:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

DOTACJA 5000 złotych, ulga podatkowa do montażu instalacji fotowoltaicznej. Okres zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę coraz krótszy!

Biznes i finanse, DOTACJA złotych podatkowa montażu instalacji fotowoltaicznej Okres zwrotu inwestycji fotowoltaikę coraz krótszy! - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 18/11/2019 09:07

Podwyżki cen energii elektrycznej są już oficjalnie ogłoszone. W jaki sposób spowodować by nie odczuć tych rosnących kosztów, a wręcz się z nich ucieszyć? Odpowiedź jest prosta - Fotowoltaika! To nowoczesna instalacja do wytwarzania w ekologiczny sposób energii elektrycznej, a wszystko to dzięki zamontowanym modułom fotowoltaicznym, które przetwarzają promieniowanie słoneczne w darmowy prąd elektryczny dla naszego domu.

W Polsce z roku na rok zostaje przyłączonych do sieci coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Rok 2019 jest wyjątkowy dla rynku instalacji PV z wielu powodów. W instalacje fotowoltaiczne głównie inwestują osoby prywatne, które chcę realnie zmniejszyć wysokość rachunków za energie elektryczną, ale z tego samego powodu w tego typu instalacje inwestują także firmy, których jeszcze dotkliwiej obejmują rosnące koszty za prąd. Już w sierpniu 2019 roku wiemy, że ten rok jest kolejnym z kolei, w którym został pobity rekord mocy zamontowanych instalacji fotowoltaicznych w Polsce w porównaniu do zeszłych lat. Jest to motywowane nie tylko przez coraz większa popularność tego typu instalacji oraz poszerzającej się świadomości w społeczeństwie o odnawialnych źródłach energii. Jest to także spowodowane bardzo prężenie rozwijającym się rynkiem oraz coraz większą ilością możliwości wsparcia finansowego tego typu inwestycji co w przypadku instalacji osób prywatnych, owocuje znacznym skróceniem okresu zwrotu kosztów.

Wiele osób oraz firm w Polsce zainwestowało już w taką instalacje i są bardzo zadowoleni. Coraz więcej osób zgłębia się w temat i zaczyna interesować się fotowoltaiką bo jest to przyszłość niezależności energetycznej gospodarstw domowych - mówi instalator z firmy EcoAG, projektującej i realizującej takie instalacje w całej Polsce. Ogniwa można montować zarówno na dachu jak i na poziomie gruntu. Przygotowanie inwestycji i budowa instalacji przez doświadczonych instalatorów jest bez problemowa i zajmuje tylko kilka dni.

A trochę konkretniej, przykład instalacji fotowoltaicznej dla domku jednorodzinnego:
- Moc instalacji 4 kWp, cena ok 18800 zł.;
- Zużycie, zapotrzebowanie roczne energii elektrycznej 4000 kWh;
- Produkcja energii elektrycznej w skali roku to minimum 4000 kWh/rok;
- Koszt energii przy dzisiejszych stawkach to około 65gr brutto.

Nie uwzględniając nadchodzących znacznych podwyżek cen energii elektrycznej mamy ok. 2600 złotych oszczędności rocznie, które przekładają się nam na zwrot kosztów inwestycji.
Po odliczeniu 18% ulgi podatkowej, tzw. ulgi termomodernizacyjnej (od 1 stycznia 2019 roku istnieje możliwość odliczenia kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej od podatku dochodowego - 53 000zł to maksymalna kwota do odliczenia) zwrot z inwestycji będzie w niespełna 6 lat, dając w dalszym 20 letnim okresie użytkowania instalacji duże kilkudziesięciotysięczne oszczędności ekonomiczne i ekologiczne, chroniąc również tym samym środowisko naturalne. Lecz ulga termomodernizacyjna to nie koniec skracania czasu zwrotu oraz zmniejszania realnych, poniesionych kosztów, gdyż od 31 sierpnia br. uruchomiono nabór wniosków dotacyjnych do programu "Mój prąd" ogłoszony 23 lipca przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Koordynatorem projektu będzie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program zakłada możliwość otrzymania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej w wysokości do 50% poniesionych kosztów, lecz nie więcej niż 5000zł co w praktyce oznacza, że zdecydowana większość ubiegających się o dofinansowanie otrzyma maksymalną kwotę.

W jaki sposób te 5000+ wpływa na okres zwrotu inwestycji?

Odliczając 5000 złotych od poniesionych kosztów wraz z wykorzystaniem ulgi termomodernizacyjnej czas po jakim nam się zwróci inwestycja to ok. 4 lata! Czyli 5000 zł to zwrot szybszy o niecałe 2 lata biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny energii elektrycznej.

Warunki jakie trzeba spełnić, aby dostać to dofinansowanie są banalnie proste. Wystarczy zrealizować inwestycję z profesjonalną firmą, która pomaga dopełnić związane z tym formalności. EcoAG przygotuje dokumenty i pomoże we wszystkich formalnościach z Zakładem Energetycznym oraz dotacja z NFOŚiGW.

