:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze B. dobre

Do perfekcji opanowali...parkowanie na chodnikach

Interwencje, perfekcji opanowali parkowanie chodnikach - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 31/01/2018 13:07
Ania Lehmann

Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie kierowców parkujących na chodnikach, jak również w miejscach zakazanych i zajmujących dwa miejsca parkingowe.

Nasi Czytelnicy po raz kolejny udowadniają, że prawdziwych "mistrzów parkowania" można spotkać na każdej można spotkać na praktycznie każdej uliczce i parkingu. A o tym, że takie parkowanie utrudnia poruszania się zarówno pieszym, jak i kierowcom, świadczą często nadsyłane do naszej redakcji zdjęcia Czytelników, którzy chcą walczyć z takim zachowaniem.

W tej odsłonie przedstawiamy w głównej mierze parkujących swój pojazd na całej szerokości chodnika, skutecznie uniemożliwiając korzystanie z niego pieszym.

- Samochody zastawiają cały chodnik tak, że nie da się przejść. Nie wiem, kto im dał prawo jazdy. Jak chcą korzystać z chodnika, to niech poruszają się na piechotę. Chyba im się chodnik z parkingiem pomylił. Zastanawiam się, gdzie jest policja, straż miejska? Przecież wystarczy się tylko przejść po mieście, bo takich bezmyślnych kierowców jest sporo - oburzają się i pytają nasi czytelnicy.

Poza mistrzami parkowania na chodnikach, przedstawiamy też zaparkowane samochody w miejscach zakazanych, jak i utrudniające poruszania się innym.

- Przesyłam zdjęcie z parkingu pod Biedronką na Wzgórzu Wolności w Kartuzach (nr 10 w galerii - przyp. red.). Na drugim załączonym zdjęciu widać, ze na parkingu jest sporo miejsc wolnych, mimo to kierowca mercedesa (Taxi) postanowił zaparkować pod samymi drzwiami utrudniając klientom wejście i wyjście ze sklepu - pisze nasz Czytelnik.

Na podobne sytuacje trafiło z pewnością także wielu z Was. Jeśli macie zdjęcia obrazujące "pomysłowość" kierowców, prześlijcie je do nas. Opublikujemy wszystkie!

AL

Reklama

Do perfekcji opanowali...parkowanie na chodnikach komentarze opinie

 • gość 2018-02-04 15:45:57

  Pozdrowienia dla fotografa, który najwidoczniej nie ma co robić tylko chodzić i robić zdjęcia sąsiadom z osiedla... prokowska łąkowa nie każdy ma podwórko i garaż więc parkuje się na chodniku.. pozdro dla uprzejmego sąsiada....

 • his - niezalogowany 2018-02-02 09:15:15

  Pytasz o kostkę na Sambora? Otóż to ścieżka rowerowa , która prowadzi do....? otóż dokąd , nie wiem- sam sobie dopisz .Ale takich mamy "fachofców", Gdzieś im dzwoni , ale nie wiadomo , gdzie....

 • Biedronka Somonino - niezalogowany 2018-02-01 23:11:24

  To o co mi chodzi jest ukazane na zdjęciu nr 12. Mam nadzieję, ze kierowca tego samochodu to zobaczy/przeczyta i nabierze trochę rozumu oraz nauczy się parkować w wyznaczonym do tego miejscu..

 • Biedronka Somonino - niezalogowany 2018-02-01 23:06:39

  Mnie denerwują kierowcy, którzy na parkingu przy Biedronce w Somoninie, parkują swoimi samochodami za linią, która wyznacza pierwsze mniejsca parkingowe.. Utrudnia to m.in. przejazd dwóch samochódów jednocześnie.. jeden musi ustapić drugiemu, przez to, że jakiejś p.żdzie jest ciężko zaparkować na mniejscu do tego wyznaczonym, bo szanowna d.pa miałaby za dużo kroków do zrobienia w drodze do sklepu!

