:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 2°C

Stężyca. Od stycznia podwyżka cen za odbiór odpadów

Podatki i opłaty, Stężyca stycznia podwyżka odbiór odpadów - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 18/07/2019 13:46
Ania Lehmann

Od stycznia mieszkańcy gminy Stężyca muszą liczyć z podwyżkami opłat za odbiór odpadów. Dotychczas miesięczny koszt dla jednego domownika wynosił 18 zł (w przypadku segregacji śmieci), od stycznia będzie to 19 zł. Wzrost cen spowodowany jest m.in. podwyższeniem opłaty środowiskowej, wzrostem cen paliwa i kosztów zatrudnienia.

Jeszcze podczas czerwcowej sesji stężyccy radni przyjęli nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Uczynili to niemal jednogłośnie. Od głosu wstrzymał się jedynie radny Grzegorz Zwara. Nowe stawki opłat za odbiór odpadów, jest równoznaczny z podwyżkami dla mieszkańców.

Podobnie, jak w innych gminach, wzrost stawek spowodowany jest wzrostem paliwa, energii, tzw. opłaty marszałkowskiej, a więc kosztu składowania odpadów, a także nowym systemem segregacji odpadów, zbierane są bowiem nowe frakcje.

- Ustalenie wyższych stawek opłaty za gospodarowanie odpadów komunalnych związana jest z rozstrzygniętym przetargiem na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości . Uzyskana w postępowaniu przetargowym cena jest o 98 proc. wyższa niż obowiązująca obecnie. Na wzrost ceny oferowanej ma wpływ wzrost cen usług wywozu odpadów komunalnych spowodowany m.in. wzrostem kosztów przetwarzania odpadów komunalnych zmieszanych w instalacji wskutek: wzrostu kosztów pracy i usług, wzrostu cen za energię elektryczną, wzrostu kosztów dalszego przetwarzania frakcji kalorycznej, spadku cen za surówce wtórne wysegregowane ze strumienia odpadów zmieszanych. Jak również wzrostem stawek za przyjęcie odpadów do unieszkodliwienia w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w związku ze wzrostem opłaty za korzystanie ze środowiska - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Wzrost ceny oferowanej za odbiór odpadów komunalnych odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wiąże się również z rozszerzeniem liczby frakcji odpadów komunalnych. Mieszkańcy zostaną wyposażeni w dodatkowe pojemniki na odpady.

Nowe stawki opłat za odbiór odpadów będą obowiązywały od stycznia 2020 roku.

Stawki za odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:
19 zł od osoby - jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny
38 zł od osoby - jeżeli odpady są zbierane w sposób nieselektywny

Stawki opłaty za pojemnik odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny:
za pojemnik 110 litrów - 64 zł
za pojemnik 120 litrów - 64 zł
za pojemnik 240 litrów - 128 zł
za pojemnik 660 litrów - 372 zł
za pojemnik 1100 litrów - 600 zł
za pojemnik o większej pojemności - stawka stanowi iloczyn wielkości pojemnika raz stawki 0,32 zł za litr

Stawki opłaty za pojemnik odpadów komunalnych zbieranych w sposób nieselektywny:
za pojemnik 110 litrów - 128 zł
za pojemnik 120 litrów - 128 zł
za pojemnik 240 litrów - 256 zł
za pojemnik 660 litrów - 744 zł
za pojemnik 1100 litrów - 1.200 zł
za pojemnik o większej pojemności - stawka stanowi iloczyn wielkości pojemnika raz stawki 0,64 zł za litr

Stawki opłaty za odbiór odpadów dla właścicieli domków letniskowych (selektywne):
320 zł rocznie za jeden domek letniskowy

Stawki opłaty za odbiór odpadów dla właścicieli domków letniskowych (nieselektywne):
640 zł rocznie za jeden domek letniskowy

AL

Reklama

Stężyca. Od stycznia podwyżka cen za odbiór odpadów komentarze opinie

 • Ja - niezalogowany 2019-07-20 08:35:20

  Co wy macie ludzie do wojta za problem??? Przekonajcie sie na youtubie macie cala sesje w 2 częściach po 1.5 godz i tam jest powiedziane czemu sa drozsze śmieci. Tak to jest jak do przetargu startuje jefna firma i robi monopol na tych smieciach. Jesli jedna firma staje do przetargu to wiadomo kto wygra i nie ma innej opcji. Idźcie ludzie narzekac pod firme ktora wygrala przetarg co tak duzo placimy.

