:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C

Czy kosze na śmieci mogą być tylko w mieście? Mieszkańcy Kiełpina czują się dyskryminowani

Tu mieszkamy, kosze śmieci mogą tylko mieście Mieszkańcy Kiełpina czują dyskryminowani - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 12/09/2019 08:58
Sabina Grzenkowicz

Od początku września w gminie Kartuzy odbywają się zebrania sołeckie, na których mieszkańcy decydują na co przeznaczą pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Rada Miejska w Kartuzach w tym roku na ten cel przeznaczyła 850 tysięcy złotych. O tym na co przeznaczą 50 tys. złotych w ramach tego funduszu, w poniedziałek zadecydowali mieszkańcy Kiełpina, najliczniejszego sołectwa w gminie Kartuzy. W trakcie spotkania nie zabrakło jednak burzliwych dyskusji m.in dotyczących kupna koszy na śmieci. Mieszkańcy wyrazili również swoje niezadowolenie co do kwoty jaka została im przyznana w ramach funduszu sołeckiego.

Na poniedziałkowe spotkanie wiejskie w Kiełpinie przybyło około stu osób. Rada Sołecka zaproponowała pięć projektów.Z inicjatywy mieszkańców pod głosowanie wzięto cztery propozycje. Ostatecznie w wyniku głosowania zostało wybranych pięć projektów, których łączna kwota wyniosła 50 215,20 zł.

Dlaczego w Kiełpinie nie będzie koszy?

Podczas głosowania w Kiełpinie nie zabrakło wielu emocji. Niewątpliwie największe z nich wywołał projekt zaproponowany przez Radę Sołecką, dotyczący kupna sześciu pojemników na śmieci, które miałyby zostać zamontowane na ulicy Szkolnej, Starowiejskiej, Ks. Arasmusa oraz Dworcowej. Obecny na spotkaniu Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz przekonywał mieszkańców, że w przypadku montażu takich koszy, koszty za ich opróżnianie spadną na właścicieli posesji, przy których zostaną zamontowane.

- Chciałbym przestrzec państwa przed tym. (...) Wystawianie jakichkolwiek pojemników spowoduje powstawanie tak zwanych PSZOKów. W przypadku montażu takich pojemników, każdy przejeżdżający nawet z innej gminy będzie te śmieci tu przywoził (...). Proszę tego nie robić, bo w takim przypadku będziecie państwo musieli zabezpieczyć środki na wywóz tych śmieci. To nie są małe pieniądze, ponieważ obciążą wszystkich państwa. Nie mamy takich pojemników nigdzie, w żadnym sołectwie. W państwa gminie funkcjonuje PSZOK - przekonywał burmistrz gminy Kartuz.

Pomysłodawcy projektu wyjaśnili, że chodzi im o zakup koszy na śmieci przy najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców ulicach.

- Ustawa o odpadach mówi wprost, że pojemniki znajdujące się na terenie gminy, zobowiązują gminę do ich opróżnienia. W sołectwie Kiełpino znajdują się ok. 64 ulice, a tylko na pięciu czy sześciu gmina utrzymuje porządek. Jest to nierówne traktowanie wszystkich mieszkańców. Dlaczego mieszkańcy np. ul. Starowiejskiej mają uprzątane ulice, a z kolei np. na ul. Osiedlowej nie. Dlaczego jedne ulice sprząta gmina, a na innych muszą to robić mieszkańcy. Wszyscy płacą tyle samo za śmieci, ale wymaga się od jednych więcej, a od innych mniej - wyjaśniał Łukasz Grzenkowicz, członek rady sołeckiej.

Pomysł kupna poparli również obecni na spotkaniu radni m.in. Klaudia Kałużna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, Mariusz Treder. Podkreślali, że takie kosze są zamontowane na przystankach w Dzierżążnie oraz w całych Kartuzach.

- Panie burmistrzu w mieście utrzymuje pan porządek, w mieście mogą być kosze na śmieci, dlaczego więc nie mogą być montowane na terenach wiejskich - pytał Mariusz Treder, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach.

- Jeśli państwo by chcieli, możemy zweryfikować wszystkie umowy przetargowe, ale w tym momencie musicie państwo wiedzieć, że każdy z mieszkańców będzie za to płacić. Takie są przepisy ustawowe - podkreślał włodarz gminy.

- Jeżeli chodzi o śmietniczki, to rzeczywiści na terenie miejskim one funkcjonują, ale tam przyjeżdżają wszyscy mieszkańcy całej gminy, aby załatwiać swoje problemy. Jest jedna zasadnicza rzecz, że w kosztach utylizacji śmieci uwzględniamy takie miejsca jak przystanki autobusowe. Każdy pojemnik kosztuje i obciąża wszystkich mieszkańców, dlatego jest równa zasada, że każdy z nas ma swoje śmieci w domu, odbieramy je wszystkie. Stawianie dodatkowych pojemników spowoduje przywożenie i wywożenie śmieci przez obce osoby - dodawał.

- Dlaczego w takim razie takie pojemniki znajdują się w Kartuzach. Za ich wywóz płacą wszyscy mieszkańcy gminy, w tym także Kiełpina - oponowała radna Klaudia Kałużna.

