:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
Wieści z samorządów, Kartuzach północy alkoholu kupisz - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 11/07/2018 08:46
Magdalena Damps-Zdrojewska

Już niedługo w sklepach i na stacjach benzynowych na terenie Kartuz nie będzie możliwości nabycia alkoholu od północy do godz. 6.00 rano. Decyzję o wprowadzeniu nocnego zakazu sprzedaży w tych godzinach radni podjęli na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej.

Nowa ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi daje gminom nowe kompetencje. W myśl nowych przepisów samorządy mogą decydować o liczbie punktów, gdzie sprzedawany jest alkohol, a nawet w jakich godzinach. Z możliwości, jakie daje ustawa postanowili skorzystać kartuscy radni. Podczas poniedziałkowej sesji procedowali m.in. nad uchwałą w sprawie "ustalenia na terenie gminy Kartuzy maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych". Temat ten podjęto już na czerwcowej sesji, jednak wówczas radni postanowili wycofać uchwałę, by dokładniej przeanalizować temat.

Na posiedzeniu komisji, które poprzedziło sesję, radny Jerzy Pobłocki wystąpił z wnioskiem o ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Swój wniosek uzasadnił tym, co w tym czasie dzieje się w centrum miasta. Jego zdaniem w godzinach nocnych na Rynku dochodzi do zakłócania spokoju przez osoby nadużywające alkoholu oraz bezdomnych.

- Nic się nie robi w tym mieście, żeby panował porządek w nocy. W ostatnim tygodniu znów były ekscesy na Rynku. Nikt nad tym nie panuje. I to nie są moje głosy, bo ja już tego nie słyszę, wyniosłem się z pokoju od strony ulicy. To głosy innych mieszkańców tej ulicy - mówił radny.

Jego zdaniem problem można rozwiązać właśnie poprzez wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 24 do godz. 6 rano. Wniósł, by zapis taki dołączyć do projektu uchwały. Przeciwny wprowadzeniu go był burmistrz Mieczysław Gołuński, który zaapelował do radnych o rozsądek.

- Jestem przeciwny jakimkolwiek ograniczaniom. Polak jest bardzo kreatywny, więc wiele ciekawych rzeczy nadal się będzie działo. Nie róbmy takich rzeczy, patrzmy na to rozsądnie. Zakazy spowodują, że każdy będzie kupował na zapas i większą ilość też spożyje. A jeżeli osobie uzależnionej przyjdzie chęć do wypicia nic nie zatrzyma takiego człowieka, będzie potrzebował znajdzie sposób na zdobycie alkoholu - dodał burmistrz.

Dodał, że może warto zakazem objąć całą gminę, by wszystkich traktować jednakowo.

- Ci, którzy piją, będą to robić. Problem jest w tym, co z ludźmi, którzy zakłócają spokój, normalny sposób bytowania. Jeżeli w miejscach publicznych dzieją się nieciekawe rzeczy to nie problem dla tych, którzy piją, ale dla tych, którzy tam mieszkają - mówił z kolei radny Pryczkowski.

Głos w dyskusji zabrała m.in. Henryka Wolska, która przewodniczy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Do nas nie wpływały wcześniej żadne informacje o zakłócaniu ładu i porządku publicznego. Ilość imprez, spotkań towarzyskich przez okres letni jest większa, może dojść do tego typu scysji, jednak głęboko bym się zastanowiła nad wprowadzeniem ograniczenia - powiedziała Henryka Wolska.

- Proszę przyjść wieczorem do Kartuz, po godzinie 24 i zobaczyć, co się dzieje. Wszyscy sobie grzecznie śpią, a ja to widzę. Mnie się ktoś pod drzwiami załatwia, a nie państwu - mówił z kolei radny Pobłocki.

Dodał, że wielokrotnie zgłaszał problemy policji. Bez skutku.

