniejszymi sprawami, jak chociażby dążeniem do budowy obwodnicy Kartuz.

- Nie interesują mnie polityczne spory. Interesuje mnie dobro gminy i mieszkańców. Bardziej bym się cieszył, gdyby powstała petycja w sprawie obwodnicy Kartuz. To jest najważniejsza rzecz dla rozwoju naszej gminy. Radziłbym zająć się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Spójrzmy na sołectwa, ich potrzeby. W jakim stanie są ulice? Gdzie potrzebne jest oświetlenie? Jakie są potrzeby w zakresie budowy stref aktywnego wypoczynku? Gdzie powinny powstać ścieżki rowerowe? Jak rozwijać turystykę? Wolałbym, abyśmy na tym się skupili. To są sprawy dla mnie priorytetowe. Jeszcze raz podkreślam, że personalne rozgrywki mnie nie interesują - komentuje Mariusz Treder, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach.

Z pełną treścią petycji można zapoznać się tutaj.

Dodajmy, że głos w sprawie wystąpienia gminy Kartuz ze Związku Miast Polski zabrał także Kaszubski Związek Pracodawców.

- Z niepokojem przyjęliśmy doniesienia medialne dot. planów podjęcia przez Radę Miejską w Kartuzach uchwały o wystąpieniu Gminy Kartuzy ze Związku Miast Polskich. (…) Wystąpienie będzie niepowetowaną stratą dla całych Kaszub. Będzie miało ponadto negatywne przełożenie nie tylko na sprawy oświatowe, lecz i związane z działalnością członków naszej organizacji. (…) Związek Miast Polskich dba o dobro samorządów, o rozwój przedsiębiorczości, monitorując na bieżąco zasadność zmieniających się aktów prawnych i bezpośrednio biorąc udział w ich tworzeniu - podkreśla Kaszubski Związek Pracodawców.

AL

Reklama

Burmistrz napisał petycję i zbiera podpisy ws. powrotu do ZMP komentarze opinie

 • Marek - niezalogowany 2019-04-03 20:55:57

  Golunski a moze bys sie zajal wsiami , a nie tylko soba?

 • Ela - niezalogowany 2019-03-31 23:07:40

  związek powiatów polskich to około 20 tysięcy rocznie za co ??? raz na 2 lata dają kupną nagrodę ? to już lepiej jakieś hospicjum wesprzeć

 • Mieszkanka Koloni - niezalogowany 2019-03-31 15:40:05

  W innych gminach jest spokój ,normalni radni i wójt rządzi ,a w Kartuzach to cały czas mieszając Pan Belgrau wszyscy mają już tego dość , pewnie by chciał zająć stanowisko wyżej chmur ale jakoś niea podparcia

 • delegacja - niezalogowany 2019-03-31 10:37:21

  za komuny bylo ploretariusze wszystkich krajow laczcie sie Teraz burmistrzowie maiast polskich POd tecza LGBT laczcie sie zadnych korzysci oprocz co miesiecznej balangi

 • Pytek - niezalogowany 2019-03-30 19:41:54

  A czy ktos po chłopsku z jajami wytłumaczy w koncu , co daje konkretnie ten jakis Zwiazek Miast ???!!!

 • Jaskiniowiec - niezalogowany 2019-03-30 19:34:06

  podobno w Łapalicach i tak powstanie ferma drobiu , a obiecał że nie będzie, ładnie to tak kłamać przed wyborami a po wyborach pocałujta mnie w d....

 • Jan - niezalogowany 2019-03-30 18:52:21

  Może petycja,żeby skompromitowani współpracą z komunistami nie pełnili stanowisk ?Przynajmniej tacy,którzy nie przeprosili .

 • do kaszub (83.21.134.***) - niezalogowany 2019-03-30 17:29:19

  Jak chcesz o czymś pisać to najpierw sprawdź bo Wrocław po 15 latach wrócił a dokładnie 21 lut 2019r, natomiast Poznań cały czas jest. Proponuje nie pisać bzdur i nie stosować manipulacji !!!!!!!!!!!!!!!

