:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre
Wybory, Pierwsze obrady Miejskiej Kartuzach przewodniczącym Mariusz Treder - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 21/11/2018 09:55
Magdalena Damps-Zdrojewska

W środę po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach. W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Mariusz Treder.

Sesję otworzył najstarszy wiekiem radny Ryszard Duszyński. Po uroczystym złożeniu ślubowania przez członków rady przystąpiono do procedury wyboru nowego przewodniczącego.
Ryszard Duszyński zgłosił kandydaturę Mariusza Tredera, uzasadniając wybór tym, że ugrupowanie - KWW Checz, z którego listy startował, wprowadziło największą liczbę radnych. Po tej wypowiedzi głos zabrała Halina Steinka, informując, że Checz utworzyła w radzie swój klub, jednak radny Treder nie jest jego członkiem.

- Jestem w gronie radnych, wybranych przez mieszkańców. Będę działał na rzecz naszych mieszkańców i rozmawiał ze wszystkimi radnymi, współpracował z burmistrzem, pracownikami urzędu i sołtysami dla dobra tej gminy. Bo dobro tej gminy i jej mieszkańców było dla mnie i jest sprawą priorytetową - zaznaczył kandydat na przewodniczącego.

Irena Roszkowska zgłosiła Halinę Steinkę.

- Jest wieloletnią radną, działającą na rzecz gminy i miasta, jest pozytywnie postrzeganą osobą i przewodniczącą klubu Checz - argumentowała.

Trzecią kandydaturę zgłosił radny Arkadiusz Socha. Zaproponował Tomasza Belgraua, ten jednak nie wyraził zgody.

Ostatecznie w głosowaniu tajnym na Halinę Steinkę oddano osiem głosów, natomiast na Mariusza Tredera trzynaście. Tym samym on będzie przewodził radzie w kadencji 2018-2023.

- Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. Jak już zaznaczyłem, będę współpracował ze wszystkimi radnymi, burmistrzem, sołtysami i z wszystkimi urzędnikami dla dobra i rozwoju tej gminy. Jest to dla mnie sprawa priorytetowa i najważniejsza - powiedział nowy przewodniczący.

Po wyborze przewodniczącego ślubowanie złożył burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Miniona kadencja była najlepszą, jaka do tej pory była w gminie Kartuzy. Zrealizowaliśmy bardzo wiele zadań, którymi zmieniliśmy wizerunek miasta i naszych wsi. Bardzo dużo zainwestowaliśmy środków pozyskanych z Unii Europejskiej. Tak dużych ta gmina nigdy nie miała. To zasługa mieszkańców, ustępującej rady, ale również urzędu i pracowników, którzy bardzo intensywnie nad tym pracowali. Gratuluję wszystkim wygranej w wyborach. Życzę, by słowa, które wypowiedzieliśmy podczas ślubowania zostały przyjęte i potraktowane jako służba. Ja jako burmistrz i wy jako radni jesteśmy na służbie, którą powinniśmy wykonać jak najlepiej - mówił Mieczysław Gołuński.

Burmistrz omówił również zrealizowane, rozpoczęte i planowane inwestycje. Poinformował też, jak kształtuje się zadłużenie - na koniec października wynosiło 45 mln zł, majątek gminy w ciągu minionej kadencji zwiększył się natomiast o około 57, 5 mln zł. Cały majątek gminu szacuje się na 296 mln zł.

- Mandat zaufania, jakim mnie i państwa obdarzono pokazuje, że kierunek, który obraliśmy przez poprzednie cztery lata jest właściwy. To satysfakcja, że zrealizowaliśmy założenia, których oczekują mieszkańcy, Mam nadzieję, że będziemy ten kierunek trzymać, tak abyśmy mogli po kolejnej kadencji powiedzieć, że powiększyliśmy majątek i wypełniliśmy oczekiwania mieszkańców. Czasy idą trudniejsze, bo niektóre środki się kończą, trzeba czekać na nowe rozdanie, ale to co było wykorzystaliśmy do maksimum. Pozyskując ponad 70 mln środków unijnych musieliśmy też inwestować środki własne, stąd konieczność zaciągania zobowiązań. Nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie współpraca pracowników - zaznaczył burmistrz.

Radny Ryszard Duszyński zaproponował, by rozszerzyć porządek o uchwały dotyczące m.in. wyboru wiceprzewodniczących, zmian w statucie w sprawie liczby wiceprzewodniczących, wysokości diet radnych, wynagrodzenia burmistrza, ustalenia składu komisji stałych. Ostatecznie porządek ograniczono do wyboru wiceprzewodniczących oraz przewodniczących komisji stałych rady. Dodatkowe punkty, wymagały przygotowania nowych uchwał, ogłoszono więc blisko dwugodzinną przerwę. Obrady wznowiono dopiero około godz. 13.

Punkty dotyczące wynagrodzeń zaplanowano na kolejną sesję, która ma zostać zwołana w przyszłym tygodniu.

Mariusz Treder zaproponował kandydatów na wiceprzewodniczących - Tomasza Belgraua oraz Jacka Wesołowskiego. Zgłoszono też kandydaturę Haliny Steinki, radna jednak odmówiła. Wiceprzewodniczących wybrano w głosowaniu tajnym.

