:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

W. Bonkowski: Nie udało się im usunąć mnie "za żonę", ale udało za film

Polityka, Bonkowski udało usunąć żonę udało - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 08/04/2018 10:15
Ania Lehmann

O zawieszeniu w prawach członka i klubu Prawa i Sprawiedliwości, wewnętrznych rozgrykwach w partii, o tym, czy czuje się zdradzony przez ugrupowanie, któremu był wierny od początku, sytuacji w lokalnych strukturach PiS-u oraz jego stosunku do homoseksualizmu rozmawialiśmy z senatorem Waldemarem Bonkowskim.

Nie sposób nie zacząć naszej rozmowy od sprawy zawieszenia Pana w prawach członka partii i klubu Prawa i Sprawiedliwości. Czy uważa Pan, że decyzja o tym była słuszna?

W moim przekonaniu, decyzja ta była niesłuszna. Podobnego zdania jest wielu ludzi. Powód był wręcz absurdalny. Szczerze mówiąc nie oglądałem nawet filmu, który udostępniłem tydzień przed zawieszeniem. W dzień podjęcia przez prezesa decyzji byłem u kolegi. Powiedziałem, żeby włączył telewizor, by zobaczyć co się dzieje w świecie. Włącza. A tu relacja, że jestem zawieszony, bo rzekomo umieściłem zmontowany nazistowski film propagandowy. Przede wszystkim nie było to zmontowane. Był to niemiecki film dokumentalny, oczywiście nakręcony przez Niemców do celów propagandowych. Ukazywał jak policja żydowska traktowała swoich współbraci w Getcie. Nie grali tam aktorzy, były to rzeczywiste sceny. Ten film jest zamieszczony na oficjalnych stronach muzeów i instytutów żydowskich w Izraelu i USA jako film dokumentalny. W Polsce za film, który dla innych jest dokumentem, zrobiono mnie antysemitą.

Szanuję jednak decyzję prezesa. Nagonka przez wszelkie nieprzyjazne mojej osobie i mojemu ugrupowaniu politycznemu media trwała od co najmniej pół roku. W przeddzień decyzji prezesa o zawieszeniu mojej osoby było prawdziwe apogeum tego ataku na nasz rząd dobrej zmiany. Pojawił się on z Zachodu, a inspirowany był przez totalną opozycję. Był spowodowany wystąpieniem pana premiera Morawieckiego w Monachium.

Myśli Pan, że padł ofiarą tej całej nagonki?

Decyzja została podjęta pod namową niemieckiej gazety "Fakt". W czwartek popołudniu ktoś z "Faktu", zadzwonił do pani Mazurek (rzecznik PiS - przyp.red.) z informacją, że senator Bonkowski na swoim profilu umieścił zmanipulowany film video zawierający treści antysemickie. W tamtym momencie, kiedy cała Ameryka krzyczała "Polish Holocaust" i przy tej napiętej atmosferze, prezes podjął decyzję o zawieszeniu mojej osoby. W sobotę w "Fakcie" widniał nagłówek "Sukces Faktu". Nie udało się im usunąć mnie za żonę, ale udało za propagandowy niemiecki film.

No właśnie, żona oskarżyła Pana publicznie o stosowanie przemocy, znęcanie się psychiczne, grożenie śmiercią przy użyciu broni. Czy te oskarżenia są prawdziwe?

Oskarżenia są absurdalne. W mediach mówiła, że na policję wstydziła się pójść, a do "Wyborczej" poszła. Potem podwiesił się do niej niemiecki "Fakt". W lipcu chodziła z KODziarzami pod sąd, a potem pod moje biuro znicze palić. Lewacy ją wykorzystali. Jest mi jej żal, bo jest emocjonalnie niezrównoważona i dała się wykorzystać. Ludzie, którzy mnie znają wiedzą, że bym muchy nie skrzywdził. Mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?

Dlaczego więc żona rzuca takie oskarżenia?

Chodzi o pieniądze. Cztery lata temu, mimo że ponoć była tak krzywdzona, nie złożyła dokumentów o rozwód, tylko o podział majątku. Rodzina ma bowiem zmartwienie komu przekażę majątek. Nie mamy dzieci. Nikomu z rodziny nie przekażę majątku, bo wszyscy są zamożni. Chcę pozostawić po sobie żywy pomnik. Swoją część przekażę Albertynom na ośrodek rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży.