 • kaszubka - niezalogowany 2018-02-01 22:51:38

  Sytuacja ze zdjęcia nr 10 i 11, czyli parkowanie praktycznie bezpośrednio przy wejściu do Biedronki w Kartuzach zdarza się nagminnie niestety.. Niedługo będą wjeżdżać do samego sklepu ;)

 • ja ;D - niezalogowany 2018-02-01 20:12:26

  Dwa ze zdjęć przedstawiają auta zaparkowane koło sklepiku spożywczego. Zapewne nie ma tam innego parkingu. I nie ma innej opcji parkowania. Poza tym to nie żaden hipermarket, żeby w tym sklepie spędzać godziny. Zakupy w takim sklepiku to kilka minut. Na innym zdjęciu chyba jest samochód, który coś dostarcza. Czyli np. dostawca pizzy ma szukać parkingu, potem biec z tym jedzeniem przez pół Kartuz... Wiadomo, że zaparkuje najbliżej wejścia. To takie typowe dla nas Polaków, żeby się czepiać innych. Tak trudno zrobić trzy kroki więcej i ominąć ten samochód. W kartuzach jest niewiele miejsc parkingowych. czasami trzeba się trochę najeździć, żeby coś znaleźć. Wyrozumiałości...

 • równy - niezalogowany 2018-02-01 19:19:55

  a tu była taka insignia...zniknęła...ciekawe dlaczego....

 • przechodzień - niezalogowany 2018-02-01 19:14:41

  Tacy ludzie którzy nieumieją parkować niepowinni mieć prawa jazdy

 • moskal - niezalogowany 2018-02-01 14:44:40

  To jest taka kultura na tych kaszubach, ma taki autko, nieraz skladak ale jedzie, to musi taki Janusz albo Zoska gdzies zaparkowac, przeciez nie pojdzie te 50 m. do sklepu na piechote, a wiec tup niche pieszy chodzi gdzie chce, ja parkuje bo mam autko a w glowie pusto. Kiedys to nawet roweru nie mial.

 • sam - niezalogowany 2018-02-01 14:22:02

  Czy ktoś wie po co na Sambora zmieniają kostkę na czerwoną? Chodnik był robiony 3 lata temu i wyglądał ok.

 • info - niezalogowany 2018-02-01 11:15:53

  do ~Kierowca - a gdzie ja napisałem że tak jest ?

  Przy parkingu wystarczy podstawić odpowiedni znak i wszystkie problemy się rozwiążą same a jak nie to policja ma podstawę do nałożenia mandatu karnego.

 • Anonim - niezalogowany 2018-02-01 09:57:52

  Nic nie da, że będziecie wstawiać zdjęcia bo ludzie się nie zmienia i i tak będą stawać tak jak stają

 • kas - niezalogowany 2018-01-31 21:12:58

  Teraz w Kartuzach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, a kierowcy i piesi permanentnie parkują i blokują przejazd. Strasznie mnie to irytuje. Uważam że na ulicach osiedlowych parkowanie powinno odbywać się na jezdni po jednej ze stron. Jeżeli droga jest za wąska, to powinna być jednokierunkowa.

 • Mieszkaniec kartuz - niezalogowany 2018-01-31 21:08:21

  Gdzie straz miejska prosze sie przejechac na msciwoja tam to dopiero jest meksyk

 • Jan - niezalogowany 2018-01-31 20:04:43

  Mogę wkleić fotkę jak wielka władza kartuska parkuje,jak redakcja napisze ,że mogę takie zdjęcie wysłać i je opublikują to macie fotkę hit .Ale muszę mieć gwarancję publikacji :) na zdjęciu jest sama wierchuszka,fotka jest super czytelna,widac tę osobę,widać zakaz ,wszystko tak,że te fotki z arta bledną.

 • Kierowca - niezalogowany 2018-01-31 19:25:42

  do: info
  gdzie Ty tam widzisz 1,5m dla pieszego? żaden z tych pojazdów, nie spełnia tego wymogu. Co mnie obchodzi, że ktoś sobie kupił samochód i nie ma go gdzie parkować, więc będzie go stawiał w miejscu niewyznaczonym( nie będący jego własnością), utrudniając ruch innym pieszym i kierowcom? Niech sobie rower kupi, zmieści mu się w pokoju- problem prakowania/postoju rozwiązany.
  Komunikacja, oraz sposób parkowania i pozostawiania pojazdów przy wszelkiego rodzaju marketach, nie jest () jeszcze uregulowany kodeksem, ale.. tym terenem (parkingiem) ktos zarzadza, i to on decyduje o drogach dojazdowych wyjazdowych, drogach pożarowych, oraz miejscach postojowych- oczywiście możesz się nie stosować do tych ustaleń jak ten burak z toyoty, którego filmik pokazywano w necie- nikt Ci mandatu nie wystawi, co najwyżej zarządca Cię może wyprosić, też go możesz olać, bo nawet nie ma przepisu, aby Ci odholować pojazd, jedyne co pozostaje to to, że zostajesz burakiem, który ma w du...ie, innych.

