:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 2°C
Wieści z samorządów, Radni postanowili zawalczyć kolejny obwodnicy Kartuz możesz wesprzeć inicjatywę - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 24/10/2019 13:38
Ania Lehmann

Wszyscy są zgodni co do tego, że Kartuzom potrzebna jest obwodnica. O kolejne etapy traktu postanowili zawalczyć kartuscy radni, którzy stworzyli petycję w sprawie przeznaczenia środków w ramach rządowego programu "100 obwodnic" właśnie na budowę kolejnych etapów kartuskiej obwodnicy. Inicjatywę może wesprzeć każdy. Wystarczy podpisać się pod petycją.

 Trzynaścioro kartuskich radnych, a mianowicie Mariusz Treder, Tyberiusz Kriger, Tomasz Belgrau, Andrzej Dawidowski, Jacek Wesołowski, Ryszard Duszyński, Andrzej Borzestowski, Andrzej Pryczkowski, Klaudia Kałużna, Jacek Richert, Mirosława Bobkowska, Aleksandra Pruszak oraz Ewa Klein-Dyjeta, stworzyło petycję w sprawie przeznaczenia rządowych środków finansowych na realizację budowy obwodnicy Kartuz. Poinformowali o tym podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Jesteśmy już po wyborach parlamentarnych. Emocje z nimi związane powoli opadają Wyborcy mają oczekiwania wobec tych, których obdarzyli mandatem zaufania. Przed wybranymi z kolei nadszedł czas, w którym mogą się wykazać i realizować swoje postulaty wyborcze. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważną inwestycją dla rozwoju naszej gminy, powiatu, województwa jest budowa obwodnicy Kartuz. W związku z tym pragniemy poinformować o przygotowanej prze obecnych tutaj radnych petycji w sprawie budowy obwodnicy Kartuz, którą kierujemy do pana premiera, ministra infrastruktury, wojewody pomorskiego, posłów elektów na sejm z okręgu nr 26, pana senatora-elekta Stanisława Lamczyka i prosić zarazem wszystkich mieszkańców o poparcie tej inicjatywy - zaznaczał Mariusz Treder, Przewodniczy Rady Miejskiej w Kartuzach.

- Jak państwo zauważyliście, petycję kierujemy do wszystkich posłów i senatora, którzy otrzymali od społeczeństwa mandat zaufania, niezależnie od opcji politycznej, którą reprezentują, licząc na poparcie przez wszystkich tej, jakże istotnej, inicjatywy - dodawał.

II etap obwodnicy Kartuz miałby powstać w ramach tzw. "Piątki PiS" na pierwsze sto dni rządu.

- Program 100 obwodnic jest elementem tzw. "Piątki PiS" na pierwsze sto dni rządu. Według zapowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego w ciągu pierwszych stu dni mają zostać przygotowane i przyjęte szczegóły programu wraz z planem finansowania. Jak zaznaczył premier będzie to wielomiliardowy projekt finansowany z części z budżetu krajowego, a w części z budżetu unijnego - podkreślał radny Tyberiusz Kriger.

- Przy realizacji pierwszego etapu obwodnicy, została opracowana koncepcja już na całą długość obwodnicy. Uzyskano też decyzję środowiskową na całą długość obwodnicy. Zabrakło jednak chęci ze strony rządzącej, a wiemy, że władza jest to ciągłość. Następny burmistrz nie spisał się, bo nigdy nie starał się, aby uruchomić ten temat, aby obwodnica powstała - mówił z kolei radny Ryszard Duszyński.

- Myślę, że jest to niepowtarzalna okazja ku temu, aby spełniły się marzenia przede wszystkim mieszkańcom Kartuz, jak całej gminy i przejezdnym, by wreszcie ta obwodnica powstała. Obwodnica z pewnością wpłynie na rozwój gospodarczy. Dlatego bardzo zależy nam na powstaniu obwodnicy. To poskutkuje powstaniem kolejnych miejsc na inwestycje - dodawał wiceprzewodniczący Tomasz Belgrau.

Jak możemy przeczytać w petycji, brak realizacji kolejnych etapów obwodnicy, blokuje rozwój nie tylko gminy Kartuzy, ale także całego powiatu kartuskiego,

- Kartuzom grozi w niedalekiej przyszłości całkowity paraliż miasta, nie wspominając o zanieczyszczeniu środowiska naturalnego. Mieszkańcy notorycznie skarżą się na hałas. Ze względu na duży ruch w mieście dochodzi do częstych wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Brak obwodnicy to także blokada dla rozwoju lokalnego biznesu. Obwodnica Kartuz to szansa na powstanie nowych terenów inwestycyjnych, pojawienie się nowych firm i zakładów. To z kolei dodatkowe miejsca pracy i wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków. W dalszej konsekwencji to dodatkowe środki na zaspokajanie podstawowych potrzeb naszej lokalnej społeczności, takich jak chociażby budowa sieci kanalizacyjnych, ochrona środowiska i remonty lokalnych dróg - akcentują w petycji kartuscy radni.

Wesprzeć inicjatywę może każdy. Wystarczy podpisać się pod petycją. Można to uczynić wchodząc w ten link /www.petycjeonline.com/obwodnicakartuz.

