:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C

Od niedzieli rozkład jazdy pociągów PKM zmieni się na lepsze

Transport, niedzieli rozkład jazdy pociągów zmieni lepsze - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 09/03/2018 12:54
Magdalena Damps-Zdrojewska

Od niedzieli 11 marca będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy PKM. Największe zmiany dotyczą pociągów relacji Kartuzy-Gdańsk: połączeń będzie więcej, a składy kursować będą co godzinę, w większości cyklicznie, o stałych porach.

Pozytywną zmianą w rozkładach jazdy PKM jest wprowadzenie cykliczności. Pociągi konkretnej relacji z drobnymi wyjątkami odjeżdżać będą w równych odstępach czasu. Tym samym zapamiętanie tego, o której odjeżdża dany pociąg będzie znacznie łatwiejsze.

- Konstrukcja takiego rozkładu nie jest łatwa, zwłaszcza na liniach jednotorowych. Trzeba uwzględniać krzyżowania z pociągami jadącymi w przeciwnym kierunku oraz zapewnić dogodne przesiadki na inne połączenia. Niemniej jestem dumny, że udało się taki rozkład wprowadzić - mówił marszałek Mieczysław Struk podczas konferencji.

Z Kartuz do Gdańska odjeżdżać będzie więcej pociągów, dotąd połączeń było siedemnaście, od niedzieli będzie ich dwadzieścia, w tym cztery z przesiadkami. Pociągi pomiędzy Gdańskiem a Kartuzami kursować będą przez cały dzień co 60 minut. Z kolei pociągi z Kartuz do Gdańska od godz. 9 do 18 będą wyruszać 31 minut po każdej pełnej godzinie,wyjątkiem jest kurs o godz. 16.40. Pierwszy pociąg z Kartuz z przesiadką w Pępowie Kartuskim wyjedzie o godz. 4:14. Przesiadka w tym samym miejscu dotyczy też kursu o godz. 5:31. Bezpośrednie składy będą odjeżdżać z Kartuz w godzinach 5:53, 6:36, 7:31, 8:24. Wieczorne pociągi będą ruszać z Kartuz w godz. 19:18 ( z przesiadką ), 20:42, 22:00 (z przesiadką) i 23:01. Odjazdy z Gdańska Wrzeszcza zaplanowano 16 minut po każdej pełnej godzinie od 7 do 22. Pociągi poranne odjeżdżać będą w godzinach 04.29, 05.26 i 06.21.

W rozkładzie jazdy pociągów wyruszających z Kościerzyny wprowadzono nieznaczne zmiany. Pociągi będą odjeżdżać z tego miasta w godzinach: 3:56, 4:46, 5:14, 5:49, 6:31, 7:34, 10:29, 13:27, 15:24, 17:27, 19:01.

Krótszy czas oczekiwania na przesiadkę

Jak zapewnia PKM, nowy rozkład jazdy ma tak skomunikowane połączenia, by przesiadki nie stanowiły większego problemu dla pasażerów.

- Nie demonizujmy przesiadek. Na przykład na stacji Gdańsk Rębiechowo skomunikowane są pociągi jadące z Kościerzyny z szynobusami do Gdyni. Przesiadki zajmą nawet mniej niż 10 minut. Podobny układ przesiadek będzie również na stacji Żukowo Wschodnie, gdzie spotkają się pociągi relacji Kartuzy - Żukowo Wschodnie ze składami do Gdyni. Trzecim węzłem będzie Borkowo, gdzie będzie można przesiadać się z Kościerzyny w kierunku Kartuz - mówił Mieczysław Struk.

Pociągi tylko do Wrzeszcza

Minusem nowego rozkładu są połączenia tylko do Gdańska Wrzeszcza. W związku z tym, że na dworcu w Gdańsku Głównym trwa remont, pociągi z Kartuz i Gdyni kończą bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Wyjątkiem będą dwa pociągi odjeżdżające z Kartuz o godzinie 06.36 oraz 23.01. Te będą dojeżdżały do Gdańska Głównego.

MD-Z
Info: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Reklama

Od niedzieli rozkład jazdy pociągów PKM zmieni się na lepsze komentarze opinie

 • ODPOWIEDZIALNY - niezalogowany 2018-03-12 12:04:00

  @zadowolony pasażer, pociągi nie są tylko dla Ciebie ale dla wielu innych podróżnych, których cieszy fakt takiej zmiany rozkładu jazdy. Taka arogancka wypowiedź dowodzi nieznajomości rynku przewozu kolejowego.

 • podrozny - niezalogowany 2018-03-11 20:37:45

  z Gdyni do Kościerzyny przez Wrzeszcz ,proponuję przez Bydgoszcz .PKM to mistrz w wydłuzaniu czasu jazdy z 1,18 na 1,50

 • Pasażerka - niezalogowany 2018-03-11 19:40:03

  Bardzo dobra zmiana! Pociąg, który odjeżdżał z przystanku Strzyża o 6.06 startuje prawie 20 minut później, a do Żukowa dojeżdża tak, jak dojeżdżał wcześniej, bo zlikwidowano postój w Żukowie Wschodnim. Wreszcie się udało. O tej porze każdy kwadrans snu jest na wagę złota.