Media i środowiska określane przez Pana mianem lewackich zarzucają Panu homofobię. Wiele osób uważa, że Pan jako senator RP nie powinien wyrażać poglądów sprzecznych z Konstytucją, która gwarantuje równe traktowanie wszystkich ludzi bez względu na rasę, poglądy, wyznanie, czy orientację seksualną. Pana zdaniem osoby homoseksualne powinny być traktowane inaczej?

Mówi się o mnie, że jestem homofobem, że obrażam ludzi. Nigdy nie obrażam ludzi. Mówiąc językiem młodzieżowym, jadę po bandzie, ale nigdy nie atakuję poszczególnych osób. Gdybym personalnie kogoś zwyzywał, to miałbym kilkanaście spraw sądowych. Nigdy do tego nie doszło, bo nie było prawnych podstaw. Krytykuję zjawisko. Wielokrotnie podkreślałem, że jeśli ktoś jest homoseksualistą, to jest to jego prywatna sprawa. W swojej prywatnej sypialni może się nawet "zapedałować" na śmierć. My, heteroseksualni, nie zachowujemy się na ulicy obscenicznie, nie uzewnętrzniamy naszej seksualności. Na EuroPride zjechało się kilkanaście tysięcy tych chorych ludzi. Pokazywali swoje genitalia, mimo iż chodnikiem szli rodzice z dziećmi. Jest to zachowanie ordynarne. Seksualność to prywatna sprawa. Homoseksualizm można leczyć, a jak ktoś się nie chce leczyć, to jest jego sprawa, tylko niech nie zachowuje się obscenicznie na ulicy.

Czyli uważa Pan, że homoseksualizm jest chorobą i można ją leczyć. Zna Pan może przypadki wyleczenia?

Są takie przypadki. Światowa Organizacja Zdrowia różnie na to spogląda. Za komuny tzw. obyczajówka ścigała homoseksualistów. W latach 80. uznano, że jest to choroba, więc nie można ich ścigać, tylko leczyć. Potem znów zmieniono zdanie i uznano, że nie jest to choroba. Dla mnie jest to dewiacja. Jest to odstępstwo od normy. Pomijam nawet wątek religijny. Natura stworzyła rodzaj żeński i męski, a co jest inne, jest dewiacją. Jeśli ktoś ma tę chorobę to trzeba ją leczyć, ale zboczeńców trzeba izolować. Nie można propagować nieobyczajnego zachowania.

Z doniesień medialnych dowiadujemy się, że utrudnia się Panu pracę w Senacie między innymi poprzez wyłączania mikrofonu, ograniczanie wypowiedzi. To prawda?

Takie zdarzenia miały miejsce, ale sobie na to nie pozwolę. Mam bardzo donośny głos, a sala senacka nie jest wielka, więc jeśli mam jakiś wątek do dokończenia to i tak sobie poradzę. Nie pozwolę sobie gęby zamknąć. Tak, jak w każdej partii, jak i w życiu prywatnym, są ludzie, którzy by się dowartościować, muszą pokazać, że wszyscy są najgorsi i wszyscy są źli, a oni są dobrzy. Tak to funkcjonuje.

Nie uważa Pan, że są to wewnętrzne rozgrywki w PiS-ie? Może jest Pan dla kogoś niewygodny, a zamieszczenie filmiku było jedynie pretekstem do Pana zawieszenia?

Mogę mieć tylko domysły. Do PiSu przystąpiło wielu tzw. spadochroniarzy, z różnych środowisk. Partia jest u władzy, na fali, więc wiele osób ciągnie do PiS-u. Napłynęło sporo ludzi mało ideowych lub bezideowych. Dla wielu ludzi w PiS-ie, nieskromnie powiem, jestem wyrzutem sumienia. Zawsze byłem wolnym Polakiem i mówię to, co myślę. Wszędzie bronię szacunku Polaków. Jeśli słyszę złowrogą propagandę, nieważne, co by się działo, zabieram głos. I właśnie to zostało ciepło przyjęte przez mój elektorat. Mam bardzo duże poparcie. Słyszę, że w końcu została przerwana narracja o polskim sprawstwie, o polskich bandytach, o polskich obozach. Coraz więcej ludzi nabiera odwagi. Dalej na swoim profilu na Facebooku zamieszczam materiały dr Kurek. Powołuję się tylko na żydowskich historyków. Sprawa się uspokoi. Stanę przed komisją dyscyplinarną i okaże się, jaka decyzja zostanie podjęta.

