:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
Inwestycje, Ponad drogi powiatu kartuskiego ramach - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 17/09/2019 13:11
Karolina Kaczykowska

Umowy o dotacje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały podpisane. We wtorkowe przedpołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kartuzach wojewoda pomorski ratyfikował dokumenty wspólnie z starostą kartuskim oraz włodarzami pięciu gmin powiatu kartuskiego. Dotacja na drogi powiatowe wyniosła prawie 3,7 mln złotych. Natomiast gminy otrzymały wsparcie opiewające łącznie na kwotę ok. 6 mln złotych.

Dofinansowanie zostało przyznane powiatowi kartuskiemu oraz gminie Żukowo, Stężyca, Przodkowo, Somonino i Sierakowice. Na spotkaniu obecni byli: starosta kartuski - Bogdan Łapa, wicestarosta - Piotr Fikus, wojewoda pomorski - Dariusz Drelich, burmistrz Żukowa - Wojciech Kankowski oraz wójtowie: Tomasz Brzoskowski, Andrzej Wyrzykowski, Marian Kowalewski i Tadeusz Kobiela.

- Fundusz Dróg Samorządowych to piękne hasło, ponieważ chcemy dla naszych mieszkańców prostować ścieżki. Powiat kartuski podpisuje umowy na trzy drogi. Jest to kwota 3 691 675 zł, znaczący zastrzyk finansowy, który pozwoli mieszkańcom powiatu poruszać się po drogach w lepszym standardzie - mówił starosta kartuski Bogdan Łapa.

Wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych działał pod nazwą Program Rozwoju Infrastruktury Drogowej. Wraz z nową nazwą wprowadzono kilka znaczących zasad, o których opowiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- Zmieniono zasadę dotyczącą wysokości dofinansowania - wcześniej nie mogło być to więcej niż 3 mln złotych. W tej chwili jest to nie mniej niż 50 proc. wartości inwestycji. Druga sprawa, że nie trzeba tego realizować w roku budżetowym. Nie ma wielu wymogów, które wtedy uniemożliwiały wielu samorządom wykonania tych dóbr, które są bardzo pilne, ale nie wymagają takiej infrastruktury towarzyszącej, jak na przykład chodniki. Nie ma też limitu co do wniosków. Dotychczas było tak, że gmina mogła złożyć tylko jeden wniosek, a powiat dwa. Największym ograniczeniem oczywiście była kwota dofinansowania - opowiadał wojewoda.

- Byłaby może konieczność zmodyfikowania ustawy w zakresie możliwości dofinansowania tych samorządów, które są w trudnej sytuacji finansowej albo inne względy powinny być brane uwagę. Jedyny wskaźnik, którym się kierujemy przy ustalaniu kwoty dofinansowania między 50 proc. a 80 proc. to wskaźnik dochodów podatkowych na mieszkańca i on często nie oddaje rzeczywistości. To przydałoby się zmienić i wiem, że trwają nad tym prace w ministerstwie infrastruktury - dodał później Dariusz Drelich. Zwrócił się on z prośbą do parlamentarzystów, by wzięli ten problem pod uwagę w tworzeniu programu na nową kadencję.

Wysokość dotacji:

Powiat kartuski: 3.691.675 zł
Rozbudowa drogi powiatowej Wygoda Łęczyńska - Chmielno, remont dróg powiatowych Czeczewo - Przodkowo i Pępowo - Leźno

Gmina Przodkowo: 2.568.507 zł
Przebudowa odcinków dróg gminnych w Przodkowie (ul Polna), w Przodkowie (ul. Rubinowa), Pomieczynie (ulica Nowa), remont odcinków dróg gminnych w miejscowościach; w Przodkowie (ulica Sportowa), w Przodkowie (ulica Majkowskiego), w Przodkowie (ulica Derdowskiego, w Hejtusie, w Szarłacie, w Stanisławach)

Gmina Sierakowice: 1.241.115 zł
Budowa i rozbudowa dróg gminnych nr 152087G, 152079G, 152074G, 152142G na terenie gminy Sierakowice

Gmina Somonino: 1.274.887 zł
Budowa drogi gminnej ul. Długiej w miejscowości Hopowo wraz z budową kanalizacji deszczowe

Gmina Stężyca - 353.505 zł
Przebudowa drogi gminnej - ul. Szymbarskich Zakładników w Szymbarku

Gmina Żukowo: 602.250 zł
Budowa ul. Siostry Faustyny i ul. Wierzbowej na osiedlu Nowe w mieście Żukowo w ramach poprawy połączenia komunikacyjnego i bezpieczeństwa uczestników ruchu w obrębie drogi krajowej nr 20

