:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

KW Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował kandydatów w wyborach samorządowych

Wybory, Prawo Sprawiedliwość zaprezentował kandydatów wyborach samorządowych - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 15/10/2018 14:57
Ania Lehmann

Odśpiewaniem hymnu i wystąpieniem zaproszonych gości rozpoczęła się powiatowa konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości w Kartuzach. Do walki o głosy wyborców kandydatów zgrzewali politycy, jak i wojewoda pomorski. - Macie sześć dni i sześć nocy, więc mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę będą was bolały ręce od uścisków i gratulacji. Chcę, abyśmy za tydzień usłyszeli, że wygraliśmy w Kartuzach. Głęboko w to wierzę - podkreślał Dariusz Drelich.


W niedzielne popołudnie w Kartuzach odbyła się powiatowa konwencja Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania przedstawiono kandydatów do objęcia najważniejszych stanowisk w gminach, na radnych gminnych, powiatowych i Sejmiku Województwa Pomorskiego. Obecni na wydarzeniu politycy z kolei wspierali i dopingowali kandydatów w walce o głosy wyborców.

- To ostania już prosta w tych szalenie ważnych wyborach samorządowych. Jesteśmy naprawdę wielce nadziei. Wiemy, że startujecie w niezwykle trudnym środowisku, tak jak my wszyscy. Jesteśmy politykami, osobami z długoletnim doświadczeniem w służbie publicznej, więc wiemy jak w trudnym środowisku przychodzi nam przekonywać ludzi do naszych racji. W tej chwili otwiera się przed nami wszystkimi wielka szansa na proces, zjawisko, o którym tak pięknie mówił prezes Jarosław Kaczyński, bo jest konieczne dokonanie moralnej rewolucji w Polsce. Czegoś podobnego, jak działo się sto lat temu, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, kiedy potrzeba było przywracać Polskę Polakom, pokonywać ogrom trudności. Dlatego tak niezwykle ważne jest zdobywanie każdego milimetra przestrzeni publicznej przez naszą drużynę na każdych szczeblach - mówiła europosłanka Anna Fotyga.

- Po ponad dwudziestu latach funkcjonowania samorządu można wyciągnąć wnioski. jak sprawowane są funkcje burmistrzów, wójtów. Okazuje się, że wiele środowisk, dzięki której ta Polska samorządowa funkcjonuje, dzisiaj również potrafi wystawić rachunek i swoich kandydatów, ponieważ niektórzy samorządowcy już za bardzo się zasiedzieli. Potrzebne jest przewietrzenie niektórych samorządów. to nie jest moja uwaga, ale mieszkańców, wyborców i osób, które przychodzą do biur poselskich. Niektóre osoby już przyzwyczaiły się do swoich stanowisk i straciły kontakt z rzeczywistością, że osoby, które znajdują się na naszych listach wyborczych są w stanie działać szybciej, lepiej, inaczej, nowocześniej i uczciwiej - mówiła z kolei posłanka Dorota Arciszewska - Mielewczyk.

- Jesteśmy tu po to, żeby potwierdzić, że inicjatywy, które podejmujecie na rzecz lokalnego środowiska są bardzo potrzebne i widzimy w państwu potencjał, który mógł tę nową wartość i jakość wprowadzić. Rzeczypospolita jest jedna i dlatego ważna jest współpraca samorządu z rządem, a niektórzy samorządowcy tego nie rozumieją, a wręcz uważają, że nie po drodze im współpraca z obecnym rządem. Jeżeli będziemy kierować się takim podejściem, to nigdy nie będzie to skutkowało dobrem dla mieszkańców. chcemy budować silną, zwartą, jednolitą, bogatą i silnie wewnętrznie Polskę - podsumowała.

