:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
Wybory, Kandydaci zainaugurowali kampanię wyborczą Kartuzach - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 21/08/2019 17:03
Karolina Kaczykowska

Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą na zbliżające się wielkimi krokami wybory do parlamentu. Kandydaci okręgu gdyńsko-słupskiego na czele z Marcinem Horałą przyjechali do Kartuz, by podczas konferencji prasowej przedstawić swoje hasło i program.

Konferencja prasowa odbyła się na kartuskim Rynku. Tyberiusz Kriger, radny Rady Miejskiej w Kartuzach odczytał nazwiska osób z ramienia partii rządzącej, którzy 13 października powalczą o mandat. Jedynką na liście jest poseł Marcin Horała. Kandydatami do Sejmu są dwaj radni powiatu kartuskiego: Andrzej Leyk i Andrzej Bystron.

- Nasze hasła są odwołaniem do podstawowego celu Zjednoczonej Prawicy, czyli do wiarygodności. To, co zostało przez nas zapowiedziane, czy to przed wyborami w 2015 roku, czy w trakcie kadencji, zostało zrealizowane. Oczywiście chodzi o sztandarowy program 500 plus, trzynaste emerytury, obniżenie wieku emerytalnego, program rozwoju dróg lokalnych i szereg innych spraw, które dla Polaków były ważne - mówił Marcin Horała.

Hasłem przewodnim nowej kampanii wyborczej PiS jest "Dobry czas dla Polski".

- Jest to zobowiązanie. To nie tak, że siadamy na laurach i mówimy, że jest dobrze. Chodzi o to, żeby ten dobry czas trwał. Aby nadal Polska gospodarka dynamicznie się rozwijała, aby nadal było tak, że mamy jedno z najniższych stóp bezrobocia w Europie i tak dalej - dodał lider okręgu gdyńsko-słupskiego.

Na koniec swojego przemówienia poseł Horała wspomniał o opozycji.

- W czasie, kiedy Zjednoczona Prawica rozmawia z Polakami, opozycja nadal rozmawia sama z sobą - zwrócił uwagę poseł Horała.

Głos zabrali również kandydaci z powiatu kartuskiego. Wypowiedzieli się na temat rywalizacji z Janiną Kwiecień, która ubiega się o mandat poselski z listy Koalicji Obywatelskiej.

- Uważam, że ani ja pani Janinie, ani pani Janina mi nie będziemy sobie wzajemnie przeszkadzać. Oboje będziemy zabiegać o głosy Kaszubów. A Kaszubi mądrzy lëdze - powiedział Andrzej Leyk.

- Chciałbym tylko dodać, że my współpracujemy z panią Janiną Kwiecień, jako byłą starostą, dziś członkinią Zarządu Powiatowego. Ta współpraca nadal będzie istniała, a to, że w tym momencie jesteśmy dla siebie konkurentami, nie rzutuje na dalszą wolę współpracy - podsumował Andrzej Bystron.

Jeden z mieszkańców, korzystając z możliwości zadawania pytań, poruszył kwestię rodzin zastępczych, która jego zdaniem została zapomniana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Marcin Horała odpowiedział, że jest to bardzo ważny problem, aczkolwiek bycie rodzicem zastępczym nie jest pracą, tylko powołaniem.

- Przekażemy ten problem do programu na nową kadencję. Polityka rodzinna jest w centrum uwagi Prawa i Sprawiedliwości - mówił poseł.

KK

Reklama

Kandydaci PiS zainaugurowali kampanię wyborczą w Kartuzach komentarze opinie

 • Heniek - niezalogowany 2019-08-26 10:39:26

  Życzę jak najlepiej naszej władzy czyli rządowi polskiemu .Widać że ruszamy do przodu trzeba ich wspomodz głosem w wyborach .Przeciwnikom proponuje dobrego okuliste .Jeszcze jedno aby oglądali wszystkie programy telewizyjne gdzie są informacje .Gdzie w gminach rządzi PO celowo nic nie robią potem mówią że to PIS jest winny
  Za fejkniusy powinna być karą i mówią że nie ma wolności słowa? Piszą co chcą. Cieszę się że idziemy do przodu !

 • #typowa polityka - niezalogowany 2019-08-25 15:26:24

  Tobie chyba słońce już zaszkodziło i dostałeś udaru

 • Typowa polityka - niezalogowany 2019-08-24 23:04:28

  Czytam komentarze i myślę sobie: jak to polityka robi wodę z mózgu Polaków. Zamiast użalać się wylegnijcie w końcu na dwór. Jest cieplutko i słonecznie, lepiej pójść na spacer albo popluskać się w jeziorku zanim zrobi się zimno.