- Dopóki takie osoby nie zakłócają porządku lub nie atakują innych ludzi, to nie ma podstawy do ich usunięcia. Oni mogą sobie siedzieć na ławeczkach, na rynku, mogą chodzić, tańczyć, robić, co chcą. A załatwiają się tam, gdzie czują potrzebę. Nawet jeśli wprowadzimy zakaz sprzedaży alkoholu to i tak będą załatwiać się tam, gdzie chcą - mówił Tomasz Nadolny.

- Jeśli będziemy chcieli coś ograniczyć to wywołamy tym tylko niesamowitą burzę. Ci ludzie i tak nadal będą kupować sobie alkohol, będą nadal pić i załatwiać się, gdzie nie trzeba. Może powinniśmy zrobić wspólne spotkanie w ramach komisji społecznej. Komisja powinna się nad tym pochylić i zastanowić się co zrobić. Może trzeba zwiększyć liczbę patroli policyjnych? Ograniczenie sprzedaży na pewno nie rozwiąże problemu, a tylko wywoła burzę - dodała Henryka Wolska.

Jerzy Pobłocki podał Sandomierz, jako przykład miasta, w którym wprowadzenie ograniczeń od 1 lipca sprawiło, że zapanował tam porządek.

- Proszę nie mówić o jakiejś nagminnej rzeczy. To są sporadyczne przypadki, jeżeli ktoś naprawdę nie zdążył gdzieś dojść, dojechać i zasłabł. Służby biorą te osoby, sprawdzają i dowożą do odpowiednich pomieszczeń. To sporadyczne przypadki. A ci, którzy spożywają nadmiernie alkohol, idą kupić go w dużych supermarketach, gdzie jest on tani. Nie kupią go w zwykłym sklepie, bo ich nie stać. Nie róbmy paranoi - mówił z kolei burmistrz.

- Szczerze mówiąc tylko pan podnosi ten aspekt sprawy za każdym razem. My nie mamy żadnych skarg na jakiekolwiek funkcjonowanie nocnego sklepu. Jedyną osobą jest pan - dodał.

Zaznaczył, że podjęcie uchwały może skutkować tym, że sklepy nocne zostaną zamknięte. Żaden nie będzie otwarty po północy, bo nie będzie się to opłacało właścicielom.

Ostatecznie za wprowadzeniem ograniczenia zagłosowało dziesięcioro radnych, siedmioro było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Wprowadzone przez radnych ograniczenie odnosi się do sklepów oraz stacji benzynowych. Nie dotyczy miejsc takich jak bary, puby czy restauracje.

MD-Z

Reklama

W Kartuzach po północy alkoholu już nie kupisz komentarze opinie

 • AnnaSusiak - niezalogowany 2018-07-16 21:41:31

  Ludzie i tak będą jeżdzić do sklepów w innych miejscowościach. Po za tym do 24 jest otwartych wiele sklepów więc ludzie bedą asortyment uzupełniać . Po za tym w Dzierżążnie czy Borowie zakazu nigdy nie ma

 • jestembogiem - niezalogowany 2018-07-16 21:38:22

  trudno trzeba bedzie sobie radzic inaczej , i tak pewnie beda pic wiec to nic nie da

 • DariaPopielGwiazda - niezalogowany 2018-07-16 21:37:40

  to co ja do nędzy pić (za przeproszeniem) kur.. ktoś na dzialke do mnie przyjdzie a tu co ? nie można sobie pwika popić brzez głupie przepisy. Niech jeszcze dołożą zakaz prania ubrań ,czy mycia się ja pieprze...

 • tak - niezalogowany 2018-07-16 06:20:20

  młodzież od wielu lat zaopatrzona jest doskonale w narkotyki jak marihuana , dopalacze itp z tym trzeba walczyć bo to już plaga , już niedługo będzie to nie do opanowania ( kto będzie leczył uzależnionych czy chorych ???)