Po latach niepewności spełniły się oczekiwania tysięcy osób zainteresowanych produkcją własnej energii. Budowa własnej elektrowni słonecznej stała się bardzo dobrą, bezpieczną i stabilną inwestycją pozwalającą zredukować koszty zakupu energii do domu. Warto wspomnieć, że wyłącznie energię elektryczną możemy wyprodukować w swoim domu w przeciwieństwie do innych źródeł energii takich węgiel, gaz czy olej opałowy, których koszty stale rosną, a musimy je ponosić dla zapewnienia podgrzania ciepłej wody użytkowej bądź ogrzewania. Dzięki wyprodukowanej własnej energii elektrycznej przy pomocy odpowiednich grzałek lub pomp ciepła z powodzeniem można zrealizować powyższe zadania. Oddawana nadwyżka energii wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną w lecie lub w ciągu dnia może być odebrana w nocy lub w zimie z zastosowaniem tzw. systemu opustów.

Od września tego roku najnowsza nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) pozwala także małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) rozliczania się na zasadach prosumenckich przez co instalacje PV stają się dla nich równie atrakcyjne jak dla odbiorców prywatnych!

Opłaty za prąd drastycznie zmaleją a pieniądze pozostaną w portfelu i będzie można je wydać na coś innego - czyż to nie rewelacja? Warto skorzystać z takiej możliwości jaką daje fotowoltaika. Posiadając taka instalację podwyżki cen za energie elektryczną już nas nie dotyczą, a wręcz możemy czerpać z tego korzyść, gdyż czas zwrócenia się inwestycji nam będzie tylko maleć. Dbajmy o środowisko, uczmy nasze dzieci od najmłodszych lat, że inwestowanie w nowe, czyste technologie i rozwiązania, a niewątpliwie fotowoltaikę możemy do takich zaliczyć, przynosi niewymierne korzyści, ma sens i jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi oraz dla naszej planety. Naprawdę trzeba niewiele. Wystarczy słońce i moduły, a w domu będzie ekologiczna energia elektryczna!

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Biorąc pod uwagę szereg korzyści płynących z posiadania takiej instalacji jest to świetna drogą, aby stać się coraz bardziej ekologicznym, a jednocześnie poprawić domowe finanse. Po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do domowej instalacji elektrycznej, inwestor będzie miał możliwość obniżenia swojego rachunku za energię elektryczną praktycznie do zera - zakładając, iż instalacja zostanie optymalnie zaprojektowana, pozostaną do zapłaty tylko opłaty abonamentowe! To łatwe. Dzięki nowelizacji prawa energetycznego podłączenie do sieci następuje na zgłoszenie do zakładu energetycznego - bez kosztów po stronie zgłaszającego.

Zadzwoń, porozmawiaj i umów się na spotkanie z naszym doradcą - telefon 725 790 090
www.ecoag.pl.

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię sprzedawcę

Zatrudnię ekspedientkę na cały etat w sklepie kosmetycznym w Kartuzach w CH Kaszebe . Osoby zainteresowane proszę o składanie CV na adres..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


SAMODZIELNA KSIĘGOWA

Poszukujemy osoby na stanowisko: samodzielna księgowa. Obowiązki m.in.: - Księgowanie wszystkich operacji gospodarczych - Nadzór nad..


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Pracownika Obsługi Klienta w

Stacja Paliw Orlen w Żukowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/sprzedawca. Proponujemy: -umowę o pracę / zlecenie -zdobycie..


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


Skup Aut Kwidzyn tel.504504891

Skup Aut : Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i stan Avensis,Corolla wszystkie roczniki nowe,stare każdy...


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Skup Aut Kartuzy całe

Skupujemy wszystkie marki samochodów - interesują Nas samochody używane w bardzo dobrym stanie jak i powypadkowe, rozbite i uszkodzone, z..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Pracownik produkcji

MORAD SP. Z O.O. - systemy aluminiowe i szklane dla budownictwa poszukuje kandydata na stanowisko: PRACOWNIK PRODUKCJI okien i drzwi Miejsce pracy:..


Sprzedam koparkę gąsienicową

Sprzedam koparkę gąsienicową JCB JS 130 LC z 2011 roku Koparka w pełni sprawna, gotowa do dalszej pracy. Szerokość gąsienicy 70 cm, Szerokość łyżki..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


praca dla psychologa kartuzy

Poszukuję psychologa, studenta psychologii, do pracy w Pracowni Psychologicznej Atanerw Kartuzach. Pracownia zajmuje sie głównie badaniami..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


KANCELARIA KOMORNICZA nr I w

Kancelaria Komornicza Nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Oferuje Kompleksowe Usługi

Witam, Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich. Wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. OFERUJEMY: -..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


Likwidacja sklepu obuwniczego

W związku z likwidacją istnieje możliwość bezpłatnego przejęcia boksu wraz z umeblowaniem. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"