:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Spółdzielcy zdecydowali: Antyk na sprzedaż. Czy zostali zmanipulowani?

Interwencje, Spółdzielcy zdecydowali Antyk sprzedaż zostali zmanipulowani - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 05/07/2019 14:27
Dominik Ropela

Zamieszanie, krzyki i przepychanki - tak wyglądało ostanie walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Kaszuby". Na posiedzeniu mieszkańcy podjęli decyzję o sprzedaży budynku przy ulicy Jeziornej 19, w którym mieści się działający od 16 lat ostatni z kultowych kartuskich lokali Antykvariat Cafe. Są jednak poważne wątpliwości, czy leży to w ich interesie. Prezes Grażyna Czubala uporczywie wymiguje się od wyjaśnień.

Apel o pomoc w sprawie Antykwariatu wystosowała Anna Kossakowska, właścicielka kawiarni. Jak informowała, budynek, w którym mieści się Antyk, ma zostać sprzedany za bardzo niską cenę i wyburzony, a na jego miejscu ma powstać budynek mieszkalny. Prosiła członków spółdzielni, aby przyszli na zebranie i stanęli w obronie lokalu.

W walnym zgromadzeniu Spółdzielni Mieszkaniowej "Kaszuby", które odbyło się w środę, 26 czerwca, uczestniczyło zaledwie 94 członków spółdzielni i 53 pełnomocników (spółdzielnia liczy aż 2040 mieszkań). Jednym z punktów zebrania było podjęcie decyzji w sprawie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego budynku na ulicy Jeziornej.

Jak poinformowała prezes zarządu Grażyna Czubala, miała ona problem z wynajęciem lokalu znajdującego się na piętrze budynku.

- Ile myśmy ogłoszeń zrobili, ile myśmy przetargów ogłosili, by znaleźć najemcę. Mówię o lokalu o powierzchni 313,5m, dawnej Masce. Lokal wynajęto w 2014 roku na prowadzenie handlu sprzętem komputerowym oraz tworzenie klubu gracza. 1 stycznia 2016 roku rozwiązano umowę ze względu na duże zadłużenie. Następnie, do 10 października 2016 roku, w lokalu znajdowała się dyskoteka. Działalność ta okazała się nierentowna, powstały zaległości, które odzyskaliśmy na drodze postępowania sądowego. Lokal ponownie wynajęto dopiero po 13 miesiącach, 24 listopada 2017 roku, na prowadzenie klubu Hades. Po pół roku najemca wypowiedział umowę. Ta działalność też okazała się nierentowna. 11 czerwca 2018 roku został on przekazany do dyspozycji spółdzielni - tłumaczyła Grażyna Czubala.

- Drodzy państwo, koszty ponoszone przez spółdzielnię w ciągu jednego miesiąca to: koszty użytkowania wieczystego, podatek od nieruchomości, ogrzewanie obiektu. Koszty tego pawilonu w całości obciążają członków spółdzielni. W okresie od 2013 roku do 2018 roku, kiedy lokal nie był wynajmowany, generował koszty - łącznie 51.549,11 zł. Te koszty obciążają was, mieszkańców - kontynuowała.

Jak przekonywała, przychody spółdzielni wynikające z najmu lokali usytuowanych na parterze tego budynku, w tym zajmowanym przez Antyk, nie pokrywają kosztów eksploatacji i konieczności nakładów remontowych. Nie przedstawiła jednak żadnych danych finansowych.

- Najemca lokalu (Antykvariat Cafe - dop. red.) od czasu podpisania umowy tj. od 2015 roku nieregularnie wnosi opłaty z tytułu czynszu najmu. Nigdy nie wniosła opłaty w całości, tylko w części wpłaca swój czynsz. Zaległości aktualnie przekraczają wysokość trzymiesięcznej należności. Sprawa była też w sądzie. Pani w międzyczasie zmieniła nazwisko i sąd to wycofał - mówiła Grażyna Czubala.

Wspomniała też, że w miejscu obecnego obiektu, ma powstać budynek mieszkalny.