Dodajmy, że po spotkaniu radnych dotarły tez do nas materiały z Urzędu Miejskiego w Kartuzach, z których wynika że burmistrz Kartuz już 16 września złożył pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o wpisanie II i III etapu obwodnicy Kartuz na listę inwestycji rekomendowanych do dofinansowania z nowego funduszu "100 obwodnic".

Reklama

Radni postanowili zawalczyć o kolejny etap obwodnicy Kartuz. Ty też możesz wesprzeć tę inicjatywę komentarze opinie

 • gość 2019-10-24 15:02:05

  jo te obwodnice to między bajki można wsadzić, szczególnie patrząc na jej plany

 • Gość - niezalogowany 2019-10-24 17:44:36

  Polecam Firmę która zajmuje się droga z Kartuz do Mojusza. Niech oni zajma się też nasza obwodnica!!!

 • Gośćq - niezalogowany 2019-10-24 20:11:17

  Burmistrz już 16 września złożył pismo a pan radny D twierdzi ze burmistrz się nie stara
  Rada po raz kolejny się ośmiesza i jest kilka lat za burmistrzem

 • Gość - niezalogowany 2019-10-24 20:17:40

  A gdzie Golunski, który tak bardzo dba o rozwój wdi gminnych. Właśnie poinformował mieszkańców wsi że nie będzie dodatkowych lamp dla wsi ze względu na wyższe koszty energii. No cóż na mostek za 4mln, przystanki dla .. kasa była.

 • Gość zli - niezalogowany 2019-10-25 07:38:56

  W nawet nie wiecie jak obwodnica wygląda może jecie do Gdańska i zobaczcie tylko u was kasa i przekręty

 • gość 2019-10-25 12:57:48

  Jak powalczyć? To nie jest jakiś ich obowiązek? Czym oni się zajmują?
  Może na Zamek w Malborku albo Gniewie niech popracują, jak chcą walczyć!!!
  Do boju rycerze :) !!!


 • gość 2019-10-25 13:58:13

  Obserwując działania w sprawie budowy obwodnicy Kartuz trzeba zauważyć zawsze była ona i jest priorytetem radnych którzy w mojej ocenie lepiej rozumieją potrzeby gminy od panujących włodarzy. Mija kilkanaście lat kiedy to właśnie radni przeznaczyli pieniądze na pierwszy projekt który był warunkiem rozpoczęcia budowy W poprzedniej kadencji to właśnie radni podjęli interwencję w sprawi II części obwodnicy u marszałka za którą byli rozliczani przez burmistrza i wręcz karceni , To radni w poprzedniej kadencji zgłosili pierwszą inicjatywę zbierania podpisów pod petycja którą obecny włodarz przejął. Zebrał około tysiąca podpisów i nikt do dzisiaj nie wie gdzie są i dlaczego zniknęły i co było powodem zahamowania kolejnego ruchu w tej sprawie. Obecna inicjatywa to bardzo dobry ruch mam nadzieję ze będzie skuteczny. Niestety nasz włodarz w mojej ocenie jest autokratą i nie potrafi zaakceptować pomysłów nie pochodzących od niego co zubaża działania samorządu w wielu dziedzinach. Trzeba mieć nadzieję ze tym razem działania będą skuteczne i zakończa się sukcesem na który czekają nie tylko Kartuzy

 • Inicjatywa - niezalogowany 2019-10-25 14:08:55

  Burmistrz ma przeciez w planie obwodnicę, przez sam środek miasta! Zastanawia się tylko czy wybrac wariant średniowieczny, a więc pod ziemią, coś ala fosa przy zamczysku, czy jednak bardziej nowocześnie, puścic spaliny i hałas góra jak oranżerie na dachach budynków.

 • Serio - niezalogowany 2019-10-28 21:08:22

  Serio obwodnica ma iść przez środek ? Czy to fake news . A nie lepiej puścić ją bokiem i zjazdy na kzy ? Jak to się robi wszędzie . Nie lepiej zapie**alac i podziwiać przez okno tłumy starców

 • gość 2019-11-12 18:20:34

  Chciałem podpisać tę petycję, ale jest ona skierowana do nikogo, co prawda do premiera ale też do wszystkich posłów z naszego okręgu. Może się mylę, ale nikt z nich nie będzie aktywnie działał w imieniu wszystkich pozostałych! Najlepiej gdyby taka petycja była kierowana do każdego z osobna. Zobaczylibyśmy kto i co próbował załatwić lub załatwił.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika do prac gospodarczych na cały i pół etatu. Praca zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz"..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Przyjmę uczniów

Przyjmę uczniów na praktykę zawodu jako: - masarz-wędzarz - rzeźnik Miejsce praktyki: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Zatrudnię pracownika do uboju

Zatrudnimy pracownika do uboju świń na pół etatu. Praca akordowa. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14 (niedaleko..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Tapety/Fototapety/Dekoracje

Oferuje profesjonalne usługi w zakresie tapet i fototapet oraz różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Więcej informacji pod numerem telefonu 791688616..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Zatrudnię Elektryka

Zatrudnię Elektryka , więcej informacji udzielę telefonicznie .


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"