- Taka zasada funkcjonuje od lat, nikt tego nie zmieniał. Tak w Polsce to funkcjonuje. Możecie państwo podjąć decyzję na radzie, że chcecie mieć wyższe opłaty. I możemy tych śmietniczków wystawić pełno. Miasto funkcjonuje na innych zasadach czystości. W większości wszyscy mieszkańcy przyjeżdżają swoje sprawy załatwić do wszystkich urzędów w mieście. Jest zupełnie inna ilość osób odwiedzających miasto, a zupełnie inna przyjeżdżających tu. Wiele osób z Kartuz nie przyjedzie do państwa, a państwo jeździcie do Kartuz po kilka razy w miesiącu, a nawet w tygodniu - zakończył dyskusję włodarz gminy.

Ostatecznie mieszkańcy nie przyjęli propozycji kupna sześciu pojemników na śmieci.

50 tys. złotych dla Kiełpina

W trakcie spotkania niezrozumienie mieszkańców budziła również wysokość funduszu sołeckiego przyznanego dla sołectwa Kiełpina, która jest taka sama jak dla innych znacznie mniej licznych sołectw. Przypomnijmy, że w Gminie Kartuzy znajdują się 24 sołectwa. Kiełpino to liczące 4.020 mieszkańców sołectwo, które decyzją Rady Miejskiej w Kartuzach w budżecie na 2020 rok otrzymało 50.215,20 zł. Taką samą kwotę do rozdysponowania otrzymały sołectwa: Brodnica Górna (1446 mieszkańców), Dzierżążno (1624 mieszkańców), Grzybno (1416 mieszkańców), Łapalice (1192 mieszkańców), Mezowo (878 mieszkańców), Mirachowo (879 mieszkańców), Prokowo (1411 mieszkańców) oraz Staniszewo (1008 mieszkańców).

- Fundusz Sołecki jest dzielony zgodnie z przepisami ustawowymi. Jest to przeliczenie środków finansowych na konkretną wieś w przeliczeniu na ilość mieszkańców. Tak to jest dzielone. Są to pieniądze, które gmina przeznacza ze swojego budżetu, uchwałą Rady Miejskiej. Są one do dyspozycji procentowej, a więc 18 proc. otrzymujemy z powrotem. Oczywiście możemy zwiększyć ten budżet nawet do miliona, w tym momencie, są to jednak te same pieniądze, które nie będą realizowane z budżetu gmin np. na poprawę dróg - wyjaśniał burmistrz.

Na co mieszkańcy Kiełpina przeznaczyli fundusz sołecki?

Ostatecznie kiełpinianie zdecydowali, że przeznaczą 15 tys. zł na zakup płyt jumbo, z przeznaczeniem ich montażu na ul. Starowiejskiej. 10 tys. zł zarezerwowano na organizację imprez sołeckich takich jak Dzień Seniora czy Sobótki. 8 tysięcy postanowiono wydać na zakup rozdzielni elektrycznej oraz modernizację ławek na stadionie, za 13 215, 20 zostanie zakupionych dziesięć strojów kaszubskich. 4 tys. przeznaczono dla Stowarzyszenie Krąg Arasmusa, na działalność kulturalną oraz organizacje konkursów.

Bez aprobaty mieszkańców pozostały takie projekty jak: wsparcie organizacji Biegu Arasmusa, modernizacja chodnika na ul. przy Torach oraz zakup płyt jumbo z przeznaczeniem ich montażu według zgłoszeń mieszkańców.

W drugiej części spotkania przystąpiono do wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej. Głosami mieszkańców Tadeusza Żołnowskiego, który zrezygnował z członkostwa w radzie, zastąpi Dominika Biekisz - Olejnik.

Harmonogram zebrań sołeckich w gminie Kartuzy

W najbliższych dniach o tym na co zostaną wydane pieniądze w ramach funduszu sołeckiego, zadecydują kolejne sołectwa:

12 września
Sianowska Huta - godz. 17:30, Remiza OSP w Sianowskiej Hucie
Sianowo - godz. 19:00, Dom pielgrzyma

13 września
Sitno - godz. 17:30, Świetlica w Borowie
Borowo - godz. 19:00, Świetlica w Borowie

16 września
Grzybno - godz. 17:30, Szkoła Podstawowa w Grzybnie

17 września
Kosy - godz. 17:30, Urząd Miejski w Kartuzach
Kaliska - godz. 19:00, Urząd Miejski w Kartuzach

18 września

Brodnica Dolna - godz. 17:30, Pensjonat "Lake Side"
Brodnica Górna - godz. 19:00, Remiza OSP w Brodnicy Górnej

19 września
Ręboszewo - godz. 17:30, "Karczma u Philipp’a" w Brodnicy Górnej
Smętowo Chmieleńskie - godz. 19:00, Sala sołecka

23 września
Łapalice - godz. 17:30, Remiza OSP w Łapalicach
Prokowo - godz. 19:00, Szkoła Podstawowa w Prokowie