Podczas spotkania głos zabierali mieszkańcy.

- Pani Ania, właścicielka Antyku była w różnych sytuacjach życiowych, ale jej biznes wciąż funkcjonuje, a ona się rozlicza. Pomimo tego, że płaci czynsz, nie dostała prawa do pierwokupu. Chciałbym również wypowiedzieć się za naszą zdolną kartuską młodzież. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie młode osoby mogą wyjść, spędzić wieczór i porozmawiać. Potwierdzam, że w Antykwariacie organizowane są przeróżna przedsięwzięcia, jak koncerty lokalnych i bardziej znanych artystów - mówiła Karolina Brylowska-Menard, klientka lokalu.

- Chciałbym tylko powiedzieć, że spółdzielni nie powinno interesować utrzymywanie czyjegoś interesu. Natomiast wydaje mi się, że skoro ta działalność gospodarcza była prowadzona tam od 16 lat to powinniśmy dać chociaż skromną szansę. Jest to niedopatrzenie i niezrozumiałe dlaczego Pani Ania nie została dziś zaproszona do przemowy, jak może się bronić, skoro nie ma prawa głosu? Antyk mogę nazwać spokojnie małym centrum kultury, może wydawać się to śmieszne, ale proszę uwierzyć spotykają się tam młodzi zdolni ludzie, którzy w spokojnych okolicznościach mogą porozmawiać i posłuchać muzyki - podnosił z kolei Dawid Kaczor.

- Mieszkam na osiedlu Sikorskiego. Chcę Państwu powiedzieć że młodzież zachowuje się okropnie. Nie mają żadnej kultury. Nie życzę nikomu słuchać tego co wyrabiają. Do rana są krzyki i słowa na k i h - twierdziła z kolei sekretarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Kaszuby" Halina Gostkowska.

Nie udzielono głosu wszystkim chętnym. Młode osoby apelowały o pozostawienie tego miejsca i przeniesienie decyzji na kolejne zgromadzenie, tłumacząc, że nie można kierować się tylko przyziemnymi aspektami takimi jak koszty, ale również należy pamiętać, że to miejsce spotkań, kultury i tak naprawdę jedyny pub w Kartuzach, gdzie wieczorami można spędzić czas.

Aby uciszyć głosy w obronie lokalu, przemawiającym wyłączano i wyrywano mikrofony, a następnie na wniosek Wiktora Grzesiaka zakończono dyskusję. Ostatecznie, pomimo starań części spółdzielców, podjęto uchwałę o sprzedaży budynku ("za" opowiedziało się 96 osób, 39 głosów było "przeciw").

- Nie zostałam wpuszczona na zebranie. Jestem pewna, że lokal, w którym kiedyś znajdowała się "Maska" był wynajęty, tylko nie wiadomo na jakich zasadach. Nikt tam nic nie robił, tylko płacił. Lokal wynajmowała pani Buchacz z Sierakowic, która dostała prawo pierwokupu. Na wczorajszym (środowym - przyp. red.) zebraniu powiedziano, że wynajmowała go około sześć miesięcy. Dlaczego to ona otrzymała prawo do pierwokupu całego budynku? Przecież wynajmowała tylko górę. Jaki był cel wynajmu Pani Buchacz skoro nic tam nie robiła, a dostała wszystkie prawa? My w swoich lokalach robiliśmy wszystko na własny koszt, z uzgodnień ustnych z Panią prezes było że zwróci nam koszty poniesione na lokal w czynszu. Nie wywiązała się ze swojej deklaracji - podkreśla Anna Kossakowska.

- Wyrażałam wolę kupna lokalu, na które niestety nie mam pisemnego potwierdzenia. Wyrażałam również wielokrotnie chęć wynajmu góry, też słownie, bo zawsze warunki tego najmu były inne i kwotę za wynajem pani prezes przedstawiała różną. Około dwa lata temu dogadałam się z panią prezes. Podczas rozmowy uzgodniłyśmy wszystkie warunki najmu, które spisałam i na następny dzień zaniosłam do spółdzielni. Pani prezes już nie była w nastroju ze mną rozmawiać i kazała zanieść to do sekretariatu - tłumaczy najemczyni lokalu.

