:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Smętowo Chmieleńskie. Ford wypadł z trasy - nie żyje 28-letni kartuski radny

Wypadki, Smętowo Chmieleńskie wypadł trasy żyje letni kartuski radny - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 29/07/2019 03:45
Ania Lehmann

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na trasie Kartuzy-Smętowo Chmieleńskie. Kierujący fordem wypadł tam z trasy i dachował. Kierujący pojazdem młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pasażer został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 3. na drodze wojewódzkiej na odcinku Kartuzy-Smętowo Chmieleńskie.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc od Kartuz w kierunku Ręboszewa najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożny słup, a następnie w drzewo i dachował na poboczu - podaje asp. sztab. Artur Socha, rzecznik kartuskiej policji.

Jak dodaje, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem wypadł z samochodu. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się mu przywrócić funkcji życiowych. Poniósł śmierć na miejscu. Ofiara wypadku to Paweł Szlas - radny Rady Miejskiej w Kartuzach.

26-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy i zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

AL

Reklama

Smętowo Chmieleńskie. Ford wypadł z trasy - nie żyje 28-letni kartuski radny komentarze opinie

 • Adela - niezalogowany 2019-07-31 10:55:19

  Do Polis. To, że inni się z Tobą zgadzają potwierdza tylko regułę. Jak mawia Janusz Korwin-Mikke, w każdym społeczeństwie więcej jest ludzi głupich niż mądrych.

 • Żal - niezalogowany 2019-07-30 19:58:55

  Życie

 • kolej rzeczy - niezalogowany 2019-07-30 19:38:23

  pan Wroński tez za szybko jechał ...

 • graza - niezalogowany 2019-07-30 11:41:54

  do polis nie obwiniam drzew słupów i całej reszty co może spotkać cię na drodze zawsze mnie to denerwuje jak tak piszą to kierowca ma dostosować prędkość do znaków warunków pogodowych na drodze a bzdurnymi komentarzami nazywam wypowiedzi takich jak Wstyd kartuski radny /i co z tego też człowiek i robi błędy on zapłacił życiem ale myślisz że to uchroni innych

 • Polis - niezalogowany 2019-07-30 11:23:02

  @Olaf
  Wiesz, przytaje się czytanie treści artykułu ze zrozumieniem. Może i jestem głupcem, ale widać, że inni też nimi sa bo zniżają się do mojego poziomu udzielając mi odpowiedzi.
  @graza
  Jeśli dla Ciebie, bzdurnymi komentarzami są krytyczne uwagi na temat nadmiernej prędkości, a winą za całą sytuację obwiniamy wszystko tylko nie kierowcę, to gratuluję rozsądku.
  Zginął człowiek, ale w głównej mierze sam do tego się przyczynił, tu nie chodzi o pisanie bzdurnych komentarzy, tu chodzi o to żeby uświadomić że nadmierna prędkośc może się tak skończyć.
  Tak rodzina cierpi, każdy człowiek po stracie bliskiego cierpi, dlatego, Ci którzy maja rodzinę, nim nacisną na pedał, powinni się trochę zastanowić czy warto.
  Mój krewny zabił pasażera, jechał za szybko, zakręt, deszcz, betonowy słup od przepustu drogowego, czy ktoś mu kazał zasuwać? Czy ktoś go broni? Nie ,każdy jeden by go ukamienował, bo... przeżył.

 • graza - niezalogowany 2019-07-30 10:17:13

  do polis ja nie byłam nie widziałam i nie bronie oraz trzymam kciuki za pasażera i nie obwiniam drzew ale szkoda mi jego rodziny mają dość na głowie i bzdurne komentarze im tylko pogarszają sprawę uszanujcie ich choć troszeczkę dodam że nie znam zmarłego ale jeśli ktoś ma uczucia to wie jak boli jak się kogoś traci

 • Olaf - niezalogowany 2019-07-30 09:56:11

  Do jakiś Polis. A ty tam byłeś i widziałeś, że to On był sprawcą? Zgłosiłeś się już do prokuratury że swoimi rewelacjami? Boże, skąd biorą się głupcy?

 • CJ - niezalogowany 2019-07-30 08:45:28

  Panie! Motor taki że nie idzie utrzymać kierownicy!