SG

Reklama

Czy kosze na śmieci mogą być tylko w mieście? Mieszkańcy Kiełpina czują się dyskryminowani komentarze opinie

 • kiełpinianka - niezalogowany 2019-09-13 10:38:17

  @mieszkaniec mieszkańcy odrzucili ten projekt, ponieważ p.Burmistrz w kółko powtarzał o dodatkowych kosztach, którymi obciąży mieszkańców za wywóz śmieci. I nie kwestionuj proszę pomysłów, które Ciebie nie dotyczą. Poza tym my, mieszkańcy Kiełpina doceniliśmy obecność p.Mariusza Tredera oraz pozostałych radnych. Przy okazji spotkań sołeckich/wiejskich są bliżej mieszkańców, poznają ich problemy poświęcając swój prywatny czas. Szacun

 • Jaaa - niezalogowany 2019-09-13 00:15:03

  W Żukowie szczególnie przy sklepach na ulicy gdyńskiej zauważalny jest brak śmietnikow ...
  Dobrej nocy...:)

 • w.w - niezalogowany 2019-09-12 20:06:09

  Na kosze w Kiełpinie nima i i nie bedzie piniędzy

 • DJ - niezalogowany 2019-09-12 16:09:47

  W Kartuzach od pl.św.Brunona poprzez Jeziorną aż do końca Zamkowej nie znajdziemy ani jednego ulicznego kosza na śmieci i podobnie jest na ul.Kościerskiej :(

 • MaxSegregatus - niezalogowany 2019-09-12 15:11:02

  A tak w ogóle - to od wielu lat znany jest sposób aby uniknąć wymieszania odpadów domowych w zazwyczaj małych naszych mieszkaniach… Żyjemy w takim kraju gdzie mamy małe mieszkania i gdzie najwięcej ludzi mieszka w blokowiskach w których nie ma dozorców pilnujących porządku tak jak to było przed wojną… Najdziwniejsze jest to, że znamy sposób na to aby mimo tych przeciwności - Polska była liderem gospodarki obiegu zamkniętego w odpadach domowych - ale ani władzom centralnym ani samorządom ani nawet polskim „zielonym” - nie chce się tego chcieć... innpoland.pl/154477,kary-za-smieci-dla-polskich-miast-pomoga-ich-uniknac-minisortownie-eko-ab … Niektórzy twierdzą, że perspektywa porządku i transparentności która wiąże się z tym systemem spowoduje obniżkę comiesięcznych opłat mieszkańców (pojawią się przecież czyste i jednorodne surowce) – więc jest wiele ogniw w systemie zainteresowanych raczej tylko tym aby aby z comiesięcznych opłat polskich rodzin jak najwięcej odkładać na konto ozna

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-09-12 14:42:57

  Akurat co do śmietników zgadzam się z Burmistrzem, w Dzierżążnie i Kartuzach są śmietniki, ale czy dzięki temu jest większy porządek ? Pomysł bezsensu za chwilę i tak ktoś je połamie. Pan Mariusz Treder nie wiem po co się wypowiada skoro nie jest nawet mieszkańcem Kiełpina. Cieszę się że na niego nie głosowałem, człowiek, który szuka dziury w całym, jedynie co wprowadza to zamieszanie. Szkoda, że w artykule nikt nie wspomniał o tym, że mieszkańcy Kiełpina odrzucili ten projekt w głosowaniu, to chyba najlepsze podsumowanie tego artykułu.

 • ...ha ha ha - niezalogowany 2019-09-12 13:22:01

  Teraz w Kiełpinie narzekanie na burmistrza, gdzie ponad połowa wyborców oddała na niego głos w ostatnich wyborach...

 • pszok - niezalogowany 2019-09-12 11:56:52

  W gminie Stężyca każda wioska jest wyposażona w kosz lub kosze w zależności od wielkości wioski.
  Tu nikt problemów nie robi, GPK je regularnie opróżnia i wszystko gra. Przynajmniej śmieci na ulicy nie leżą i w lasach.
  Także Kartuzy zróbcie coś...
  Przy drogach wstyd

 • Także mieszkaniec. - niezalogowany 2019-09-12 10:27:39

  Żenada, jak w PRL. Czas na zmianę burmistrza.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Doradca Klienta w sklepie

Firma FOTO-KONTAKT jest prężnie działającą firmą od 1999r. Nasza misja to: Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu. Obecnie poszukujemy osoby na..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Skup Aut Żukowo tel.505964223

Skupujemy samochody • W pełni sprawne • Uszkodzone • Powypadkowe • Bez OC czy ważnych badan technicznych Złomowanie: • Zaświadczenie o kasacji •..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Działki w Brodnicy Górnej

Sprzedam działki budowlano-usługowe w Brodnicy Górnej .Cena 50zł m2 (działki 1000 do 1200m2). Bardzo dobra lokalizacja


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać wyłącznie..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Renault Scenic II 2005 r 1,9

Mam do sprzedania Renault Scenic II. Bogate wyposażenie. Samochód bardzo zadbany nie wymaga wkładu finansowego. Więcej informacji pod nr. tel.


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym w Kartuzach. Tel. 507392185


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"