:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C

„Dziś oczyszczamy jeziora, jutro miasto z bloków” - debatowali nad zmianą planu zagpospodarowania jez. Klasztornego

Wieści z samorządów, „Dziś oczyszczamy jeziora jutro miasto bloków” debatowali zmianą planu zagpospodarowania Klasztornego - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 08/11/2019 16:28
Ania Lehmann

Do 25 listopada można składać uwagi odnośnie planu zagospodarowania przestrzennego terenów nad jeziorem Klasztornym Małym w Kartuzach. Do projektu planu wniesiono wcześniej zgłoszone uwagi mieszkańców. Ponowna dyskusja publiczna w tym zakresie tradycyjnie nie obyła się bez burzliwej wymiany zdań.

Przypomnijmy, że podczas wrześniowej sesji radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad uchwały dotyczącej przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego jeziora Klasztornego Małego. Ich zdaniem, sprawa jest kontrowersyjna i wymaga przeanalizowania oraz dyskusji z mieszkańcami.

W tym celu zaplanowano specjalne posiedzenie komisji gospodarczej z udziałem mieszkańców. Spotkanie to doprowadziło do porozumienia, a  radni zapowiedzieli wprowadzenie do planu uwag, o które wnosili mieszkańcy.

Tym samym procedura ruszyła od początku. Pod koniec października odbyła się dyskusja publiczna w sprawie uaktualnionego plany. Zmiany, jakie dokonano w projekcie, przedstawiał dr Daniel Załuski, projektant planu.

Z planu została wykreślona odległość zabudowy od granicy działki. To znaczy, że w tej chwili odległości są ustalane na podstawie rozporządzenia. Tym samym jeżeli budynek stoi na granicy działki, to można się do niego „przykleić”, ale nie w większej wielkości niż istniejąca zabudowa. Jeżeli na granicy nie znajduje się żaden budynek, to odległość od granicy wynosi trzy metry dla budynku bez okien lub cztery metry dla budynku z oknami. Jest to minimalna odległość, jaką musi spełnić inwestor – mówił projektant planu dr Daniel Załuski.

Strefę biologicznie czynną zwiększono z 25 proc. do 30 proc. natomiast procent zabudowy może wynieść 35 proc. działki.

- Obniżone zostały wysokości – w obowiązującym planie jest mowa o 12 metrach i w związku z tym jeden z właścicieli wnosił o zachowanie tej wysokości. Dlatego zachowujemy 12 metrów, a uzupełniamy parametry dla budynków gospodarczych i garaży do sześciu metrów. Dla wszystkich kominów, anten, linii energetycznych do 20 metrów – wyjaśniał dr Daniel Załuski.

- Dodatkowo wprowadzono zapiski, które nie były w poprzednim dokumencie, a teraz są wymagane. Chodzi o parametr – intensywność zabudowy. Jeżeli jest zabudowa 35 proc., a intensywność na działce wynosi 0,9, to znaczy, że inwestor może wybudować maksymalnie trzy kondygnacje, a ostatnia nie może być pełna i dodatkowo ostatnia musi być z dachem spadowym. Nowy budynek nie może przysłonić słońca istniejącej zabudowie. Piwnice i garaże mogą znajdować się poniżej poziomu gruntu nie więcej jednak niż na 60 proc. powierzchni całej działki. Są to najważniejsze ustalenia planu, które ulegają zmianie - podsumował.

Na czas dyskusji publicznej w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego przerwano obrady Rady Miejskiej w Kartuzach. Radni postanowili bowiem wziąć udział w spotkaniu. Tradycyjnie nie obyło się bez burzliwej dyskusji.

- Uważam, że rada miejska nie powinna zgodzić się na zabudowę tych działek. Turyści będą bowiem oglądać tylko bloki i samochody. Rozumiem, żeby stworzyć tam tereny rekreacyjne, ale nie budynki, bloki mieszkalne – podkreślał jeden z mieszkańców Nowego Osiedla.

- Te 30 proc. zieleni w moim odczuciu jest to zdecydowanie nic, zdecydowanie za mało. To i tak będzie jedno wielkie blokowisko – dodawał inny mieszkaniec.

