:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Chcemy weta!" - czwarty dzień protestu przy Sądzie Rejonowym w Kartuzach

Akcje społeczne i charytatywne, Chcemy weta! czwarty dzień protestu Sądzie Rejonowym Kartuzach - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 24/07/2017 00:26
Magdalena Damps-Zdrojewska

W niedzielny wieczór punktualnie o godz.21 kilkadziesiąt osób ponownie zebrało się przed budynkiem Sądu Rejonowego w Kartuzach. Od kilku dni w całej Polsce tysiące obywateli co wieczór wychodzą na ulice, zbierają się przed budynkami wymiaru sprawiedliwości i manifestują swój sprzeciw, wobec zmian, które PiS wprowadza w ustawie o sądownictwie.

W niedzielny wieczór przy budynku Sądu Rejonowego w Kartuzach ponownie zebrało kilkadziesiąt osób. Podczas protestu znów padło wiele ważnych i pięknych słów.

Po raz kolejny głos zabrała m.in. 17-letnia Marta, która swoim wystąpieniem bardzo poruszyła wszystkich.

- Niezmiernie cieszę się, że kolejny wieczór spotykamy się pod sądem w Kartuzach w celu obrony naszego największego dobra wspólnego - obrony Ojczyzny. Nasze kilkudniowe protestowe poczynania zapowiadają i opisują lokalne media. Ostatnio miałam okazję wdać się w dyskusję na jednej ze stron, podpisując się imieniem i nazwiskiem, ujawniając swoją tożsamość, wyraziłam opinię na znany wszystkim temat. Jaki był odzew? Seria obrażających zdań wystrzelonych z karabinu nienawiści. Cytując anonimowych komentatorów : "Dzieciaku kto cię upoważnił do wypowiadania się w tej kwestii?", "Wyznawca TVN-u", " Dalej z mamusią czytaj Gazetę Wyborczą", "Polskę zostaw w spokoju, o polityce i historii pojęcia nie masz". Tak, jestem młoda, ale czy mój wiek równa się z rzekomym brakiem znajomości historii mojego kraju? Brakiem jakiegokolwiek pojęcia o świecie ? Jeszcze, póki co, istnieje dostęp do szeroko pojętych źródeł wiedzy, a to że kształcę się w liceum, w klasie o profilu prawniczo-społecznym, powinno świadczyć o moich zainteresowaniach w tym zakresie. Rzeczywiście nie mam prawa wyrażać się o zdarzeniach sprzed trzydziestu lat, ale jeszcze mam prawo mówić o aktualnym stanie totalnego bezprawia w naszym kraju, o destruktywnych rządach partii Prawa i Sprawiedliwości, która już dawno powinna występować pod innym szyldem - "Zgromadzenie adoratorów pana prezesa" - mówiła siedemnastoletnia Marta.

- Moje pokolenie miało być pierwszym, nieskażonym obliczem wojny, stanu wojennego. A w jakim my kierunku zmierzamy? Czego doświadczamy? Nienawiści i podziału narodu. Chciałabym z całego serca podziękować państwu za odwagę, wypełnienie obywatelskiego obowiązku, za walkę o najważniejsze wartości, za priorytety - wolność, równość, demokrację, solidarność i Konstytucję - biblię prawdziwego patrioty. Jestem dumna, że podjęliście walkę razem ze mną. Tu chodzi o naszą przyszłość - młodych ludzi - podkreślała na zakończenie licealistka.

Po raz kolejny głos zabrała również Danuta Rek.

- Wolność nie jest na zawsze. Wolność trzeba pielęgnować. O wolność trzeba zabiegać, trzeba ją kochać i o nią walczyć. Trzeba ja pielęgnować we własnych rodzinach i w społeczeństwie - podkreślała Danuta Rek.

Głos zabrała również Małgorzata Moszko, która na protestach jest obecna od początku.