Skoro nawet w Pana partii pojawiają się nieprzychylni Panu ludzie, jak widzi Pan swoją przyszłość w Prawie i Sprawiedliwości?

Pierwszą moją partią jest Polska i to ona jest najważniejsza. Prawo i Sprawiedliwości jest drugą partią. To, co robiłem, będę robił dalej. Nie jestem tzw. parlamentarzystą socjalnym. Nie poszedłem do Senatu po pieniądze. Całe życie prowadziłem działalność gospodarczą. Jestem samodzielny. Nie wiem, czy będę się ubiegał o ponowny wybór. Może zabrzmi to mało wiarygodnie, ale jeszcze przed zawieszeniem mojej osoby, zastanawiałem się, czy będę się znów ubiegał o mandat senatora. Będę, jeśli będzie taka wola partii.

Prawu i Sprawiedliwości był Pan wierny od początku. Mówi się o Panu jako najwierniejszym z wiernych...

W naszej formacji jestem od 1990 roku, powstało wówczas Porozumienie Centrum. Nieskromnie powiem, że mam nawet dłuższy staż w naszej formacji od pana prezesa, który na dwa-trzy lata opuścił partię.

I mimo wszystko zawiesza się pana w prawach członka PiS-u, a o tej decyzji dowiaduje się Pan z mediów. Nie czuję się Pa zdradzony przez partię?

Na pewno nie było to miłe, ale niejedną wojnę domową w życiu przeżyłem i najwyraźniej taka była potrzeba chwili. Sprawy zaczynają się wyjaśniać. Czuję żal, ale rozumiem potrzebę wyciszenia sytuacji. Nie żałuję tego, co zrobiłem.

Myśli Pan, że zostanie odwieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości?

Nie jestem tego pewien. Tak, jak w każdym środowisku, tak również i tu ma się ludzi nieprzychylnych. Wierzę w mądrość prezesa. Z tego co wiem, do biura partii regularnie przychodzą pisma z poparciem dla mojej osoby. Ludzie zewsząd piszą, że nie rozumieją tej decyzji i zwracają się o przywrócenie mnie jako członka partii i klubu. Sam nie spodziewałem się, że takich reakcji. W końcu jednak ponad 60.000 ludzi mnie wybrało. Mówią, że Bonkowski jest oszołomem. A ja się pytam, czy wówczas w moim okręgu, pięciu powiatach, jest 60.000 oszołomów, którzy na mnie zagłosowali i to w mateczniku Platformy Obywatelskiej? Nikt nie wierzył, szczerze nawet ja, że zdobędę senacki mandat. Byłem przekonany, że się nie dostanę. Nigdy się jednak nie poddaję, więc spróbowałem i udało się.

A zakładając, że jednak zostanie Pan usunięty z partii. Co wtedy? Rozważa Pan o ubieganie się o mandat z ramienia innego ugrupowania?

Nie, z innej partii na pewno nie będę startował. To było moje pierwsze i jedyne ugrupowanie. Gdybym został usunięty, a mimo to wyborcy chcieliby, abym startował w wyborach, to będę się ubiegał o mandat jako osoba niezależna. Mimo wszystko nadal bym jednak popierał Prawo i Sprawiedliwość, bo w tej chwili nie widzę innej alternatywy dla Polski. Mam własne zdanie. Choć w sprawach politycznych jestem nieprzejednany, to w sprawach gospodarczych często mam inne zdanie niż władze partii i nie boję się go wyrażać. Może to, że jestem zbyt niezależny, nie podoba się wielu ludziom. Dlatego mogą podsycać innych, aby usunięto mnie z partii. W naszej formacji mamy trochę przypadkowych spadów.

