:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
Wieści z samorządów, Prokowo Burmistrz ostrzałem krytyki deklaracja kurnik powstanie - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 12/04/2018 22:28
Ania Lehmann

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Prokowa i Łapalic dopięli swego. Podczas czwartkowego spotkania z nimi, burmistrz obiecał, że samorząd wyda negatywną opinię dla budowy kurnika. Zapowiedział, że jeśli to nie pomoże, gmina uchwali plan zagospodarowania, wykluczający powstanie fermy drobiu w tym rejonie. Mimo tych zapewnień dyskusja była burzliwa, a w kierunku burmistrza i urzędników popłynęło sporo uwag.

Przypomnijmy, że społeczność Prokowa i Łapalic walczy przeciwko planom powstania fermy drobiu w rejonie ich miejscowości. Zgodnie z zamierzeniami inwestora, kurnik o powierzchni 2.300 m kw. na 37.500 brojlerów miałby powstać między Prokowem a Łapalicami, w okolicach ulicy Marcina. Lokalna społeczność o planach rolnikach z Chmielna dowiedziała się niedawno. Zorganizowała się i postanowiła, że będzie protestować do skutku.

W miniony piątek mieszkańcy spotkali się w Prokowie, by obrać strategię działania. Sporządzili petycję do burmistrza, pod którą podpisało się około 280 osób. W czwartek zorganizowali spotkanie, na które zaprosili władze Kartuz. Na zaproszenie odpowiedzieli burmistrz Mieczysław Gołuński i jego zastępczyni Sylwia Biankowska. Na zebraniu pojawiła się także reprezentacja radnych.

- Spotkaliśmy się w bardzo bulwersującej sprawie, a mianowicie, odnośnie budowy kurnika, na razie, przynajmniej jednego. Oczywiście jesteśmy przeciw. Chcemy mieszkać tu jak normalni ludzie, a nie w smrodzie - podkreślał witając zebranych, sołtys Prokowa Jarosław Dawidowski.

M. Gołuński: Nie ma zgody samorządu na budowę kurnika w Prokowie

- Chciałbym pogratulować inicjatywy podjęcia walki o swoje środowisko i otoczenie. To jest wzór dla innych. Każdy właściciel swojej posesji ma prawo pytać, co może na swoim gruncie zrobić lub co chciałby zrobić. Gmina musi przejść całą procedurę. W 2017 roku inwestor złożył dokumenty dotyczące lokalizacji kurnika na jego działce. Gmina musiała wszcząć procedurę, bo taki ma obowiązek. Chciałbym zaznaczyć, że raport oddziaływania inwestycji na środowisko przygotował inwestor, a nie gmina. Mają państwo do niego uwagi i my również. Dopiero kilka dni temu mogliśmy upublicznić dokumenty - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Powiem szczerze, że sami w duchu mieliśmy nadzieję, że już na początku tej drogi legislacyjnej RDOŚ wyrazi opinię negatywną. Tak się nie stało. Także sanepid i Wody Polskie wydały pozytywne opinie. Państwo wnosicie bardzo wiele istotnych uwag. Chciałbym odnieść się do dwóch. Najistotniejszą sprawą, o którą można się oprzeć, by wydać negatywną opinię, jest Kaszubski Park Krajobrazowy. Gratuluję tego, że zleciliście stworzenie nowego raportu, który wykazuje błędy. On pokazuje dosyć duże odstępstwa oddziaływania na środowisko, walory turystyczne i krajoznawcze od tych, które wskazuje inwestor - kontynuował.

- Mogę zagwarantować jedną rzecz. Jeśli sprawy będą zmierzały w złym kierunku, to przystąpimy do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego. To jedyna forma, by ratować sytuację. To możemy zrobić jako gmina. Procedurę musimy bowiem przeprowadzić. Możemy wydać negatywną decyzję, ale inwestor może odwołać się do SKO. Przy tworzeniu planu, państwo będziecie mieli decydujący głos, jak ma zostać zagospodarowana ta przestrzeń. W ten sposób jesteśmy w stanie zakazać budowy kurnika - podsumował gospodarz Kartuz.

Burmistrz i urzędnicy pod ostrzałem krytyki

Mimo zapewnień, że gmina stanie po stronie mieszkańców, ci nie szczędzili w słów krytyki w kierunku burmistrza, jak i kartuskich urzędników.

- Panie burmistrzu, wszyscy jesteśmy ukontentowani. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że gmina opowiedziała się po jednej stronie i zadziałała stronniczo. Gdybyśmy nie czytali BIP-u, nie dowiedzielibyśmy się o planowanej inwestycji. Poza tym zgodnie z przyjętym systemem prawnym po uzyskaniu przez urząd raportu, powinien on zostać poddany opinii społecznej. Wówczas moglibyśmy się do niego odnieść. Musieliśmy stać się stroną postępowania i to dopiero na wniosek kancelarii prawnej - mówił Bogdan Kowalkowski, jeden z inicjatorów protestu.

