:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Jubileusz 20-lecia kartuskiego "Katolika" - szkoła otrzymała sztandar i hymn

Szkoły podstawowe, Jubileusz lecia kartuskiego Katolika szkoła otrzymała sztandar - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 12/05/2018 15:28
Magdalena Damps-Zdrojewska

Szkoła Katolicka im. Jana Pawła II świętowała w sobotę 20-lecie swojego istnienia. Podczas obchodów jubileuszu szkole nadano sztandar, odśpiewano również po raz pierwszy nowy hymn szkoły. W związku z rozpoczętą rozbudową budynku placówki, biskup Ryszard Kasyna poświęcił również kamień węgielny, który wmurowany zostanie w fundament nowego skrzydła.

Jubileusz obchodów 20-lecia istnienia Szkoły Katolickiej w Kartuzach rozpoczęto od uroczystej mszy św. pod przewodnictwem bpa pelplińskiego Ryszarda Kasyny w kościele pw. św. Kazimierza. Po niej biskup poświęcił nowy sztandar oraz kamień węgielny, który wmurowany zostanie w nowe skrzydło szkoły. Na uroczyste obchody przybyli kapłani, przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, pracownicy, przyjaciele i sympatycy szkoły, a także obecni uczniowie i absolwenci.

W kolejnej części obchodów dokonano uroczystego przekazania sztandaru, swoje talenty zaprezentowali też uczniowie szkoły. Program akademii skupił się wokół postaci patrona szkoły św. Jana Pawła II.

Krótkiego podsumowania na początku akademii dokonał ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor szkoły.

- Kartuski Katolik często nazywany jest szkołą renomowaną, ale to dzięki sukcesom, jakie uczniowie i nauczyciele osiągają w edukacji - liczne tytuły laureatów, finalistów w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych, pierwsze miejsca w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, działania społeczne, wolontariat. To działania naszych uczniów, ale także nauczycieli naszej szkoły we współpracy z rodzicami. W szkole panuje specyficzna atmosfera, rodzinna atmosfera. To dzięki życzliwym paniom z sekretariatu, panu woźnemu, paniom sprzątaczkom, dzięki wszystkim pracownikom i nauczycielom możemy czuć się tutaj, jak w domu - podkreślał ks. Grzegorz Kudelski.

Jak dodał, z okazji jubileuszu ukazała się publikacja na temat szkoły, podsumowująca minione dwie dekady życia szkoły.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II powstało w 1998 roku, a natomiast w roku 2000 - Katolickie Gimnazjum. Katolickie Liceum Ogólnokształcące na przestrzeni tych 20 lat ukończyło 118 uczniów, Katolickie Gimnazjum do dziś ukończyło 232 uczniów. W chwili obecnej w szkole uczy się 110 uczniów. Organem prowadzącym szkołę jest biskup pelpliński.

Inicjatorami i fundatorami utworzenia szkoły byli: posłanka Dorota Arciszewska- Mielewczyk, jej mąż śp. Krzysztof Mielewczyk, śp. Jacek Wroński oraz Waldemar Wrońskiego. Dzięki ich zaangażowaniu wybudowano nowy gmach szkolny z komfortowymi warunkami do nauki. Przed 18 laty szkołom nadano imię Jana Pawła II.

Od początku istnienia obu szkół katolickich funkcję dyrektora pełniła Dorota Arciszewska - Mielewczyk. W 2013 dyrektorem został Marian Gostkowski, a 2016 roku funkcję tę objął ks. Grzegorz Kudelski. W związku z reformą oświaty w budynku szkoły w miejsce gimnazjum i liceum powstała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II.

Rok 2018 jest wyjątkowym dla historii szkoły nie tylko ze względu na jubileusz, lecz również z powodu rozpoczętej rozbudowy szkoły, która pozwoli otworzyć nowy rozdział w jej historii. Szkole podczas jubileuszowych obchodów nadano sztandar. Podczas uroczystości po raz pierwszy odśpiewano też hymn. Autorem jego słów jest Eugeniusz Pryczkowski, a melodię skomponował Jerzy Stachurski.

