:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze B. dobre
Wieści z samorządów, Kartuzy Kuriozalna sytuacja posiedzeniu komisji gospodarczej - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 17/06/2019 11:42
Magdalena Damps-Zdrojewska

Konflikt między radnymi a burmistrzem eskaluje. Coraz trudniej dostrzec szanse na nawiązanie jakiegokolwiek porozumienia. W środę odbyło się posiedzenie komisji gospodarczej, której celem było wyjaśnienie trzech spraw nurtujących mieszkańców. Na spotkanie przybyli więc zainteresowani przedstawiciele lokalnej społeczności. Nie pojawił się za to ani burmistrz ani żaden z przedstawicieli urzędu.

Na środę, 12 czerwca zwołano posiedzenie komisji gospodarczej. Podczas niej miano poruszyć trzy zagadnienia - uregulowanie przebiegu drogi gminnej - ulicy Kasztanowej w Dzierżążnie, problemy związane z utrzymaniem obiektu sportowego przy ulicy Długiej w Kiełpinie oraz zmiany w układzie komunikacyjnym w Kartuzach w obrębie ulic Sambora i Słowackiego. Z uwagi na to, iż o wyjaśnienia w tych sprawach do radnych zwracali się mieszkańcy, w przeddzień komisji za pośrednictwem mediów zaproszono ich na posiedzenie radnych.

W efekcie w środę w sali Urzędu Miejskiego pojawiło się kilkunastu mieszkańców z Kiełpina, Kartuz i Dzierżążna. Nie pojawili się za to ani burmistrz ani nikt z pracowników urzędu.

- O posiedzeniu powiadomiliśmy burmistrza piątego czerwca. Bardzo żałuję, że nikt z przedstawicieli urzędu się nie pojawił - skomentował Ryszard Duszyński, przewodniczący komisji.

Członkowie komisji gospodarczej nie otrzymali też odpowiedzi na wszystkie pytania wystosowane do urzędu. Burmistrz ustosunkował się do pierwszego zagadnienia. Do pozostałych nie. Za pośrednictwem pracownika wyjaśniał, że do wniosków wypracowanych na komisji odniesie się dopiero po zapoznaniu się z protokołem.

- Powiadomiliśmy pana burmistrza, że takie spotkanie ma się odbyć. Nie wiem, dlaczego nie przyszedł. Fakt jest taki, że pytał się po co to spotkanie. Nie wiem czemu tak państwa traktuje. Został powiadomiony, że poruszymy te trzy sprawy. Nie wiem, czy się boi. Nie mnie to oceniać. Nie jesteśmy w stanie wymóc na burmistrzu, by zszedł - mówił przewodniczący rady Mariusz Treder.

- Pozostaje mi przeprosić państwa za sytuację - dodał.

Z uwagi na nieobecność burmistrza, przewodniczący udał się do kierownika wydziału nieruchomości. Chciał by to ten pojawił się na komisji i odpowiadał na pytania radnych i mieszkańców. Okazało się jednak, że przebywał on na urlopie. Tym samym radni nie dysponowali żadnymi materiałami merytorycznymi do sprawy.

Podczas rozmów w kuluarach wieloletni radny Jacek Wesołowski stwierdził, że od 20 lat, kiedy jest radnym, nie było takiej sytuacji, by burmistrz lub któryś z przedstawicieli urzędu nie stawił się na komisji.

Garaż na drodze gminnej

Pierwsza z poruszanych na spotkaniu spraw dotyczyła ul. Kasztanowej w Dzierżążnie. Na drodze, która stanowi działkę gminną, znajduje się część garażu, wystająca z prywatnej posesji. Garaż powstał wiele lat wcześniej, gdy granice działek gminnej i prywatnej nie były dokładnie określone. Po wytyczeniu granic okazało się, że budynek znajduje się na drodze gminnej. Kierowcy, aby ominąć obiekt, zjeżdżają na sąsiadujące z drogą pole, które należy do innego właściciela. Nowa droga jest słabo przejezdna, nie jest utwardzona. Mieszkańcy apelują, aby gmina zapewniła im drogę, którą mogą dojeżdżać do swoich domów. Sprawa ciągnie się od ponad 20 lat.