 • Polis - niezalogowany 2019-07-30 08:13:13

  @Graza i inni.
  Tak, to był dobry człowiek, ale ten wyczyn nie zostanie skasowany przez jego dobre uczynki.
  Piszecie, że mogło się zdarzyć, że wypadek, że olej na drodze ("DF" serio?), niestety prędkość, do tego mokro, slisko, zrobiło swoje. Żadne czarowanie rzeczywistości tego nie zmieni, oskarżenia o tę tragedię padają na wszystkich, łącznie z drzewami,baranami zjawiskami atmosferycznymi, nadprzyrodzonymi itd. Jedyna niewinną osobą jest sprawca- bo tak należy go nazwać, który siedział za kierownicą, ale to on miał wolną wolę i rozum. Nikt nie wspomina, że pasażer leży w szpitalu, że on cierpi, ze czeka go rehabilitacja i trauma po wypadku- co jego życie jest mniej ważne?
  Szkoda tego ludzkiego życia, ale błędy na drodze nie są wybaczane, a skutki bywają tragiczne.
  Milczenie o tym fakcie, nie jest dobrym rozwiązaniem, bo pochylamy głowe i twierdzimy, tak miało byc, to nie wina kierowcy, to całe otoczenie jest winne, każdy następny tez nie będzie winny .

 • Przyjaciel - niezalogowany 2019-07-29 23:03:55

  Trzymać psy...ki ciekaw jestem który by powiedział mu to prosto w oczy ?! Do zobaczenia Paweł w niebie! Byłeś super przyjacielem, kolega. Zawsze poradziłes I miales nas w opiece gdy zwyciezalismy kolejny mecz. Zaopiekujemy się Twoja rodzina, kobieta.

 • Witek - niezalogowany 2019-07-29 21:59:20

  Znowu drzewo. Nic nowego. Przez indolencję wójtów gmin, starostów, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich, ktorzy nic nie robią, nie informują, nie indagują odpowiednich instytucji z klapkami idiotyzmu na oczach, ludzie będą ciągle ginąć, albo tracić zdrowie na przydrożnych drzewach. Bo barany ciągle twierdzą, że to nie drzewo wtargnęło przecież na drogę. Niech te barany wytłumaczą to teraz rodzinie tego młodego człowieka, który miał całe życie przed sobą. A ci ktorzy twierdzą, że "najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze" są skończonymi idiotami, łacznie z tymi policjantami, którzy tak twierdzą. Ja też mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej to sierżant Malinowski jest seryjnym mordercą, ale ustalenia trwają. A nawet gdyby nie dostosował prędkości, to czy karą ma być śmierć? Bo jakiś baran twierdzi, że to drzewo musi stać w pasie drogowym? Żaden baran nie zająknął się nawet, że może pijany pieszy w szarej kurtce zataczał sie poboczem, albo sarna lazła

 • Xyz - niezalogowany 2019-07-29 20:22:43

  Dajcie już ludzie spokój, Wasze opinie zachowajcie dla siebie. W tej chwili najmądrzej będzie jak się za Niego pomodlimy.Spoczywaj w spokoju Paweł.

 • Znawcy - niezalogowany 2019-07-29 19:57:54

  Nie było żadnych płynów po pierwsze szybkość gra główną rolę jadąc 70km/h czuć jak ten zakręt wyrzuca więc ile jechał że nawet śladów hamowania nie było . Deszcz padał ,rosa śliska jezdnia tzn tłuszcz za duża prędkość i gotowe.i naprawdę żenujące są te wszystkie pochwały jaki to dobry człowiek.byl jaki był i tyle choć by to był kryminalista złodziej to i tak będzie bardzo kochany itd. ważne że nie jechał 2h później kiedy jest większy ruch

 • Graza - niezalogowany 2019-07-29 17:34:10

  Brak wam jaj temu oczerniacie zmarłego jak by żył to w twarz nikt by mu tego nie powiedział dzieciaki są mondrzejsze wy pewnie kiblujecie kolejny raz i zazdrość zżera bo to radny uczony ale człowiek miał rodzinę która go straciła trochę szacunku ale wy pewnie nie wiecie co to jest szacunek wyrazy współczucia dla rodziny szczere od serca

 • Gosia - niezalogowany 2019-07-29 17:25:29

  tak prymitywnych komentarzy nie może pisać człowiek, który jest normalny,.. Nie znam Pawła, ale szczerze współczuję rodzinie i znajomym straty bliskiego człowieka, spoczywaj w spokoju...

 • . - niezalogowany 2019-07-29 15:07:15

  Ludzie wstydźcie się. Tyle jadu ile w was jest to aż niebywałe. Jeśli nie macie nic mądrego do powiedzenia - japa. Nagle znalazło się 10 techników ds wypadków samochodowych, paru debilnych dowcipnisiów z ludzkiej tragedi. Pawle odpoczywaj w spokoju, byłeś super człowiekiem!

 • pako - niezalogowany 2019-07-29 14:46:53

  jaki wstyd kartuski radny wypadl z trasy

 • Drajwer - niezalogowany 2019-07-29 13:47:48

  Najważniejsze że nikogo innego nie zabił

 • jehfhdh - niezalogowany 2019-07-29 12:35:54

  Nie rozumiem redakcji. Po co zrobić ponad 20 zdjęć? To chore aż tyle tych samych zdjęć robić.

 • Znajomy - niezalogowany 2019-07-29 12:33:11

  Echh Paweł coś Ty zrobił...... Spoczywaj w spokoju. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MI DAĆ PANIE...