- Ładnie pan powiedział, że zrobiliśmy dużo. Tak, zrobiliśmy, ale powinna to zrobić gmina. Jest wydział ochrony środowiska i urzędnik chyba czyta raport. Jeśli czyta ze zrozumieniem, to powinien zauważyć, że zamiast Strugi Kożyczkowskiej w raporcie ujęty jest rów melioracyjny. A ma to kolosalne znaczenie, bo nie wolno budować 100 metrów od istniejącej rzeki. Ten zakaz został naruszony. Dzięki temu fałszywemu raportowi, inwestor przeszedł uzgodnienia z RDOŚ, sanepidem i Wodami Polskimi. Pierwszą instytucją, która powinna wyłapać te nieścisłości jest wydział ochrony środowiska urzędu - podsumował.

Burmistrz w odpowiedzi podkreślał, że urząd musi działać zgodnie z prawem i musi przeprowadzić całą procedurę, a sołtysom już wcześniej zwracał uwagę, że powinni być czujni. Stwierdził też, że sołtys Łapalic już dawno wiedział o planach budowy kurnika w Prokowie.

- Panie burmistrzu, to pan do mnie dzwonił i pytał się, skąd wiem o inwestycji. Żadnego pisma nie dostałem. Do dziś nie dostałem żadnego obwieszczenia - odparł sołtys Łapalic, Jan Pogodziński.

- Temat został przeze mnie poruszony na ostatniej sesji. Podczas uchwalania studium, padło moje zapytanie odnośnie problemu budowy kurnika w Prokowie. Pan burmistrz powiedział, że nic nie wie o sprawie. To jest, delikatnie powiem, mijanie się z prawdą. Państwo są wprowadzani w błąd - dodawał radny Andrzej Bystroń.

- Materiały przeczytałem w środę. W poniedziałek nie czytałem żadnych materiałów - odparł burmistrz.

- Niech pan nie kłamie, że nie znał pan szczegółów, bo znał je pan. Kolega zapytał się, czy zna pan temat. Odpowiedział pan, że nie. Gdy doszło do dyskusji, to pan pokazywał wskaźnikiem dokładnie, w którym miejscu ma znajdować się kurnik. Niech pan nie opowiada bajek. Może co niektórzy jeszcze w nie wierzą, ale my, jako radni, na pewno nie - grzmiał radny Mariusz Treder.

- Pan na pewno nie, bo jest pan opozycją totalną - zripostował Mieczysław Gołuński.

Urzędnicy przeoczyli. Mieszkańcy: "Odrobiliśmy za was zadanie domowe"

Sylwia Biankowska, zastępca burmistrza Kartuz, tłumaczyła, że przeoczenie urzędu dotyczące rowu melioracyjnego, który w rzeczywistości jest rzeką, wynika z zapisów na mapach, którymi dysponowali urzędnicy.

- Na mapach, na których opieramy naszą ocenę, Struga nie jest nazwana Strugą, stąd też być może nasze przeoczenie. Powieliły je RDOŚ i Wody Polskie, nie znajdując błędu, że wskazany rów melioracyjny w rzeczywistości jest rzeką. A co za tym idzie, inwestycja nie spełnia wymogów odległości 100 metrów od rzeki. Jest to nauczka dla naszego urzędu, że takie postępowania, musimy badać dogłębnie. Być może powinniśmy w takich przypadkach zlecać wykonanie ekspertyz na zewnątrz, tak jak zrobiliście to wy - mówiła Sylwia Biankowska.

- Odrobiliśmy za was zadanie domowe - wtrąciła jedna z mieszkanek.

- Po to jest udział społeczny. Gdy raport przeczyta kilkanaście osób, można zauważyć więcej błędów. Po to też jest udział społeczny, aby takie błędy wychwycić - odpowiadała wiceburmistrz.

- W jaki sposób zweryfikowaliście informacje zawarte w raporcie, zanim puściliście go dalej? Jakie kroki poczyniliście? W wydziale ochrony środowiska, od pani Natalii Lekner, uzyskałam informację, że raport merytorycznie jest bez zastrzeżeń - drążyła mieszkanka.

- Wyciągnę konsekwencję wobec takiego stwierdzenia. Jest to osoba, która posiada wykształcenia w zakresie ochrony środowiska, bierze udział w szkoleniach, cały czas się doskonali. Mylić się jest istotą ludzką. Dobrze, że jest udział społeczny, że państwo znaleźliście te uwagi, których nasz pracownik nie wykrył - podsumowała Sylwia Biankowska, zastępca burmistrza Kartuz.