 • #saly - niezalogowany 2019-08-24 15:47:30

  Przypomnij mi ilu patriotów Polaków wymordowali twoi towarzysze z UB czy z SB, podaj ile wyroków śmierci wydał twój bohater Stefan Michnik, przyrodni brat papieża z farmy trolli Adama syna OZJASZA, czekam na dane, tęczowy peowcu

 • saly - niezalogowany 2019-08-24 15:21:21

  http://questjk.pl/cudowne-przypadki-w-zyciu-kaczynskich-kalksteinow/
  Cudowne przypadki w życiu Kaczyńskich (Kalksteinów)
  QuestJK
  | 2 sierpnia, 2018 at 05:22
  769
  0 Comments
  Na początek trochę historii:
  – Henryk Świątkowski, wuj Kaczyńskich, był ministrem sprawiedliwości w komunistycznym rządzie w całym okresie stalinowskiego terroru za Bieruta.
  – I to on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci na AK-owskich oficerów, w tym również na rotmistrza Pileckiego.
  – Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie.
  – Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii mordu w Katyniu (szczegóły można podejrzeć na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwości).
  – Drugim „drogim” Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, NKWD’zista, osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą.
  – Wilhelm był absolwentem Charko

 • emi - niezalogowany 2019-08-24 15:20:34

  http://wyborcza.pl/7,75968,25112350,wypier-najdotkliwsza-kompromitacja-to-autokompromitacja.html
  "Wypier...". Najdotkliwsza kompromitacja to autokompromitacja
  „Mała Emi" zerwała togi i odsłoniła moralną nędzę ludzi Ziobry. Miernych, bez dorobku, po dyscyplinarkach - ich awanse samorząd sędziowski odrzucał. Ludzi żądnych odwetu na środowisku, z którego się wywodzą. Ludzi wulgarnych.
  Im właśnie Ziobro dał niepowtarzalną szansę, by się dorobić i odegrać na „uprzywilejowanej kaście”. Destrukcja sądownictwa prowadzona przez Kaczyńskiego, ministra Ziobrę i prezydenta Dudę polega wyłącznie na wymianie kadr, tak by kontrolę nad sądami i wyrokami przejęła prawdziwie uprzywilejowana kasta oddanych Ziobrze sędziów i prokuratorów.
  Prawie się udało. Najdotkliwsza kompromitacja to autokompromitacja. Kubły pomyj, które wylewano na innych, za sprawą „Emi” spadły na głowy sprawców.
  I to jest nasz, Polaków i Polski, największy dramat.

  W erze PIS-u świat jest stawiany na głowie, wszystkie działania są

 • PiS is Peace - niezalogowany 2019-08-23 10:15:12

  Peowsko-teczowa sitwa ma nowego świętego co to z narkotykami i młodą dziewką pływał po jeziorku, święty utonął i peowsko- tęczowa sitwa już wznosi modły do swojej świątyni czyli do Farmy Trolli której papieżem jest Adam syn Ozjasza

 • ciekawy - niezalogowany 2019-08-23 09:54:31

  No i co przedstawili za program

 • Pisiorek - niezalogowany 2019-08-22 22:35:26

  Klaudia Jachira, warto obejrzeć tę upośledzoną kobietę a która jest kandydatką peowskiej sitwy chyba do sejmiku, przy niej pan Bonkowski to anioł

 • Rt - niezalogowany 2019-08-22 17:07:02

  Ten jest fajny od tego (NIE) PORUCZNIKA

 • orna wyborcza - niezalogowany 2019-08-22 15:05:07

  trol 147 zasmiecil Kaszubow Jego wyPOciny na tym POrtalu sa zenujace klamliwe oszczerce

 • B. - niezalogowany 2019-08-22 09:59:52

  do zwollenika pseudo : ależ się napisał kolego, proste zasady rynku popyt/podaż/cena jak widać są ci zupełnie obce, prowadząc działalność widzę,że ludzie maja dużo więcej pieniędzy, dużo więcej wydają,więc skoro kupią mój produkt który dotychczas sprzedawałam za 200 zł, teraz dadzą mi 450, to co myślisz zrobię ?Zwalanie wszystkiego na PIS jest chore, pozdrawiam serdecznie i życzę , no czego by ci życzyć ,MYŚLENIA?