Z okazji jubileuszu pod adresem szkoły, jej dyrekcji, pracowników, nauczycieli i uczniów padło wiele pięknych słów, gratulacji i podziękowań. List do społeczności szkolnej skierowała minister edukacji Anna Zalewska. Jej słowa odczytała poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

- Pragnę serdecznie pogratulować licznych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych, jakie na przestrzeni lat były udziałem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Katolickie liceum ogólnokształcące w Kartuzach to niezwykłe miejsce. Było pierwszą katolicką placówką edukacyjną w regionie, która powstała dzięki determinacji i zaangażowaniu niewielkiej grupy osób. Od początku w szkole pielęgnowano duchowe i intelektualne dziedzictwo Jana Pawła II, a myśli zaczerpnięte z nauczania tego wielkiego Polaka były drogowskazem dla nauczycieli i wychowawców. Przez dwie dekady mury liceum opuściło wielu wybitnych absolwentów, którzy pomnażając wiedzę i umiejętności, a także kierując się wartościami przekazanymi przez pedagogów, realizowali swoje marzenia i ambicje. Osiągali sukcesy, działali dla dobra społecznego, rozwoju kultury i nauki - pisała w liście Anna Zalewska.

Minister edukacji przekazała szkole w jubileuszowym prezencie tablicę multimedialną. Dorota Arciszewska-Mielewczyk, jako współzałożycielka szkoły opowiedziała zebranym o początkach jej istnienia. Jej wystąpienie pełne było wzruszeń, a samą szkołę określiła jako swoje "trzecie dziecko".

MD-Z

Reklama

Jubileusz 20-lecia kartuskiego "Katolika" - szkoła otrzymała sztandar i hymn komentarze opinie

 • -prawdomowny - niezalogowany 2018-05-18 09:36:38

  Moje pytanie do ciebie, sekciarzu, brzmi jak zapatrujesz się do tych słów Jezusa : " „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22...czy Jezus mówi prawdę czy kłamie ? Czekam sekciarzu na odpowiedź i nie uciekaj od odpowiedzi, kłamco, synu Diabła ;)

 • prawdomówny - niezalogowany 2018-05-18 09:34:17

  #DDA
  Niestety nie mogę tego co ty cytujesz zacytować z II wydania Biblii Tysiąclecia ale zapewniam cię, ze nie ma tam Boga o imieniu Pan ale jest tam mowa o Bogu o imieniu Jahwe ;) Tak więc twoje sekciarskie kłamstwa trwają dalej ;)
  A co do imienia Boga - każdy świadek powie ci, ze obie formy - Jahwe i Jehowa są poprawne...a imię Jehowa ujrzysz nawet w kościele mariackim w Gdańsku : https://www.google.pl/search?q=epitafium+bazylika+mariacka+gda%C5%84sk+jehowa&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiTlpzE347bAhVFD5oKHZsRDI8QsAQITw&biw=1280&bih=918#imgrc=Fi-ex-YysG7ftM:

 • prawdomówny - niezalogowany 2018-05-18 09:26:37

  #DDA
  W tym co cytujesz z Izajasz 9, 5 nie ma mowy o tym, ze Jezus jest Bogiem równym Jehowie ;) Twoje kłamstwo, ze Jezus to Bóg równy Jehowie dalej więc trwa ;)
  Iz 66 : " „Bo oto Jehowa nadchodzi jak ogień,+ a jego rydwany są jak wicher,+ aby swój gniew spłacić złością, a swą naganę płomieniami ognia.+ 16 Bo na podobieństwo ognia Jehowa wznieci spór, i to swym mieczem,+ przeciwko wszelkiemu ciału; a pobitych przez Jehowę będzie wielu.+ 17 Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają ze względu na ogrody,+ za stojącym na środku, jedzą mięso świni+ i coś wstrętnego, nawet skaczącego gryzonia,+ na nich wszystkich przyjdzie kres” — brzmi wypowiedź Jehowy. 18 „A jeśli chodzi o ich czyny+ oraz ich myśli,+ nadchodzę, aby zebrać wszystkie narody i języki;+ i przyjdą, i ujrzą mą chwałę”.+"

 • DDA - niezalogowany 2018-05-17 21:20:23

  9. ŚLĄSKIE.TOW.BIB. Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają w ogrodach, środkiem idąc za jednym; którzy jedzą wieprzowinę, plugastwo i myszy; ci będą razem wytępieni – mówi WIEKUISTY.
  10. EIB.BIBLIA.2016 A ci, którzy się uświęcają i oczyszczają po to, by wejść do [pogańskich] ogrodów za kimś, kto idzie w środku, którzy jedzą mięso wieprzowe, obrzydliwości i myszy - ci razem wzięci poginą! - oświadcza PAN.