 • Kazsssjjjsm - niezalogowany 2019-07-19 23:47:23

  Polska to dziwny kraj ludzie wolą socjal od państwa, 500+ i inne+ ale inwestycje w segregację przetwarzanie śmieci i traktowanie tego jako surowca do produkcji, to już beeee podobnie z inwestycjami w ekologiczne źródła energii....i zobaczycie gdy inne kraje będą stabilne w Polsce ceny za śmieci prąd gaz będą kosmiczne bo się nie inwestuje odpowiednio w przemyśle tylko w socjal 500+, podobnie będzie z wodą.... Polska ma najmniejsze zasoby wody pitnej w Europie, suszę, zanieczyszczone i skażone środowisko w Polsce i brak inwestycji w ochronę wód, oraz realizacji proretencyjne spowodują katastrofę w najbliższej dekadzie oprócz cen liczne niedomagania w postaci braku wody i odpowiedniej jakości. Ale każdy ma to w d.... Zresztą pomorskie jest w. Zlej sytuacji wpływ morza na zasolenie wód głębinowych może sięgać kilkadziesiąt kilometrów w głąb województwa zatem zasoby potencjalne. Zwarstw głębszych są niższe.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-07-19 17:57:10

  Banda złodziei

 • scena - niezalogowany 2019-07-19 15:12:57

  za wystepy celebrytow trzeba placic wyzszymi cenami za smieci PANIALI !!!!

 • Puca - niezalogowany 2019-07-19 14:07:16

  Do osoby o Nisku szok - dowali jak w każdej innej gminie. Człowiek więcej płaci za śmieci niż za prąd

 • Puca - niezalogowany 2019-07-19 14:06:20

  Ciekawy jest ten wzrost cen paliw jako argument każdej możliwej podwyżki. Paliwa sięgnęły maksimum 6zl parę lat temu, chyba z 6 lat temu ? Od tego czasu utrzymują się w cenie około 5zl. A co chwilę trzeba robić podwyżki cen z tej okazji.

 • szok!!! - niezalogowany 2019-07-19 03:29:39

  No to dowalili!!!! Skąd tak wysokie stawki? I skąd ludzie mają brać pieniądze? Oszleliście!!!??????

 • Xxxx - niezalogowany 2019-07-19 01:47:31

  https://game.footballteam.pl/join/ref/129601

 • Mario - niezalogowany 2019-07-18 20:56:27

  Zmniejszyć wypłatę dla wójta do najniższej krajowej a radnym dać dietę tylko taką jaka obowiązuje dla innych obywateli czyli 24 zł za dobę i już są pieniądze na wywóz śmieci . A jak nie to szubienica w niedziele po mszy dla tych panów dla przykładu .

 • Trener S. - niezalogowany 2019-07-18 17:08:18

  Słuchaj Tomek, słuchaj... piłkarze kosztują....

 • OBYWATEL - niezalogowany 2019-07-18 14:50:55

  Kiedy tego chorego wójta i tych śmiesznych klakierów z tej śmiesznej rady gminy ktoś zapakuje w te kosze na śmieci i wywiezie na wysypisko?

 • gość 2019-11-27 22:36:11

  Kartuzy info zaczyna być szmatławcem pod artykułem umieszczają posty z lipca

 • gość 2019-12-03 17:12:14

  Cena za wywóz śmieci coraz wyższa, podatki od nieruchomości przerażająco ogromne w porównaniu z innymi okolicznymi gminami. Woda w kranie nie do picia ... Aby do lekarza się dostać to trzeba chorobę zaplanować albo zmienić ośrodek. Ale wójt tylko myśli o majówkach bądź imprezach sportowych. Tak nie powinno być

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Doradca klienta w sklepie FOTO

Do naszego sklepu w Kartuzach obecnie szukamy nowego doradcy klienta w wymiarze pół etatu. Jeśli łatwo nawiązujesz kontakty i nie boisz się rozmowy..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Instalator Systemów

Zatrudnię osobę na stanowisko montera instalacji nisko prądowych wymienionych w tytule ogłoszenia. Wymagania: -obsługa elektronarzędzi -znajomość..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


KARTUZY-Osiedle

KARTUZY-sprzedam mieszkanie na PARTERZE, 2-pokojowe, o powierzchni 52,3 m2, Osiedle Wybickiego (blok 6) W skład lokalu mieszkalnego wchodzą: - 2..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Kartuzy ładne Mieszkanie 2

NOWOCZESNE, FUNKCJONALNIE ZAARANŻOWANE MIESZKANIE! LOKALIZACJA: Mieszkanie położone w Kartuzach w bardzo dobrej lokalizacji, 100 m od budynku jest..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"