:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Pływanie, Kartuzy Poznaliśmy laureatów nagród Kartesko - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 31/03/2017 21:19
Magdalena Damps-Zdrojewska

Już po raz siedemnasty kartuski samorząd uhonorował osoby, instytucje i firmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji i rozwoju gminy Kartuzy. W tym roku burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński wręczył osiem nagród głównych, dziesięć wyróżnień i dwie nagrody specjalne.

W piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury już po raz siedemnasty uhonorowano postaci zasłużone dla gminy i lokalnego środowiska. Kartuski samorząd nagradza w ten sposób najaktywniejszych społeczników, sportowców, działaczy, przedsiębiorców i ludzi kultury od 2001 roku. Od sześciu lat nagroda burmistrza wręczana jest pod nazwą "Kartesko Skra".

- Po raz kolejny wręczamy "kartuskie Oskary". Kartesko Skra to podziękowanie nasze, mieszkańców gminy i miasta dla tych, którzy działają ponad przeciętność. Chcemy w sposób szczególny podziękować za ich wkład w tworzenie naszej Małej Ojczyzny. Tworzymy coś wspaniałego, ale jest to możliwe wtedy, kiedy działamy razem - podkreślał burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Gala nagród nie bez powodu odbyła się 29 marca, tego dnia przypada bowiem 94. rocznica nadania Kartuzom praw miejskich. Na uroczystość prócz bohaterów wieczoru - czyli laureatów, zaproszono także przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarnych oraz instytucji i organizacji współpracujących z gminą. Wieczór uświetnił występ Macieja Miecznikowskiego z zespołem.

Nagrody "KARTËSKÔ SKRA" otrzymali:

W kategorii "Sport":

Szymon Sajnok - za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2016 roku, szczególnie za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy U-23 w Kolarstwie Torowym oraz zwycięstwo w zawodach cyklu Pucharu Świata w Apeldoorn w konkurencji omnium.

Arkadiusz Zalewski - za wysokie osiągnięcia sportowe uzyskane przez zawodników sekcji pływania UKS TROPS Kartuzy na szczeblu krajowym i międzynarodowym w roku 2016, które dały wiele radości kartuskim kibicom pływania i przyczyniły się do promocji gminy Kartuzy.

Jakub Skierka - za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2016 roku, szczególnie za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu (w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym) oraz brązowego medalu tej imprezy w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

W kategorii "Pomagają innym":

Krystyna Herzberg - za integrację środowiska wolontariuszy działających na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas, propagowanie szlachetnej idei pomocy drugiemu człowiekowi, która daje nadzieję i siłę w walce z chorobą nowotworową oraz koordynowanie różnorodnych działań charytatywnych wspomagających opiekę paliatywną na terenie gminy Kartuzy.

W kategorii "Kultura":

Kazimierz Formela - za różnorodne działania służące zachowaniu tradycji naszych przodków oraz dbałość o upowszechnianie bogactwa kaszubskiej kultur poprzez działalność w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim, a w szczególności wieloletnie kierowanie kartuskim oddziałem tej organizacji.

W kategorii "Przedsiębiorczość":

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe i Handlowe ELUS sp. jawna - Kazimierz Hinc, Leszek Kuźma - za konsekwentne dążenie do rozwoju firmy oferującej swoje usługi mieszkańcom, dającej nowe miejsca pracy i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, a także otwartej na potrzeby lokalnej społeczności.

W kategorii "Promocja"

Ryszard Mielewczyk - za dzielenie się swoim doświadczeniem w dziedzinie promocji, sprawując funkcję przewodniczącego rady Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera w Kartuzach oraz wieloletnie dokumentowanie fotograficzne najważniejszych wydarzeń z historii Kartuz.

Stanisława i Marek Neubauerowie - pracownia Plastyczno-Fotograficzna Multi color - za różnorodne działania mające na celu promocję bogactwa kaszubskiej kultury, a szczególnie wykorzystanie motywów kaszubskich we współczesnym wzornictwie użytkowym oraz promocję gminy Kartuzy poprzez działalność Galerii Neubauer.


Wyróżnienia burmistrza Kartuz "KARTËSKÔ SKRA" w 2017 roku otrzymali:

Lech Brillowski (Newsda Sp. z o.o.) - za stałe dążenie do poszerzania rynków zbytu swoich produktów, wysoki profesjonalizm w kontaktach z klientami i budowanie marki firmy godnej zaufania.

Jan Plichta (Invest Metal) - za konsekwentny rozwój oraz stworzenie nowoczesnej firmy, dla której spełnienie oczekiwań klientów i ich pełne zadowolenie jest najważniejszym priorytetem, a także wspieranie wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie gminy Kartuzy.