 • Z kartuz - niezalogowany 2019-03-30 14:31:10

  Staramy sie co rok o mieszkanie i zawsze mu cos nie pasuje jak nie za duze.dochody to z.duzy metraż! Porazka z tym burmistrzem! Niech idzie pielic truskawki!

 • Zombi - niezalogowany 2019-03-30 10:31:02

  @Maria
  Na obecnego burmistrza głosowało tylko, albo aż, około 25% mieszkańców, blisko 50% nie głosowało na żadnego kandydata (nie uczestniczyło w wyborach), kolejne 25% podzieliło głosy na Tredera i miękką faję. Więc nie było jakiejś porażającej przewagi obecnego burmistrza, a niewiele brakowało do II tury, a wówczas raczej by przegrał z Trederem.
  Strzał w kolano? Ale z jakiego powodu? To stowarzyszenie nie rozdziela, nie przydziela żadnych środków finansowych, pobiera tylko opłatę za mozliwość uzyskania dyplomu (wartego w drukarni 25zł) o przynależości do jakiegoś tam stowarzyszenia, zapisując się do siłowni tez dostajesz kartę członkowską i co z tego wynika?

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-03-30 09:38:57

  Wyjśćie z ZMP jest bezsensu i moim zdaniem wykorzystano to do pokazanie burmistrzowi, gdzie jest jego miejsce. TYlko czy petyacja jest najlepszym wyjściem? Może warto usiąść z radnymi do jednego stołu i porozmawiać, na spokojnie. Chociaż może pan burmistrz ma rację, bo po zachowaniu pana Treder, który najpierw podpisuje projekt uchwały za wystąpienie, potem mówi, że nie opowie się po żadnej stron. a następnie głosuje przeciw!, to nigdy nie wiadomo co radni zrobią

 • Tron - niezalogowany 2019-03-30 08:29:25

  Żeby oni tj. burmistrz i rada, a zwłaszcza burmistrz wykazywali się takim zaangażowaniem w sprawy istotne jak rozbudowa sieci gazowej w mieście, żeby taki sposób burmistrz walczył o prawdziwą obwodnice miasta, żeby z takim uporem że aż zapiera się rękoma i nogami walczył o jakość inwestycji, a nie tych kiepskich partackich robót.
  No powiedzcie mi dlaczego on tu potrafi walczyc, a o pozostałe wazne sprawy dla mieszkańców zbywa tekstem typu: z natura nikt nie wygrał, albo nie ma środków, albo chce uporządkowac obieg dokumentacji w urzędzie. Wyjaśni mi to ktoś?

 • Andrzej - niezalogowany 2019-03-30 08:01:46

  Suuuper Panie burmistrzu ,powinno być wstyd że Pan Belgrau ciągle mieszając , może by tak do Czatachowy z nim

 • Wacław - niezalogowany 2019-03-30 06:39:21

  Panie Burmistrzu! Do roboty. A nie tworzyć petycje. Pański dotychczasowy wkład w rozwój miasta i gminy jest mizerny w porównaniu z możliwościami jakie daje obecny układ polityczno-gospodarczy Polski.

 • Dobranocka - niezalogowany 2019-03-29 22:09:28

  Tomciu i Myrka do spania ale już! Już późno i czas spać. DOBRANOC KOCHAN;-)

 • kaszub - niezalogowany 2019-03-29 21:35:50

  znaczenie wizerunkowe owszem, ale nie GMINY KARTUZY lecz osobiste MGG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie takie wielkie maista wychodziły z tej paczki (np. Wrocław. Poznań) Ludzie nie dajcie się omamić. To jest WSTYD ale dla burmistrza, wyjdzie z zarządu tego kołka rożancowego

 • Maria - niezalogowany 2019-03-29 21:35:27

  skąd się to bractwo, czyli radni wzieli? komu chcą zaszkodzić? dopiec Burmistrzowi, który zyskał głosy mieszkańców w pierwszej turze ? O co tutaj chodzi? Jako mieszkanka Kartuz widzę same pozytywy , miasto się zmienia jak nigdy dotąd.
  Zeby wystąpić ze Związku Miast Polskich, to jak strzelić sobie w kolano, wstyd, po prostu wstyd.
  Nie dajmy się podpisujmy petycje.