W walce o funkcje w kartuskich samorządach kandydatów wspierał też wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- Mam nadzieję, że jest to ostania niedziela, gdzie w województwie pomorskim rządzą ugrupowania pod nazwą "puste obietnice". Przekonaliśmy się o tym, bo siali zwątpienie, że jak będzie rządzić Prawo i Sprawiedliwość, to nic z programów nie zostanie wprowadzone. Stało się zupełnie odwrotnie. Przez te trzy lata, nie dość, że wszystko co zostało powiedziane w kampanii wyborczej zostało zrealizowane lub jest w trakcie realizacji, to zrobiliśmy znacznie więcej. Programy rządowe, które zostały zrealizowane, są dla was bardzo mocnym wsparciem, m.in. 500+ do którego chyba już wszyscy zdążyli się przyzwyczaić. Pamiętajmy jednak, że rodziny wielodzietne odczuły tę pomoc w znaczącym stopniu - zaznaczał wojewoda Dariusz Drelich.

- Chciałbym was zachęcić do wzmożonej kampanii na tej ostatniej prostej. Musi podejść do tego na poważnie, bo naprawdę możemy wygrać, szczególnie tutaj, w powiecie kartuskim. W Pomorskiem jako Prawo i Sprawiedliwość mamy najlepsze wyniki, tylko nie przekładają się one w wyborach samorządowych. Wy to w najbliższą niedzielę możecie zmienić. Macie sześć dni i sześć nocy, więc mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę będą was bolały ręce od uścisków, gratulacji. Chcę, abyśmy za tydzień usłyszeli, że wygraliśmy w Kartuzach. Głęboko w to wierzę - akcentował.

Dodajmy, że Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wystawił trzech kandydatów do objęcie najwyższych stanowisk w gminach. W gminie Kartuzy z ramienia tej partii o fotel burmistrza ubiega się Tomasz Belgrau, w gminie Chmielno o stanowisko wójta Magdalena Pokojska, natomiast w gminie Sulęczyno Tadeusz Marszk. Ponadto kandydaci PiS-u powalczą też o mandaty radnych gminnych, powiatowych i Sejmiku Województwa Pomorskiego.

AL

Reklama

KW Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował kandydatów w wyborach samorządowych komentarze opinie

 • źyczliwy - niezalogowany 2018-10-17 20:30:27

  KANDYDACI NA RADNYCH POWIATOWYCH KARTUZ POROZUMIENIE NASZE SPRAWE TO STARE ROBACZYWE GRZYBY

 • Assgg - niezalogowany 2018-10-16 21:18:28

  Spójrzcie. Ten arystokrata z kukiz, czyli totalne zaplecze PiS. Miał browary i komu je sprzedał. Palikotowi. I co ? Tak to wyglada.

 • Aaa - niezalogowany 2018-10-16 21:05:25

  Jak Robin Hood. Wezmę ale da.

 • Aaaa - niezalogowany 2018-10-16 21:01:26

  Bo to fajna partia jest.

 • Aaaa - niezalogowany 2018-10-16 21:01:03

  A teraz popieram.

 • Adf - niezalogowany 2018-10-16 20:59:55

  Tak jestesmy nakręceni na siebie. Weźmy noże albo miecze i się wytnijmy będzie łatwiej.

 • Agag - niezalogowany 2018-10-16 20:58:35

  W życiu bym Pisu nie poparł gdyby nie Pan Tomasz Belgrau. Powodzenia Panie Tomaszu, zasługuje Pan na to.

 • Afg - niezalogowany 2018-10-16 20:53:00

  Nie możemy się wstydzić samych siebie. Burmistrz Golunski miał już nie jena kadencje, ale nawet jeżeli teraz wygra to będzie ostatnia z mocy prawa. Myślicie, ze będzie mu się chciało ? A Pan Tomasz mega potencjał i wyborców. To jest piękne i bardzo szlachetne nazwisko. A partia rządząca będzie z nami. Nie myślicie czy jesteście ukrytymi idealistami?

 • Dni - niezalogowany 2018-10-16 20:39:06

  Tu nie chodzi o PiS ani o platformę. Kurde wszyscy jestesmy Polakami. Jakby to napisać. PiS, Po, N. Kukiz 15 nawet SLD to wszystko my. Wszyscy brali, kiedyś Po teraz PiS jeszcze wcześniej SLD. Nie chce już nikogo urazić, golinski już wziął dajmy Tomkowi zobaczymy co będzie. Nie kłóćmy się już tylko ogarniajmy nasz byt.