W tej kwestii burmistrz odpowiedział radnym na piśmie.

- (...)Informuję, że w dniu 22 maja 2019 roku, po wieloletnich staraniach podpisany został protokół regulujący warunki nabycia zasobu dróg gminnych nieruchomości o numerze ewidencyjnym 12/1, 12/2, 14/1, 14/2 i 14/3, położonych w Mezowie, stanowiących odcinek drogi w Mezowie. W związku z powyższym podjęte zostaną czynności mające na celu zawarcie umowy sprzedaży, które ze względu na zawiły stan prawny nieruchomości wymagają zastosowania długotrwałej procedury negocjacyjnej - odczytał pismo szef komisji gospodarczej.

- W dniu, w którym wystosowałem pismo, pytałem, jaki jest stan. Interesuje mnie, jak odbywa się procedura. Chciałem, by burmistrz w obecności mieszkańców wyjaśnił, ile to potrwa i sprawa byłaby jasna - skomentował Ryszard Duszyński.

Problem z ulicą Kasztanową znany był radnym poprzedniej kadencji. Osoby zasiadające w radzie pierwszy raz, z uwagi na brak wyjaśnień ze strony urzędu, o sprawie dowiedzieli się od mieszkańców.

Obiekty gminne w rękach mieszkańców?

Drugim powodem zwołania komisji gospodarczej była sprawa stadionu sportowego i budynku gospodarczego w Kiełpinie, a dokładniej oddanie ich w zarządzanie sołtysowi i radzie sołeckiej. W tej sprawie mieszkańcy apelowali już do burmistrza pisemnie. Obecnie obiekty te są dzierżawione przez klub Amator Kiełpino, który pozyskaną dotację od gminy, niemal w całości wydaje na utrzymanie obiektu, przez co nie wystarcza mu środków na realizację statutowej działalności i rozwijanie sportowej pasji wśród dzieci i młodzieży. Mieszkańcy Kiełpina zaproponowali, by zarządzanie nad obiektem przejął sołtys wraz z radą, a finanse na utrzymanie obiektu zabezpieczano w budżecie. Chcą też stworzyć plan rozwoju infrastruktury dla tego obiektu, tak aby był bezpieczny i spełniał wszystkie potrzeby lokalnej społeczności.

Na komisji ustalono, że mieszkańcy złożą wniosek do Rady Miejskiej o zmianę statutu sołectwa i o przekazanie w zarządzanie obiektu do sołectwa oraz wniosek do burmistrza Kartuz o ujęcie w budżecie na rok 2020 środków na utrzymanie obiektu.

Organizacja ruchu w obrębie ulic Sambora i Słowackiego w Kartuzach

Trzecia kwestia dotyczyła zmian w organizacji ruchu na ul. Sambora i Słowackiego. Wprowadzono tam ruch jednokierunkowy. W przypadku ulicy Sambora mieszkańcy mieli między innymi takie zastrzeżenia, że wprowadzono ruch jednokierunkowy w momencie trwania jeszcze remontu na ulicy Mściwoja II, co spowodowało znaczące utrudnienia w ruchu.

Burmistrz wyjaśnia

Z prośbą o komentarz i wyjaśnienie, dlaczego nikt z przedstawicieli urzędu nie pojawił się w urzędzie, zwróciliśmy się do burmistrza Mieczysława Gołuńskiego.

- Jeśli radni chcą rozmawiać z mieszkańcami na temat ich problemów i chcą spotykać się w urzędzie to mają do tego prawo. Mnie na spotkanie nie zaproszono. Otrzymałem tylko pismo dotyczące przygotowania dokumentów. Przygotowałem te, które mogłem na ten moment. W przypadku Kiełpina, klub dotąd problemów nam nie zgłaszał. Otrzymaliśmy pismo z sołectwa i je jeszcze analizujemy. Jeśli chodzi o zmiany organizacji ruchu na ulicach Sambora i Słowackiego to ja jako burmistrz odpowiadam za zmiany. Nie mamy w urzędzie dokumentu takiego jak analiza, a o to proszono. Spotkaliśmy się z mieszkańcami w sprawie wprowadzenia zmian i wypracowaliśmy najkorzystniejsze rozwiązanie, niestety nigdy nie będzie takiego, które zadowoli wszystkich - mówił burmistrz.