Mnie też wiele rzeczy może się nie podobać w PiSie, ale trzeba wybierać to, co jest korzystniejsze. Z programem PiSu się utożsamiam, popieram prezesa. Tylko PiS ma szansę wygrać kolejne wybory, żeby ten proces , który zapoczątkowaliśmy, kontynuować. Idzie to w dobrym kierunku. PiS jest dobrze postrzegany. To, co było przez 30 lat niszczone, trzeba odbudować. Przez jedną kadencję nie da się tego zrobić. Jeśli zostaniemy wybrani na kolejną, to już nie będzie totalnej opozycji. Jeśli wygramy ponownie, to kolejnych czterech lat totalna opozycja nie przetrzyma. Rozpadnie się.

Czy ci, jak ich Pan określa, bezideowcy, spadochroniarze, są zagrożeniem dla partii?

Istnieje takie niebezpieczeństwo. Prezes partii ma świadomość, że w wielu miejscach zaczyna się źle dziać. W całej Polsce różni ludzie przystąpili do PiSu. Nie da się nad tym zapanować. Poprzychodziło wielu niedowartościowanych ludzi, poranionych, z ambicjami, myślących jedynie o swoich korzyściach. To jest właśnie przykre. Były trudne czasy. Ludzie nie przyznawali się do PiS-u. Przez osiem lat rządów PO ludzie bali się przyznać do PiS-u, bo groziło to utratą pracy, Nawet sprzątaczka musiała być sympatykiem PO. Platfusy stworzyły kastę. Nawet wielokrotnie w PiSie zwracałem uwagę na to, aby nie mówić, że są dwie partie prawicowe. Prawicowe jest tylko PiS. Platforma Obywatelska jest konglomeratem, klubem interesów. Ich łączy tylko biznes, stanowiska, praca. Nie ma w tym idei. Partia władzy. I tak było przez osiem lat. Mówili, że nic się nie da, a jak się okazało, z Polski były drenowane miliardy. Krzyczeli, że na 500+ nie ma pieniędzy. Pani premier Beata dobrze im powiedziała "nie trzeba było kraść". Nawet celnicy się wypowiadali, że mieli zakaz kontrolowania cystern. Rafinerie bankrutowały. Jak zostało to ukrócone, to był moment, że rafinerie nie nadążały produkować w Polsce paliwa, bo nie było sprowadzanej lewizny zza granic.

Przed nami wybory samorządowe. Będzie się Pan angażował w kampanię wyborczą w naszym regionie?

Przez całe życie swoją pracą staram się budować wizerunek partii i działać. To jest moja praca. Uważam, że działając na rzecz partii, działam dla Polski. Szczerze jednak mówiąc, nie bardzo angażuję się w lokalne struktury. Patrzę szerzej. W tych lokalnych strukturach wielu członków jest skłóconych. Jestem ponad to. Nie wchodzę w te układy. Odcinam się. Będę jednak wspierał kandydatów z PiS. Na pewno nie będę działał wbrew swojej partii.

Czy samorządowcy mogą liczyć na Pana pomoc?

Co mogę, to robię. Pomogłem przy pozyskaniu środków na budowę sali gimnastycznej przy szkole ponadgimnazjalnej w Kościerzynie, gminie Kartuzy otrzymać dotację na budowę obiektów sportowych, pozyskać środki na drogi, obiekty sakralne, czy Kalwarię Wielewską. Jestem senatorem z tego regionu, więc jeśli samorządowcy zwracają się do mnie o pomoc, to lobbuję w ich sprawach. Nie patrzę przy tym na poglądy polityczne samorządowców. To są moje Kaszuby. Te inwestycje są dla nas wszystkich. Zdarza się jednak tak, że z udało się wywalczyć coś dla danego samorządu, a samorządowcy przypisali sobie cały sukces i o mnie zapomnieli. Nie chodzi mi o moją chwałę. Tylko o to, aby mieszkańcy wiedzieli, że coś robię. Chcę, aby wiedzieli, że mogą mi zaufać, bo coś robię i jeśli ubiegałbym się o kolejną kadencję, to będę dalej zabiegał dla swojego regionu.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

AL

Reklama

W. Bonkowski: Nie udało się im usunąć mnie "za żonę", ale udało za film komentarze opinie

 • Kabaret - niezalogowany 2018-05-17 07:57:48

  Taki Bonkowski to uczony facet... dysponuje ogromnym zasobem wiedzy....