 • Abstynent xD - niezalogowany 2018-07-15 11:51:54

  Panie Pobłocki, skoro Panu to przeszkadza to proponuję zmienić lokalizację, chyba wiedział pan że będzie tam głośno jak kupował pan mieszkanie? chce pan spokoju to zapraszam na wieś... Chyba każdy kto gdzieś kupuje mieszkanie to raczej domyśla się co tutaj się może dziać skoro to centrum... A moim zdaniem to Policja jest od pilnowania porządku... Skoro były zgłoszenia bez skutku to może zajmijcie się kartuska komendą? Itak ludzie będą pić itak i teraz chyba do lapalice na CPN będzie trzeba jeździć

 • coic - niezalogowany 2018-07-14 17:44:59

  @narkomania Proszę nie mieszać tutaj marihuany z dopalaczami. Radzę sobie poczytać, co jest czym, bo nie masz o niczym pojęcia.

 • narkomania - niezalogowany 2018-07-13 22:53:06

  młodzież od wielu lat zaopatrzona jest doskonale w narkotyki jak marihuana , dopalacze itp z tym trzeba walczyć bo to już plaga , już niedługo będzie to nie do opanowania ( kto będzie leczył uzależnionych czy chorych ???)

 • ja jan - niezalogowany 2018-07-13 21:11:02

  MELINIARZ-nowy zawód,podobnie jak kelner czy kucharz.....

 • alkocholik - niezalogowany 2018-07-13 21:04:27

  meliniarze zarobia znowu

 • bardzo dobrze - niezalogowany 2018-07-13 20:50:47

  tam nie panuje alkoholizm tylko narkomania od wielu lat z tym walczcie

 • Karol Wieszak - niezalogowany 2018-07-13 15:41:11

  I tak wszyscy będą pić (w tym ja)

 • 3 - niezalogowany 2018-07-12 21:39:01

  w polsce jak w lesie

 • MJ - niezalogowany 2018-07-12 13:42:43

  Faktyczne rynek tętni życiem wieczorem jak i całe kartuzy. Daleko nam do Europy w tym temacie. Zamiast ożywiać to miejsce i ściągać turystów do miasta to go najlepiej zamknijcie nowy ładny żeby się nie zniszczył. Panie Pobłocki znów strzał w kolano- gratuluje. W naszej gminie jest większy problem z narkotykami wśród młodzieży ale tym mało kto się przejmuje. Pozdrawiam

 • Big Brother - niezalogowany 2018-07-12 13:05:51

  Co niby zmieni ten zakaz? Na tym deptaku czy Rynku awanturowali się rozumiem tylko ci, co nabywali alkohol po północy? A jeśli napiją się wcześniej w domu i dopiero potem ruszą do centrum, albo balując już "na mieście" uzupełnią zapasy napojów wyskokowych o godz. 23:50 by dalej cieszyć się swoimi zakupami już na świeżym powietrzu? Przecież to śmieszne. Kiepski to raczej pomysł na walkę z nocną patologią na ulicach.

 • ania ze sznapsowego wzgórza - niezalogowany 2018-07-12 12:09:47

  JO RACJA-A JENE !!!MELINY znowu powstaną! jak za komuny! wielki problem dla SPRAGNIONEGO sznapsu zdobyc! a jene!DO MELIN RUSZĄ!A JENE...

 • Emilia - niezalogowany 2018-07-12 07:30:42

  A jene no patologia się tam dzieje normalnie... Jakby na takich sesjach nie mieli innych tematów rozmów, np o drogach w powiecie czy coś.... Masakra

 • XDR - niezalogowany 2018-07-12 07:00:28

  TO WIDAC Z 1 ZDJĘCIE ZE TEN PO PRAWEJ TO JAKIS DZIWAK...

 • jez jezy - niezalogowany 2018-07-11 23:59:17

  "to nie sen to nie jawa, to kartuzy nie warszawa"

 • ja78 - niezalogowany 2018-07-11 22:29:40

  Radny Pobłocki pewnie w kolejnej kadencji radnym już nie będzie. Kartuzy wpadły w nurt PiS - nakazów i zakazów.
  Ciekawe czy do tego drugiego pokoju wyniósł się sam, czy z żoną...
  Jeżeli ktoś uważa, że zakaz sprzedaży alkoholu od 24 poprawi cokolwiek, to gratuluję głupoty. Jak za PRL - powstaną meliny i będzie jeszcze "ciekawiej". A jak ktoś będzie planował imprezę na rynku lub w jego okolicach, to zaopatrzy się dużo wcześniej. Panie Pobłocki, głupota "pierwsza klasa"!!!

