:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Trwa 26. Finał! Powiat kartuski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - sprawdź program imprez

Akcje społeczne i charytatywne, Finał! Powiat kartuski Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy sprawdź program imprez - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 14/01/2018 09:29
Magdalena Damps-Zdrojewska

Kilkuset wolontariuszy od niedzielnego poranka kwestuje na terenie powiatu kartuskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał dedykowany jest wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Moc orkiestrowych atrakcji i licytacji przygotowano też popołudniem między innymi w Chmielnie, Żukowie, Sierakowicach, Somoninie i w Kartuzach. Sprawdź, gdzie będziesz mógł bawić się i pomagać wspólnie z WOŚP!

Już od dwudziestu sześciu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz ratowania zdrowia i życia. Corocznie akcję wspierają miliony osób, a na rzecz "Orkiestry" kwestuje tysiące wolontariuszy. Na terenie powiatu kartuskiego działa ich kilkuset.

W ciągu poprzednich dwudziestu pięciu Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę niemal 830 mln złotych.

Przypomnijmy, że dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy tylko w ubiegłym roku Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach otrzymało sprzęt o łącznej wartości około 100 tys. zł. m.in. lokalizator naczyń krwionośnych, czyli urządzenie do podświetlania żył u dzieci, dzięki któremu można sprawniej pobrać mu krew, a także pulsoksymetr i kardiomonitor oraz 14 łóżek na pediatrię. W poprzednich latach kartuski szpital otrzymał m.in. inkubator zamknięty, kardiomonitor, lampę do fototerapii, stanowisko resuscytacyjne, miernik bilirubiny (bilirubinometr), urządzenie do badania słuchu u noworodków i zestaw komputerowy (terminal) do badania słuchu.

W 2015 roku Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymał dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dzierżążnie 102 łóżka (z opcją elektrycznego sterowania pilotem leżem w wielu płaszczyznach), tyle samo przyłóżkowych dwustronnych szafki z regulowanym blatem, aparat USG Philips z trzema głowicami (sektorową, linową i Convex), dwa specjalistyczne holtery, dwie siedzące wagi medyczne, dwa podnośniki z wagą, monitor funkcji życiowych, 21 materaców przeciwodleżynowych i dwa wózki kąpielowe. W ubiegłym roku szpital w Dzierżążnie zyskał kolejnych trzynaście łóżek wraz z materacami oraz szafki.

W tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Warto przypomnieć, że neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie.

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

- Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas. Na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale - podkreśla Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sprawdź, co się będzie działo w poszczególnych miejscowościach:

Chmielno

Sporo atrakcji na tegoroczny finał WOŚP przygotował ośrodek kultury w Chmielnie. Impreza rozpocznie się o godz. 15. W programie m.in. pokazy artystyczne dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz uczniów Szkół Podstawowych w Chmielnie i Kożyczkowie, występy zespołów muzycznych działających przy GOKSiR, koncert instrumentalny podopiecznych ŚDS w Chmielnie, pokaz sprzętu ratowniczego OSP Miechucino, tworzenie wyjątkowej kolorowanki z Małgorzatą Walkosz- Lewandowską , występ KZPiT "Chmielanie", kabaret, Kręgiel Band oraz ognista niespodzianka.

Finałowi towarzyszyć będą ciekawe licytacje, wylicytować można będzie m.in. voucher od Gościńca Zacisze, ręcznie wykonaną biżuterię, kalendarze, koszulki z logo WOŚP, ręcznie zdobioną szkatułkę od lokalnego twórcy ludowego, karnet na usługi fryzjerskie.
Chętni mogą wciąż przekazywać dary na licytację - zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 58 684 22 05, mailowo: [email protected] lub osobiście w biurze GOKSIR przy ul. Gryfa Pomorskiego 20.