 • A... - niezalogowany 2018-03-11 18:07:32

  Jeszcze nigdy nie było tak źle. Pracownicy dwunasto-godzinni zostali całkowicie pominięci z powrotami do domu, kierunek Kościerzyna. Wystarczy że przewoźnik zaprezentuje dziennikarzom rozkład opatrzony komentarzem ,,lepszy a już pieją z zachwytu. Tak samo jak nowy tabor. Ciasne, wąskie i krótkie autobusy. Bez skrawka równej podłogi, są przecież doskonałe. Bo na przystankach migotają światełkami i piszczą. Niemiłosiernie wydłużając czasy wymiany pasażerów. Dziękuję bardzo, wybieram samochód...

 • zadowolony pasazer - niezalogowany 2018-03-11 08:26:57

  Jak Bóg chce kogoś ukarać to odbiera temu komuś rozum .
  Za ten rozkład jazdy , ci którzy go układali powinni trafić do piekła !
  30 lat ponad dojeżdżam do Gdyni ale czegoś tak beznadziejnie głupiego jeszcze nigdy nie było !!!
  Koniec pracy mam o 19 a pociag dopiero o 20 22 .
  Tez nie bylo by zle gdyby pociag jechal prosto przez Osowe , ale ktos wpadl na szatanski pomysl i bedziemy jezdzic przez Wrzeszcz . Podroz wzdluzy sie o godzine i jak w domu bylem dotychczas o 22 to teraz bede o 23 .
  Ale to ponoc dla naszego dobra .

 • Aaa - niezalogowany 2018-03-10 11:50:37

  Szkoda, że nie ma połączenia z Kościerzyny do Kartuz...

 • Justyna - niezalogowany 2018-03-10 10:20:19

  dziękuje za taką zmianę, zniknął pociąg który odjeżdża z kartuz o godz 5:26 , tym pociągiem dojeżdżam ja i dużo ludzi (widzę ile stoi na przystanku), jeżeli ktoś zaczyna pracę przed siódmą to jak ma zdążyć do pracy, po tych zmianach, dlaczego PKM nie liczy się z pasażerami, będzie trzeba przesiąść się na autobus, jeszcze raz dziękuje, a tak bobrze mi się jeździło

 • pati - niezalogowany 2018-03-10 08:12:11

  do podróżniczka. Nie widzę w tym nic dziwnego, jednak pasażerowie z Kartuz stanowią większość, dlatego mamy pewne względy :D

 • podróżniczka - niezalogowany 2018-03-09 18:24:45

  Wielka szkoda, że nie ma późniejszych pociągów z Kościerzyny. Z Kartuz ostatni odjeżdża o 23:00, a z Kościerzyny o 19:01. Dziwne doprawdy... Toż to przecież wczesna pora - tym bardziej wiosną i latem.

 • Kaszubianin - niezalogowany 2018-03-09 14:56:49

  Kościerzyna jak zwykle pominięta w jakichkolwiek udogodnieniach...po 35 latach pracy brak możliwości dojazdu do pracy na godzinę 7:00 do miasta powiatowego !!! SKANDAL !!!

 • lola - niezalogowany 2018-03-09 13:57:50

  Oprócz pociągu tuż przed 6;00 nie widzę żadnych wielkich zmian. Coś te wielkie zapowiedzi jak zwykle pozostały tylko słowami rzuconymi na wiatr

 • Ola - niezalogowany 2018-03-09 13:44:22

  Zmienia się na lepsze?! I problemem wcale nie są przesiadki! Na konferencji powiedziano, że nowy rozkład to odpowiedź m. in. na liczne postulaty dotyczące "braku połączenia Gdańsk – Kartuzy po godzinie 19:00", tylko dlaczego w związku z tym LIKWIDUJE się pociąg odjeżdżający w weekendy z Gdańska do Kartuz o 22:50?! Czy nie da się nic z tym zrobić? To jest strasznie ograniczające - ostatni pociąg z Gdańska w weekend jest po 21! Gryf niewiele lepiej, bo o 22:20. Jak ktoś chce wybrać się np. do Gdyni to już o 21:27 musi wsiąść w SKM, aby zdążyć na tego Gryfa z Gdańska. Dlaczego tak bardzo chce się zamknąć mieszkańców Kartuz? Dlaczego nie można spokojnie komunikacją miejską pojechać na wieczorny seans do kina, pójść na koncert albo na mecz? Czy jako mieszkańcy nie mamy prawa do interwencji? Ktoś coś wie? Może jakaś petycja?

 • bradko - niezalogowany 2018-03-09 13:37:36

  W jakim Pępowie, ludzie... W Żukowie Wschodnim. Zresztą sami macie napisane niżej: "na stacji Żukowo Wschodnie, gdzie spotkają się pociągi relacji Kartuzy - Żukowo Wschodnie ze składami do Gdyni".

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


KARTUZY-Osiedle

KARTUZY-sprzedam mieszkanie na PARTERZE, 2-pokojowe, o powierzchni 52,3 m2, Osiedle Wybickiego (blok 6) W skład lokalu mieszkalnego wchodzą: - 2..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Kartuzy ładne Mieszkanie 2

NOWOCZESNE, FUNKCJONALNIE ZAARANŻOWANE MIESZKANIE! LOKALIZACJA: Mieszkanie położone w Kartuzach w bardzo dobrej lokalizacji, 100 m od budynku jest..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Instalator Systemów

Zatrudnię osobę na stanowisko montera instalacji nisko prądowych wymienionych w tytule ogłoszenia. Wymagania: -obsługa elektronarzędzi -znajomość..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"