 • tom - niezalogowany 2019-08-22 08:15:08

  Bardzo dobrze, jeszcze PO i Wiosna z PSLem niech wpadną na ten rynek. Nic to nie dam. Żadna z tych pseudo partii nie dostanie mojego głosu. Nie głosuję na obłudnych, kłamliwych nieuczciwych ludzi. Szybciej się z tego kraju wyprowadzę niż mój głos dostanie jakiś pseudo polityk. Nigdy !!! Za łapki w dół tradycyjnie dziękuje i tradycyjnie w wielkim niedomówieniu ma całą politykę :)

 • kaszeb - niezalogowany 2019-08-21 23:31:39

  ktos tu zwariował!

 • #suka - niezalogowany 2019-08-21 22:10:57

  Mam nadzieję że ty suko nie składasz wniosków o 500+ tylko karmisz Stefana Michnika syna OZJASZA swoimi tęczowymi rewelacjami

 • Suka - niezalogowany 2019-08-21 21:07:55

  Banda oszustow i zlodzieji klamia jak psy

 • Farma trolli - niezalogowany 2019-08-21 20:19:03

  Naczelny Troll czyli Adam Michnik syn OZJASZA może niech najpierw ściągnie swojego braciszka Stefana Michnika który to wydawał wyroki śmierci na polskich patriotów

 • #FANKA PIS KASTY - niezalogowany 2019-08-21 20:00:09

  Peowska sitwa kwiczy oderwana od koryta jak zarzynana świnia, naczelny Troll z gazety wyborczej czyli Adam Michnik syn OZJASZA tarza się w gnoju w peowskim łajnie

 • Gocha - niezalogowany 2019-08-21 19:43:18

  9 niemal identycznych zdjęć- po co ?

 • zwolennik pis - niezalogowany 2019-08-21 19:23:30

  Według badań wykonanych przez Kantar Millward Brown na potrzeby raportu "Portfel statystycznego Polaka", co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł. Według deklaracji, kwoty comiesięcznych rachunków, w porównaniu do badania z 2015 roku, wzrosły zatem o 61 procent. Czyli o 596 zł miesięcznie o tyle za pis kasty wzrosły nasze miesięczne koszty utrzymania !!
  ZA RZĄDÓW PIS PRZEZ DWA LATA KOSZTY WZROSŁY AŻ O 61%, O TYLE WIĘCEJ RZĄDY PIS ZABIERAJĄ NAM POLAKOM PIENIĘDZY Z NASZYCH PORTFELI == PIS ZABIERA NAM O 600-ZŁOTYCH WIĘCEJ NIŻ ZA POPRZEDNICH RZĄDÓW

 • zwolennik pis - niezalogowany 2019-08-21 19:22:43

  ZA RZĄDÓW PIS PRZEZ DWA LATA KOSZTY WZROSŁY AŻ O 61%, O TYLE WIĘCEJ RZĄDY PIS ZABIERAJĄ NAM POLAKOM PIENIĘDZY Z NASZYCH PORTFELI == PIS ZABIERA NAM O 600-ZŁOTYCH WIĘCEJ NIŻ ZA POPRZEDNICH RZĄDÓW , DLA 500 + A ZABIERAJĄ 800+ NA SAMYCH OPŁATACH + 40 % PODWYŻKI CEN WSZYSTKICH TOWARÓW I USŁUG = KOSZT NAS WZRÓSŁ O PONAD 100%!!!!!!
  193 zł za prąd, 102 zł za telefon, 108 zł za wodę, 52 zł za wywóz nieczystości, 68 zł za internet, 83 zł za telewizję kablową lub satelitarną, 116 zł za gaz, 514 zł za czynsz i 336 zł za energię cieplną - to średnie comiesięczne opłaty, jakie deklarują Polacy.

 • zwolennik pis - niezalogowany 2019-08-21 19:21:56

  Łącznie za rządu PIS z portfela naszych rodaków na opłaty i rachunki odpływa 1572 zł. Dla 70 procent badanych - to dużo lub bardzo dużo. Według 25 procent koszty życia w Polsce są normalne. Jedynie 4 procent z nas uważa, że w Polsce żyje się tanio.
  "Koszty życia w Polsce są wysokie"

  Polacy toną w długach. Rekordzista zalega z niemal 70 milionami złotych
  Polacy toną w długach. Rekordzista zalega z niemal 70 milionami złotych

  Zaległości Polaków wynikające między innymi z nieterminowego spłacania kredytów,... zobacz więcej »
  Co ciekawe, podczas gdy 65 procent mężczyzn uznaje koszty życia w Polsce za wysokie lub bardzo wysokie, wśród kobiet jest to aż 77 procent.