- Wielokrotnie informowałam panią prezes o mojej sytuacji rodzinnej i związanymi z nią nie zawsze terminowymi płatnościami za wynajem. Pani Czubala przyjęła to ze zrozumieniem i zgodziła się na takie warunki płatności. Są miesiące lepsze i gorsze. W styczniu tego roku zapłaciłam za trzy czynsze zaległe na raz i w momencie kiedy mam środki, to spłacam zaległości. Wychowuję sama trójkę dzieci i muszę jakoś wiązać koniec z końcem - dodaje.

Jak się okazuje, Anna Kossakowska nie była jedyną osobą zainteresowaną wynajęciem lokalu na piętrze budynku.

- Nie ukrywam że, po przeczytaniu wcześniejszych artykułów, z których wynikało, że spółdzielnia nie mogła wynająć lokalu, zdenerwowałem się. Wraz ze wspólnikiem prowadziliśmy klub w Kartuzach "Disco Club Rampa". Właściciel budynku dał nam wypowiedzenie najmu lokalu z powodu zmiany przeznaczenia całego budynku na mieszkania i specjalne przedszkole. Szukaliśmy lokalu pod klub, a stara Maska była idealnym i jedynym miejscem w Kartuzach na taką działalność. Dzwoniłem do SM "Kaszuby" z zapytaniem czy lokal jest na wynajem, odpowiedź pani przez telefon brzmiała: "lokal jest już wynajęty" - mówi zbulwersowany Paweł Kosmowski.

Jeszcze przed zebraniem zadaliśmy prezes Grażynie Czubali kilka pytań związanych z zamiarem sprzedaży prawa do budynku. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że sprawa zostanie szczegółowo przedstawiona mieszkańcom na zebraniu. Niestety na zebraniu nawet nie poruszono kwestii, o które pytaliśmy. Spółdzielcy nie dowiedzieli się, w jakim trybie zostanie sprzedana nieruchomość (np. pierwokup, przetarg, sprzedaż z wolnej ręki)? Jaka jest wartość prawa użytkowania wieczystego? Na ile lat to prawo przysługuje aktualnie spółdzielni? Jaka jest wartość całej nieruchomości? Czy sporządzono jej wycenę? Czy spółdzielnia rozważa możliwość odsprzedaży prawa użytkowania aktualnym najemcom?

Podczas zebrania umówiliśmy się z prezes Czubalą na rozmowę kolejnego dnia. W czwartek w sekretariacie usłyszeliśmy, że "pani prezes jest na urlopie". Skontaktowaliśmy się więc z nią telefonicznie około południa. Zdążyliśmy zadać jedno pytanie o tryb sprzedaży budynku. W odpowiedzi usłyszeliśmy "Jeszcze nie wiem". Pozostałych pytań nie mieliśmy okazji zadać, bo prezes Czubala po stwierdzeniu, że nie ma czasu i jest zmęczona, zakończyła rozmowę. Poprosiła o telefon po weekendzie.

Zgodnie z ustaleniami zadzwoniliśmy w poniedziałek. Po odebraniu telefonu i usłyszeniu, kto dzwoni, rozłączyła się i nie odbierała więcej telefonu. Po wymianie smsów stwierdziła, że jest na urlopie, a urlop należy się każdemu i nie będzie kontynuować rozmowy, bo ma problemy osobiste. W związku z tym poprosiliśmy o wyznaczenie przez nią osoby z zarządu, która odpowie na nasze pytania. W efekcie otrzymaliśmy maila, że dokumenty związane ze sprzedażą nieruchomości trafiły do prawnika, a odpowiedzi na nasze pytania otrzymamy pod koniec lipca (sic!).