  smacznego poganinie :)

 • DDA - niezalogowany 2018-05-17 21:19:45

  CYLKOW Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają dla ogrodów (idąc) za jednym, w pośrodku, - którzy jedzą wieprzowinę i plugastwo i myszy społem wytępieni będą, rzecze Wiekuisty.
  5. TYSIĄCL.WYD5 Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem - wyrocznia Pana.
  6. BRYTYJKA Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan.
  7. POZNAŃSKA Ci, co sprawują obrzędy poświęceń i oczyszczeń, [by wchodzić] do gajów za innym będącym już pośrodku, którzy pożywają mięso wieprzowe, nieczyste i myszy, społem ulegną zagładzie - taki wyrok Jahwe.
  8. WARSZ.PRASKA Ci, co się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do ogrodu idąc za tym jednym, który już jest w środku; ci, co jedzą wieprzowinę, różne płazy i myszy: Wszyscy ci zginą - tak Pan przepowiedział.

 • DDA - niezalogowany 2018-05-17 21:19:11

  synem diabła to jestes Ty, nie zazdroszcze, i zdecyduj sie Jahwe czy Jehowa , a moze Ty dwóch Bogów czcisz :) .Twoja sekta juz Tobie sprała mózg, no cóz , zawsze jest jeszcze jakaś mała nadzieja ze przejrzysz na oczy, chociaz słabo to widzę .

  Iz 9,5

  Objawienie się Zbawcy BOGA

  5 Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny OJCIEC , Książę Pokoju

  Księga Izajasza 66:17 Iza 66:18 »
  1. WUJEK.1923 Którzy się poświącali, i za czyste się mieli w ogrodach za drzwiami wewnątrz, którzy jedli świnie mięso i obrzydłości i mysz: społem zniszczeni będą, mówi Pan.
  2. GDAŃSKA.1881 I ci, którzy się poświęcają i oczyszczają w ogrodach, jeden za drugim jawnie; którzy jedzą mięso świnie, i inną obrzydłość, i myszy, koniec także wezmą, mówi Pan.
  3. GDAŃSKA.2017 I ci, którzy się uświęcają i oczyszczają w środku ogrodów, jeden za drugim, którzy jedzą mięso wieprzowe oraz inną obrzydliwość

 • prawdomówny - niezalogowany 2018-05-17 10:47:19

  #DDA
  Oto dowód na twoje kłamstwa : " Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko+ i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię,+ 10 żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią+ 11 i żeby wszelki język otwarcie uznał,+ że Jezus Chrystus jest Panem+ ku chwale Boga, Ojca.+" Flp 2 .... TAK WIĘC PRZESTAŃ KŁAMAĆ, synu Diabła ;)

 • prawdomówny - niezalogowany 2018-05-17 10:45:16

  #DDA A co do zginania kolan przed Jezusem, ŚJ zginają kolana przed Jezusem ku chwale jego Ojca czyli Jehowy jak to masz zapisane w Biblii ale kłamcy tacy jak ty wyrywają słówka z Biblii aby pasowało wam uprawnianie bałwochwalstwa czyli czczenie Jezusa jako boga najwyższego. Tymczasem Jezus jet tylko synem Jehowy o czym sam cały czas mówi i głosi podobnie jak i robią to cały czas Świadkowie Jehowy ;) Ale kłamanie to jest przypadłość synów diabła jak to mówi sam Jezus więc nie dziwię się tobie że kłamiesz jak najęta ;)

 • prawdomówny - niezalogowany 2018-05-17 10:41:42

  #DDA

  Klepiesz jak opętana przez sektę ;) polecam ci KATOLICKI przekład Biblii Tysiąclecia, II wydanie. tam w Starym Testamencie masz napisane, ze Bóg ma na imię JAHWE a nie jakiś "Pan" jak to m in i twoja sekta kłamie ;)
  Zapewne wiesz co oznacza słowo Alleluja ? Oznacza ono "chwalcie Jahwe" ;) Wiesz co oznacza imię Jezus ? Oznacza ono "Jahwe zbawia" ;)
  Wreszcie - wiesz jak brzmi największe przykazanie o którym mówi sam Jezus ? Brzmi ono tak : "„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22....Jezus cytuje tutaj zapis ze Starego testamentu gdzie nawet w katolickim przekładzie nie ma żadnego "Pana Boga" ale jest o Bogu, który ma na imię Jahwe ;)
  Ty jesteś kolejnym idiotą, który zamiast trzymać się Biblii trzyma się idiotów, którzy za wszelką cenę zwalczają prawdę o Jehowie ;)