 • Patriota - niezalogowany 2018-04-12 20:28:26

  Dalej manipuluj tymi plusami i minusami. Idź na całość.co się będziesz certolił? Plusuj, minusuj, ile chcesz, ludzi nie oszukasz.

 • Twój Antek - niezalogowany 2018-04-12 15:42:44

  Niezła jazda gościu jeżeli wszystkiemu są winni: lewacy, totalna opozycja itd. itd. Ale nie ma co się dziwić bo takie pierd....... to w PIS-ie norma, wszyscy są winni tylko wy jesteście bez skazy, już wam zaczynają się świecić aureole nad głowami.

 • as - niezalogowany 2018-04-12 14:28:41

  62 tysiące ludzi głosowało na Pana Senatora Bonkowskiego. Więcej szacunku - nieboraki. Na was nikt nigdy nie zagłosował, także darujcie sobie te nienawistne komentarze. Do pięt Mu nie dorastacie.

 • olaf - niezalogowany 2018-04-11 22:02:04

  Pieniądze już wziałeś, właścicielu portalu, od Sorosa? Czy tym razem się nie załapałeś. Myslisz, że jak sam będziesz manipulował tymi plusami czy minusami przy komentarzach, to coś z tego osiągnięsz? Ludzie maja swój rozum chłoptasiu.

 • Jerzy - niezalogowany 2018-04-11 12:27:14

  Przeczytaj wywiad - odeszła, gdyż związał się z koleżanką partyjną. Żonę chciał pozbawić majątku i umieścić w zakładzie dla umysłowo chorych. Gonił z pistoletem za jej najbliższą rodziną itd.

 • Obiektywny - niezalogowany 2018-04-11 12:08:37

  Warto zauważyć, że publicznie o kwestiach małżeńskich pierwsza wypowiedziała się żona. Uczyniła to "w wielkim stylu" dzieląc się z całą Polską na łamach prasy szczegółami pożycia małżeńskiego, jak również "rzuciła" poważnymi oskarżeniami. Obiektywnie patrząc żyli wspólnie nie rok, dwa, ale wiele lat. Jeżeli było tak źle, dlaczego żona nie odeszła wcześniej? Tym bardziej, że dzieci nie posiadali, więc nie wchodziły w grę żadne dodatkowe zobowiązania, czy utrudnienia.

 • Jerzy - niezalogowany 2018-04-11 07:42:15

  Rzeczywiście - tylko promujemy tego typa. Najlepiej byłoby jak najszybciej o nim zapomnieć. Swoją drogą powinni się wstydzić przedstawiciele naszego samorządu pokazujący się z nim publicznie ...

 • Polak - niezalogowany 2018-04-11 00:29:58

  Gdyby wszyscy parlamentarzyści byli tacy jak W. Bonkowski, to dawno mieibyśmy wszystkie sprawy uregulowane, w tym z reparacjami, żydami, Tuskiem, złodziejami majątku narodowego i wszelką zarazą jaka chodzi po tej ziemi. Trzymaj się chłopie. Naród jest z Tobą.

 • rany boskie - niezalogowany 2018-04-10 22:45:43

  rany boskie... naprawdę musicie promować tego typa? Bonkowski jaki jest każdy widzi

 • moskal - niezalogowany 2018-04-10 10:39:34

  ~Kościerzak,
  Ale sie wypocilesz, zrobic cos dla spoleczenstwa za darmo???, to bylo za socjalizmu, albo komuny jak Ty uwazasz, teraz jest czysty kapitalizm typ US. A co do homosiow, para zyje tak jak sami chca a Tobie nic do tego, twoj gatunek juz tak daleko zniszczyl ziemie, bo "czyncie sobie ziemie podana" niedlugo nie bedzie mieli co zniszczyc. Bez pomocy UE byscie nie zbudowlai nawet WC, byscie chodzili jak wasi dziadowie do slawojki. Polska dostaje z UE co roku 7 i do tego 9 zer, mozesz to ogarnac swoja mozgownica, i teraz przerob to na PKB w Polsce i jezeli juz sie pocisz, to troche pomysl, ale u Was z mysleniem daleka droga, bo wam blizej do bolszewizmu. Obal jabola i Alleluja.