 • info - niezalogowany 2018-01-31 17:34:30

  Na ulicy prokowskiej i łąkowej nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania. Pozostanie aut na jezdni (przy chodniku) znacznie utrudnia ruch pojazdów, wieczorem gdy są zastawione obie strony jest bardzo duży problem z wymijaniem aut osobowych (w końcu to drogi dwukierunkowe) a przejazd większego jest praktycznie niemożliwy.

  więc panowaniom pytanie gdzie ??

  Parking przy biedronce nie jest oznakowany więc zgodnie z przepisami można stanąć gdzie chcemy. Auto ma prawo parkować na chodniku (całe) jeśli szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i nie jest mniejsza niż 1,5 m

 • esio men - niezalogowany 2018-01-31 15:50:55

  Złotówiarz Biluuu :D Dobry jest gość xd

 • Krzyś - niezalogowany 2018-01-31 15:47:24

  Jaka prefekcja - żenada... rozumiem chumor.... ironie i sarkazm - ale nie zostawili metra dla mieszych... a spodziewałem się (sam nie wiem dlaczego) prawdziwych mitrzów parkowania... coś, żeby podnieś się na duchu... szkoda pisac.

 • gość 2018-01-31 15:14:40

  Zdjęcie auta z restauracji 27 to świństwo. Przejścia było sporo, a wiadomo jest, że kierowca stanął na chwile by zanieść jedzenie chińczykom.

 • do "do info" - niezalogowany 2018-01-31 14:56:04

  Odwrócę Twoje pytanie: a którędy mam iść? Na głównej stronie w tym artykule jest zdjęcie samochodu stojącego przy domu na ulicy Prokowskiej. Widać, że nie ma szans przejścia tamtędy np. z wózkiem. Bez wózka też jest problem. W pobliżu nie ma przejścia dla pieszych, ulica jest ruchliwa. Więc mam przechodzić w miejscu niedozwolonym (oficjalnie jest za to mandat), narażać swoje życie, bo ktoś nie miał gdzie zaparkować? Przyjeżdżasz do znajomych - wjedź do nich na podwórko albo zaparkuj na najbliższym parkingu (w przypadku tego zdjęcia: pod Maroko/Biedronką, czas dojścia do tych miejsc wynosi około 2 minut).

 • fakty - niezalogowany 2018-01-31 14:21:35

  @info
  w miejscach wyznaczonych, ewentualnie dlaczego nie stoją na jezdni, czyli miejscu zwyczajowo przewidzianym dla pojazdów, Gdyby piesi zaczęli chodzić jezdnią, to by dopiero był larum, że od tego jest dla nich chodnik, trąbienie, wyzwiska itd. No tak trzeba stanąć pod samymi drzwiami, przejście 50m czy nawet 100m jest ponad siły tych kierowców, oczywiście wszyscy ci kierowcy mieli nagłe przypadki, żona rodziła, paliło się w piwnicy, staruszkę wysadzali itd. Większość stoi po chamsku, volvo na parkingu tu sytuacja mogła byc taka że nie miał innej możliwości jak zaparkować, bo wcześniej ktoś już "przesunął szereg".

 • info - niezalogowany 2018-01-31 13:15:46

  a gdzie mają stać ? pytam z ciekawości

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Skup Aut Kartuzy całe

Skupujemy wszystkie marki samochodów - interesują Nas samochody używane w bardzo dobrym stanie jak i powypadkowe, rozbite i uszkodzone, z..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Likwidacja sklepu obuwniczego

W związku z likwidacją istnieje możliwość bezpłatnego przejęcia boksu wraz z umeblowaniem. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


SAMODZIELNA KSIĘGOWA

Poszukujemy osoby na stanowisko: samodzielna księgowa. Obowiązki m.in.: - Księgowanie wszystkich operacji gospodarczych - Nadzór nad..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Zatrudnię sprzedawcę

Zatrudnię ekspedientkę na cały etat w sklepie kosmetycznym w Kartuzach w CH Kaszebe . Osoby zainteresowane proszę o składanie CV na adres..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Oferuje Kompleksowe Usługi

Witam, Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich. Wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. OFERUJEMY: -..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"