 • zwolennik pis - niezalogowany 2019-08-21 19:20:34

  Łącznie od 16 listopada 2007r. Ministerstwo rządu PO podpisało umowy na budowę 1914,4 km dróg , autostrad i obwodnic w tym 780,8 km autostrad 35 projektów i 1133,6 km dróg ekspresowych 93 projekty !!!!!!!!!!
  Liczby mówią same za siebie kto ile budował i buduje poza tym od początku 2008 roku mamy kryzys światowy i brak funduszy na tego typu inwestycje a jednak buduje się więcej
  Dlaczego Kaczyński w 2007 roku wybudował tylko 72 km dróg po roku swoich rządów !!! kiedy mógł spokojnie przygotować inwestycje 2006 roku i miał w kasie pieniądze a teraz wytyka ze ktoś nie dotrzymał obietnic i nie wybudował 1000 km autostrad a sam nie potrafił wybudować nawet 100 km dróg łącznie autostrad i dróg ekspresowych. !!!!!Poniżej prezentuję FAKTY. Jak wiemy z faktami się nie dyskutuje, czy były, można jedynie rozmawiać o ich słuszności.

 • zwolennik pis - niezalogowany 2019-08-21 19:20:02

  PONADTO Powstało: za PO-PSL 3000 ekspresówek i autostrad, 13 000 dróg lokalnych, 100 obwodnic, 4500 przedszkoli, 2600 orlików, 1800 żłobków itd. Sam zlecałem przygotowanie tych danych. Są w CIR. @MorawieckiM proszę zejść na I piętro, iść w prawo, korytarzem, 3 drzwi od końca po prawej stronie ;)
  Od 16 listopada 2007r do sierpnia 2011 roku !!!!!!!!!!!czyli trochę ponad 3,5 roku rządów PO wybudowano:
  220,1 km autostrad
  430,7 km dróg ekspresowych
  145.9 km obwodnic
  Razem:796,7 km dróg
  Należy zwrócić też uwagę że budowa obwodnic jest najdroższa i niekiedy budowa km obwodnicy kosztuje 2-3 razy tyle co km dróg ekspresowych !
  Obecnie w budowie jest :
  718,4 km autostrad
  607 2 km dróg ekspresowych
  93,5 km obwodnic
  Razem 1419,1 km dróg

 • zwolennik pis kasty - niezalogowany 2019-08-21 19:19:30

  program "Przedszkole za Złotówkę", ograniczający koszt godzin wykraczających poza czas bezpłatnej opieki (5 h) w publicznych przedszkolach do złotówki (2013 r.);
  – ustawę przedszkolna nakazująca samorządom zapewnienie czterolatkom miejsc w przedszkolu (2015 r);
  – bezpłatne podręczniki, dzięki którym rodzice oszczędzają średnio 250 zł na kupnie książek (2014 r.);
  – Kartę Dużej Rodziny dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci, uprawniającą do zniżek w prawie 10 tys. miejscach w Polsce (2014 r.);
  – program in vitro, dzięki któremu do grudnia 2015 roku urodziło się 3841 dzieci;
  – 360 mln zł przeznaczonych na budowę i remonty placów zabaw dla dzieci (Radosna Szkoła)
  - w latach 2008-2012 do użytku oddano 2271 orlików (Hasło przewodnie programu: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!!)

 • zwolennik pos - niezalogowany 2019-08-21 19:18:42

  – kosiniakowe: grupy wcześniej wykluczone z tego przywileju – osoby pracujące na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy – po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok (2016 r.);
  – wprowadzenie zasady‚ "złotówka za złotówkę", dzięki której osoby przekraczające próg uprawniający do zasiłku nie tracą całej kwoty (dotyczy zasiłku rodzinnego i dodatków do niego; 2015 r.);
  – podniesienie progu dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego, by obejmował więcej dzieci;
  – ustawę z 2013 roku, na mocy której państwo opłaca składki emerytalne za kobiety samozatrudnione i bezrobotne będące na urlopach wychowawczych;
  – opłacanie od roku 2011 przez państwo składek społecznych i zdrowotnych niań, by odciążyć rodziców;
  – program "Przedszkole za Złotówkę", ograniczający koszt godzin wykraczających poza czas bezpłatnej opieki (5 h) w publicznych przedszkolach do złotówki (2013 r.);
  – ustawę przedszkolna nakazująca samorządom zapewnienie czterolatkom mie