Członkom spółdzielni powinno zależeć na tym, aby podejmowali decyzję co do wyprzedaży swojego majątku w oparciu o "twarde" dane ekonomiczne, a nie niezrozumiałe pobudki prezesa poparte tylko wyselekcjonowanymi przez nią informacjami.

Spółdzielcy nie dowiedzieli, jakie były przychody, które uzyskała spółdzielnia z najmu lokalów w budynku ani jakie poniosła koszty w związku z posiadaniem całej nieruchomości. Nie wiadomo, czy spółdzielnia z tytułu posiadania budynku osiągnęła dochód czy stratę. Sposób przedstawienia informacji spółdzielcom był wybiórczy i jasno ukierunkowany - budynek generuje koszty i należy się go pozbyć.

W interesie mieszkańców powinno także leżeć to, że skoro dochodzi już do sprzedaży budynku, powinien on zostać sprzedany za jak najwyższą cenę. Dochód ze sprzedaży można przecież przeznaczyć na remont innych, nie najmłodszych już budynków. Gwarancją uzyskania najwyższej ceny - ceny rynkowej - jest ogłoszenie przetargu, do którego może stanąć każdy chętny. Wiele osób deklaruje, że chętnie kupiłaby budynek za cenę, o której mówi się w kuluarach. Tymczasem prezes zaznacza, że budynek zostanie sprzedany po cenie podanej przez rzeczoznawcę, czyli cenie umówionej. Po wypowiedziach prezes Czubali można wywnioskować, że ona już wie, kto kupi budynek i co na jego miejscu powstanie.

Trudno uznać, że likwidacja lokali usługowych i zamiana ich na mieszkania, leży w interesie spółdzielców. Wielu z nich było przeciwnych sprzedaży budynku, podając konkretne argumenty. Pozostałym nie dano szansy wyrażenia swojego zdania.

Wygląda więc na to, że przyszłość Antykwariatu przy ul. Jeziornej jest przesądzona. Takie wnioski można wysnuć z wypowiedzi i zachowania prezes Grażyny Czubali. Pozostaje pytanie, czy sprzedaż budynku odbywa się w transparentny sposób, a co więcej, z uwzględnieniem interesu spółdzielców.

Dominik Ropela

P.S. Powyższy tekst przesłaliśmy do zarządu spółdzielni z prośbą o ustosunkowanie się do zawartej w nim krytyki prasowej.

Reklama

Spółdzielcy zdecydowali: Antyk na sprzedaż. Czy zostali zmanipulowani? komentarze opinie

 • Zenek - niezalogowany 2019-07-11 08:58:45

  @ziomek
  Trafne zdanie .
  Zarobi ktoś kto potrafi .
  Notabene nie jest powiedziane,że tam nie będzie knajpy ,tyle,że nie za X od m2 a 3x/m2.

 • Ziomek - niezalogowany 2019-07-10 17:14:08

  No to ktoś to kupi, obecnych najemców wywali, budynek prawdopodobnie zburzy, postawi w to miejsce nowy obiekt mieszkalno-usługowy i będzie czerpał korzyści, których zarząd spółdzielni nie potrafi uzyskać. będzie kilka mieszkań po 1200zł/m-c na drugiej i trzeciej kondygnacji, parter zostanie na działalnośc usługową z czego też 4 tys za najem na miesiąc wyciągnie. Więc ten co to kupi, zarobi na tym, może nie odrazu, ale długofalowo.

 • Kaszub69 - niezalogowany 2019-07-10 15:52:15

  Powiem tak z daleka śmierdzi to wałem.. tylko ciekaw jestem jakim...

 • Alice - niezalogowany 2019-07-10 11:54:48

  Wynajem przynosi stały dochód,sprzedaż- jednorazowy i to jak w tym przypadku niski ,to wszystko oznacza w niedalekiej przyszłości podwyżki czynszów.Proste?

 • Koks - niezalogowany 2019-07-10 11:00:48

  Jak dla mnie to śmierdzi przekrętem najlepiej wszystko sprzedać bo się nie opłaca

 • VIP Kartuzy - niezalogowany 2019-07-10 08:08:40

  czy nie lepiej będzie zrobić np. .dom pogrzebowy.

