:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
Wieści z samorządów, Mieszkańcy zabrali głos zagospodarowania Klasztornego Małego poprawki - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 24/09/2019 21:04
Ania Lehmann

Wszystko wskazuje na to, że plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu jeziora Klasztornego Małego, zostanie zmieniony. Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji gospodarczej, choć burzliwego, doszło do porozumienia. Radni zapowiedzieli wprowadzenie do planu uwag, o które wnosili mieszkańcy.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłotygodniowej sesji radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad uchwały dotyczącej przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego jeziora Klasztornego Małego. Ich zdaniem, sprawa jest na tyle kontrowersyjna, że wymagała przeanalizowania oraz dyskusji z mieszkańcami.

W tym celu na poniedziałek zwołano komisję gospodarczą, na którą zaproszono mieszkańców. Ci dość licznie odpowiedzieli na zaproszenie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na komisji pojawił się też burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia założeń nowego planu zagospodarowania oraz uwag, które do niego wniesiono. Następnie głos oddano przybyły mieszkańcom.

- Jesteśmy zadowoleni, że został określony kurs rozwoju Kartuz jako miasta w całości, a ten kurs to rozwój turystyki. Jeżeli patrzymy na jeziora ze wszystkich stron, to ten widok powinien być turystycznie piękny. Jeżeli miałyby powstać odmienne projekty w stosunku do tego, co zostało zaprojektowane, to na pewno będą cieszyli się ci, którzy się tam pobudują. Oni będą mieli widok na jezioro, ale widok musi być w obydwie strony ładny - z jeziora na okolice i z okolic na jezioro. Nie wyobrażam sobie tego inaczej. Te wszystkie ograniczenia sprzyjają temu, co my uważamy za ładne. A zatem ten kurs ma się utrzymać, a nie rozmywać - mówił szef Towarzystwa Miłośników Kartuz, Tadeusz Moryń.

Interes powiatu?

Plan zagospodarowania ma objąć między innymi działki należące do starostwa. Ich przekwalifikowanie ma wpłynąć na wzrost ich wartości, a zgodnie z planami powiatu, samorząd zamierza je sprzedać, by pozyskać środki na rozbudowę szpitala o blok operacyjny.

- Jestem radnym z okręgu Kartuz. Państwo radni, zostaliście wmanewrowani w tę uchwałę. Powiat został podpięty pod ten plan po to, aby ta uchwała przeszła. Można bowiem rozdzielić te dwa tereny, te dwie sprawy. Nie powinniśmy iść owczym pędem, bo ktoś nas do tego zmusza. Trzeba uszanować wolę mieszkańców. Priorytetem jest dobro mieszkańców. Może moje zdanie nie jest po drodze moim kolegom radnym powiatowym, ale reprezentuję mieszkańców i będę stać po waszej stronie - mówił radny powiatowy Andrzej Bystron.

Jak przekonywał jednak wicestarosta, budowa nowego bloku operacyjnego nie jest uzależniona od sprzedaży wspomnianych działek.

- Planujemy rozbudowę szpitala, ale ile będzie to kosztowało, to określi Rada Powiatu Kartuskiego, w której, jak dotychczas, panuje zgoda i działamy wspólnie razem dla rozwoju powiatu kartuskiego. Uważam, że Kartuzy powinny się rozwijać. Rozwój to rozbudowa. Nasze działki mogą takie pozostać, jak teraz i też nic się nie stanie. Jako powiat będziemy działać nadal. Jeżeli jednak jest promenada, pan burmistrz otrzymał bardzo wysokie dofinansowanie na oczyszczenie jezior, to trzeba pójść dalej. Jeżeli jeziora zostaną oczyszczone, to na pewno zaistnieje potrzeba rozwoju tych terenów - podkreślał wicestarosta Piotr Fikus.

- Jeden z mieszkańców zasugerował, by nie zezwolić na zabudowę przy granicy działki, ale w odległości co najmniej czterech metrów. Uważam, że jest to bardzo dobry postulat. Pozostałe parametry zapisane w planie, według mnie, nie wpływają na niszczenie tego terenu. Starostwo, jeśli nawet tych działek nie sprzeda, będzie funkcjonowało dalej. Na pewno sobie jakoś poradzimy. Z pewnością nie wpłynie to na budowę bloku operacyjnego. Do rady mam prośbę, aby ten plan uchwalić, nawet w zmienionej formie, bo to spowoduje rozwój gminy Kartuzy - dodawał.

Za blisko i za wysoko

Głównymi uwagami mieszkańców odnośnie planu jest zezwolenie na zbyt wysoką zabudowę i budowę budynków tuż przy granicy działki, co spowodowałoby powstanie obiektów w bliskim sąsiedztwie już istniejących zabudowań.