Kartuzy

Finał WOŚP w Kartuskim Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 15.30. Imprezie towarzyszyć będą licytacje oraz liczne występy artystyczne. Wystąpią m.in. HUBERT, zespoły muzyczne działające przy KCK, Kartësczi Zwónczé, tancerze z sekcji tanecznej przy KCK oraz z grupy As Dance, Orły i Orliki, Ania Brzeska, a także Mateusz Pawelczyk. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Kartuskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w WOŚP również poprzez przekazanie przedmiotów na licytacje. Z szefem sztabu Aleksandrą Lewna można się skontaktować pod numerem telefonu 58 681 29 39, lub osobiście odwiedzając KCK od poniedziałku do piątku w godz. 9- 17.

Sierakowice

Mnóstwo atrakcji zaplanowano również w Sierakowicach. Finał rozpocznie się o godz. 13.30 w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 (dawnym gimnazjum). W programie występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice pod kierownictwem kapelmistrza Marcina Malesy, zespołu Black Dance z trenerką Martyną Łęcką, miniturniej Piłki Nożnej Juniorów organizowany przez kluby sportowe gminy Sierakowice, pokaz tancerzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach trenująca pod kierunkiem instruktorów Profesjonalnej Szkoły Tańca El"Dance, pokaz koszykarski "Baciki w akcji" w wykonaniu najmłodszych zawodników Klubu Bat Sierakowice, występ Mateusza Pawelczyka i pokaz kickboxingu i MMA z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki z Kartuz.

Podczas finału, po godz. 16 podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu wspólnego grania na gitarze wośpowego hymnu pod kierunkiem Mariety Konkol i Adriana Klawikowskiego. Do udziału w próbie zaproszeni są wszyscy posiadacze gitar.

Na finale w Sierakowicach nie zabraknie ciekawych licytacji. Na aukcji pojawią się m.in. plakat KSW 40 z Dublina z podpisami uczestników, koszulki Marcina Gortata z autografem, rękawic Przemysława Salety oraz gadżety orkiestrowe.

Będzie też wiele niecodziennych atrakcji takich jak pokaz morsowania na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach i Lajko- BAT czyli Wielka Maszyna Świątecznej Pomocy zamieniająca polubienia w złotówki, będzie też fotobudka.

Somonino

Finał w Somoninie rozpocznie się w Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 15.30. W programie imprezy występ zespołów Mat Music i Dance Band, cyrkowe atrakcje dla dzieci czy malowanie twarzy. O godz. 16.30 zaplanowano niespodziankę pod hasłem "Serduszko do nieba". Imprezę poprowadzi Maciej Bielecki. Organizatorzy zachęcają do przekazania przedmiotów na licytację. Przynieść je można do GOK-u od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Wolontariusze kwestować będą na terenie gminy od wczesnych godzin porannych.

Żukowo

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie tradycyjnie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Impreza rozpocznie się o godz. 15. W programie m.in. występy artystyczne laureatów II Gminnego Przeglądu Talentów Artystycznych, na scenie pojawią się Perełki, Rapsodia i Niezabôtczi, a także kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado.

Tradycyjnie chętni będą mogli zakupić pyszne ciasta w Kąciku Łasucha, robiąc zakupy w kramiku WOŚP, będzie można wziąć udział w losowaniu cennych nagród. Nie zabraknie też ciekawych licytacji, burmistrz żukowskiej gminy Wojciech Kankowski przekazał na nią zaproszenie na kolację do restauracji. Wylicytować będzie można również m.in. przejażdżkę psim zaprzęgiem, pyszne torty . Dla miłośników sportów walki nie lada gratką będzie możliwość podziwiania walki sparingowej kickboksera Artura Bizona Bizewskiego z pięściarzem wagi ciężkiej Marcinem Rekowskim. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Przed imprezą w hali, wolontariuszy będzie można spotkać m.in. na ulicach Żukowa, a także m.in. w Chwaszczynie, Leźnie, Skrzeszewie, Przyjaźni.

Finał na sportowo

Po raz kolejny podczas Finału WOŚP w Żukowie odbędzie się bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Dla uczestników przygotowano 200 pakietów startowych. Opłata w wysokości 10 zł trafi do puszki wolontariuszy żukowskiego sztabu.Start biegu na 2 km zaplanowano na godz. 13.30, natomiast na 4 km o godz. 14.00. Na bieg można zapisać się na stronie elektronicznezapisy.pl.