 • Frajerzy - niezalogowany 2019-07-09 16:50:21

  Polecam życie na wsi, jak wam odgłosy miasta przeszkadzają.

 • hmm...x2 - niezalogowany 2019-07-09 16:19:22

  Bardzo ciekawa historia z tą sprzedażą budynku za śmieszne pieniądze i w dodatku tylko dla wybrańców. Ta sprawa śmierdzi na odległość. Na miejscu Pani Ani zaangażowałbym w tą sprawę prawnika i walczył, bo jest o co.

 • Hmm - niezalogowany 2019-07-09 12:28:41

  Może CBA by się zainteresowało? Jakby był przetarg, to i może pan M. by kupił, co wykupuje inne budynki w Kartuzach... Za wyższa kwotę...

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-07-08 22:30:46

  Niestety.
  W Kartuzach od dziesięcioleci przymykamy (my, mieszkańcy) oko na wałki, które się tu odwala, na kolesiostwo i cwaniactwo. Skoro pozwalamy to będą nas urabiać.
  Raczej nie ma czegoś takiego jak "niezrozumiałe pobudki ...", jest spora kwota w kieszeni. Los Antyka powinien zmusić nas do zastanowienia się nad transparentnością w naszym mieście, powinien zmotywować nas do patrzenia na ręce administracji, urzędników, władz.

 • Sj - niezalogowany 2019-07-08 15:00:00

  Fajne przedszkole by było na górze dla mieszkańców a wieczorami mogło by się tam toczyć życie Antykwariatu,,,ale nie ma mądrych

 • Najemca - niezalogowany 2019-07-08 14:07:39

  "W okresie od 2013 roku do 2018 roku, kiedy lokal nie był wynajmowany, generował koszty - łącznie 51.549,11 zł. Te koszty obciążają was, mieszkańców - kontynuowała."
  Rocznie 10309,82zł, czyli miesięcznie 859,15zł. Czy to dużo? W budynku znajduje się fryzjer, stomatolog i Antyk. Zakładając, że sam czynsz najmu bez kosztów eksploatacyjnych wynosi 500zł, to jest 1500zł miesięcznie przychodu.
  Dochód miesięczny: 640,85 zł! Może w przeliczeniu na jednego spółdzielca to nie dużo, ale proszę pamiętać, że do wynajęcia jest jeszcze lokal po Masce, który dziwnym trafem nikt po Hadesie nie mógł wynająć...
  Cóż więcej pisać - matematyka matematyką, a demagogia demagogią.
  Kto nie ma rozumu to nie ma pieniędzy. Chciałoby się powiedzieć, że żal spółdzielców, ale jak większość ma sprawy spółdzielni w .... i nawet na walne nie pójdzie... później tylko lament, że opłaty rosną...

 • spółdzielca - niezalogowany 2019-07-07 22:21:05

  To ile w końcu Czub Ala zarabia bo jakoś na walnym nie chciała powiedzieć swoim pracodawcom ?

 • mieszkaniecrrrr - niezalogowany 2019-07-07 12:05:49

  Jedni mieszkancy piszą,że były dyskoteki i było bardzo głośno - temu można było zaradzic pani prezes SM w takim przypadku rozwiązuje z takimi umowę i koniec - następnie, daje ogłoszenie na prowadzenie działalności innej niż dyskoteki i wowczas będzie spokoj.To zarząd SM decyduje,ale moje zdanie było inne,żeby to sprzedac.

 • Sj - niezalogowany 2019-07-07 08:00:07

  Podważyć to w sądzie zanim to się zakończy minie rok albo dwa wtedy można coś pomyśleć w tym czasie

 • m.... - niezalogowany 2019-07-07 06:19:25

  Patologiczne zachowania na tym osiedlu to nawet w tygodniu są nie tylko przekleństwa w weekend lecą proszę spojrzeć na plac zabaw czy za sklepem wieczorami a nie zwalać za wszystkie problemy na jeden lokal.