 • Wkurzona mieszkania Kartuz - niezalogowany 2018-07-11 22:22:43

  Ta ustawa jest bez sensu i ludzie którzy ją wymyślili chyba nie przemyśleń tego. Radzę się nad tym porządnie zastanowić naszemu burmistrzowi który został nim chyba z przypadku.

 • Icweiner - niezalogowany 2018-07-11 21:38:45

  Dlaczego w tekście artykułu nie ma jak głosowali poszczególni radni ? Na jakiej podstawie wyborcy mają dokonać wyboru jeśli nie mają wiedzy jak głosowały osoby które startują o reelekcję ?

 • info - niezalogowany 2018-07-11 21:27:07

  heh, o 23 i tak lokale świecą pustkami.

 • Swojak - niezalogowany 2018-07-11 16:15:46

  Można zakazać produkcji alkoholu? Po co go produkować skoro przynosi tyle zła?

 • 000000000 - niezalogowany 2018-07-11 15:35:44

  do Ala

  przeciez tu mieszkaja same katoliki a katoliki to pijaki

 • abstynent - niezalogowany 2018-07-11 15:28:42

  GRVFEC To co ty chcesz to twoja sprawa, nie jestes jedynym platnikiem podatku , oblicz sobie o ile miliardow budzet bylby biedniejszy gdyby nie alkochol i fajki, wlacz myslenie

 • grvfec - niezalogowany 2018-07-11 15:02:58

  Chciałbym, żeby alkohol był zakazany całkowicie. Do niczego ta trucizna nie potrzebna. Jak ktoś się nie potrafi bawić bez alkoholu, to niech się uda do psychologa, bo coś z nim nie tak.

 • sasza - niezalogowany 2018-07-11 14:10:04

  Decyzja adekwatna do poziomu inteligencji decydentow, przyslowie mowi ze jak pies nie ma co robic ,to jajka sobie lize,jezeli bede mial ochote wychlac po polnocy ,to poprosze goscia z kawiarni ktory mi to kupi z baru i wyniesie, dam mu pociagnac z gwinta ,a reszte wypije w dowolnym miejscu miasta, ale mam lepszy pomysl, lece po worek cukru i drozdze bedzie z tego niezla krzakówa ,za szesc tygodni bede mial monopol na sprzedaz nocna i wypije za zdrowko radnych

 • Brawo - niezalogowany 2018-07-11 14:01:46

  Brawo Ty ..Jurek
  Pobłocki załatwił sobie ustawę . Następną ustawą Jurka ze wsparciem kolesi będzie zakaz panoszenia się po rynku i deptaku od 17,30 do 8,30.
  Żeby nie było ,że gówniarzeria idzie do szkoły i ryczy pod oknami wielmożnego pana . Soro panićk nie śpi do północy , to musi to nadrobić . A tam , może w urzędzie nadrobi .
  Mirka szmirka załatwiła sobie dojazd do chałupy . Ten tu ww "obatel " załatwia prywatę jak nic .
  A wszystko to dla dobra mieszkańców .
  Przy wsparciu k o l e s i z rady .
  I za to pobierają diety .

 • Ala - niezalogowany 2018-07-11 13:56:23

  W Wielkiej Brytanii jest zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach od 22 do 10 rano i jakoś wszyscy żyją , melin brak

  A na Kaszubach pod sklepik rano bus z budowlańcami i każdy małpkę musi wypić - TO JEST PATOLOGIA!!!

 • mieszkaniec Kartuz - niezalogowany 2018-07-11 13:48:47

  Kolejna głupia decyzja radnych niestety , przypomnę temu radnemu ,że gdy w latach 70-tych tez był zakaz kupowania alkoholi w nocy to jak grzyby po deszczu powstaną meliny , tylko co tam będą sprzedawać to tylko tajemnica poliszynela, Radny Pobłocki jak widać patrzy na te sprawę pod kątem swojego mieszkania a nie w szerszym kontekście.