- O tym, że na spotkaniu pojawią się mieszkańcy dowiedziałem się wieczorem, dzień wcześniej z mediów. W przesłanym do mnie dokumencie nie było takiej informacji. O zejście poproszono mnie na pięć minut przed rozpoczęciem. Nie zostałem powiadomiony wcześniej. Mam wiele spotkań i zajęć, które planuje z wyprzedzeniem. Kierownik wydziału odpowiedzialnego za zagadnienia poruszone na posiedzeniu był tego dnia na urlopie, pozostałych pracowników merytorycznych w danym momencie nie było na miejscu - mówił burmistrz.

MD-Z

Reklama

Kartuzy. Kuriozalna sytuacja na posiedzeniu komisji gospodarczej komentarze opinie

 • w.w - niezalogowany 2019-06-19 21:33:15

  Gołuńskiego idolem jest Rafał Trzaskowski ludzie na jakich ludzi głosujecie ,po ostatnich ulewach dróg nie mogą doprowadzić do stanu przejezdnego.

 • MCK - niezalogowany 2019-06-18 22:44:28

  Heniek to twój pseudonim? Ty to chyba jakiś artysta jesteś, co? Bo artyści mają swoje pseudonimy. A może artysta-radny, prawda?

 • Obecny - niezalogowany 2019-06-18 21:53:07

  Ten dla ktorego ludzie sa najwazniejsi , ten ktory jest zawsze blisko ludzi , ten co ma czas dla mieszkancow tylko 1 godzine tygodniowo, pokazal gdzie ma mieszkancow wsi.

 • Heniek - niezalogowany 2019-06-18 15:07:48

  Nie jestem radnym to mój pseldonim może się sugerujesz moim i mienie jesteś w błędzie może kiedyś PiS przejmie władzę to dopięte będziecie mieli porównanie bo do tej pory ludzie są przyzwyczajeni do lewicowych rzadow

 • MCK - niezalogowany 2019-06-18 13:02:20

  @ Heniek. Trzeba było się nie pchać na radnego jak współpracować nie umiesz , tylko rządzić chcesz.

 • Heniek - niezalogowany 2019-06-18 11:09:20

  Bardzo dobrze że rada wymaga !!!!! Po to są wybrani demokratycznie a on zawsze wszystkim pod górkę robił i robi najlepiej byłoby przyklaskiwac wtedy będzie dobrze po co się pcha do władzy jak nie umie współpracować

 • Xxxx - niezalogowany 2019-06-18 10:36:05

  Ta cała rada nadaje się do wyrzucenia !!!!

 • urna wyborcza - niezalogowany 2019-06-18 10:05:53

  Kartuzjanie sa karani za to ze glosowali na Golunskiego dlaczego teraz placza

 • Dominik - niezalogowany 2019-06-18 09:06:49

  Kiedy Zibert 2 powstanie? - kiedy nasze słońce sprzeda kolejną działkę na której jest rynek ?

  Wiaty za miliony dla autobusów mercedesów z lat 70! Żywy skansen motoryzacyjny

 • Mixt - niezalogowany 2019-06-18 05:32:00

  Typowa ustawka, radni dążą do przejęcia władzy.
  Dwóch przewodniczących nie zostało burmustrzem to terax myślą, że będą rządzić z sali obrad.