 • Magdalena K-W - niezalogowany 2019-07-29 12:06:38

  Wyrazy współczucia dla rodziny Pawła, niech spoczywa w spokoju wiecznym.
  A wy ludzie opanujcie się z tymi waszymi komentarzami!!!!!!!
  Bez kultury i szacunku buraki jedne

 • DF - niezalogowany 2019-07-29 12:00:26

  Każdemu debilowi wymądrzającemu się nt. prędkości życzę , żeby wyjechał w rozlany płyn chłodniczy. I żeby wasze rodziny wysłuchiwały na pogrzebie podobnych tekstów o wariackiej jeździe. Być może faktycznie zasuwał a być może kilka minut wcześniej przejechał tamtędy sypiący się wrak jakich pełno w naszym regionie i zostawił na drodze płyny przez które facet wpadł w poślizg. A przy kontakcie z drzewem wielkiej prędkości nie trzeba...

 • Maryja Panna - niezalogowany 2019-07-29 11:36:28

  Za słaba prędkość na wybiciu, źle wyszedł z progu, lądowanie bez telemarku no i mamy tego efekt.

 • Tede jo - niezalogowany 2019-07-29 11:35:15

  Był dobrym człowiekiem, Boże czemuś nam go zabrał ?

 • commt - niezalogowany 2019-07-29 11:25:24

  kurcze, za wolno jechał, tam trzeba szybciej..

 • Kleo - niezalogowany 2019-07-29 10:02:21

  Nie ważne kim był. Ważne jest to że już go niema a wy zero szacunku dla jego bliskich i piszecie jakieś durne komentarze. Ludziska co w ogóle wami kieruje w takich sytuacjach, że musicie dodać swoje 5 groszy. Daje wam to jakąś satysfakcje?? Czujecie się dzięki temu lepiej??
  Oby wam nigdy nie przydarzyła się taka sytuacja, że ktoś o kimś z waszej rodziny będzie takie bzdury pisał lub nie daj boże o was samych.

 • spoczywaj - niezalogowany 2019-07-29 09:51:35

  do wszystkich mądrych co piszą radny czy nie ale to człowiek trochę szacunku dla rodziny zmarłego on już ma gdzieś to co piszecie ale szczerze pytam który z was nie przekracza prędkości żeby innych oczerniać trzeba samemu dać przykład a co do rodziny wielkie wyrazy współczucia i nie czytajcie komentarzy dzieciaki się nudzą w wakacje

 • kaszuba - niezalogowany 2019-07-29 09:43:29

  dokladnie jak radny to juz moze wiecej tak? taki sam czlowiek jak wszyscy i obowiazuja go te same zasady. przegial pale i tyle

 • Xxxe1 - niezalogowany 2019-07-29 09:40:41

  Nie wszyscy młodzi jeżdżą za szybko i nie chce wypowiadać na temat tego wypadku niech ten człowiek spoczywa w pokoju ale statystyki są takie że coraz więcej MŁODYCH kierowców ginie na drogach moim osobistym zdaniem powinny być przeprowadzane badania nad zachowaniem na drodze oraz prędkości wszyscy którzy czytają nie obrażam tym wpisem nikogo ponieważ to widać że coraz więcej MŁODYCH kierowców ginie nieszczęśliwie na drogach

 • Do anonim - niezalogowany 2019-07-29 09:35:14

  Bo radny to od razu zablokować komentarze? Człowiek jak każdy inny. To że radny to może jeździć jak chce i ile chce?

 • K - niezalogowany 2019-07-29 09:32:36

  Ogarnijcie się z tymi komentarzami! Zginął naprawdę fajny,ambitny młody chłopak! Miał jakąś rodzinę ...znajomych , których na pewno zabolą niektóre nieprzemyślane komentarze.
  Szczere wyrazy współczucia dla najbliższych ***

 • Anonim - niezalogowany 2019-07-29 09:24:54

  Zablokujcie komentarze..

 • xdxdx - niezalogowany 2019-07-29 09:18:01

  ten chłopak to z kartuz?

 • Filip - niezalogowany 2019-07-29 08:25:31

  Niech jeszcze szybciej jadą.

 • Neutralny - niezalogowany 2019-07-29 07:06:59

  Kierowca wyleciał czyli pasy nie były zapiete co do reszty nie wypowiadam się trudno za błędy płaci się czasami swoim życiem spoczywaj w pokoju amen

 • Admin. - niezalogowany 2019-07-29 06:49:58

  Stulcie mordy jak nie macie nic do powiedzenia sensownego...

 • Antonim - niezalogowany 2019-07-29 06:00:37

  Paweł

 • Marcin - niezalogowany 2019-07-29 04:16:43

  Za szybko, łyse chińskie opony i brak pasów. Tyle w temacie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"