:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Jakie imiona najczęściej nadawano w 2017 roku powiecie kartuskim?

Styl życia, Jakie imiona najczęściej nadawano powiecie kartuskim - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 26/01/2018 13:42
Magdalena Damps-Zdrojewska

Wspaniały, doskonały, wybitny - tak "Księga imion" określa się tych, którzy noszą imię Antoni. Ma wielkie serce, jest wrażliwa i subtelna, choć bywa też impulsywna i porywcza - taks z kolei scharakteryzować można Zuzannę. To właśnie Zuzanna i Antoni były najpopularniejszymi imionami, jakie nadawano dzieciom w 2017 roku w powiecie kartuskim. Choć od lat cieszą się one niegasnącą popularnością to nie brakowało też rodziców, którzy zdecydowali się na imiona brzmiące oryginalnie, których właściciele z pewnością będą się wyróżniać m.in. Deniz, Dorian, Zachariusz, Letycja, Rita czy Zoja.

W Polsce w 2017 roku, tak jak w powiecie, największą popularnością wśród imion dla chłopców cieszył się Antoni. Imię to rodzice wybrali dla swoich synów aż 9.794 razy. Warto dodać, że imię to było też najczęściej nadawanym w 2016 roku. Na drugim miejscu w tym zestawieniu uplasował się Jakub - imię to nadano 9.099 razy, natomiast trzecie miejsce zajmuje Jan z wynikiem 8.546. Czwarte miejsce w 2017 roku należało do Szymona - na to imię zdecydowano się 8.131 razy, natomiast na Franciszka - 6.956 razy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również kolejno Filip (6.923), Aleksander (6.815), Mikołaj (6.479), Wojciech (6.303) i Kacper (5.913).

Wśród imion dla dziewczynek największą popularnością w kraju w ubiegłym roku cieszyła się Julia - imię to rodzice wybrali dla swoich córeczek aż 9.374 razy. Co ciekawe, Julia zdetronizowała Zuzannę, która z kolei była na pierwszym miejscu rok wcześniej. Tym razem z wynikiem 9.182 uplasowała się na drugim miejscu. Trzecią lokatę w zestawieniu najczęściej nadawanych imion zajmuje Zofia z wynikiem 8.441. Na czwartym miejscu w rankingu popularności uplasowała się Lena - imię to rodzice nadali 8.289 razy, natomiast na Maję zdecydowano się 8.056 razy. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Hanna (7.923), Amelia (6.338), Alicja (6.035), Maria (5.408) i Aleksandra (5.352).

Zuzanna i Zofia oraz Antoni i Franciszek to imiona, które w 2017 najczęściej rejestrowano w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kartuzach. Do cieszących się nie mniejszą popularnością zaliczyć należy także Julię, Oliwię , Nikodema, Jana i Szymona. Rodzice rejestrujący dzieci w Kartuzach najrzadziej natomiast decydowali się w ubiegłym roku na takie imiona jak Józef, Ryszard, Katarzyna, Roman, Janusz, Danuta, Radosław, Sławomir. Imiona, które cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku, są modne od lat. W 2016 roku wśród imion rejestrowanych w kartuskim USC najpopularniejsze były Zuzanna, Julia, Zofia, Maja, Amelia, a u chłopców Franciszek, Szymon, Jakub, Antoni i Jan. Byli również rodzice, którzy postanowili nadać swoim pociechom bardziej egzotycznie brzmiące imiona takie jak: Aron, Lorena, Rita, Armen, Naomi, Zoja czy Emma.

Najbardziej popularne imiona 2017 w gminie Żukowo to z kolei Franciszek, Antoni i Zuzanna oraz Nadia. Imię Franciszek wybrano aż 23 razy, Antoniego tylko sześć mniej. Na trzecim miejscu uplasował się Jan - na to imię zdecydowano się czternastokrotnie, a na czwartym miejscu Jakub, które nadano dziewięciokrotnie. W piątce najpopularniejszych imion znalazł się również Tymon - to imię wybrano sześć razy. Niegasnącą popularnością wśród imion dla dziewczynek cieszy się Zuzanna - na to imię zdecydowano się 18 razy. Na drugim miejscu uplasowała się Nadia - nadano je jedenastu dziewczynkom, natomiast na trzecim miejscu są Zofia i Anna, które nadano ośmiokrotnie. Pierwszą piątkę zamyka Julia - imię to wybrano siedem razy. Imię Zuzanna najczęściej nadawano w gminie Żukowo również w 2016 roku, wówczas nadano je 13 dziewczynkom. W pierwszej piątce znalazły się wówczas Zofia, Maja, Karolina i Julia (każde nadano 10 dziewczynkom). W przypadku chłopców najczęściej nadawanymi imionami 2016 były Jakub i Jan (13). Popularne były również Franciszek, Mikołaj i Antoni (nadano je po 11 razy).