Kandydaturę Tomasza Belgraua poparło 13 radnych, czterech było przeciw, oddano jeden głos nieważny. Radny Jacek Wesołowski otrzymał 15 głosów "za" i trzy przeciw.

- Dziękuję za poparcie. Będę starał się pomagać w pracach prezydium i reprezentować wszystkich radnych, również tych, którzy na mnie nie głosowali, aby ich do siebie przekonać - dziękował radny Wesołowski.

- Dziękuję za wybór na wiceprzewodniczącego. Jestem bardzo zobowiązany. Na pewno ze swojej strony wniosę jak najwięcej. Będę się starał bardzo dobrze pracować na rzecz naszej gminy. Wierzę, że współpraca z tymi, którzy nie oddali na mnie głosu będzie dobra i będziemy podejmować wiele ważnych spraw związanych z rozwojem naszej gminy. Wierzę, że gmina będzie rozwijać się w dobrym kierunku, a my wszyscy będziemy zaangażowani w nasz wspólny projekt pod nazwą "Turystyczna gmina Kartuzy" - mówił z kolei radny Belgrau.

Podczas obrad zmieniono też zapis w statucie gminy dotyczący liczby wiceprzewodniczących. Pod koniec poprzedniej kadencji radni podjęli decyzję, by wiceprzewodniczących było dwoje, jednak podczas środowej sesji zdecydowali, że jednak będzie ich troje.

Na przewodniczących poszczególnych komisji wybrano:

- Komisja Rewizyjna - Mirosława Bobkowska
- Komisja Oświaty i Spraw Społecznych - Andrzej Borzestowski
- Komisja Skarg wniosków i petycji- Klaudia Kałużna
- Komisja Gospodarcza i Rolnictwa - Ryszard Duszyński

MD-Z

(Aktualizacja godz. 16.15)

Reklama

Pierwsze obrady Rady Miejskiej w Kartuzach - przewodniczącym Mariusz Treder komentarze opinie

 • Yyy - niezalogowany 2018-11-27 21:04:14

  Jak to w każdym parcie zawsze znajdzie się jakiś judasz nie chodzi o przewodniczacego to dobry wybór wstyd dobrze ze to nie jest za czasów okupacji bo by niewinni ludzie glowy stracili a motto bylo inne w jedności sila jesli się od takiego czegos zaczyna to nie wiem na czym sie skończy

 • Sknera - niezalogowany 2018-11-26 10:00:22

  TYLKO NIE ZAPOMNIJCIE PO CO TAM JESTEŚCIE. PANU, KTÓRY ZAPROPONOWAŁ PODWYŻSZENIE DIETNALEŻY JUZ PODZIĘKOWAĆ- będą efekty będzie dieta, nie będzie efektów- won!

 • zibi - niezalogowany 2018-11-22 20:47:30

  Radny Ryszard Duszyński zaproponował, by rozszerzyć porządek o uchwały dotyczące - .... wysokości diet radnych .... - czas zacząć .................

 • Janek - niezalogowany 2018-11-22 19:04:48

  Oj radny to się weź do roboty,,,,,,,,

 • Radny - niezalogowany 2018-11-22 16:20:34

  Ciekawe czy kolejne 5 lat beda stracone dla kartuzkich zacofanych Solectw jak poprzednie lata.

 • Ania - niezalogowany 2018-11-22 15:10:41

  A Jezu ,a Pan Belgrau znowu by się pchał po co mu to

 • tom - niezalogowany 2018-11-21 15:20:50

  No ładna szopka, bardzo ładna. A widownia, czemu nie w pracy tylko się gapi? Kto im za to płaci? To teraz co? Kawka, paluszki i ciastka. A pracować nie ma komu. Co za towarzystwo, mój panie :)

 • Elwira - niezalogowany 2018-11-21 14:18:34

  Najlepszy przewodniczący RM . Gratulacje !!!! Panie Mariuszu,cieszę się bardzo, Proszę nie zawieś naszego zaufania,

 • Antygołka - niezalogowany 2018-11-21 13:30:23

  Panie Mariuszu -krótko z ormowcem,zero zaufania.Powodzenia zyczę.Niech Pan mu nie ufa nawet w jedno słowo .

 • WIERNY - niezalogowany 2018-11-21 12:57:23

  DLACZEGO BÓG OPUŚCIŁ KARTUZY ?? JEDEN WRÓG TEGO MIASTA ZASTĄPIŁ POPRZEDNIKA .

 • Kkk - niezalogowany 2018-11-21 12:22:01

  Gratulacje Mariusz należała sie ta funkcja Tobie

 • Jahuu - niezalogowany 2018-11-21 12:18:16

  Złośliwy kunus będzie robił pod górę Mietkowi wraz z bandą z Dzierzazno szpital ..

 • wyborca - niezalogowany 2018-11-21 10:45:42

  Gratki, Mariuszek!:)

 • Mieszkanka gminy - niezalogowany 2018-11-21 10:41:19

  Najlepszy wybór przewodniczącego ! Gratuluję

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Tapety/Fototapety/Dekoracje

Oferuje profesjonalne usługi w zakresie tapet i fototapet oraz różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Więcej informacji pod numerem telefonu 791688616..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"