 • ztz - niezalogowany 2018-07-11 12:40:42

  będzie można kupić siatkę za 4zł + piwo gratis :D

 • Anitka - niezalogowany 2018-07-11 12:31:59

  Według mnie nie jest to żadne rozwiązanie problemu. Ci, którzy chcą pić zrobią zapas o 23:57 w sklepie nocnym i jeśli im się zachce to i tak będą się załatwiać tam, gdzie się załatwiali. Strzelacie sobie sami w kolano. Nic dziwnego, że Kartuzy pustoszeją skoro latem, będąc w okolicy na urlopie nawet browara do grilla nie dokupisz. Może łatwiej byłoby zainstalować w centrum jakiś ogólnodostępny WC? Rozumiem, że gdyby nit to, że p. Pobłocki mieszka w ścisłym centrum miasta to nikt problemu by nie widział? Biedne te nasze Kartuzy, ohh biedne..

 • Abstynent przeciwny zakazom - niezalogowany 2018-07-11 12:18:09

  Burmistrz powinien poprzeć zakaz, to radni by go nie przyjęli. Niedługo wybory. Proszę podawać nazwiska tych radnych-policjantów.

 • Józek - niezalogowany 2018-07-11 11:47:05

  Na deptaku mieszka

 • Ble ble - niezalogowany 2018-07-11 11:26:24

  Czy ktoś wie gdzie dokładnie ten Poblocki mieszka?
  Pewnie gdzieś koło ronda ale gdzie dokładnie?

 • Pipi czy kaka - niezalogowany 2018-07-11 11:16:09

  A nie łatwiej postawić toi toi.?

 • Icweiner - niezalogowany 2018-07-11 09:45:14

  Nie łatwiej wprowadzić zakaz wydalania od 22 do 6, dla wszystkich wszędzie i po problemie?

 • Hahaha - niezalogowany 2018-07-11 09:23:10

  A może wprowadzić całkowitą prohibicję bo ktoś panu Poblockiemu sra pod drzwiami

 • zainteresowany - niezalogowany 2018-07-11 08:50:33

  Dlaczego nie od 22 ???

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


kosztorysant robót

Poszukujemy kosztorysanta branży energetycznej. Doświadczenie mile widziane. Wymagane wykształcenie min. średnie elektryczne, energetyczne,..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


DZIERŻĄŻNO - WYNAJMĘ CAŁY DOM

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza nr I Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Zatrudnie do pracy

Firma budowlana  zatrudni do pracy  pracowników budowlanych w szczególnosci murarzy. Oferujemy bezstresową pracę w naprawdę miłej atmosferze...


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Doradca Klienta w sklepie

Firma FOTO-KONTAKT jest prężnie działającą firmą od 1999r. Nasza misja to: Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu. Obecnie poszukujemy osoby na..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Mieszkanie w domu dwurodzinnym

Na sprzedaż mieszkanie 4 pokojowe w domu dwurodzinnym ok. 95m kw. Do mieszkania przynależy garaż. Działka znajduje się w cichej i przepieknej..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


WYNAJMĘ DOM W DZIERŻĄŻNIE (3

WYNAJMĘ dla pracowników nowo-urządzony DOM w DZIERŻĄŻNIE, w pełni wyposażony, z mediami, z możliwością zakwaterowania do 10 osób. Cena za miesiąc:..


Tynki cementowo-wapienne .

Oferuję tynki cementowo -wapienne. Wewnetrzne -wolne terminy.


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


PRACOWNIK PRODUKCJI

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej oraz pomocników operatorów...