Mieszkańcy dopięli swego

Na zakończenie ponad godzinnej, burzliwej dyskusji burmistrz Kartuz po raz kolejny zagwarantował, że kurnik w Prokowie nie powstanie.

- Nie chcecie tego typu obiektu i taki nie powstanie. Z mojej strony macie deklarację. Liczę też na państwa, bo sam nie mogę potem walczyć przeciwko innym. Wiem, że mogę liczyć na współpracę z państwem. Gmina na pewno wyda decyzję negatywną. Gwarantuję - podsumował Mieczysław Gołuński.

Do sprawy wrócimy.

AL

Reklama

Prokowo. Burmistrz pod ostrzałem krytyki. Jest deklaracja, że kurnik nie powstanie komentarze opinie

 • UBk - niezalogowany 2018-04-14 03:54:18

  Musicie być czujni!

 • Do Mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-13 21:52:07

  Panie mieszkańcu a kto sie ma tym zająć? Chyba sami zainteresowani czyż nie?? Ja mieszkam w łapalicach i mi się sporadycznie trafi wjazd do sklepu w prokowie to za kazdym razem dziwię się, że dotychczas nikt nic z tym nie zrobił! Bieżcie przykład z mieszkańców Łapalic i do roboty.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-13 20:23:38

  no to teraz niech sie ktoś zainteresuje obornikiem w centrum prokowa na przeciw delikatesów tam jest dopiero smród a jołcha wraz z deszczem płynie na ulice

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-13 10:17:23

  A ja uważam że burmistrz stanął na wysokości zadania i przedstawił to co mieszkańcy chcieli usłýszeć.

 • Monia - niezalogowany 2018-04-13 08:35:42

  Za prawda, przyszli wylać blisko i zapunktować. Gdzie byli do tej pory?

 • Zuza - niezalogowany 2018-04-13 08:31:41

  Radni opozycji przyszli się wylansować przed wyborami taka prawda

 • Monia - niezalogowany 2018-04-13 08:13:39

  To nie jest kościół żebyś się modlic i w coś wierzyć.. wybory są tuż tuż, padły konkretne deklaracje i wszystko da się zweryfikować, a takie anonimowe obrzucanie to sorry.. dziecinada. Jesteś odważny i nie lubisz burmistrza? Przedstaw się z imienia i nazwiska, zweryfikujemy czy ty jesteś idealnym przykładem postępowania.

 • Jan - niezalogowany 2018-04-13 07:51:42

  wierzysz w to co piszesz Monika? serio? hehehe

 • Monia - niezalogowany 2018-04-13 07:48:09

  Dajcie spokój już z tym obrzucaniem burmistrza.. aż nie dobrze się robi. On jest urzędnikiem i musi stosować się do przepisów. Miał być na spotkaniu po to aby wyjaśnić jak to wygląda że strony gminnej oraz jak się to stało że raport z błędami przeszedł pozytywnie weryfikację. Przecież to nie on sprawdza każdy raport, od tego są wydzialy. Zaainili ludzie, ktorych oszukała świadomie lub nie autorka raportu.

 • Jan - niezalogowany 2018-04-13 07:34:26

  Ile warta deklaracja ORMO-wca?

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-13 06:10:35

  musimy uważać bo:
  On
  Również
  Może
  Olać

 • Grabowiny - niezalogowany 2018-04-12 23:00:57

  Piękna postawa mieszkańców Prokowa i Łapalic. Wielkie brawa że można się zjednoczyć i walczyć w słusznej sprawie. Oby Pan Burmistrz dotrzymał słowa.

 • Mieszko - niezalogowany 2018-04-12 22:48:16

  Miazga z Burmistrza. Dziękujemy mieszkańcom za poparcie w naszej inicjatywie i Radnym Porozumienia Samorządowego za ogromne wsparcie i obecność!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Doradca Klienta w sklepie

Firma FOTO-KONTAKT jest prężnie działającą firmą od 1999r. Nasza misja to: Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu. Obecnie poszukujemy osoby na..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym w Kartuzach. Tel. 507392185


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać wyłącznie..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Renault Scenic II 2005 r 1,9

Mam do sprzedania Renault Scenic II. Bogate wyposażenie. Samochód bardzo zadbany nie wymaga wkładu finansowego. Więcej informacji pod nr. tel.


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Działki w Brodnicy Górnej

Sprzedam działki budowlano-usługowe w Brodnicy Górnej .Cena 50zł m2 (działki 1000 do 1200m2). Bardzo dobra lokalizacja


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"