 • skrt - niezalogowany 2018-04-09 23:20:01

  skrt skrt

 • Kościerzak - niezalogowany 2018-04-09 21:31:16

  Moskal!!! Słabe to i mało merytoryczne. Zmień lekarza bo socjalizm a nie komuna skończył się 28lat temu a ty nadal tam tkwisz. Kiełbasę to ty dostawałeś u księdza w pakiecie ze snickersem. Gdybyś wtedy trafił na przesłuchanie, posiedział na odwróconym taborecie i poczuł tłok w rurze wydechowej to zatęskniił byś za dmuchanymi zamkami. A co do giwery to przypomnij sobie Janka Wiśniewskiego. Nie mam nic przeciwko homisiom, byli są i będą ale na zasadach większości. Tylko para (samiec i samicą) tworzy związek gdyż zapewnia przetrwanie gatunku. A jeśli jesteś taki pro unijny to zamiast krytykować zrób coś z tymi których bronisz coś dla społeczeństwa bezpłatnie. A teraz chodzi o to żebyś przemyślał to co Ci napisałem chyba że masz za daleko do łba.

 • Miszcz - niezalogowany 2018-04-09 20:25:23

  A kto to qrw. jest , nie znam Typa

 • band - niezalogowany 2018-04-09 19:55:35

  Moskal widać jaki poziom inteligencji, atakuje Pana Bonkowskiego! żałosne.... a bajki o giwerze każdy może opowiadać ha!

 • moskal - niezalogowany 2018-04-09 16:44:25

  Kościerzak!!!!
  Dobra argumentacja dla cieniasow, szkoda ze ten pan za Toba z giwera nie latal, bo mogl tobie tez dac poskakac na dmuchanym zameczku. Kiedys komuna przed wyborami dawala za darmo piwo i kielbase wyborcza.A dla paru antyhomosiow, macie jakis problem z waleniem kapucyna? albo juz nie idzie?

 • rower - niezalogowany 2018-04-09 16:12:39

  Ale tu wysyp pedalow ktore atakuja Bonkowskiego wroga pedalow tak trzymaj Panie Senatorze

 • Kościerzak - niezalogowany 2018-04-09 16:05:15

  Pan Borkowski jako nieliczny polityk, przedsiębiorca z naszego regionu udostępnia na imprezach miejskich,gminnych itp za darmo zjeżdżalnie, dmuchane zamki dla dzieci. Frajda dla dzieci ogromną a nie każdego z rodziców stać na takie atrakcje dla swoich pociech, jak i nie każdego polityka stać na taki gest. Proszę to również docenić a nie tylko krytykować.

 • Kaszuba - niezalogowany 2018-04-09 13:43:23

  Panie Bonkowski też jestem zdania że spadochroniarze to osoby które dla kariery zmieniają partie polityczne ras PIS raz PO potem znowu PIS w zależności która partia jest na fali. Mam nadzieję, że nie ma Pan w swoim otoczeniu tego typu karierowiczów. Pozdrawiam

 • neutralny - niezalogowany 2018-04-09 13:39:06

  Oby każdego zona miała tak dobrze, jak Bonkowskiego! biedna istotka,która doskonale o siebie zadbała... Neguje Bonkowskiego, a sama publicznie wyciąga brudy nic lepsza od niego! Klasy to ona nie pokazała!

 • Ksb - niezalogowany 2018-04-09 12:58:53

  ...raczej za intelekt

 • Oliwka - niezalogowany 2018-04-09 12:37:45

  Ten człowiek o swojej żonie publicznie mówi, że jest "emocjonalnie niezrównoważona". W ten sposób stosuje wobec niej przemoc psychiczną, i to publicznie !!!! Można sobie wyobrazić, że w zaciszu domowego ogniska, gdy nikt nie patrzył i nikt nie słyszał, lał tą biedną kobietę i się nad nią znęcał ! Pamiętam jak Bonkowski mówił w mediach przed wyborami, że nie będzie pobierał pieniędzy z senatu, bo jest bogaty. Mówił, że te pieniądze przekaże na ufundowanie obiadów dla biednych dzieci i również ufunduje stypendia dla biednych studentów. Media powinny sprawdzić czy tak zrobił. Założę się, że nie !!!