- Nie wyobrażam sobie, aby przy tej promenadzie stanęły bloki. Nie po to idziemy nad jezioro, aby iść do bloków. Oprzytomnijmy w końcu i zachowajmy to, co w Kartuzach jest dla nas, dla przyszłych pokoleń najważniejsze. Dziś oczyszczamy jeziora, a za kilkanaście lat będziemy oczyszczać to miasto z bloków nad jeziorem, bo wszyscy chcą mieć normalną przyrodę – podkreślał radny Andrzej Pryczkowski.
- Plan był wyłożony. Mieszkańcy wnieśli swoje uwagi. Zostały one uwzględnione. Tak naprawdę jednak decyzja należy do rady, co będzie mogło dziać się na tym terenie. Jest jednak prośba, aby ten plan z uwagami uchwalić. Jeżeli mieszkańcy coś sugerują, radni będąc przedstawicielami mieszkańców, powinni wziąć to pod uwagę. Stąd prośba do państwa radnych, aby ten plan uchwalić. Jak państwo wiecie powiat ma w tym rejonie dwie działki, szpital jedną. Chcemy te działki sprzedać. Czeka nas duża inwestycja – rozbudowa szpitala o blok operacyjny. Powiat potrzebuje środków finansowych na rozbudowę tego szpitala, który będzie służył wszystkim mieszkańcom powiatu kartuskiego. Dlatego proszę, aby państwo radni, podeszli poważnie do tego planu – mówił wicestarosta Piotr Fikus.

- Nie rozumiem, dlaczego panie starosto, tak bardzo zabiega pan o to, aby te działki sprzedać – pytała radna Klaudia Kałużna.

- Niezależnie od tego, za ile sprzedamy te działki, to i tak będziemy rozbudowywać szpital. Jestem wicestarostą, tak jak starosta i zarząd, odpowiadam za realizację budżetu, który realizujemy. Mamy majątek, który chcemy spieniężyć – odpowiadał wicestarosta Piotr Fikus.

- Cały czas mówimy o rozwoju naszego miasta, a czasami chcemy zachować coś, o czym wiele lat temu ktoś zadecydował, w jakim kierunku zmierzamy. Miasto jest miastem. Kiedyś było tu pole. Ale ta miejscowość już dawno zmieniła swój charakter. Dzisiaj miasta budują blok w blok, dom w dom. Mamy zmieniać oblicze tego miasta. Z czego to miasto żyje? Z czego robimy promenadę? Z tych podatków, które tworzymy. Miasto ma być ładne, zadbane i estetyczne, dopasowane do potrzeb mieszkańców. Jeżeli mamy wrócić do historii, to zburzmy to miasto i wróćmy do tego, że kolegiata została wybudowana w miejscu, gdzie nic się nie dzieje. Historia się zmienia. Tworzymy coś nowego. Budujmy coś nowego, a nie „nie bo nie” – podkreślał burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Uwagi do planu zagospodarowania można składać do poniedziałku, 25 listopada. Następnie rozpatrywać będzie je burmistrz Kartuz. Ostatecznie jednak decyzja należy do rady, czy uchwali plan z zaakceptowanymi lub odrzuconymi przez burmistrza poprawkami. Jeśli nie, procedura ruszy od początku. I po raz kolejny pojawi się możliwość wnoszenia uwag do dokumentu.

Do sprawy wrócimy

Reklama

„Dziś oczyszczamy jeziora, jutro miasto z bloków” - debatowali nad zmianą planu zagpospodarowania jez. Klasztornego komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 13:50:19

  Trudno uwierzyć, ze Burmistrz tak zabiega o ten plan miejscowy, przecież to jest jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Kartuzach. Przykro patrzeć.

 • @Gość - niezalogowany 2019-11-09 14:17:24

  Mnie już nic nie dziwi. W ciągu ostatnich lat jeden deweloper kartuski dostaje wszystko. To on występuje o zmiany planów zagospodarowań i pan burmistrz robi wszystko pod jego "potrzeby "., nie biorac pod uwagę zdania mieszkańców

 • Nn - niezalogowany 2019-11-09 15:32:21

  Przestańcie pisać bzdury miasto musi się rozwijać chore wizję P Pryczkowskiego i Trrdera porażka P Pryczkowski nigdy nic dobrego nie zrobił dla gminny tylko dużo mówi

 • gość 2019-11-09 17:12:19

  Kto buduje , i Co buduje , na skarpie klasztornego dużego , na Prokowo , poniżej Policji ?
  Bez Pozwolenia Na Budowę !!! Gdzie tablica informacyjna i dane , podmiotów ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 17:53:35

  Może ABW powinno sprawdzić dlaczego ten deweloper ma takie względy u burmistrza? Dlaczego na działkach gminnych nie są budowane TBS-y?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 17:54:21

  miało być na Prokowskiej

 • gość 2019-11-09 21:13:43

  A co z drogami, oświetleniem itp. infrastrukturą? W Gdańsku takie firmy muszą wybudować wszystko i przekazać miastu. Tu zrobią osiedle i gmina będzie uzbrajać.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 22:14:11

  Może warto się było zastanowić jak były wybory burmistrza a nie teraz marudzić.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 00:27:10

  Jedno jest pewne, plan miejscowy był na teren o którym pisze artykuł, prawda wygra. Burmistrz mówi to co chcecie usłyszeć, a robi inaczej - mam nadzieje, ze Pan to czyta !

 • Swojak - niezalogowany 2019-11-10 07:58:27

  Wszyscy poniekąd mają rację.Ale ludzie nie mają mieszkań . Więc trzeba budować. Nie ma innej opcji.

