:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach, Kościerzynie, Leźnie i Sierakowicach

Religia, Ekstremalna Droga Krzyżowa Dziemianach Kościerzynie Leźnie Sierakowicach - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 25/03/2019 10:40
Ania Lehmann

Aż w czterech miejscowościach w naszym regionie odbędzie się w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. 5 kwietnia wyruszy z Dziemian i Leźna, tydzień później z Kościerzyny i Sierakowic. Wśród chętnych do pokonania jednej z ośmiu przygotowanych tras, jest już ponad tysiąc osób. A ty? Podejmij trud i przeżyj Drogę Krzyżową, która może zmienić Twoje życie!

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe wydarzenie dla osób wierzących, które kochają wyzwania i lubią pokonywać własne słabości. To indywidualna wędrówka połączona z duchowymi rozważaniami. W tym roku obędzie się ona w trzech terminach. Na Kaszubach, w powiatach kartuskim i kościerskim, Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z czterech miejscowości, w dwóch terminach - 5 kwietnia i 12 kwietnia.

EDK Dziemiany

Już po raz czwarty na Ekstremalną Drogę Krzyżową zapraszają siostry Franciszkanki z Orlika. Podobnie, jak w ubiegłym roku są przygotowane trzy trasy, poprowadzone przez pola i zniszczone lasy przez nawałnicę 2017 w pobliżu pięknych jezior kaszubskich. Największym wyzwaniem dla uczestników EDK Dziemiany jest trasa św. Rity, która mierzy ok. 55 km. Jest ona najdłuższą ze wszystkich tras na Pomorzu, prowadzi wokół Jeziora Wdzydzkiego, następnie trasa św. Franciszka (42 km) i trasa św. Antoniego (28 km). Wszystkie trzy trasy doprowadzą na jedyną w diecezji pelplińskiej Kalwarię w Wielu. Dokonując wyboru trasy należy wziąć pod uwagę swe możliwości i kondycję.

- Noc, wysiłek, ból, wyjątkowe rozważania Drogi Krzyżowej, długa droga w milczeniu, trudne warunki atmosferyczne, zmaganie się z samym sobą - wszystko po to, aby głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Dziemianach wzięło udział prawie 2 tysiące osób. Uczestnicy potwierdzają, że EDK jest wielkim wyzwaniem, głęboką ciszą, przestrzenią, w której przekraczając trud i słabości doświadczają dotknięcia Bożej łaski, odzyskując siły duchowe i pogłębienie wiary. Wielogodzinny marsz w ciszy porządkuje również wiele trudnych spraw w sercu człowieka - podkreśla ekipa EDK Dziemiany.

Początek o godzinie 20. w kościele w Dziemianach, gdzie odbędzie się msza święta. Więcej informacji można uzyskać na facebooku/EDK Dziemiany.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy również z Łubiany. Trasa św. Maksymiliana Kolbe będzie liczyła 25 km, a jej zakończenie będzie miało miejsce na Kalwarii Wielewskiej. Trasa wyrusza z kościoła w Łubianie po mszy św. o godz. 20.00. Trasa: Łubiana - Płocice - Schodno - Słupinko - Robaczkowo - Wiele.

EDK Leźno

Po raz kolejny z tej formy duchowości będą mogli skorzystać też mieszkańcy powiatu kartuskiego, którzy wybiorą się w nocną drogę krzyżową z Leźna. Trasa Norbertańska liczy 42 km, a prowadzić będzie przez Leźno-Czaple-Gdańsk-Sulmin-Kolbudy-Czapielsk-Przyjaźń-Żukowo. Początek 5 kwietnia o godzinie 19. w kościele, gdzie odbędzie się msza św.

EDK Kościerzyna

12 kwietnia po raz pierwszy wyruszy też kościerska trasa św. Antoniego, która rozpocznie się o godzinie 20. mszą święta w kaplicy w Osadzie Burego Misia.

- Trasa pierwszorazowa na EDK, która rozpoczyna się i kończy w wyjątkowym miejscu, na Osadzie Burego Misia gdzie mieszka ze sobą ponad 50 osób niepełnosprawnych z ich przyjaciółmi, tworząc jedną wielką rodzinę. Przebiega przez kaszubskie lasy, jeziora, urokliwe wioski i pola jak również przepiękne kaszubskie miasto - Kościerzynę słynącą z dwóch Sanktuariów Maryjnych. Maszerujemy brzegiem lub pobliżu dziewięciu jezior, a na trasie możemy spotkać ślady zwierząt między innymi wilków. Odwiedzamy kaszubskie kościoły, z sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin na czele, kaplice, charakterystyczne dla Kaszub przydrożne kapliczki i przydrożne krzyże. Odwiedzamy cmentarze: katolicki, ewangelicki i choleryczny, jak również pomnik pomordowanych nauczycieli czy leśny grób pomordowanych okolicznych mieszkańców podczas ostatniej wojny. Nad jeziorem Gałęźnym odwiedzamy obelisk poświęcony honorowemu obywatelu Kościerzyny -Romualdowi Wołodźce - zachęca ekipa EDK Kościerzyna.