 • zwolennik pis - niezalogowany 2019-08-21 19:17:27

  Co poprzedni rząd zrobił dla rodzin - zapewne "niewiele"... jeśli pominąć:
  – wydłużenie urlopu rodzicielskiego z 16 tygodni do roku (najdłużej w Europie; 2013);
  – wprowadzenie urlopu ojcowskiego. W 2011 r. był to tydzień, od 2012 r. – dwa;
  – wzrost świadczenie pielęgnacyjnego dla rodzin z niepełnosprawnością w latach 2007-2016 z 420 zł do 1300 zł (netto);
  – zwiększenie ulgi podatkowej na trzecie dziecko z 1688 do 2000 zł, a na czwarte i kolejne – z 2224 do 2700 zł.
  – wprowadzenie możliwości odliczania tychże ulg nie tylko od podatku dochodowego – co powodowało, że wiele rodzin odzyskiwało ułamek pieniędzy – ale też od zapłaconych składek ZUS i 7,75% podstawy wymiaru składki NFZ. W efekcie czterodzietna rodzina odzyskuje niemal 7000 zł!
  – ustawę żłobkową z 2011 r. ułatwiającą otwieranie takich placówek (w 2010 r. tylko 2% dzieci do trzeciego roku życia obejmowała taka opieka, w 2015 r. już 7%);
  – ulgę podatkową dla firm, które założą żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników;

 • FANKA MORAWIECKIEGO - niezalogowany 2019-08-21 19:16:20

  Polska. Stan na lipiec 2019:
  - brak leków w aptekach
  - podwyżka cen leków o 300% dla ludzi po przeszczepach i w chorobach nowotworowych
  - opuszczone place budów autostrad
  - wielogodzinne kolejki na SORach, generalnie rozpiżdzona służba zdrowia
  - uczniowie mają wyp... za granicę
  - wtopy 27:1 już co tydzień
  - stępka rdzewieje
  - CPK stoi
  - Chrzanowski na wolności
  - benzyna po 5,20zł
  - zniszczona stadnina w Janowie i Puszcza Białowieska, lex szyszko
  - Afery SKOK, KNF NBP, STEBRNA
  - 500 mln. dla Czartoryskich
  - nagrody które im sie należały
  - 400 milionów wsadzonych do skarbony u złodzieja w rydzykowie
  - zadłużenie 6 bilionów
  - i praca za miskę ryżu

 • FANKA PIS KACZYNSKIEGO - niezalogowany 2019-08-21 19:15:27

  !Według badań wykonanych przez Kantar Millward Brown na potrzeby raportu "Portfel statystycznego Polaka", co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł. Według deklaracji, kwoty comiesięcznych rachunków, w porównaniu do badania z 2015 roku, wzrosły zatem o 61 procent. Czyli o 596 zł. więcej ZA PIS RZĄDÓW DOJNEJ ZMIANY
  ZA RZĄDÓW PIS PRZEZ DWA LATA KOSZTY WZROSŁY AŻ O 61%, O TYLE WIĘCEJ RZĄDY PIS ZABIERAJĄ NAM POLAKOM PIENIĘDZY Z NASZYCH PORTFELI == PIS ZABIERA NAM O 600-ZŁOTYCH WIĘCEJ NIŻ ZA POPRZEDNICH RZĄDÓW , DLA 500 + A ZABIERAJĄ 600+ NA SAMYCH OPŁATACH + 40 % PODWYŻKI CEN WSZYSTKICH TOWARÓW I USŁUG = KOSZT NAS WZRÓSŁ O PONAD 100%!!!!!!
  193 zł za prąd, 102 zł za telefon, 108 zł za wodę, 52 zł za wywóz nieczystości, 68 zł za internet, 83 zł za telewizję kablową lub satelitarną, 116 zł za gaz, 514 zł za czynsz i 336 zł za energię cieplną - to średnie comiesięczne opłaty, jakie deklarują Po

 • FANKA PIS KASTY - niezalogowany 2019-08-21 19:14:18

  Oto nowy hymnu Wolski:

  Jeszcze Wolska nie zginęła
  Gdy działają boty
  Oszukiwać my lubimy
  Bośmy z PiS-u cioty

  Hejt, hejt dudziarski
  Ziemię polską już mamy
  Zatem ją zjaramy
  Z Jarkiem dla zabawy!