Tadeusz Zawada - za wieloletnią pracę trenerską służącą upowszechnieniu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a szczególnie uprawiania piłki nożnej oraz inicjatywę powstania Szkółki Piłkarskiej "Jedyneczka", która stała się miejscem rozwoju talentów piłkarskich.

Nieformalna Grupa Rowerowa "Kaszuby" - Natalia Bobrowska, Robert Lewandowski - za podejmowanie różnorodnych inicjatyw sportowo-rekreacyjnych oraz turystycznych, gwarantujących dobrą zabawę, aktywizujących i integrujących środowisko rowerzystów oraz wspierających promocję gminy Kartuzy.

Druh Edmund Kierznikowicz - za podejmowanie działań służących poprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego gminy Kartuzy oraz wspieranie wielu inicjatyw społeczności lokalnej Starej Huty oraz otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka.

Marek Ulanowski - za działalność na rzecz promocji uprawiania "królewskiej dyscypliny" jaką są szachy, a szczególnie wsparcie udzielane zawodnikom Kartuskiego Klubu Szachowego ORMUZD.

Wacław Piepiórka - za zaszczepienie wśród mieszkańców Kartuz aktywności fizycznej poprzez działalność sekcji Taekwondo, która od 30 lat cieszy się niezmiernym zainteresowaniem, a także okazywane wsparcie przy organizacji imprez kulturalnych i sportowych na terenie gminy Kartuzy.

Druh Kazimierz Trepczyk - za kontynuowanie tradycji strażackich orkiestr dętych poprzez działalność Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach, która swoim atrakcyjnym repertuarem budzi podziw i daje swoim słuchaczom niepowtarzalne wrażenia artystyczne.

Jan Kamiński - za różnorodne działania kształtujące wrażliwość plastyczną dzieci i młodzieży, dających możliwość wszechstronnego rozwoju uzdolnień i zainteresowań artystycznych.

Ks. Bogdan Myszk - za realizację prac konserwatorskich i restauratorskich w kościele parafialnym w Mirachowie, które przyczyniły się do przywrócenia pełni blasku świątyni.

Nagrody specjalne burmistrza Kartuz "KARTËSKÔ SKRA" otrzymali:

Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera w Kartuzach - nagroda specjalna została przyznana w roku jubileuszu 70 -lecia działalności Muzeum, w podziękowaniu za pracę na rzecz zachowania i upowszechniania tradycji kaszubskiej kultury poprzez prezentację dorobku naszych przodków a także promocję gminy Kartuzy podczas organizowanych na terenie placówki imprez.

Komenda Hufca ZHP Kartuzy - nagroda specjalna została przyznana w roku jubileuszu 90-lecia działalności harcerstwa w Kartuzach, w podziękowaniu za wspieranie wychowania dzieci i młodzieży oraz tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju.

Podczas gali w sposób szczególny upamiętniono osobę śp. Jacka Wrońskiego, przedsiębiorcy, społecznika i mecenasa sportu, który odszedł niespodziewanie w styczniu br.

MD-Z

Reklama

Kartuzy. Poznaliśmy laureatów nagród Kartesko Skra komentarze opinie

 • Tito - niezalogowany 2017-04-03 05:17:09

  Familia! Ja bardzo dziękuję ale mnie takie szopki już dawno przestały interesować! Co do pamiętanie komuny to bardzo dobrze pamiętam jak się odznaczali lokalni kacyki i to niektórym pozostało do dzisiaj! Dlatego mnie to po prostu śmieszy.

 • familia - niezalogowany 2017-04-02 13:19:58

  Tito czyżby ciebie nie wyróżnili??? Widzę, że tęsknisz za komuną(i pewnie odezwał się ten ,którego rocznik komuny niepamiętana)

 • familia - niezalogowany 2017-04-02 13:08:51

  Brawo dla przedsiębiorczej firmy Elus !!!

 • Tito - niezalogowany 2017-04-01 06:04:47

  To taka zabawa jak za komuny! Kogo to obchodzi? Każdy ma pracować jak najlepiej potrafi po co dołować innych?A tak poza nawiasem to kto to weryfikuje? Jak już to trzeba publicznie a nie zawsze te same osoby dobrze się znające i na wzajem się popierające! To farsa!!!

 • WK - niezalogowany 2017-04-01 05:12:50

  Brawo Natalia i Robert :-)!!!

 • ... - niezalogowany 2017-03-31 22:25:01

  Gratulacje Rowerowe Kaszuby

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


sprzedam Toyota corolla

Toyota corolla 2008 rok, silnik 1,4 D4D 90 KM. Auto w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Pochodzi z Polskiego Salonu. Wyposażenie: ABS..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


KASJER-SPRZEDAWCA

Opis oferty pracy: POSZUKUJEMY OSÓB NA STANOWISKO: KASJER-SPRZEDAWCA Do Twoich obowiązków będzie należeć: Osoba zatrudniona na powyższym..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"