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Łóżko dzięcięce-dziewczęce

Sprzedam łóżko dziewczęce-dziecięce o wymiarach 80x200 z wsuwaną szufladą. Stan bdb


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Dom w krainie trzech jezior

Na sprzedaż dom jednorodzinny. Działka o powierzchni 1084 m w kształcie prostokąta, ogrodzona, zagospodarowana, z licznymi nasadzeniami, podjazd..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Kancelaria Komornicza nr I w

Kancelaria Komornicza Ryszarda Pryzmonta z siedzibą w Kartuzach zatrudni na stanowisku pracownika biurowego/referenta. CV należy składać wyłącznie..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


Poszukiwany kucharz i pomoc

Poszukujemy kucharza oraz pomocy kuchennej w barze 100g, otwierającym się w Leźnie. Kuchnia głównie Polska


Renault Scenic II 2005 r 1,9

Mam do sprzedania Renault Scenic II. Bogate wyposażenie. Samochód bardzo zadbany nie wymaga wkładu finansowego. Więcej informacji pod nr. tel.


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Pomocnik do pracy przy dachach

Witam,poszukuje pomocnika do pracy przy dachach, Wymagania,tylko chęci do pracy Praca 5 dni w tygodniu po 9godz. Płaca co tydzień . Przodkowo


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


WYNAJME DOM

Wynajmę dom w Kiełpinie, 4 pokoje, kuchnia łazienka + garaż z dużym ogrodem


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


300 dla młodej szczupłej

Spotkam się z młodą szczupłą na spędzenie miłych chwil u mnie lub w aucie . Zapewniam miłą atmosferę , pełną dyskrecję i tak samo jej oczekuję...


PRACOWNIK PRODUKCYJNY

Zatrudnimy od zaraz pracowników produkcyjnych na stanowiska, operator wycinarki laserowej, operator prasy krawędziowej. Oferujemy przeszkolenie z..


Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Skup Aut Żukowo tel.505964223

Skupujemy samochody • W pełni sprawne • Uszkodzone • Powypadkowe • Bez OC czy ważnych badan technicznych Złomowanie: • Zaświadczenie o kasacji •..


Zatrudnię mechanika

Zatrudnię mechanika lub elektromechanika - Żukowo. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia i..


Toyota yaris 2010 przebieg

Sprzedam toyotę yaris rok produkcji 2010, poj 1.0, kolor czerwony, klimatyzacja, esz, el, pp, cz, abs, wk,. Na przejazd 100 km toyota potrzebuje ok..


Zatrudnimy masażystki

Zatrudnimy masażystkę do salonu masażu - mile widziana osoba z doświadczeniem. Dla osób bez doświadczenia oferujemy przyuczenie. Atrakcyjne zarobki..


Skup Aut Gotówka od ręki

Skup Aut dobre do remontu Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Lodówka Side By Side

Sprzedam lodówkę jak nową , używana przez nie całe dwa lata. Na gwarancji do 09.12.2019 roku. Posiadam dowód zakupu. Przez zmianę kuchni jestem..


Działki w Brodnicy Górnej

Sprzedam działki budowlano-usługowe w Brodnicy Górnej .Cena 50zł m2 (działki 1000 do 1200m2). Bardzo dobra lokalizacja


Sprzedam działkę

Sprzedam ogrodzoną działkę w miejscowości Tuchlino o powierzchni 811 m2 . Działka ma bezpośredni wjazd z drogi asfaltowej Tuchlino-Kujaty.


Mam do wynajęcia dwuosobowy

Mam do wynajęcia ładny pokój w Kartuzach, osiedle Derdowskiego. Dostępny od zaraz. Pokój umeblowany. Znajduje się w mieszkaniu M-4 w bloku na..


Sprzedam działki na trasie

Działki w Leźnie. Budowlane Inwestycyjne Itd


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Skup Aut Mercedes

Skup Aut :Mercedesów 124,190,sprinter,kaczor i inne . Kupimy każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2019 roku każdy model i stan Avensis,Corolla..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym w Kartuzach. Tel. 507392185


Serwisant sieci internetowej

Praca na terenie Banina przy obsłudze oraz serwisowaniu sieci internetowej .Nie normowany czas pracy . Wymagane prawo jazdy kat B oraz brak..


SKUP AUT MERCEDES

Skup Aut : Kupimy MERCEDES,190,124,KACZKA,SPRINTER,KIA,PRERIO,HYUNDAI,H 100,HILUX , każdą Toyotę z rocznika 1985 roku do 2014 roku każdy model i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"