- Byłem 20 lat radnym gminy i pamiętam, jak były różne plany uchwalane i jak pewne tereny były ściśle chronione. Dzisiaj są one zabudowywane. Jestem w trudnej sytuacji, bo jest tu też mój przełożony (wicestarosta kartuski - przyp. red.). Nie chcę obalać planu tylko dlatego, że część należy do powiatu, który stara się o to, aby działki zostały przekształcone. Uważam, że można było to zrobić oddzielnym planem. Co do tego terenu nie mam żadnych uwag. Do pozostałych części już tak. Mam zapytanie. Co takiego się wydarzyło, w stosunku do planu z 2009 roku, że wówczas ten teren był szczególnie chroniony i 90 proc. terenów miało być biologicznie czynnych? Wówczas nie można było nawet stawiać murków oporowych. Teraz zezwala się nawet na budowę na granicy działki. Po drugie wysokość zabudowy. Tak wysoka zabudowa w historycznej części Kartuz, to absurd. Jak byłem radnym od 1994 roku to każdy plan chronił te tereny. Raptem je zabudowujemy - podkreślał były radny Jerzy Pobłocki.

- Ja się nie martwię, bo mam działkę. Budowanie budynków na granicy, mnie tak bardzo nie będzie przeszkadzać, ale mieszkańcom Nowego Osiedla już tak. Będą mieć totalne zaciemnienie. Rano będziecie mieli słońce, gdzie macie wejścia, a potem już tylko ciemność. Ja budowałem cztery metry od granicy, mój sąsiad też i jest ok, mamy pas zieleni. W 2009 roku na działce przy bloku 7 miało być co najmniej 90 proc. powierzchni biologicznie czynnej. Teraz zmniejszamy ten wskaźnik do 25 proc. Wszystko wygląda tak, jakby ten plan miał powstać po to, aby gmina rozliczyła się z tego, że oddana została ziemia na budowę promenady. Jestem za tym, aby powstały budynki, ale niech to wszystko zostanie zachowane we wszelkich normach - zaznaczał z kolei Bartosz Reiter.

- Chcecie zniszczyć całą okolicę jeziora. Cała okolica straci swój urok. Wszystko zabudujecie. Niszczycie przyrodę. Przyjeżdża do nas wielu starych mieszkańców Kartuz. Wszystkim podoba się promenada i tereny wokół niej. A teraz chcecie postawić tam bloki. Zniszczycie całą okolicę. Mam nadzieję, że rada miejska nie zgodzi się na takie rzeczy - dodawał pan Roman.

Miasto uchodźców

Radni po raz kolejny zarzucili burmistrzowi, że ten niedostatecznie skutecznie poinformował o tworzonym planie mieszkańców.

- Wydaje mi się, że trochę zabrakło dobrej woli ze strony burmistrza, aby poinformować społeczeństwo, że ten plan jest tworzony. Trzeba było pójść o krok do przodu, aby mieszkańców o nim poinformować. Myślę, że różnimy się jeśli chodzi o kierunek rozwoju naszej gminy. Uważam, że powinniśmy spojrzeć na kwestię Żukowa. Niech pan zwróci uwagę na zabudowę wielorodzinną i odległość osiedla przy Armii Krajowej, osiedla Złota Reneta, od centrum. Myślę, że warto się zastanowić, czy w przypadku zabudowy wielorodzinnej nie wyjść za granicę miasta Kartuzy. Teraz dochodzimy do tego, że chcemy zabudować strefę ochronną, nasze jeziora, którymi się szczycimy. Uważam, że idziemy w złym kierunku. Dlatego też ten teren powinien zostać zarezerwowany na strefę rekreacyjną i strefę aktywności dla mieszkańców naszego miasta. Popatrzmy, w którym kierunku zmienia się Europa. Ludzie nie chcą siedzieć przed telewizorami. Chcą spędzać czas na świeżym powietrzu - akcentował Mariusz Treder, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach.

- Wycofuje pan to miasto z życia i chce pan, abyśmy się stali miasteczkiem, które będzie miastem emerytów i będziemy tylko patrzeć, kto ostatni będzie gasić światło. Mówienie, aby budować osiedla mieszkaniowe poza Kartuzami, to nie budujemy miasta. Przywołuje pan Żukowo. Właśnie przykładem zniszczenia takiej kaszubskiej wsi jest Banino, które dziś nazywa się wsią uchodźców. Tak zmieniła tę piękną wieś budowa deweloperska. Budowanie na kaszubskiej wsi mija się z celem kaszubskiej wsi. Zostawmy wieś w spokoju, natomiast Kartuzy są miastem i nim pozostanie. Dlatego też musi się rozwijać - ripostował burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Cieszę się, że przywołał pan przykład Banina. To właśnie chce pan zrobić w Kartuzach. Miasto uchodźców. Właśnie w Baninie jest wysoki wskaźnik zabudowy. Tam są bliźniaki. Nie ma strefy zielonej. Niech pan pojedzie do Banina i zobaczy, w której części ma pan ścieżki rowerowe, strefy aktywności? Pan to przytoczył jako przykład in plus, a jest to przykład in minus. Dlatego musimy wyjść z zabudową poza miasto, bo nasze miasto za chwilę się upchnie. Musimy zachować strefę aktywności, strefę wypoczynku na świeżym powietrzu, każdy będzie chciał się do nas wprowadzić i tu mieszkać. Nie chciałbym, aby mój głos, spowodował to, abyśmy zostali miastem uchodźców. A wydaje mi się, że właśnie w tym kierunku idziemy - odpowiadał Mariusz Treder.