 • urna - niezalogowany 2018-10-16 14:52:35

  Nareszcie lista nr 10 Jest na kogo glosowac Tu na tej stronie mozna komentowac Na kandydatow PO I Nowoczesnej jest blokada bo komentarze sa miazdzace PIS to demokracja Nie chcesz pracowac do smierci i stracic 500+ to glosuj na dobra zmiane

 • Marek - niezalogowany 2018-10-16 14:15:39

  Bo pod artykułami sponsorowanymi nie można dodawać komentarzy.
  Sprawdź pozostałe i nie siej zamętu.

 • Wolność!Równość!!Koka-Kola!!! - niezalogowany 2018-10-16 11:40:46

  Dlaczego pod PISiorskimi postami można komentować, a pod pozostałymi nie? Bo PISiorom można a nawet trzeba nawrzucać, a pozostali mają immunitet? Tu proszę: http://kartuzy.info/wybory-samorzadowe-2018,36476,Nowosc-i-doswiadczenie-KWW-Razem-dla-Powiatu-i-Gmin-Blekitny-Powiat-WIDEO.html

 • Koszmar i represje - niezalogowany 2018-10-16 10:16:16

  Czas na kontrolę w Żukowie i spólce komunalnej. Dlaczego podatnicy w większości sami finansują projektowanie i budowanie wodociągów? Co to znaczy Program płytowy, mamy zbierać pieniądze na utwardzenie ulic? Dlaczego Pani Arciszewska niczego nie widzi? A Schetyna chce zlikwidować Urzędy Wojewódzkie i zostawić tylko marszałkowskie. Wtedy będą dopiero rządy "klanów".

 • 1111 - niezalogowany 2018-10-16 10:04:26

  Panie Belgrau wierzyłam w Pana! Ale ten PiS to przesada! Chyba wogóle nie pójdę na wybory, bo nie mam nikogo na kogo warto by oddać głos!

 • do Zatroskany - niezalogowany 2018-10-16 09:48:04

  Przecież kandydaci są na powyższych zdjęciach. Chyba że chodzi ci o plakaty które nic nie pomagają tylko szkodzą bo ludzie maja dość oglądania na każdym rogu tych zdjęć i banerów. Kto jest za PiS i tak zagłosuje.

 • Zatroskany - niezalogowany 2018-10-16 09:15:35

  Tacy wspaniali kandydaci na wójtów, ale gdzie oni są. Bo ani Pokojskiej ani Marszka nie ma, może się wstydzą. A może to tylko figuranci, żeby Pan Śniadek i jego wspótowarzysze mogli wykazać się przed Prezesem.
  Gdzie są kandydaci do powiatu czy do sejmiku województwa?
  Może nie chcą pokazywać się w towarzystwie tych państwa ze zdjęć. Bo pewnie czują, że po tych wyborach Pan prezes ich wszystkich pogoni. I dobrze zrobi!
  Na terenie powiatu kartuskiego jest pisowski elektorat, PiS tu zawsze zwyciężał. A gadanie o trudnym terenie to ma być wyłącznie wytłumaczenie po przegranych wyborach.

 • Dobra zmiana - niezalogowany 2018-10-15 21:15:23

  Teraz albo nigdy. Możemy wyrwać samorządy z patologicznych układów.

 • Koszmar - niezalogowany 2018-10-15 19:39:01

  Dlaczego daliście taką plamę w Żukowie? Panie Wojewodo, dlaczego nie zrobi Pan tu POrządku? Dlaczego POzwala Pan na łamanie prawa w Żukowie? Dlaczego ludzie nie widzą sensu skarżyć tego, co się w Żukowie wyrabia? Albo dlaczego ludzie w Żukowie się boją? Zostawiliście Żukowo na POżarcie?

 • lol - niezalogowany 2018-10-15 19:31:28

  OMG!!!

 • Iga - niezalogowany 2018-10-15 19:22:01

  A tak na marginesie średnia wieku to 70+ czy jak? Smutni coś Ci kandydaci. Pan Wojewoda to się już bardzo zasłużył,zwłaszcza z pomocy dla Rytla po nawałnicy. Brawo!

 • Detlaf - niezalogowany 2018-10-15 15:35:55

  Wojewoda, Śniadek Arciszewska. Jest moc! Wynik będzie bardzo dobry.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"