 • Pisiorek - niezalogowany 2018-04-09 12:07:45

  "Komuniści i złodzieje" jak widzę hejtują kogoś, kto myśli jak normalny człowiek ;) ;) ;)
  Brawo Bonku !!!! Tak trzymaj !!!

 • Pisiorek - niezalogowany 2018-04-09 11:46:55

  Bonkowski to spoko gość !!! Mówi prawdę np o tym, ze homosie to zboczeńcy a nie, ze to jest choroba !!! Gość ma mój głos !!!! BRAWO !!!

 • mariusz - niezalogowany 2018-04-09 11:23:17

  Trzeba mieć nadzieję, że ten człowiek już nigdy i nigdzie nie zostanie wybrany ...

 • Patryk - niezalogowany 2018-04-09 11:09:18

  Wygląda na to, że Kaczyński zawiesił Bonkowskiego dopiero gdy dostał potwierdzenie , że Bonkowski rzeczywiście gonił za żoną z pistoletem. Ten gościu to problem dla pisu i dlatego go wyrzucili. Teraz świeci oczami, a powinno mu być głupio.

 • Kartuzy123 - niezalogowany 2018-04-09 10:59:16

  Wstyd mi, że ten człowiek reprezentuje nasz region, że ma takie spojrzenie na świat, że zamiast tworzyć dobro naszego kraju gospodarcze, ekonomiczne, rozwiązywać problemy, koncentuje się na sprawach, które tylko sieją zamęt i dzielą nasze społeczeństwo. Bardzo mi przykro, że ten człowiek tworzy nasze polityczne "elity". :(

 • gbcxz - niezalogowany 2018-04-09 09:33:34

  Nie jestem za pisem nigdy nie bylem i nie bede to samo moge powiedziec o po,glosuje na partie niszowe ktore sa w telewizji wysmiewane.Wychodze z zalozenia,ze jesli wszystkie kanaly tel kogos oczerniaja i wysmiewaja to znaczy,ze jest im nie wygodny i dlatego warto oddac na nich glos . Bonkowski mimo ze jest w pisie ma moje poparcie glosno mowi to co mysli wiekszosc Polakow

 • obserwator - niezalogowany 2018-04-09 02:21:57

  Jeżeli ktoś potrzebuje uzasadnienia do ograniczenia lub likwidacji Senatu, to ten jegomość jest uzasadnieniem zupełnym i wystarczającym. 0 refleksji i 0 jakiegoś myślenia. I pomyśleć że 60.000 ludzi nabrał. No cóż Amber Gold i SKOKI wskazują, że ludzie się mylą.

 • co prawda to prawda - niezalogowany 2018-04-08 22:47:13

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bonkowski-z-kochanka-na-miesiecznicy/cycqkqn

 • BOBIK - niezalogowany 2018-04-08 22:39:29

  NAJGORZEJ wykształcony SENATOR nasz JEST

 • Drops - niezalogowany 2018-04-08 22:12:28

  Czlowieku ,przestan pisac takie bzdury,lecz sie bo to.juz psychika do wymiany

 • Ela - niezalogowany 2018-04-08 21:44:39

  Wypowiedzi tego pana to dno i wstyd.
  Niech lepiej wymieni co dobrego zrobił dla naszego regionu.

 • mirkai - niezalogowany 2018-04-08 21:39:09

  Biedny, pokrzywdzony człowieczek. Pewni i na jego konto włamał się haker ? Durne tłumaczenia pisowskiego polityka. Ale jest przysłowie : "kto się mułem urodził, kanarkiem nie zdechnie".

 • kibic - niezalogowany 2018-04-08 21:10:08

  ale inteligent, błyskotliwy, wyszczekany, wie że bicie żon w partii jest dozwolone z filmami trochę gorzej no i łaskawca, załatwił kasę. Ale faryzeusz, czysty pisiak .

 • Sky - niezalogowany 2018-04-08 20:49:15

  Bonkowski, chyba za dużo wazeliny używał przy wchodzeniu Kaczyńskiemu do d..y? I szybko się swojemu guru znudził. Co za wstrętny dziad bez kręgosłupa moralnego?

