:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
Wieści z samorządów, Brodnicy Górnej powstać kurnik Mieszkańcy protestują - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 12/08/2019 17:23
Ania Lehmann

Istniejąca hodowla lisów i norek miałaby przeobrazić się w fermę drobiu. Taki jest plan inwestora. Mieszkańcy Brodnicy Górnej mówią jednak zdecydowane "nie" budowie kurnika w ich miejscowości. Swój protest wyrazili na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach pod obrady radnych miała trafić uchwała dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego dla Brodnicy Górnej, w której planowana jest budowa kurnika. Mimo iż projekt uchwały wycofano z porządku obrad, na sesję przybyli mieszkańcy, którzy postanowili zaprotestować przeciwko budowie w ich miejscowości fermy drobiu.

- Nie może być tak, że kilka osób będzie decydować o kilkuset mieszkańcach. Jeśli powstanie kurnik, automatycznie spadnie wartość sąsiednich działek. W białych rękawiczkach chcecie okraść mieszkańców. Jestem szanowanym specjalistą od inwestycji budowlanych i nie pozwolę na to, aby w tym miejscu powstał jakiś tam kurnik, aby w centrum odbywał się przemysłowy chów i to w tzw. Złotej Dolinie, która jest perłą Kaszub. Nie pozwolę na to. Ktoś nie ma żadnej wyobraźni, aby w tak bliskim sąsiedztwie budować kurnik. Układ wiatrów i ukształtowanie terenów powoduje to, że wszystkim imprezom, które będą się odbywać na Złotej Górze, będzie towarzyszyć smród. Nie zgadzamy się na takie traktowanie. W sąsiedztwie planowanej budowy kurnika znajduje się piekarnia. Czy my chcemy otruć ludzi? Czy ktoś zdaje sobie sprawę z konsekwencji? Chyba nie - podkreślał pan Zbigniew, mieszkaniec Brodnicy Górnej.

- Jestem najbliższym sąsiadem p. Króla, który planuje wybudować kurnik. W sąsiedztwie prowadzimy piekarnię, cukiernię. Dosłownie trzy tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że nasz sąsiad uzyskał już decyzję środowiskową na tę fermę drobiu. Decyzja została wydana w styczniu br. My, nasz zakład użytkujemy od marca 2018 roku. Nie wiedzieliśmy, że w trakcie naszych odbiorów została wydana pozytywna decyzja środowiskowa na powstanie takiej fermy drobiu. Nasza inwestycja - piekarnia - pozwolenie na budowę miała od 2011 roku. Bardzo nas zaskoczyło, że w decyzji środowiskowej nie ma ani słowa, że w sąsiedztwie znajduje się piekarnia. Nie rozumiem tego. Nie wyobrażamy sobie, że w odległości 140 metrów od naszej piekarni powstanie taka ferma drobiu, która wydziela mnóstwo niebezpiecznych substancji - mówił z kolei Krystian Potrykus, właściciel sąsiedniej piekarni.

- Jestem też sąsiadem z drugiej strony. Przejęliśmy po teściach agroturyzm wraz z około siedmioma hektarami ziemi, która ma zostać przeznaczona pod turystykę. Jeśli powstanie ferma, możemy zburzyć nasz obiekt i go zaorać, bo nikt o zdrowym umyśle nie przyjedzie tam odpocząć - dodawał.

- Jestem mieszanką Brodnicy Górnej od 18 lat. Zdecydowanie sprzeciwiam się budowie fermy drobiu, która ma powstać w odległości 800 metrów od szkoły i przedszkola. Szkoła uzyskała środki na realizację projektu "Tajemnice leśnego zakątka". Zgodnie z projektem nawet sto procent zajęć odbywać się będzie na zewnątrz budynku. Trudno wyobrazić sobie zajęcia dla 118 dzieci w pobliżu fermy drobiu. Tego typu inwestycje, pomijając już uciążliwość dla sąsiedztwa, powodują wzmożony ruch oraz fetor, który trwale i szkodliwie oddziaływuje na rozwój dzieci i środowisko - zaznaczała Katarzyna Korczyńska.

Głos zabrał też inwestor.

- Mówicie państwo o wpływie na środowisko. Tymczasem uzyskaliśmy pozytywną decyzję Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. I ta decyzja nie jest kupiona. W przygotowanym raporcie zaznaczono, że emisja hałasu i zanieczyszczeń do środowiska nie będzie przekraczała standardów, dopuszczalnych norm. Odnosząc się do właściciela piekarni. Obecnie na działce, i to od 27 lat, znajduje się hodowla lisów i norek. To nie przeszkadzało panu na wybudowanie piekarni. Nie rozumiem, dlaczego teraz kurnik ma przeszkadzać. Powstała jakaś petycja. Chciałbym uświadomić mieszkańców odnośnie tego, co podpisywali. W petycji napisano, że ma powstać kurnik na 38 tys. kur. Nie będzie to taki duży kurnik, bo jedynie na 21 tys. kur. Też duży. Zgadzam się, ale proszę wziąć pod uwagę to, że funkcjonująca obecnie ferma lisów i norek będzie zlikwidowana pod warunkiem, że powstanie tam kurnik. Jest to bowiem tylko przebudowa obecnie funkcjonującego gospodarstwa. Jeżeli nie powstanie kurnik, to nadal będzie działała ferma lisów i norek - wyjaśniał inwestor Paweł Król

- Mieszkamy na wsi. Niestety nadeszły takie czasy, że rolnicy nie mogą się rozwijać, bo przybywającym z miasta mieszkańcom, coś śmierdzi. Nikt z państwa nie jest rolnikiem i tego nie rozumie. Co, jako rolnik mam robić? Z czego taki rolnik ma żyć? - dodawał.