 • Cel ZMP - niezalogowany 2019-03-29 20:15:51

  "Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci." To jest cel ZMP. Stop LGBT

 • Skrypt - niezalogowany 2019-03-29 20:09:43

  Tomeczku ależ jesteś obłudy.....To się aż wylewa z Ciebie. Przykre. U

 • obserwator - niezalogowany 2019-03-29 20:04:57

  a co z petycją o drugiej części obwodnicy Kartuz

 • Antygusaw - niezalogowany 2019-03-29 19:51:21

  @Gustaw
  Podaj nazwę ziół jakie bierzesz bo masz niezły odlot po nich jak widać.

 • gustaw - niezalogowany 2019-03-29 19:43:51

  Tak a małym druczkiem poparcie dla karty LBGT. Ludzie nie dajcie się omamić. Tu chodzi o wprowadzenie po cichu karty LGBT w Kartuzach.

 • Kropka - niezalogowany 2019-03-29 19:37:57

  a i jeszcze jeden cytacik: " W ubiegłym roku ZMP zajmował się głównie opłatami na autostradach i drogach krajowych. Problem ten nie dotyczy akurat naszej gminy. Jeżeli mamy płacić 6400 zł po to tylko, żeby burmistrz raz do roku pojechał się wyspał w hotelu ze SPA, zjadł kolację, to ja jestem tego przeciwnikiem. Żadna promocja dla naszego miasta z tego tytułu nie wynika."
  Jak widać argumentacje są różne, ale głównie takie ze wydawane pieniądze sa nieadekwatne do korzyści, a jesli chodzi o "nasz wizerunek" ... śmieszny argument, wieksi od nas wystapili i jakoś nie upadli z tego powodu

 • Kropka - niezalogowany 2019-03-29 19:35:40

  Ale o co tyle krzyku? Nie jesteśmy jedynymi którzy wystapią ze związku. Cytat "skłaniająca do refleksji był np. argumentacja Szczecina (rajcy uznali, że członkostwo w ZMP nie skutkuje otrzymaniem właściwego „wsparcia informacyjnego, doradczego lub szkoleniowego, promocyjnego ani gospodarczego w realizacji zadań publicznych" Co temu naszemu burmistrzowi tak zależy na przynależności? Kolejny cytat "Wpłacana przez nas składka nie gwarantuje żadnych wymiernych efektów, a przecież założeniem ZMP było branie udziału w pracach legislacyjnych dotyczących samorządów . Uznaliśmy, że z punktu widzenia Augustowa lepiej będzie wydać te pieniądze na promocję miasta" W ostatnich latach więcej miast opuściło związek niż do niego przystapiło. W pomorskim tylko połowa miast zdecydowała się na bycie członkiem. Reszta jakoś sobie radzi i nie płaczą ich burmistrzowie.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-03-29 19:14:29

  A może by tak referendum w tej sprawie , o tym powinni decydować mieszkańcy Kartuz a nie grupka radnych

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


KARTUZY-Osiedle

KARTUZY-sprzedam mieszkanie na PARTERZE, 2-pokojowe, o powierzchni 52,3 m2, Osiedle Wybickiego (blok 6) W skład lokalu mieszkalnego wchodzą: - 2..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Instalator Systemów

Zatrudnię osobę na stanowisko montera instalacji nisko prądowych wymienionych w tytule ogłoszenia. Wymagania: -obsługa elektronarzędzi -znajomość..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


Kartuzy ładne Mieszkanie 2

NOWOCZESNE, FUNKCJONALNIE ZAARANŻOWANE MIESZKANIE! LOKALIZACJA: Mieszkanie położone w Kartuzach w bardzo dobrej lokalizacji, 100 m od budynku jest..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"