 • DDA - niezalogowany 2018-05-16 14:51:35

  Z katolicyzmu łatwiej wyjść ( akt apostazji ) niż ze stricte chrześcijaństwa, bo jak cię złapią pastorałki zębami to już nie wypuszczą, a np. u świadków jehowy czy adwentystów jeszcze pracę załatwią, wzbogacą itd. i to powodować będzie, że trudno bedzie wyjść, bo ma się jakby "dług" u nich. :) celowo tak robią, psychomanipulacja ;)

 • DDA - niezalogowany 2018-05-16 14:47:18

  "prawdomówny" ja o SJ wiem prawie wszystko, masoneria załozyła tą sektę, wasz przedkład Nowego Swiata jest diabelsko zmanipuowany, i Ty śmiesz twierdzić, ze jestes w "religii prawdziwej" , Twoja naiwność jest porazająca a innym wytykasz sekciarstwo., . Wez sie im postaw itp, bedziesz wydalony z sekty i trędowaty, gorzej niz w katolicyzmie . Ja nie naleze do zadnej organizacji religijnej, nie jestem nawet chcrzescijanką, ktore odrzuca Torę .
  Biblia nakazuje zgiąc kolano przezd Jezusem , a wam nożki odmawiają posłuszeństwa :) .
  Co do imienia Boga , Jezus zwracał się OJCZE , a nie zadne Jehowo czy Jahwe. JESZUA , Jezus to imie Boga objawione w NT .
  Polecam ponownie zmienic przekład Biblii,bo masz ograniczenie i klapki na oczach , jest tez taka ksiazka "KTO JADŁ OBIAD Z ABRAHAMEM " niesamowita .

 • prawdomowny - niezalogowany 2018-05-15 12:11:26

  #DDA
  Nie pisz idiotyzmów, które nie mają żadnego potwierdzenia w Biblii... wnioski jakie wyciągasz sa naprawdę śmieszne i typowe dla sekt takich jak twoja....pytanie - kto posłał Jezusa na ziemię ? Sam się posłał ? Jezus cały czas mówi o swoim Ojcu a ty twierdzisz, ze w sumie mówi sam o sobie ? Niesamowite teorie tworzą sekty takie jak twoja i to ponoć na podstawie Biblii ;) Cytujesz ST w którym to i twoja sekta usunęła imię Jehowy zastępując to m in "Panem Bogiem" ! To jest największy przekręt sekt takie jak katolicka czy prawosławna i nawet ty dałeś się na to nabrać jak widzę ;)

 • DDA - niezalogowany 2018-05-15 08:07:17

  do "prawdomownego", widze ze pan jest ŚJ , to kolejna sekta z której nalezy wiać i radzę zmienić przekład Biblii, na taki ktory nie jest zmanipulowany i gdzie nie ma wycinek .Co do trojcy, to sie zgadzam, nie ma,to nauki religii poganskich . Bog jest Jeden ."Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jest jeden ... Kto Mnie widział, widział Ojca. ... (Jan.14:9)
  aby WSZYSCY czcili Syna TAK, JAK czczą Ojca. Kto NIE czci Syna, ten NIE czci Ojca, który Go posłał. (Jan.5:3)
  wnioski-Jezus jest Bogim Ojcem, ktory przyszedł w ciele :), inne nauki są herezją.

 • prawdomówny - niezalogowany 2018-05-13 22:42:41

  do DDA, wsytarczy doczytać np tylko te słowa Jezusa : "„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22 ....każdy kto szuka Boga zrozumie, ze jest nim Jehowa a nie jakiś bałwan jak np Trójca ;)

 • DDA - niezalogowany 2018-05-13 21:42:35

  wystarczy jeden raz, solidnie przestudiować Biblie, zeby wiać stamtąd jak najdalej (...)

 • Absolwent pierwszego rocznika. - niezalogowany 2018-05-12 21:13:23

  Niech Arciszewska naleje sobie wiadro zimnej głowy na głowę. Może oprzytomnieje i przestanie mitologizować. "Trzecie dziecko"???? - mało z krzesła nie spadłem.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"