Do dyskusji dołączył również radny Ryszard Duszyński.

- Już nie działam w radzie sołeckiej, ale i tak zrobię wszystko, aby ten kurnik nie powstał. Przy wydawaniu decyzji popełniono masę błędów. Po pierwsze został naruszony statut sołectwa. Zastanawiam się, czy nowa rada sołecka zna w ogóle statut, który jasno mówi, że przy każdej inwestycji wymagane są konsultacje społeczne. Wydaną decyzję środowiskową trzeba zaskarżyć. Jeśli ktoś się w nią wczyta, to wie, że jest ona do obalenia przez każdego prawnika. Podpisałem petycję, choć szczerze mówiąc, bo przez dziesięć lat byłem sołtysem, takich numerów w Brodnicy Górnej nie było. Panie burmistrzu, jest pan szkodnikiem, jeśli chodzi o ochronę środowiska - podnosił radny Duszyński.

- Przysłuchuję się tej dyskusji i mam pytanie panie burmistrzu: jak chce pan pogodzić taką inwestycję z pięknem Złotej Góry, z pięknem tego terenu? Jak zamierza pan to zrobić, wydając decyzję środowiskową na taką inwestycję. Kilkukrotnie składałem wniosek, aby połączyć Kartuzy z Brodnicą Górną i Stężycą ścieżką pieszo-rowerową, aby rozwinąć w tym miejscu turystykę. Dlaczego mieszkańcy nie zostali poinformowani o tym, że inwestor złożył wniosek o taką inwestycję. Dlaczego nie zostało zwołane zebranie wiejskie. Może udałoby się pogodzić obie strony, a jeżeli nie, znałby pan chociażby stanowisko mieszkańców w tej sprawie. Gdzie podziały się te szumne sformułowania się odnośnie turystyki? Czy ma pan wizję rozwoju naszej gminy? Czy ma być to gmina turystyczna, czy przemysłowa? Czy zdaje pan sobie sprawę z tego, że ludziom z zewnątrz jedyne co możemy zaoferować w naszym rejonie, to piękno naszej natury? - pytał Mariusz Treder, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach.

- Prosiłbym o rozsądek. Patrzycie na mnie jak na barbarzyńcę, a tymczasem w państwa wypowiedziach zawarte było wiele oszczerstw i słów, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. To nie burmistrz jest winien, że rząd polski ustanowił takie prawo i w takiej formie funkcjonuje ono od wielu lat. Państwo, jako radni, powinniście to wiedzieć i nie buczeć. Powinniście respektować prawo i po to uzyskaliście mandat radnego, aby realizować zadania samorządu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - odpowiadał burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Nieważne, czy burmistrzem będzie Gołuński, Nowak, czy Kowalski. Musi tak samo przeprowadzić procedurę postępowania administracyjnego, bo tak mówi prawo. I kiwanie głowami nic tego nie zmieni. To ja ponoszę konsekwencje za złamanie prawa. Wydaję decyzje zgodnie z literą prawa. Bardzo mi zależy na rozwoju naszej gminy. Musimy pamiętać, że jesteśmy gminą rolniczo-turystyczną. Dlatego panie przewodniczący, niech pan nie wyprowadza rolników z gminy - dodawał.

O zakończenie dyskusji i zorganizowanie specjalnego spotkania mieszkańców w tym temacie zaapelował radny powiatowy Andrzej Bystron.

- Myślę, że ta sytuacja może się jeszcze bardziej zaognić, jeśli będziemy trwać w tym marazmie. Ta dyskusja powinna przenieść się do Brodnicy Górnej i tam ten temat powinien być wnikliwie przeanalizowany. Wychowałem się na wsi. Uważam, że rolnicy też muszą funkcjonować. To również należy wziąć pod uwagę. Budowa kurnika z pewnością jest kontrowersyjnym tematem, ale być może można w tym zakresie dojść do konsensusu - mówił radny Bystron.

Burmistrz obiecał zorganizować spotkanie poświęcone powstaniu kurnika w Brodnicy Górnej.

Do tematu wrócimy.