- Urodziłam się za Gomułki, dorastałam za Gierka, młode lata zniszczył mi Jaruzelski. Potem dane miło było pożyć przez dwadzieścia kilka lat w normalnym w miarę kraju. Teraz na stare lata odbiera mi się bezpieczeństwo i poczucie własnej wartości, wyzywając mnie od mord, kanalii, esbeków. W kierunku takich jak ja pada wiele innych inwektyw. Nie wiem, co zrobiłam panu Kaczyńskiemu czy panu Ziobrze. Wiem, co oni zrobili mnie i innym, takim jak ja i to zapamiętam - mówiła Małgorzata Moszko.

- Jestem pełna podziwu dla was wszystkich, bo trzeba mieć ogromną odwagę, żeby wyjść pod sąd w takich małych Kartuzach. W takim Gdańsku, Gdyni, Poznaniu czy we Wrocławiu, w tym tłumie, każdy jest odważny. Ale wyjść tutaj trzeba mieć odwagę i za to wam dziękuję - podkreśliła.

MD-Z

Reklama

"Chcemy weta!" - czwarty dzień protestu przy Sądzie Rejonowym w Kartuzach komentarze opinie

 • Un - niezalogowany 2017-07-27 16:04:41

  Paszła won pod dom Ryżego ZDRAJCY albo Bolka

 • KARTUZJANIN - niezalogowany 2017-07-27 12:32:28

  Po co posiłki z Gdańska

 • obserwator - niezalogowany 2017-07-27 12:30:00

  Panie Adamie a jak pan pisze

 • Domniemany komuch, ubek itp. - niezalogowany 2017-07-26 01:00:24

  Jakbyście nie zauważyli, żyjemy już prawie 28 lat w Polsce, która jest na ścieżce rozwoju, największej w naszej historii. Jesteśmy częścią zachodniego, cywilizowanego świata. Nikt z nas protestujących pod Sądem, nie uważa, że sądownictwo w Polsce nie wymaga zmian i reform. Jednak nie można przy tej okazji oddalać nas od cywilizowanego, demokratycznego świata. Pewnie wielu piszących te obelgi o komuchach, ubekach itp. jest zwyczajnie sfrustrowanych czymś. Nie wiem czym, może nie udało Wam się w życiu. Ale obrażanie innych tego nie zmieni. Chociaż pewnie na chwilę przynosi Wam to ulgę w znoszeniu swoich frustracji. Współczuję Wam i mimo wszystko życzę powodzenia i wszystkiego dobrego. Jeśli może kiedyś staniecie się szczęśliwymi ludźmi to dołączycie do nas. Pozdrawiam

 • Adam - niezalogowany 2017-07-26 00:42:13

  Rzadko czytam komentarze, ponieważ to nie jest dyskusja tylko wzajemne obrażanie się. Byłem na każdym spotkaniu w obronie niezależności sądów. Czytając komentarze zwolenników PiS zastanawiam się czy Państwo potraficie napisać cokolwiek merytorycznego. Czytam tylko wyzwiska, obrażanie innych ludzi, inwektywy. Dlaczego tak nienawidzicie ludzi, którzy mają inne poglądy od Was? Naprawdę wierzycie w to co Wam PiSowska propaganda sączy, oni Wami manipulują, bo sami nie wierzą w to co głoszą. Słyszymy ciągle o komuchach, ubekach itp. Ja sam, ani moi rodzice nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z działaczami komunistycznymi, nie widziałem na protestach, wokół mnie ludzi związanych z komuną, a wręcz przeciwnie, było wielu działaczy dawnej Solidarności. Wiele tysięcy ludzi młodych, którzy wyszli na ulice całej Polski urodziło się po 1989. A nawet jeśli wśród nas, ludzi urodzonych przed 1989 byli ludzie związani z komuną, a pewnie i tacy byli, to jakie to ma zna po stronie PiS też jest takich wielu.

 • Tragedia - niezalogowany 2017-07-25 23:58:39

  Powiem szczerze znam kilka osób mam nadzieje że do następnych wyborów zrozumieją że są w błedzi nie ma czego bronić te sądy kaptórowe są nic nie warte mają nas obywateli gdzieś teraz bronicie ich pasożytniczego żywota zrozumie tylko ten kto miał do czynienia z tymi nierobami i lapowkarzami nikt tego rybactwa nie kontroluje i ta świadomość powoduje że są nic nie warci ostatnie co można znaleść w sądzie to sprawiedliwość.