W gminie Sierakowice w 2017 roku królowali Franciszek i Antoni oraz Zofia i Hanna. Imię Franciszek nadano w ubiegłym roku 11 chłopcom, natomiast Antoni - dziesięciu. Dużą popularnością cieszył się też Wojciech - to imię rodzice nadali dziewięć razy oraz Filip, które wybrano ośmiokrotnie. W zestawieniu najpopularniejszych imion znaleźli się też Jakub i Marcel - na każde z nich rodzice zdecydowali się siedmiokrotnie. Imię Zofia nadano dziewczynkom w ubiegłym roku jedenaście razy, natomiast Hanna dziesięć razy. Wśród najpopularniejszych imion znalazły się także Julia i Marcelina ( każde nadano dziewięć razy) oraz Agata i Oliwia (siedem razy). Nierzadko rodzice decydowali się na imiona oryginalne. Wśród rówieśników z rocznika 2017 w gminie Sierakowice niewątpliwie będą się wyróżniać Florian, Kajetan, Ksawier, Leo i Zachariusz, a także Alisa, Inez, Klementyna, Letycja i Tamara. Przypomnijmy, że w 2016 roku w gminie Sierakowice w czołówce najczęściej nadawanych imion znalazły się Artur, Franciszek, Igor, Jakub, Marcel i Wojciech, a także Amelia, Marta, Milena, Nikola, Zofia i Zuzanna.

W gminie Chmielno 2017 roku rodzice decydowali się m.in. na takie imiona jak Wiktoria, Antonina, Kinga, Nadia i Rozalia, natomiast w przypadku chłopców Aleksander, Jakub, Fabian, Wojciech i Konrad. W 2016 roku największą popularnością cieszyli się Jakub i Milena.

W gminie Przodkowo w zestawieniu najczęściej nadawanych imion w 2017 roku znaleźli się: Szymon, Aleksander, Antoni i Franciszek, a wśród dziewczynek Michalina, Liliana, Wiktoria oraz Zuzanna. Wśród najrzadziej nadawanych imion wymienić warto imiona takie jak Lara, Larysa, Nela, Sara, Klarysa czy w przypadku chłopców - Deniz, Bruno, Michael, Wictor i Konstanty. Przypomnijmy, że w 2016 roku w tej gminie chłopcom najczęściej nadawano imię Marcel, a dziewczynkom - Zuzanna i Julia.

W gminie Somonino w zestawieniu najpopularniejszych imion żeńskich znalazły się Aleksandra, Aniela, Julia, Zofia, Zuzanna, natomiast wśród chłopców Adam, Antoni, Hubert, Jan, Paweł. Z rocznika z pewnością wyróżniać się będą Madlen oraz Dorian i Oktawian. Rok wcześniej prym wiedli Franciszek, Jan, Marcel i Kinga oraz Liliana.

W gminie Stężyca najczęściej nadawano chłopcom imię Franciszek, a dziewczynkom, Julia. Z kolei w 2016 roku wśród najpopularniejszych imion znalazły się Lilianna, Julia, Agata, Antonina, Maja, Marcelina i Zofia, a wśród chłopców - Mikołaj, Oliwier, Szymon, Jakub, Alan, Antoni, Maksymilian.

W gminie Sulęczyno najpopularniejszy był Antoni, rodzice to imię wybrali czterokrotnie. Trzykrotnie zdecydowano się na Stanisława. W przypadku dziewczynek największym powodzeniem cieszyły się Hanna i Julia. Najrzadziej nadawane imiona to z kolei Tymon, Nadia, Inga, Iga, Lena i Kaja.

Magdalena Damps-Zdrojewska

Reklama

Jakie imiona najczęściej nadawano w 2017 roku powiecie kartuskim? komentarze opinie

 • do #Ggg - niezalogowany 2018-01-29 09:37:35

  Madlen, Larysa, Klarysa, Aron, Lorena, Rita, Armen, Naomi, Zoja, Emma
  co za rodzice tak skrzywdzili dziecko
  juz wolę mieć na imię jak trójka innych dzieci, niż Armen!
  kiedyś w klasie też były cztery Anie i nie było z tym problemu - także to wcale nie jest cyt: "żałosne", ze imiona sie powtarzają
  żałosna jest ta lista powyżej!

 • teodor - niezalogowany 2018-01-28 11:24:35

  Piękne są wszystkie

 • Ggg - niezalogowany 2018-01-27 08:37:06

  Żałosne teraz każde dziecko to jakoś antoś i zuzia czy maja

 • Ten Deniz to pewnie celowo - niezalogowany 2018-01-26 14:38:17

  żeby dzieci (? rodzice) w przedszkolu na szafce nie poprawiali lliterki D na P...

 • Grrr - niezalogowany 2018-01-26 14:10:48

  Biedne te niektóre dzieci..Deniz.. Jprl..urzędniczka też chyba jaka$ analfabetka,że wpisała dziecko z "Z" zamiast "s" na końcu..

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Likwidacja sklepu obuwniczego

W związku z likwidacją istnieje możliwość bezpłatnego przejęcia boksu wraz z umeblowaniem. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Oferuje Kompleksowe Usługi

Witam, Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich. Wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. OFERUJEMY: -..


Instalator Systemów

Zatrudnię osobę na stanowisko montera instalacji nisko prądowych wymienionych w tytule ogłoszenia. Wymagania: -obsługa elektronarzędzi -znajomość..


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


KARTUZY-Osiedle

KARTUZY-sprzedam mieszkanie na PARTERZE, 2-pokojowe, o powierzchni 52,3 m2, Osiedle Wybickiego (blok 6) W skład lokalu mieszkalnego wchodzą: - 2..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


Kartuzy ładne Mieszkanie 2

NOWOCZESNE, FUNKCJONALNIE ZAARANŻOWANE MIESZKANIE! LOKALIZACJA: Mieszkanie położone w Kartuzach w bardzo dobrej lokalizacji, 100 m od budynku jest..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"