 • Fremd - niezalogowany 2018-04-08 19:23:24

  No komend,brak mi słów

 • Czytelnik - niezalogowany 2018-04-08 19:15:53

  Gdzie jest kontrola komentarzy !!! - dzwonek nie reaguje !

 • Gold - niezalogowany 2018-04-08 17:36:25

  Zarzucacie Panu Waldkowi brak pokory,wnikacie w jego zycie prywatne? Ludzie jaki to ma sens?! Noo chyba, że jest się podstawionym hejterem. Nagle mamy same wzorowe małżeństwa i przykładne charaktery brawo! Najłatwiej wydać osąd i wyśmiać drugiego człowieka, a może tak zacząć od siebie? Polityka ok, każdy ma prawo do wypowiedzi,ale życie prywatne?! każdy z was ma takie wzorowe życie, godne przykładu ? Pan Waldek to tylko człowiek nie zapominajcie o tym, popełnia błędy jak każdy z nas! smutne to nasze społeczeństwo, piszą o pokorze, a sami jej nie mają! Ludzie jak chcecie szukać negatywy w drugim człowieku, to lepiej wyjdźcie na spacer, mamy wiosnę :) życie jest takie krótkie!

 • Jan - niezalogowany 2018-04-08 17:08:21

  Sensownie się wypowiada.A ,że lewactwo kwiczy to tym bardziej mnie utwierdza,że ma chłop rację.

 • mopsek - niezalogowany 2018-04-08 15:54:18

  Jakim musi byc facet , ktory opowiada publicznie ze jego zona;" byla niezrownowazona psychicznie", co z takim facetem ktory tego nie widzial wszesniej?, poprostu kaszubska nienawisc.

 • Kajtek - niezalogowany 2018-04-08 15:47:22

  O matko.

 • Marksman - niezalogowany 2018-04-08 15:44:55

  Jego miejsce w systemie kształcenia ustawicznego jest na ul. Słonecznej. ( w Kościerzynie )

 • alina sosna - niezalogowany 2018-04-08 13:03:25

  pokora, umiar, praca z tym hasłem szli PIS do wyborów a okazało się,że zwyciężyła chciwość, niekompetencja, zachłanność, dyktatura, rozpusta, rozwalenie Polski, ruina Polski, zepchnięcie na margines do ogona Europy i świata 27:1 , skłócenie Polski ze wszystkimi państwami Europy i USA, upartyjnienie TK, SĄDÓW, PROKURATORÓW, SĘDZIÓW , UPARTYJNIENIE POLICJI I ARMII, NIE PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCEJ KONSTYTUCJI RP, WPROWADZENIE DYKTATURY I KOMUNY , MIAŁ BYĆ OGROMNY ZYSK ALE ROK 2017 ZAMKNĄŁ SIĘ 51- MILIARDAMI STRAT= -51,000,000,000- STRAT

 • WOJTEK - niezalogowany 2018-04-08 12:55:53

  majn gat

 • vbn - niezalogowany 2018-04-08 12:55:19

  Niestety z woli mieszkańców Kaszub ten typ został senatorem. Wstyd. Jestem przekonany, że większość głosujących nawet nie znała człowieka. Ważne, że kandydował z PIS. Następnym razem trochę pomyślcie przed głosowaniem.

 • Qwerty - niezalogowany 2018-04-08 12:33:12

  Panie Bonkowski! Brak słów..... Czasami warto okazać chociażby minimum pokory!

 • Gosc - niezalogowany 2018-04-08 10:24:59

  Nie Lubie goscia i dobrze ze go usuneli

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Instalator Systemów

Zatrudnię osobę na stanowisko montera instalacji nisko prądowych wymienionych w tytule ogłoszenia. Wymagania: -obsługa elektronarzędzi -znajomość..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


KARTUZY-Osiedle

KARTUZY-sprzedam mieszkanie na PARTERZE, 2-pokojowe, o powierzchni 52,3 m2, Osiedle Wybickiego (blok 6) W skład lokalu mieszkalnego wchodzą: - 2..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Kartuzy ładne Mieszkanie 2

NOWOCZESNE, FUNKCJONALNIE ZAARANŻOWANE MIESZKANIE! LOKALIZACJA: Mieszkanie położone w Kartuzach w bardzo dobrej lokalizacji, 100 m od budynku jest..


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"