 • obserwator - niezalogowany 2017-07-25 19:09:48

  dzieci i wnuki bawić

 • tadeusz z łysniewa - niezalogowany 2017-07-25 18:30:43

  spod gm sierakowice wyjechał autobus z zadymizami na protest do warszawy gmina dała kazdemu 500 zł dniówki 8 na droge skrzynke wódki

 • mopsek. - niezalogowany 2017-07-25 14:35:15

  ~Tokin,
  Jezeli taki inteligent wypisuje takie g...a, to nie ma sie co dziwic ze kaszubow to nawet pies nie lubi. Co Ty wypisujesz po 6 klasach podstawowki, jezeli na chodniku stoi auto, i blokuje przejscie to przelykasz to z milosci. Jezeli jest to pokojowa demonstracja, to tobie od razu staje, za duzo koles jaboli obalasz, bo to co wypisujesz, na lepszy trunek nie wskazuje. Do tego czy ty wiesz kiedy komuna upadla, gdzie ty zyjesz i w jakim czasie. Wytrzepalesz kapucyna, idz sie umyj i zmow paciorek do Rydzyka, twoj obraz milosci.

 • cep - niezalogowany 2017-07-25 10:55:12

  Prezes Gersdorf po zawetowaniu 2 ustaw tryumfuje Rozdaje roze swiece deklaruje ze odda czesc swojego majatku opozycji ktore trzyma w kascie nadzwyczajnej Ciekawe czy przybedzie do Kartuz i ile da protestujacym Na pewno zwroci za swiece koszty stania, podrozy i da nagrody bylym TW komuny

 • GGGG - niezalogowany 2017-07-24 18:45:45

  Dziś modlitwa zamiast przed sądem odbędzie się w kościele. Dewotki do Kościoła a znicze zapalić na grobach swoich bliskich tak przystoi katolikom.

 • BYWALCA - niezalogowany 2017-07-24 18:29:32

  WIDAĆ W KARTUZACH 1 NA 1000 WIE O CO TRZEBA WALCZYĆ...ZBIERAMY SIĘ O 21-J JAK CO DZIEŃ-DO SKUTKU...

 • Przejezdny - niezalogowany 2017-07-24 18:16:55

  Adrian, calonocnych konsultacjach z lesnym ruchadlem, podjal wlasciwa decyzje, ale nie do konca bo brakuje 3 Weta

 • Obserwator - niezalogowany 2017-07-24 17:17:39

  Patrząc na komentarze co niektórych mędrców, to wkrótce w Kartuzach operacje chirurgiczne będą przeprowadzać osobnicy wyznaczeni przez suwerena. A naprawy samochodów przedstawiciele cechu fryzjerów. Gratuluję wykształcenia i logiki .
  Swoją drogą czy w poniedziałek też będzie protest??

 • adam - niezalogowany 2017-07-24 13:10:53

  @ewunia
  Twoim marzeniem za to jest aby Rysiek P. był premierem i sprzeda resztę tego kraju jak za PO ?

 • ewunia - niezalogowany 2017-07-24 12:34:38

  To widzimy , że Kartuzy mają ochotę cofnąć się do PRLu, gratulacje! Bzdury głupole wypisują za pieniądze pisu a ludzie nic, zadnej reakcji.Zamiast iść wspierać tę garstkę, to wierzą w banialuki pisowskich troli.Wstyd, a Kaszubi zawsze opowiadali się za Polską.

 • Bardot - niezalogowany 2017-07-24 11:52:33

  no i macie swoje veto, jak samopoczucie?