AL

Reklama

W Brodnicy Górnej ma powstać kurnik. Mieszkańcy protestują komentarze opinie

 • Bezglosu - niezalogowany 2019-09-01 20:29:31

  Ale jaja, zasłaniają się prawem...przecież to kurnik przemysłowy, tereny turystyczne, park krajobrazowy...a facet mówi że musi prawo,w koło jeziora ...piękne tereny turystyczne ...stawiają kurnik w środku Kaszub...
  Panie nie ośmieszaj się!

 • też mieszkaniec - niezalogowany 2019-08-14 17:07:18

  Jak komuś na wsi śmierdzi
  to niech się wyprowadzi jak widać przeciwnikami inwestycji rolnika są sami eksperci a właściwie właściciele działek budowlanych powstałych z likwidowanych gospodarstw rolnych. rolników zostało kilku a jak chcą inwestować to wielki lament nowobogackich bo im zyski spadną , to jakaś paranoja, zawsze krzyczą ci sami, piekarnia tez hałasuje, pracują głównie w nocy ale to oczywiście jest miód dla sąsiadów. A co jest takiego w Brodnicy atrakcyjnego turystycznie , może wrzaskliwe imprezy na Złotej Górze, wątpliwe atrakcje

 • Mieszkanka - niezalogowany 2019-08-13 17:05:15

  Jak czytam komentarza to nie wierzę... Ludzie ktorzy twierdzą, że kurnik w niczym nie będziesz przeszkadzał to chyba nie wiedzą co mówią. Okropny smród i do tego mnóstwo zarazkow. Nie można tu porównywać kogoś kto a kilka lub kilkanaście kur do fermy drobiu.

 • jedzonko nie smierdzi - niezalogowany 2019-08-13 16:12:01

  w BG mieszkancom nie przeszkadzaja przydomowe szamba ktore smierdza piekarnia powstala przy fermie lisow To jest miejscowosc rolnicza tu wiekszosc mieszkancow hoduje kury jeszcze nikt nie umarl od takich zapachow Mieszkancy chca zrobic tu skansen uzdrowiskowy my rolnicy jestesmy dyskryminowani Ratunku!

 • Marek - niezalogowany 2019-08-13 13:46:18

  Do noo. Pisz za siebie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie objada się mięsem, a tym bardziej kurczakami z ferm wielkoprzemysłowych.

 • tom - niezalogowany 2019-08-13 08:04:53

  p.s.
  amerykanki muszą mieć dużo amoniaku, więc czy norki, czy lisy, czy kury - inwestycja jak najbardziej słuszna :)
  pyszne amerykanki z naszej piekarni, naturalne składniki tylko u nas !!! jakby co za reklamę nic nie chcę ;)

 • tom - niezalogowany 2019-08-13 08:01:06

  Polska w pełni !!!
  Szanowany specjalista, śmiechu warte !!!
  Radni bezradni, burmistrze i inne polityko-pseudo-społeczniki !!!
  Jak jest coś do zrobienia to w/w nie ma, jak się robi głośno, to nagle każdy każdego obroni i na wszystkim się zna !!!
  Do roboty bando nierobów !!!

 • noo - niezalogowany 2019-08-13 07:56:28

  a mięsko chcą jeść wszyscy.. :)

 • Zjadacz chleba - niezalogowany 2019-08-12 22:30:21

  Piekarnia Potrykus poleca swoje ekowyroby

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-08-12 22:05:01

  Brodnica ma o wiele wiecej mieszkanców na zdjeciach widac tylko paru zawistnych i zazdrosnych ludzi, gdzie pozostala czesc mieszkanców? bo innym nie przeszkadza kurnik.

 • Lisek - niezalogowany 2019-08-12 20:57:50

  Jak to możliwe, że przy fermie lisów powstała piekarnia! Toć powietrze, które jest zasysane do wnętrza piekarni jest skażone fekaliami lisimi! Kto na to pozwolił! I ludzie to jedzą dzień w dzień!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Wykonam prace remontowe

Witam wykonam prace Remontowe mieszkań docieplenia poddaszy, wykończenia wnętrza szpachlowanie, malowanie układanie paneli. Zachęcam do kontaktu


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


Kartuzy 2-pokojowe

Dwa pokoje częściowo umeblowane, kuchnia umeblowana i wyposażona w AGD, łazienka oraz przedpokój. Cena najmu 800zł + czynsz +media. Kaucja zwrotna..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Zatrudnię Malarza -Szpachlarz

Zatrudnię malarza -szpachlarza z prawem jazdy kat B . Praca w zespole do czterech osób .Wypłacamy wszystkie świadczenia chorobowe i urlopy . Stawka..


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Przyjmę pomocnika do usług

Przyjmę pomocnika do usług ogólnobudowlanych , wszystkie informacje udzielę telefonicznie


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Zatrudnię murarza cieślę

Zatrudnię murarza cieślę. Praca przy stanach surowych stała na umowę, głównie w okolicach Gdańska. Sierakowice- Kamienica Szlachecka- Kartuzy,..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Tapety/Fototapety/Dekoracje

Oferuje profesjonalne usługi w zakresie tapet i fototapet oraz różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Więcej informacji pod numerem telefonu 791688616..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferuję: montaż,..


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"