Trasa będzie przebiegała przez następujące miejscowości: Wętfie - Nowy Klincz - Kościerzyna - Kościerzyna Wybudowanie - Skorzewo - Stara Sikorska Huta- Nowa Wieś Kościerska - Kaliska - Kłobuczyno - Dąbrówka-Dobrogoszcz - Wętfie.

EDK Sierakowice

Na ekstremalne przeżycia zapraszają też Sierakowice. Po raz pierwszy z parafii św. Marcina również wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa Niebieska - Św. Jana Pawła II będzie liczyła 43 km. Metą będzie kaszubskie sanktuarium w Sianowie.

Trasa będzie przebiegała przez następujące miejscowości: Sierakowice-Bukowo-Kamienica Królewska-Leśniczówka Mirachowo- Kobylasz-Miłoszewo-Głusino-Sianowo.

Początek o godzinie 19. w piątek, 12 kwietnia.

Więcej informacji o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na stronie edk.org.pl.

AL

Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach, Kościerzynie, Leźnie i Sierakowicach komentarze opinie

 • # tak myślę - niezalogowany 2019-04-03 12:05:03

  Masz rację, chodzenie po lasach jest zdrowe ale prawdziwy Bóg wymaga od nas czegoś innego, mówi o tym Jezus np w tych słowach :23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie4, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. 24 Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». Jana 4.... a jakie jest największe przykazanie o którym też mówi Jezus ? Ano takie : "„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22

 • takmyślę - niezalogowany 2019-04-03 11:17:26

  Bóg nie potrzebuje EDK a prawdziwej wiary ,nie potrzebuje też palenia książek

 • Janek - niezalogowany 2019-04-03 00:18:56

  Co trzeba mieć w tych pustych baniakach. Kuźwa - 21 wiek, ehh....

 • prawdomówny - niezalogowany 2019-03-31 12:14:56

  @Xyz, no i kolejny parafianin tu zawitał !!! Zauważ parafianinie, ze fragment Biblii z 20 rozdziału księgi Wyjścia cytuję z waszego, katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia, II wydanie...tylko skąd ty, parafianin, możesz o tym wiedzieć, prawda ? Zacytuję ci fragment przedmowy do tego wydania Biblii, może w końcu da ci to coś do myślenia : "(...) Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który
  tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach
  idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię „Pan", nie będące wcale przekładem tego
  Imienia Bożego. (...). POZDRAWIAM PARAFIANINIE !

 • Xyz - niezalogowany 2019-03-31 08:50:36

  Ty prawdomowny daj se spokoj.Jeden jehowita klika sam sobie.Umiesz tylko jeden cytat z waszej pokręconej Biblii?

 • prawdomówny - niezalogowany 2019-03-30 12:03:25

  Jak widać na wet katolicy lajkują treść Biblii na nie, bóg tego świata sprawił, ze nie są w stanie czytać ze spokojem nawet tych słów Jezusa : "„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22...szukajcie prawdziwego Boga zamiast uprawiać bałwochwalstwo !!!

 • Jola - niezalogowany 2019-03-28 11:39:26

  chodziło mi ....spotkać Boga w swoich słabościach, uciekło mi najważniejsze słowo w wypowiedzi poniżej.

 • Jola - niezalogowany 2019-03-28 11:37:16

  Do pójdę w Dziemianach i Kościerzynie: moją intencją było podkreślenie, że po trasach w Dziemianach szły juz tysiące ludzi, ja sama szłam już 4 razy, a wszystkie nowe dopiero będą miały ewaluacje przez uczestników podczas EDK. A tak poza tym tylko cieszyć się, że jest wybór, różne rejony i terminy, kto chce może iść dwa razy. To wiem, że Dziemiany były pierwsze i mają zawsze dużo uczestników. Sama mam sentyment do moich kryzysów na tych trasach. Dają moc i to mnie pociąga, a jak dam radę to pójdę i w Kościerzynie. Polecam wszystkim to wyzwanie, to niesamowite przeżycie! Nigdy nie rozumiałam co to znaczy spotkać w swoich słabościach i dzięki EDK to wiem i do tego, że prawdziwa MOC w słabościach się doskonali!

 • Pojdę w Dziemianach i Kościerz - niezalogowany 2019-03-27 13:57:46

  Do Joli. Wszystkie trasy EDK są sprawdzone, bo inaczej nie byłyby akceptowane i zgłoszone do EDK, warto wejść na stronę www.edk.org.pl i poczytać dowiedzieć się więcej. Dziemiany są najstarszą i najliczniejszą trasą na EDK w skali ogólnopolskiej dzięki zaangażowaniu głównie siostry Mirony.

