:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C

Hopy. Waldemar Dampc: "Nie ma dla mnie spraw niemożliwych"

Ludzie i pasje, Waldemar Dampc spraw niemożliwych - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 27/08/2019 16:37
Longina Templin

Sołectwo Hopy liczy 30 lat. Od początku jego istnienia nieprzerwanie sołtysem jest Waldemar Dampc. Przez minione trzy dekady wiele się tam zmieniło. Priorytetem zawsze były drogi. Dzisiaj nie wszystkie jeszcze są utwardzone, ale wszystkie są przejezdne. Cała wioska ma wodociąg, a częściowo jest też skanalizowana. Sołtys wyznaje zasadę, że małymi krokami też można dążyć do wyznaczonego celu. I to mu się świetnie udaje.

Sołectwo powstało z połączenia dwóch wiosek - Hop i Masłowa. Do sołectwa przynależą jeszcze dwa gospodarstwa z Barwiku i pięć gospodarstw z Szarłaty. Typowo rolnicza wieś liczy w tej chwili około 300 mieszkańców. W czasie sołtysowania Waldemara Dampca przybyło około 50 osób.

- Zebranie wiejskie na którym po raz pierwszy wybrano mnie sołtysem, pamiętam dokładnie jakby to było dzisiaj. Odbyło się ono 12 stycznia 1990 roku. Podczas obrad ktoś podał moją kandydaturę. Byłem zdziwiony, ale przyjąłem tę propozycję. Poparło mnie ponad 90 procent mieszkańców. Nie przypuszczałem wówczas, że sołtysować będę aż tyle kadencji - wspomina Waldemar Dampc.

- Praca na rzecz dobra mieszkańców nie zawsze jest łatwa, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się trudne sprawy do rozwiązania. Czasami zdarzają się takie problemy, z którymi nie daje sobie rady nawet policja. Czasami to ja muszę rozwiązać. Ale zawsze się to jakoś udaje. Nie ma dla mnie spraw niemożliwych - wyznaje sołtys.

Sołtys Waldemar Damps w marcu br. roku na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu otrzymał z rąk premiera Mateusza Morawieckiego medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Z przodkowskiej gminy uhonorowano jeszcze sołtysa Pomieczyna Tadeusza Konkola i sołtysa Przodkowo Wieś Alojzego Byczkowskiego.

Gdy sołectwo powstawało, drogi były w bardzo złym stanie. Dlatego też sołtys tę kwestię traktował priorytetowo. Dzisiaj cześć dróg jest asfaltowa, a część wyłożona płytami jumbo, które układają mieszkańcy w czynach społecznych. Pozostałe to drogi szutrowe. Nie wszystkie drogi są utwardzone, ale przejezdnych w sołectwie jest prawie 100 procent. W przyszłorocznych planach jest nowa trzykilometrowa droga z kostki brukowej Hopy - Masłowo. Projekt przewiduje chodnik i ścieżkę rowerową.

We wsi są dwa zakłady kamieniarskie, dwa sklepy, zakład wulkanizacyjny. W Wilanowie jest szkoła, która należy do sołectwa Hopy. Placówkę czeka rozbudowa.

Waldemara Dampca bardzo cieszy fakt, że mieszkańcy są pomocni i chętni do współpracy na rzecz sołectwa. Gospodarz wsi ma też marzenia, ale wie, że niektóre trudno zrealizować, bo nie ma na to środków finansowych. Zależy mu na tym, aby mieszkańcy byli z niego zadowoleni, a on z mieszkańców.

- Na tym zależy nie tylko sołtysowi, ale też nam jako rodzinie. Chcielibyśmy spotykać się nie tylko na festynach, ale także z innych okazji. Ze swojego ojca jestem bardzo dumna, bo jest dobrym człowiekiem. Nigdy nie odmawia ludziom pomocy, jeżeli jej potrzebują - stwierdziła córka Karolina Okrój.