Do aktywnej gry z WOŚP zaprasza również studio S7 w Baninie. 14 stycznia w klubie odbędzie się Charytatywny Turniej Squasha. Koszt udziału w turnieju jest dowolny, a cały dochód przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wstęp do klubu również jest darmowy dla tych, którzy do puszki wrzucą dowolny datek. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są pod mailem [email protected] oraz pod nr. tel. 502 374 639.

Fryzjerzy też grają z orkiestrą

W wyjątkowy sposób po raz kolejny dla WOŚP zagra salon fryzjerski Pasja w Sierakowicach przy ul. Słupskiej. Korzystając w niedzielę, 14 stycznia z usług fryzjerskich wesprzemy WOŚP, bowiem całkowity dochód pozyskany tego dnia przeznaczony zostanie na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

MD-Z

Reklama

Trwa 26. Finał! Powiat kartuski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - sprawdź program imprez komentarze opinie

 • info - niezalogowany 2018-01-15 00:21:22

  WOŚP ma bardzo mały % skuteczności. Nie twierdzę że nie pomagają ale bardzo dużo środków przejadą i z nich żyją

  Nie będę utrzymał ludzi którzy robią z siebie pośmiewisko i nie wykonują nakazów sądowych. Po za tym nie podoba mi się ten szantaż.

 • Mała - niezalogowany 2018-01-14 22:06:05

  Nie wiem czy zawsze . W rejonie którym wiem , są zawsze. Z domem masz rację . Nie widzałam jeszcze aby ktoś po domu chodził . Dodam iż warto wspierać WOŚP Tobie również proponuje .

 • info - niezalogowany 2018-01-14 22:02:14

  @mała - bardzo często ? czyli nie zawsze ? wolontariuszy wiedziałem w kilku miejscowościach, również oddalonych od zabudowań (jak to na wsiach) i w okolicy nie było żywego ducha.

  Opiekun powinien być ZAWSZE, zwłaszcza że dzieci mają przy sobie pieniądze.

  Ponadto uważam że chodzie po domach (w niedziele !) jest już przesadą.

 • Mała - niezalogowany 2018-01-14 20:23:50

  Do info: co ty za głupoty piepszysz ? Zbierając pieniądze te osoby nie robią nic na sile tylko z dobrej woli polecam sie dowiedzieć jeśli się nie wie . Bardzo często mają kogoś starszego pod opieką proszę nie wnioskować Czegoś jeśli się nie wie. Wiec jeśli zbierają to robią to z własnej woli a nie z przymusu.

 • info - niezalogowany 2018-01-14 19:09:42

  Wywieść młodzież (na oko ~16lat) na wieś, zostawić je bez opieki i kazać zbierać kasę po domach...

  Gdy siostra roznosiła ulotki nie jeden "chciał ją sobie przytulić", uważam że w takich sytuacjach młodzież powinna być pod opieką, zwłaszcza że pogoda nie rozpieszczała.

 • tr - niezalogowany 2018-01-14 16:19:52

  Precz z PISem won z kraju raz dwa

 • ,,,,,,,,,, - niezalogowany 2018-01-14 16:17:16

  precz z owsikiem !!!! liberały i i inne lewactwa won !!!

 • Przem - niezalogowany 2018-01-14 15:00:55

  Sloik jaki wyrok sądu co ty gadasz puknij się Popieram WOSP nie popieram tych w Czarnych Sutannach co patrzą na moje dzieci w inny sposób. A oni co robią z kasą z niczego się nie rozliczają zero podatków Banda Złodzieji

 • Obyw - niezalogowany 2018-01-14 14:57:31

  Słoik daj się leczyć i to szybko bo możesz nie zdążyć

 • Bądźmy ludźmi - niezalogowany 2018-01-14 12:37:49

  Brawo dla wszystkich, którzy mimo mrozu zbierają, jak i również dla tych co wspierają tę akcje. Pokażmy nasze ogromne serca ;)

 • sloik - niezalogowany 2018-01-14 10:33:22

  Zebrze dalej nie rozliczajac sie mimo wyroku sadu

 • Swolak - niezalogowany 2018-01-14 10:15:13

  Tak trzymać! Brawo!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"