 • Do tych co chcą blok - Seba - niezalogowany 2019-11-10 08:10:09

  Odpiszcie jeżeli możecie tylko z sensem nie mydląc oczy i owijajac w bawełnę:
  1.Sprzedawać gminne działki w celu jednorazowego dochodu?

  2.Nie było by lepiej zbudować coś co przyniesie korzyści finansowe dla gminy na długie lata i zarobi na siebie dużo więcej niż przyniesie sprzedaż?

  3. Inwestujecie tak duże pieniądze w oczyszczanie jezior tylko dla kogo?
  -mieszkańców? Promenada zrobiona fajne spacery wśród natury: jak ktoś będzie chciał wśród bloków pospacerować to sobie pójdzie na jakieś osiedle czy na miasto.
  -turystów? Bloki są wszędzie nie tylko w Kartuzach

  4. Nie było by lepiej zbudować w tym miejscu coś dla mieszkańców jak i przyciągnięcia turystów a za razem przynieś dochód dla gminy?
  Pewnie nie macie pomysłu na czym gmina by mogła coś zarobić sprzedać najłatwiej i najszybciej tak?
  To tylko moja propozycja na to miejsce:
  - Plaża dla TURYSTÓW I MIESZKAŃCÓW
  -mały park z placem zabaw też się zmieści DLA TURYSTÓW I MIESZKAŃCÓW
  No i w końcu taki mały pomysł na zarobek w tym miejscu ;)
  -cały ten teren jest wystarczająco duży żeby postawić MINIMUM te 10 DOMKÓW LETNISKOWYCH właśnie dla TURYSTÓW których tak nieudolnie od lat ściągacie do Kartuz, a przy okazji mogą z tego skorzystać np. BYLI MIESZKAŃCY KARTUZ oraz rodziny obecnych MIESZKAŃCÓW.

  Mógł bym tak jeszcze troche popisać tylko najpierw to wolałbym zobaczyć jakąś sensowną odpowiedź kogoś z radnych

  Pozdrawiam

 • gość 2019-11-10 20:11:29

  ile nowych miejsc pracy za kadencji obecnego burmistrza powstało w Kartuzach?może o tym warto porozmawiać? pieniądze do kasy miasta wpływają z działalności gospodarczej, oprócz sklepów,które w przeważajacej większości nie płacą podatków nie powstało nic z inicjatywy władz miejskich.Kompleks "dużego\' miasta p.burmistrza systematycznie zabija nasze miasto.proponuję odwiedzić Wejherowo,Kościerzynę czy Lębork, aby zobaczyć jak można zagospodarować przestrzeń miejską , zbudować nowe miejsca pracy.Kartuzy mają unikatowe położenie i na tym należy zbudować filozofię atrakcyjności tego miejsca.To jest przede wszystkim turystyka, małe hotele- baza noclegowa, wypożyczalnie sprzętu pływającego,plaża itp.

 • zenek - niezalogowany 2019-11-11 19:29:27

  Kupili działkę z planem zagospodarowania ,teraz idą żądania (maksymalne) a później (łaskawie)przyjmą to co niby będzie dla nich uciążliwe. Państwo Radni, deweloper wiedział co kupuję więc z pełną odpowiedzialnością i spokojnym sumieniem możecie mu odmówic. Ale sprawa ze strony Rady skończy się zapewne jak przy budowie nowego dworca PKS. Pewnie jeden radny wstanie i zażąda od burmistrza słowa honoru , że nie będzie budynków 4 piętrowych ,zabudowy powyżej 40% a on mu da takie słowo a ile jest warte to już wiemy.

 • Cztery - niezalogowany 2019-11-12 16:23:15

  Spieniężyć działki gminne? To jest majątek? Wicestarosta poeta, filolog czy może historyk? Jaki mamy obecnie budżet gminy, jakie dodatkowe dotacje jesteśmy w stanie, dobrze gospodarując i inwestując otrzymać z puli rządowej? Sprzedaż działek to interes dla gminy? Może pokryją inwestycje kolejnego "targowiska" albo piątego remontu Rynku i deptaku? Interesem dla gminy będzie uczciwe rozporządzanie tym co macie. To wystarczy w zupełności.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Tapety/Fototapety/Dekoracje

Oferuje profesjonalne usługi w zakresie tapet i fototapet oraz różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Więcej informacji pod numerem telefonu 791688616..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Zatrudnię Elektryka

Zatrudnię Elektryka , więcej informacji udzielę telefonicznie .


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


Zatrudnię pracownika do uboju

Zatrudnimy pracownika do uboju świń na pół etatu. Praca akordowa. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14 (niedaleko..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika do prac gospodarczych na cały i pół etatu. Praca zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz"..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku któa wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Przyjmę uczniów

Przyjmę uczniów na praktykę zawodu jako: - masarz-wędzarz - rzeźnik Miejsce praktyki: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"