 • magdalena - niezalogowany 2019-07-06 17:53:56

  budynek dostosować do potrzeb mieszkalnych i wynajmować ludziom tak jak robią to niektórzy biznesmeni a zyski do spółdzielni będą na pewno opłacalne

 • Prorok - niezalogowany 2019-07-06 17:22:32

  Pani Prezes :). Była grupa ludzi, którzy ostrzegali przed tą osobą. Mieszkańcy wybrali sami... Ale najgorsze dopiero przed nami, kredyty, podwyżki czynszu, dziwne historie jak np z obecnym budynkiem, itp. Rada zmanipulowana... Jak to mówi jeden z obecnych pracowników: Bywało różnie ale aż tak źle to w spółdzielni nigdy nie było.

 • Mieszkaniec Sikorskiego - niezalogowany 2019-07-06 15:11:30

  Bardzo dobrze że sprzedali. Ja też mieszkam w bloku wyżej. To co tam się działo,gdy była maska,czy inne dyskoteki,to się w głowie nie mieści. Nie dość ,że hałas,to młodzież,która zachowywała się skandalicznie,wulgaryzmy na potęgę,sex,brud,pijackie hałasy,do tego wchodzili do klatek schodowych,załatwiali się itd. I żadne interwncje nie pomagały. Strach było wychodzić z domu. Mieszkańcy oddychają z ulgą jak tego nie ma.

 • kartuzywwwz - niezalogowany 2019-07-06 10:35:32

  Spódzielczy dali się nabrac Buchaczowa wie jak takie sprawy załatwic na swoją korzyśc ukartowały 2 panie tą sprawe na niekorzyśc spoldzielni mieszkaniowej.Ciekawy jestem za ile ten obiekt został sprzedany.

 • Sąsiad - niezalogowany 2019-07-06 10:17:03

  Zapraszam wszystkich którzy bronią tego pseudo kultowego przybytku aby podnajęli sobie w sąsiedztwie lokalu mieszkanie i pomieszkali jakiś czas to zobaczą jaka kultura wychodzi z tej "restauracji". To co mówiła pani sekretarz to prawda. I hałas przez całą noc.

 • Nic - niezalogowany 2019-07-06 00:14:41

  zlikwidować Orlik ,tam to dopiero k..i ch..latają ,zlikwidować wszystko,niech będzie jak było kiedyś,kiedy nie było nic .Zlikwidować nawet likwidację wszystkiego .Sprzedać,wyprzedać,oddać,zaorać.

 • obywatel - niezalogowany 2019-07-05 23:53:40

  Nie jako obywatel proszę o zbadanie czy nie doszło do łapówkarstwa tak nie może być zawsze ten co jest kilka lat nie ma prawo kupna pierwszy coś tu nie gra Rada w naszej spółdzielni to kpina większość nie potrafi się wysłowić a co dopiero coś ustalić

 • zasdfghjk - niezalogowany 2019-07-05 20:14:35

  bedzie pani zadowlonaaaaaaaaaaa

 • Jan - niezalogowany 2019-07-05 18:36:36

  @ Mieczysław
  Moim zdaniem należysz do osób,którym bez problemu da się wmówić,że nawet lokal Biedronki"regeneruje" straty i trzeba go opylić.

 • I. - niezalogowany 2019-07-05 18:35:44

  Jeśli nieruchomość jest wynajęta to przynosi dochód, czasami do wyegzekwowania, ale nadal dochód. Wg Pani Czubali przynosi stratę i m.in. tymi słowami manipulowała na walnym zgromadzeniu. Pani Z Sierakowic otrzymała w umówię prawo pierwokupu, na którym jej zależało, dlatego nie musiała prowadzić żadnej działalności w lokalu. Możliwość zakupu nieruchomości za równowartość 6 letniego czynszu całego budynku to przecież wystarczający interes... walne zgromadzenie mogło spotkać się jeszcze raz i uchwalić by sprzedaż nastąpiła w drodze przetargu... zamiast tego zagłosowali za przyjęciem uchwały pozwalającej na sprzedaż z wolnej ręki za kwotę z operatu szacunkowego... tym samym pozbawiając się możliwości uzyskania jak najwyższej ceny za ten budynek... żal!