- Miasto ma swoje prawa. Wieś powinna mieć zabudowę jednorodzinną. I to jest właśnie ta różnica, której pan nie rozumie. Chcemy stworzyć miasto dla mieszkańców, którzy będą chcieli tu żyć, mieszkać. Nie jesteśmy skansenem, abyśmy stali w miejscu, musimy się rozwijać. Moim celem jest stworzenie miasta przyjaznego wszystkim mieszkańcom i aby każdy znalazł tu swój zakątek i miejsce - spuentował burmistrz Gołuński.

Plan do poprawki

Ostatecznie jednak doszło do porozumienia. Zarówno projektant, jak i radni opowiedzieli się za wprowadzeniem uwag mieszkańców do planu.

- Burmistrz odrzucił uwagi, natomiast radni mogą te uwagi przyjąć lub odrzucić. Jest to decyzja radnych, w którą stronę pójdą. Jeżeli radni przyjmą uwagi, to plan będzie musiał zostać poprawiony i następny raz wyłożony do publicznej wiadomości. Ważne więc, abyście państwo patrzyli nam na ręce i zobaczyli, jak go poprawiliśmy. Ponownie będziecie mieli możliwość wniesienia uwag. Będziemy ten plan poprawiać dotąd, aż wszyscy będą zadowoleni - stwierdził projektant planu dr Daniel Załuski.

- Myślę, że rada stanie na wysokości zadania i te uwagi, które zostały wniesione przez mieszkańców, znajdą się w planie - podsumował Ryszard Duszyński, przewodniczący komisji gospodarczej.

AL

Reklama

Mieszkańcy zabrali głos. Plan zagospodarowania jez. Klasztornego Małego do poprawki komentarze opinie

 • Kowalski - niezalogowany 2019-09-26 19:03:31

  Jakie interesy łączą wicestarostę Piotra F z Burmistrzem,że podchodzi do kilku radnych gminnych i nagabuje do głosowania nad gęstą zabudową brzegów jeziora klasztornego ?

 • Anton - niezalogowany 2019-09-26 06:57:45

  Kartuzy jeżeli chcą się rozwijać muszą zmienić burmistrza

 • mieszkaniec 2 - niezalogowany 2019-09-25 20:15:13

  Do Państwa Radnych !
  Przeprowadzić audyt , przyczyn ciągłych zmian, zagospodarowania przestrzennego ,
  Naszego miasta Kartuzy , bez konsultacji z mieszkańcami Naszych Kartuz .
  Dzisiaj w Polsce , jednego pana aresztowano , za układanie się z deweloperami .
  Podobny temat .

 • rozbawiony obserwator - niezalogowany 2019-09-25 18:58:22

  Jakie to komiczne:) żeby burmistrzowi było rażniej zebrał sporo swoich, Jak widzę te twarze znajomych co to nic mądrego powiedzieć nie potrafią ale czuwają:))))

 • mul - niezalogowany 2019-09-25 10:20:14

  o oczyszczaniu jezior ani slowa tylko dzialki i kasa

 • autobus - niezalogowany 2019-09-24 22:46:27

  dworzec autobusowy komu budują ????? tam za trzy lata Mieciek sie zgłosi ......

 • Spostrzegawczy - niezalogowany 2019-09-24 22:39:24

  Pan i władca wie najlepiej co chce, jak chce i gdzie chce, plebs się nie liczy wcale, tylko przed wyborami plebs jest potrzebny

 • protest - niezalogowany 2019-09-24 22:29:42

  Podobny protest w sprawie wiaduktu nad domami ulicy Gdańskiej. Ciekawe czy nasz burmistrz będzie uczestniczył w spotkaniu? Wydaje sie że to jego ostatnia kadęcja.

 • Andrzej - niezalogowany 2019-09-24 22:04:05

  Gdzie są radni z miasta, bali się mieszkańców. Tylko Pan Wesołowski i Pryczkowski widoczni. Sochy, który tak bronił Burmistrza też nie ma.

 • info - niezalogowany 2019-09-24 21:47:20

  Klasztorna, Ceynowy, Gdańska, ferma (Łapalice, Brodnica) i pewno inne o których nie wiemy, wszystko załatwione w ten sam sposób, zero INFORMACJI, ZERO KONSULTACJI, wszystko za plecami mieszkańców !

  Mimo nagłośnienia gmina i tak robi swoje a dowiadujemy się tego od firm, które wykonują dane zdania nie od gminy !

 • Też mieszkaniec - niezalogowany 2019-09-24 21:33:19

  Brawo radni , gdyby nie radni byłoby już po wszystkim. Teraz wiadomo dlaczego burmistrz opowiada jak to on ma źle z radnymi bo się nie może dogadać. Nie dziwię się. Brawo radni, dziękujemy

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię Elektryka

Zatrudnię Elektryka , więcej informacji udzielę telefonicznie .


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Tapety/Fototapety/Dekoracje

Oferuje profesjonalne usługi w zakresie tapet i fototapet oraz różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Więcej informacji pod numerem telefonu 791688616..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"