 • #nie jehowita - niezalogowany 2019-03-27 13:54:19

  Jehowa to imię Boga, który jest Ojcem Jezusa, czy ty katoliczka wiesz kim jest twój Bóg i jak ma na imię ? Czy wolisz udawać kogoś, kto niby wierzy w Boga ale boi się czytać, ze wasza Trójca to tylko pogański bożek ? Zajrzyj do Biblii kiedyś, polecam wam bałwochwalcom II wydanie wasze Biblii Tysiąclecia, nawet tam przeczytacie, ze Bóg ma na imię Jahwe a nie Trójca czy Jezus .

 • Nie Jehowita - niezalogowany 2019-03-27 12:44:24

  O nawet Jehowi tu zaglądają

 • prawdomówny - niezalogowany 2019-03-27 12:41:40

  A Bóg powiedział wszystkie te słowa, mówiąc:+
  2 „Jam jest Jehowa, twój Bóg,+ który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników.+ 3 Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów+ na przekór mojemu obliczu.
  4 „Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek, co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią.+ 5 Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im,+ gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania,+ zsyłającym karę za przewinienie ojców na synów, na trzecie pokolenie i na czwarte pokolenie, w wypadku tych, którzy mnie nienawidzą,+ 6 lecz okazującym lojalną życzliwość tysiącznemu pokoleniu w wypadku tych, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.+
  7 „Nie wolno ci używać imienia Jehowy, twego Boga, w sposób niegodny,+ bo Jehowa nie pozostawi bez ukarania tego, kto używa jego imienia w sposób niegodny.+ Wj 20

 • Jola - niezalogowany 2019-03-27 12:40:23

  Trasy dziemianskie są rzeczywiście sprawdzone, tez polecam i idę

 • prawdomówny - niezalogowany 2019-03-27 12:40:23

  A Bóg powiedział wszystkie te słowa, mówiąc:+
  2 „Jam jest Jehowa, twój Bóg,+ który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników.+ 3 Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów+ na przekór mojemu obliczu.
  4 „Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek, co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią.+ 5 Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im,+ gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania,+ zsyłającym karę za przewinienie ojców na synów, na trzecie pokolenie i na czwarte pokolenie, w wypadku tych, którzy mnie nienawidzą,+ 6 lecz okazującym lojalną życzliwość tysiącznemu pokoleniu w wypadku tych, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.+
  7 „Nie wolno ci używać imienia Jehowy, twego Boga, w sposób niegodny,+ bo Jehowa nie pozostawi bez ukarania tego, kto używa jego imienia w sposób niegodny.+

 • roman - niezalogowany 2019-03-26 20:03:00

  A ja wybieram rejon Dziemiany sprawdzoną trasa i organizacyjnie jeden z najlepszych i najliczniejszych w Polsce!

 • Geograful - niezalogowany 2019-03-26 17:00:22

  Nie zapominajmy o chojnickiej, która kończy się na wielewskiej kalwarii. Chciałem iść kościerską, ale widzę, że jest zorganizowana po kościersku.

 • prawdomówny - niezalogowany 2019-03-26 10:55:28

  Jezus mówi : " „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22....zacznijcie szukać prawdziwego Boga zamiast bez sensu łazić

 • pracuś - niezalogowany 2019-03-26 00:50:24

  zajęcie dla nierobów...

 • EDK - niezalogowany 2019-03-25 20:11:23

  Do postu poniżej. Wszystko na stronie EDK. Wszystkie trasy EDK mają ponad 40 km a co za tym idzie są tak zaplanowane aby wieczorem wyjść a rano dojść.

 • Prawie gotowa do działania - niezalogowany 2019-03-25 18:33:18

  Chciałabym pierwszy raz w tym uczestniczyć i mam kilka pytań, z góry dziękuję za odpowiedź. Ile czasu mniej więcej zajmuje taka podróż? Jakieś wskazówki, rady? W kościołach zatrzymujemy się na dłużej, czy tylko na rozważania?

  PS. Interesuje mnie trasa Leźno - Żukowo

 • Zosia - niezalogowany 2019-03-25 17:15:34

  Droga Krzyżowa organizowana przez parafię Chrystusa Króla nie jest ekstremalna!!!

 • Koscierzanka bis - niezalogowany 2019-03-25 15:15:19

  Na stronie EDK nie ma trasy Ks. Kwasigrocha...może poszło coś nie tak przy zgłoszeniu.

 • Kościerzanka - niezalogowany 2019-03-25 11:14:33

  Jeszcze będzie też 5 kwietnia z Kościerzyny, organizuje ksiądz Kwasigroch

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"