 • Mieszkaniec. - niezalogowany 2019-06-18 00:04:51

  Problem naszego szanownego pana burmistrza jest to że uważa że wszystko wie najlepiej, Kompletnie nie słucha specjalistów i fachowców. Po wygranych wyborach pokazuje jaki ma szacunek do wyborców. Ludzie przebudźcie się i przejrzyjcie na oczy bo takiego włodarza nie ma nigdzie. Gmina tonie w długach a my budujemy kładkę za 4 mln. zł lub planowana jest budowa hali za 25 mln. zł zastanówmy się co jest priorytetem a co powinno być bo Gmina to nie tylko same Kartuzy!!! Ale tez sołectwa, które są zupełnie zapomniane i zacofane.

 • Mnich - niezalogowany 2019-06-17 22:20:51

  Wszystkie te miejsca, które wymieniłeś wcześniej również służyły za miejsca postojowe, zapomniałeś pochwalić o tym parkingu na ul. klasztornej, który też powstał na miejscu dawnego boiska, na którym i tak parkowały pojazdy. Parking na wzgórzu przy kolegiacie może i powstał, za to zniknął cały wzdłuż cmentarza. Nie wspominasz też nic o parkingu za dworcem Gryfu. Tu nie chodzi o miejsca postojowe gdzie zostawiają samochody na kilka godzin, no chyba, że na tych parkingach mają zostawiać swoje pojazdy pracownicy sądu, powiatu PUP, US. Tak chwalisz tego burmistrza jak by to co zrobił było... powinniśmy iść i na kolanach mu dziękować? Nie potrafią zorganizować prostej organizacji ruchu. Być może tylko na parkingach się zna? Poza tym, PUP jest w gestii powiatu, tak samo WK.

 • Mck @Mnich - niezalogowany 2019-06-17 18:47:38

  Tyle parkingów co zrobił obecny burmirz w Kartuzach nikt nie zrobił: na Wzgórzu przy kolegiacie, na placu Brunona ( powiększony i wyremontowany); przy PKP; przy Kik-u, i inne drobne. Zamilcz gościu bo błądzisz pisząc takie głupie uwagi.

 • Brawa - niezalogowany 2019-06-17 17:43:12

  dla tych co głosowali na obecnego burmistrza. Z Mirki się śmiali...

 • Mnich - niezalogowany 2019-06-17 15:41:15

  Najlepszy to ten tekst o wypracowaniu najlepszego rozwiązania na ul. Sambora. Co to za gospodarz, który nie wie co się u niego pod nosem dzieje? Nie widzi jaki jest rozpiździel na Mściwoja, więc na dokładkę dowali tam jeszcze parę pojazdów.
  Parking dla interesantów przy Powiatowym Urzędzie Pracy zajmują raczej pracownicy, bo codziennie pojawiają się te same pojazdy. Każdy inny interesant, aby zaparkować parkuje albo na chodniku, albo w rowie po przeciwnej stronie, podpowiem, że udają się tam nie tylko poszukujący pracy ale też sporo pracodawców- ten smieszny parking na 10 samochodów to był geniusz, który wybrał taka lokalizację, to samo dotyczy wydziału komunikacji, tam to chyba nawet nie ma 10 miejsc parkingowych, troche lepiej jest pod urzędem miasta i skarbowym, reszta to "symbolika [arkingu" łącznie z nowym sądem

 • @xxx - niezalogowany 2019-06-17 15:08:13

  Radni robia ustawkę i dziwią się, że burmistrz się nie pojawia. Doskonali aktorzy z nich.

 • Xxx - niezalogowany 2019-06-17 13:38:41

  Gołuński nadaje się tylko do wyrzucenia !!!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym w Kartuzach. Tel. 507392185


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Doradca Klienta w sklepie

Firma FOTO-KONTAKT jest prężnie działającą firmą od 1999r. Nasza misja to: Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu. Obecnie poszukujemy osoby na..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Działki w Brodnicy Górnej

Sprzedam działki budowlano-usługowe w Brodnicy Górnej .Cena 50zł m2 (działki 1000 do 1200m2). Bardzo dobra lokalizacja


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Renault Scenic II 2005 r 1,9

Mam do sprzedania Renault Scenic II. Bogate wyposażenie. Samochód bardzo zadbany nie wymaga wkładu finansowego. Więcej informacji pod nr. tel.


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać wyłącznie..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"