- Dzięki tej dobrej i przyjaznej atmosferze jako sołectwo w ubiegłym roku zorganizowaliśmy festyn u sołtysa... na podwórku. Zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców, by się integrowali i bawili. W tym roku też taki będzie 1 września - dorzuciła Teresa Dampc, żona sołtysa.

Chlubą jest KGW Hopowianki, które bardzo prężnie działają. Sołectwo wspiera je finansowo, gdy jest taka potrzeba. W najbliższych planach jest wyjazd przedstawicieli sołectwa i Hopowianek do Torunia.

- Bardzo dobrze współpracuje się z rada solecką. Jej członkowie są bardzo aktywni, za co chce ich pochwalić i podziękować. Równie dobrze układa się współpraca z przodkowskim urzędem i wójtem Andrzejem Wyrzykowskim. Cenimy go m. in. za to, że jest osobą dotrzymującą słowa. Jeżeli coś obieca, zawsze to realizuje - stwierdził sołtys.

Rada Sołecka liczy sześć osób. Są to: Magdalena Myszk, Justyna Sypion, Gabriela Grenda, Zbigniew Kryszewski, Andrzej Miotk i Stanisław Frankowski.

L.T.

Reklama

Hopy. Waldemar Dampc: "Nie ma dla mnie spraw niemożliwych" komentarze opinie

 • zajaa - niezalogowany 2019-08-29 18:57:53

  To wielka odpowiedzialnosc bycie Soltysem .Brawo Panie Dampc.

 • Łysy - niezalogowany 2019-08-28 22:22:26

  Załatajcie dziury a wtedy się podniecajcie

 • Nhz - niezalogowany 2019-08-28 21:12:54

  Kto wymyślił ten artykuł...? Chyba ktoś kto nie zna zupełnie tego pana. Dorabia się na wyzyskiwaniu innych a tutaj niby taki wspaniały.

 • hopy - niezalogowany 2019-08-28 17:27:12

  HA HA!

 • Zatroskana - niezalogowany 2019-08-28 08:30:19

  Panie Dampc!. Należą się brawa ale zaniepokoiło mnie Pana zdanie, że dla Pana nie ma rzeczy niemożliwych.Przecież tylko dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i przede wszystkim Jemu dziękować że udało się tyle zrobić.Niech Pan pomyśli o tymSerdecznie pozdrawiam!.

 • Tadeusz - niezalogowany 2019-08-28 08:03:09

  Brawo. Panie Dampc zgadzam się z z komentarzem niżej wiec może sołectwo Pomieczynie przyłączy się do Hop

 • Ewa - niezalogowany 2019-08-27 20:39:46

  Brawo dla sołtysa Hop widać że się stara , może pan obejmie rejon Pomieczyna to by się dużo zmieniło na lepsze

 • Szarłata - niezalogowany 2019-08-27 17:38:22

  A Kiedy w końcu zetną te krzaki koło błota?zero tam widoczności przy czym droga jest strasznie wąska i często są tam wypadki.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika do prac gospodarczych na cały i pół etatu. Praca zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz"..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Praca w sklepie internetowym -

GŁÓWNE ZADANIA: • udział w prowadzeniu sprzedaży internetowej • obsługa transakcji internetowych • przyjmowanie zamówień • obsługa klienta..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku któa wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Przyjmę uczniów

Przyjmę uczniów na praktykę zawodu jako: - masarz-wędzarz - rzeźnik Miejsce praktyki: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


poszukiwany doradca klienta

Partner Alior Bank SA zatrudni do placówki partnerskiej w Kartuzach Doradcę Klienta . Dołącz do nas , jeśli : • masz doświadczenie w obsłudze..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Zatrudnię Elektryka

Zatrudnię Elektryka , więcej informacji udzielę telefonicznie .


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


obsługa klienta bankowego

Partner Alior Bank SA zatrudni do placówki partnerskiej w Żukowie. Doradcę Klienta Dołącz do nas , jeśli : • masz..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Zatrudnię pracownika do uboju

Zatrudnimy pracownika do uboju świń na pół etatu. Praca akordowa. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14 (niedaleko..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"