 • Rafał - niezalogowany 2017-07-24 09:37:43

  Każdy ma prawo do swoich poglądów i każdy może je przedstawiać ale nie może być czegoś takiego że garstka chce narzucić większości bo tylko oni mają rację. Jeśli będzie cała reforma przeprowadzona i się okaże jak będą działać sądy po niej wtedy ewentualnie można protestować . Na razie się dopiero za to zabierają każdy sędzia sam wydaje wyroki i nikt za niego nie podejmuje i nie będzie podejmować decyzji o wyniku sprawy. Tylko jeśli są ewidentne dowody że jest inaczej niż on zasądził bo może miał w tym interes to powinien ponieść odpowiedzialność

 • zaciekawiony - niezalogowany 2017-07-24 08:37:48

  Ile wam płacą za zbieranie się tam ? :)
  Chętnie dorobię u Sorsa ;)
  Koszt znicza słyszałem że też zwracają :)

 • Win - niezalogowany 2017-07-24 08:20:09

  hahaha, że im nie jest wstyd. Ciekawe, czy ktokolwiek z nich wie, przeciwko czemu protestuje. Szczerze wątpię, pewnie jakby tam kogoś zapytać to jedyna odpowiedź "Bo PiS ogranicza naszą wolność!!!!!!! Chcemy demokracji!!!!!"Bardzo dobrze, że robicie im zdjęcia, przynajmniej można poszukać znajome twarze i się pośmiać.

 • Qurde Mol - niezalogowany 2017-07-24 08:18:32

  raz sierpem ,raz młotem czerwoną chołotę

 • Tokin - niezalogowany 2017-07-24 07:42:59

  Ciekawe czy chociaż co dwudziesty z tych stojących i blokujących obywatelom przejście chodnikiem wie na czym te zmiany w sądownictwie maja polegać . A swoja droga pytam służby porządkowe czy można tak bezkarnie blokować chodnik obok ruchliwej ulicy

 • Kokoi - niezalogowany 2017-07-24 07:16:08

  Tak to jest jak się nudzi i nie mają co robić tylko siać głupotę.

 • baba - niezalogowany 2017-07-24 06:15:49

  Kolejny dzień błazenady .

 • MIKUS - niezalogowany 2017-07-24 02:55:01

  Wam się w domach nudzi, że wieczorem stoicie pod sądem?

 • Obiektywny - niezalogowany 2017-07-24 01:02:02

  Zakładając, że było 50 osób to jakieś 0.3 % mieszkańców Kartuz.. nie mówiąc o gminie czy powiecie. Wiadomość na pierwszą stronę gazet.....

 • Petru - niezalogowany 2017-07-24 00:47:03

  Tych to dopiero pogrzało

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


KASJER-SPRZEDAWCA

Opis oferty pracy: POSZUKUJEMY OSÓB NA STANOWISKO: KASJER-SPRZEDAWCA Do Twoich obowiązków będzie należeć: Osoba zatrudniona na powyższym..


Lokale Biurowo Handlowe na

Powierzchnie Handlowo-Biurowe na sprzedaż lub wynajem ( od 40 mkw wzwyż ) w nowo powstającym pasażu handlowym zlokalizowanym przy głównej ulicy..


Kupię działkę

Kupię działkę inwestycyjną/przemysłową w okolicach kartuz, minimum 3000mkw,


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


sklep mięsny GOSZ Żukowo praca

Przyjmę do pracy na umowę zlecenie w charakterze sprzedawca w sklepie mięsnym w Żukowie na jeden dzień w tygodniu - soboty, lub dwa dni - piątki i..


Tańcząca i Śpiewająca czapka

Niesamowita czapka,poruszająca się w rytm piosenki. Zasilana bateriami 3xAA(brak w komplecie) Czapka wykonana z przyjemnego grubszego..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Lampion Latarenka Znicz Świeca

Stylowy lampion ledowy ze świeczką LED z ruchomym płomieniem . Lampion - latarnia wykonana z plastiku, szybki wykonane z mlecznego szkła . Lampion..


Zatrudnię do prac

Zatrudnię na stałe do prac wykończeniowych z okolic Kartuz .Praca od poniedziałku do piątku 7-16 w zespole od 2-4 pracowników Wynagrodzenie..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Lampion Latarenka Znicz Świeca

Stylowy lampion ledowy ze świeczką LED z ruchomym płomieniem . Lampion - latarnia wykonana z plastiku, szybki wykonane z tworzywa sztucznego...


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


sprzedam Toyota corolla

Toyota corolla 2008 rok, silnik 1,4 D4D 90 KM. Auto w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Pochodzi z Polskiego Salonu. Wyposażenie: ABS..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"