 • Mieczysław - niezalogowany 2019-07-05 18:23:13

  Ciekawe? Kto wynajmuje lokal pół roku i nic w nim nie robi? Czy to nie jest podejrzane? To trzeba zbadać ile dochodu przyniósł ten najem! Niemniej jednak uważam że trzeba sprzedać coś co regeneruje straty dla Nas spółdzielców! Nie jest to tylko moje zdanie!

 • mieszkanieczzz - niezalogowany 2019-07-05 18:06:29

  To za jaką kwotę ten budynek zostanie sprzedany.

 • Sabell - niezalogowany 2019-07-05 17:35:40

  Ale Jaja Ale Jaja

 • Chop z Kaszub - niezalogowany 2019-07-05 17:27:30

  Pepo wyzywa kogoś na pojedynek w sadzie. Stara szkoła. O której zmanipulowany człowieczku i w którym sadzie?

 • Jan - niezalogowany 2019-07-05 16:13:32

  Czyli mamy najemczynię ale mówi się,że nie ma chętnych a tymczasem chętnych jest kilku? Czyli ktoś tu kłamie.Chyba,że najemczyni nie ma w umowie obowiązku płacenia czynszu a lokal ma za friko wtedy taki lokal może generowac straty ale skoro jest najemca i ma czynsz wyliczony z choćby minimalnym zyskiem to ktoś tu kłamie.No ale i tak najbardziej podoba mi się jak Cz. popędza kota dziennikarzom :) :) :) Jak potrzebowała ich do swojej rewolty to drzwi były otwarte a teraz drodzy dziennikarze wicie ,rozumicie ,że tak powiem idźcie w p....

 • jula - niezalogowany 2019-07-05 15:54:12

  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jakim celu opisana wyżej pani Buchacz od grudnia wynajmuje lokal którego nie użytkuje na działalność? Jest to sprzeczne z logika

 • Gerwazy - niezalogowany 2019-07-05 15:27:12

  Miejscem kultury i spotkań to było kiedyś. Teraz jest to melina ćpunów. Sławne osoby ? To tam były kilka lat temu. Teraz Pani Ani, żeby sobie dorobić co weekend robi imprezy, chory klimat i muzyka

 • edo - niezalogowany 2019-07-05 15:11:43

  zrównać ten PRL z ziemią.

 • .... - niezalogowany 2019-07-05 15:09:33

  Krzyki na osiedlu na k. I H. To normalne jak ma się blisko boisko i towarzystwo ławkowe koło sklepu....

 • zxc - niezalogowany 2019-07-05 14:57:18

  gcnnnnnnnnnnnncvncvnbcv

 • pepo - niezalogowany 2019-07-05 14:56:11

  sam jestem mieszkancem spoldzielni mieszkaniowej "kaszuby"i glosowalem za sprzedaza "maski" i czuje sie zniewazony uwaga ze zostalem zmanipulowany.Wyjasnimy to w sadzie.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Zatrudnię pracownika do uboju

Zatrudnimy pracownika do uboju świń na pół etatu. Praca akordowa. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14 (niedaleko..


Tapety/Fototapety/Dekoracje

Oferuje profesjonalne usługi w zakresie tapet i fototapet oraz różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Więcej informacji pod numerem telefonu 791688616..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku któa wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika do prac gospodarczych na cały i pół etatu. Praca zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Miejsce pracy: P.H.U. "Gosz"..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Zatrudnię Elektryka

Zatrudnię Elektryka , więcej informacji udzielę telefonicznie .


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Przyjmę uczniów

Przyjmę uczniów na praktykę zawodu jako: - masarz-wędzarz - rzeźnik Miejsce praktyki: P.H.U. "Gosz" 83-305 Barwik ul. Kartuska 14..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"