KK

Reklama

Ponad 9,7 mln zł na drogi dla powiatu kartuskiego i gmin w ramach FDS komentarze opinie

 • mieszkaniec gminy Kartuzy - niezalogowany 2019-09-19 07:26:36

  Czyżbym czegoś nie doczytał , a gdzie gmina Kartuzy , mam nadzieje ,że to tylko przeoczenie dziennikarskie tego artykułu

 • wa - niezalogowany 2019-09-18 20:41:26

  Drelich - rozumiem wojewoda ale pozostali: Sroka, Zawiercan, Horała, Śniadek to byli tam chyba w ramach kampanii wyborczej a przecież nie wolno prowadzić agitacji wyborczej na terenie urzędu administracji publicznej.

 • Weronika Pawella - niezalogowany 2019-09-18 17:25:09

  Anna Jarosińska zgadzam się z Tobą. O małych wioskach często się zapomina i nikt nie przykłada ręki do tego, by pomóc mieszkańcom. Przede wszystkim w Załakowie chodzi o bezpieczeństwo dzieci... Jak wysłać dziecko zimą do szkoły, jak nie wiadomo czy dojedzie ? Droga woła o pomoc, najlepiej żeby się nią przejechali Ci, którzy decydują o takich sprawach, ciekawe czy oni daliby swoje dziecko by jechało autobusem po tej rodze...

 • Anna Jarosinska - niezalogowany 2019-09-18 17:09:01

  Myślę, że te drogi z pewnością zasługują na budowę, ale jestem przekonana o tym, że również droga w Załakowie po której codziennie jeździ autobus z dziećmi do szkoły, potrzebuje takich zmian. Często jest tak, że ta droga jest nie przejezdna dla samochodów osobowych, a co dopiero dla takiego dużego pojazdu, który wozi małych mieszkańców tej wsi. Stan drogi latem daje wiele do życzenia, więc o zimie już się nie mówi... Niestety Załakowo zostało pominięte w budżecie gminy przez wiele lat, a jestem tego zdania, że tak samo zasługuje na poprawienie stanu dróg i tym samym komfortu mieszkańców jak inne miejscowości w gminie Sierakowice.

 • amelia - niezalogowany 2019-09-18 14:43:42

  Ochłapy! A gdzie obwodnica Kartuz?

 • E - niezalogowany 2019-09-18 07:54:38

  Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

 • Gmina Żukowo - niezalogowany 2019-09-17 15:51:06

  Miał być zrobiony chodnik w Borkowie od biedronki do Żukowa może tym się ktoś zajmie jak ma być bezpieczniej

 • Marcin - niezalogowany 2019-09-17 15:15:53

  Jest jeszcze dziurawa droga z Kartuz w stronę Egiertowa , ale na pewno mniej uczęszczana niż na Wygodę... dobra inwestycja jak zawsze

 • bvbv - niezalogowany 2019-09-17 14:51:07

  Kartuzy będą dziurawe jak zwykle. Przejedźmy się jeziorną, Gdańską- zęby można wybić tak rzuca na tych krzywych drogach, dziurach, studzienkach

 • kaszubka - niezalogowany 2019-09-17 14:49:59

  a gdzie Kartuzy ?

 • Wieś - niezalogowany 2019-09-17 14:21:29

  A gdzie car Gołunski. Po raz kolejny olał gminę , sołectwa. Zero środków pozyskał dla sołectw.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Zatrudnię Elektryka

Zatrudnię Elektryka , więcej informacji udzielę telefonicznie .


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


obsługa klienta bankowego

Partner Alior Bank SA zatrudni do placówki partnerskiej w Żukowie. Doradcę Klienta Dołącz do nas , jeśli : • masz..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika do prac gospodarczych na cały i pół etatu. Praca zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz"..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


poszukiwany doradca klienta

Partner Alior Bank SA zatrudni do placówki partnerskiej w Kartuzach Doradcę Klienta . Dołącz do nas , jeśli : • masz doświadczenie w obsłudze..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku któa wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Praca w sklepie internetowym -

GŁÓWNE ZADANIA: • udział w prowadzeniu sprzedaży internetowej • obsługa transakcji internetowych • przyjmowanie zamówień • obsługa klienta..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Przyjmę uczniów

Przyjmę uczniów na praktykę zawodu jako: - masarz-wędzarz - rzeźnik Miejsce praktyki: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Zatrudnię pracownika do uboju

Zatrudnimy pracownika do uboju świń na pół etatu. Praca akordowa. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14 (niedaleko..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"