  Przejdziem w butach wszystkie boty
  Dla oszustwa Polski
  Niestraszne nam tutaj kmioty
  Sędziowskie pomioty

  Hejt, hejt dudziarski
  Ziemię polską już mamy
  Zatem ją zjaramy
  Z Jarkiem dla zabawy!

  Jak Zabłocki się przejechał
  Na dudziarskiej władzy
  Tak i każdy PiSiak lubi
  Działać jak barany

  Hejt, hejt dudziarski
  Ziemię polską już mamy
  Zatem ją zjaramy
  Z Jarkiem dla zabawy!

  Już tam ojciec aż z zaświatów
  Pyta się Martusi:
  - Ile razy jeszcze będę
  Dziadkiem w grobie swoim?

  Hejt, hejt dudziarski
  Ziemię polską już mamy
  Zatem ją zjaramy
  Z Jarkiem dla zabawy!

  Trolle go wspierały
  I trolla wybrały
  Który niszczy Polskę
  Nasze polskie sprawy

  Sprawy w Europie
  Buta bezgraniczna
  Jest u tego trolla
  Co z bota wynika!

  Troll Duda - prezydent?
  Ja już w to-że watpię
  BO JEST ZDRAJCĄ POLSKI
  Marionetką przy tem

 • sass - niezalogowany 2019-08-21 19:12:34

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/605648,premier-morawiecki-loty-kopacz-tusk-szydlo-polityka-pis-po-samolot.html
  Premier Morawiecki lata średnio co dwa dni. A jak byli premierzy? ZESTAWIENIE i MAPY

  Kto latał najczęściej? Skąd dokąd? Co ile dni? – oto szczegółowe zestawienie lotów byłych premierów Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Beaty Szydło i urzędującego Mateusza Morawieckiego.

  W porównaniu z liczbą dni urzędowania oznacza to, że obecny premier lata co niecałe 2 dni, Tusk i Szydło – co 3-4 dni, a Kopacz – co ponad 5 dni.
  Skąd dokąd?
  "Donald Tusk często latał na trasie Warszawa-Gdańsk i z powrotem – to 50 proc. jego lotów, Beata Szydło – na trasie Warszawa-Kraków oraz Warszawa-Katowice (lub odwrotnie) – to 54 proc. jej lotów”, można przeczytać na blogu analityka Łukasza Prokulskiego; to on porównał informacje ze strony KPRM.
  Z kolei Ewa Kopacz latała głównie do i z Brukseli, a Mateusz Morawiecki – poruszał się przede wszystkim między Krakowem a Warszawą (lub odwrotnie).

 • saly - niezalogowany 2019-08-21 19:11:53

  http://wyborcza.pl/7,75398,25108336,kasa-za-hejt-jak-ludzie-od-ziobry-placili-emi-za-oczernianie.html?fbclid=IwAR1JKoWJE8lXaV1YxfTQjR3jHO47RsOQ2-CBasdNlM8Ng9fvs8hfrbdDQ5s
  Kasa za hejt. Jak ludzie od Ziobry płacili "Emi" za oczernianie sędziów
  Sędziowie zaangażowani w internetowy hejt umawiali się na przekazywanie pieniędzy "Emi", która organizowała akcję oczerniania osób krytykujących reformy Zbigniewa Ziobry. "Podajesz tylko kwotę. Polska jest tego warta" - pisał sędzia Arkadiusz Cichocki
  Trop wskazujący na opłacanie „Emi”, która w internecie i w prorządowych mediach rozprowadzała paszkwile na sędziów przeciwnych niszczeniu niezależności sądownictwa, znaleźliśmy w zapisie jej prywatnego czatu z Cichockim. Był on wtedy prezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach z nadania Ziobry i wraz z zatrudnionym w resorcie sprawiedliwości Jakubem Iwańcem przekazywał „Emi” informacje z teczek personalnych sędziów, którzy podpadli „dobrej zmianie”.
  Pieniądze do Tomka
  Długa rozmowa Cichockiego z „Emi” odby

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym w Kartuzach. Tel. 507392185


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Działki w Brodnicy Górnej

Sprzedam działki budowlano-usługowe w Brodnicy Górnej .Cena 50zł m2 (działki 1000 do 1200m2). Bardzo dobra lokalizacja


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Renault Scenic II 2005 r 1,9

Mam do sprzedania Renault Scenic II. Bogate wyposażenie. Samochód bardzo zadbany nie wymaga wkładu finansowego. Więcej informacji pod nr. tel.


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"