:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wojciech Kankowski podsumował minioną kadencję i przedstawił program na kolejną

Wybory, Wojciech Kankowski podsumował minioną kadencję przedstawił program kolejną - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 28/09/2018 15:47
Magdalena Damps-Zdrojewska

W czwartkowy wieczór w Żukowie kampanię wyborczą zainaugurowało ugrupowanie Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego. Z ramienia klubu o ponowny wybór na stanowisko burmistrza ubiegać się będzie Wojciech Kankowski. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów na radnych, podsumowano minioną kadencję oraz przedstawiono program na nadchodzącą.

W trakcie konferencji Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze przedstawiło swoich kandydatów do rady gminy. Ugrupowanie wystawiło pełne listy kandydatów we wszystkich okręgach.

Burmistrz Wojciech Kankowski podsumował minioną kadencję i przedstawił plany na kolejną.

- Nasza gmina ma strategię, która obowiązuje do 2020 roku i zamierzamy na kolejną perspektywę opracować strategię we współpracy z mieszkańcami, bo strategia musi wypływać od mieszkańców, a nie jakiejś wąskiej grupy. W 2014 roku, kiedy przejęliśmy odpowiedzialność za gminę, dochody naszej gminy wynosiły 111 mln zł, teraz po ostatniej sesji mamy 201 mln zł, i nie są to tylko dochody związane z pieniędzmi z funduszu socjalnego. To około 32 mln zł. Dochody zwiększyły się poprzez rozwój gospodarczy, kontynuację tego, co zapoczątkowano jeszcze w czasach Albina Bychowskiego, czyli zachęcenie przedsiębiorców do lokowania w naszej gminie, jak również szeroka akcja moja i radnych skierowana do mieszkańców, by meldowali się bądź rozliczali się w miejscu, w którym mieszkają. Dla dochodów gminy bardzo istotny okazał się bon opiekuńczy, bo ci, którzy mieszkają w naszej gminie, mają dziecko w żłobku i pracują, zarabiają, więc część dochodów zaczęła wracać - mówił Wojciech Kankowski.

- Wydatki na inwestycje w 2015 roku wyniosły 34,6 mln zł, w tym roku plan wynosi ponad 63 mln zł. I jest to plan realistyczny. Obejmując gminę na koniec 2014 roku, zadłużenie wynosiło niemal 42 proc. budżetu, dziś na 26 września stanowi niewiele ponad 20 proc, a jeżeli weźmiemy pod uwagę przewidziane do zamknięcia budżetu obligacje, rok 2018 zakończy się zadłużeniem gminy na poziomie 25 procent. To poziom bardzo bezpieczny - mówi Wojciech Kankowski.

- W tej kadencji udało nam się pozyskać około 40 mln złotych zarówno ze środków krajowych, jak i ze środków europejskich - mówił

Wśród największych projektów realizowanych przy wsparciu wymienił m.in. rewitalizację, programy drogowe, programy edukacyjne oraz węzły Żukowo i Rębiechowo.

- Razem w tej kadencji na inwestycje przeznaczyliśmy z pieniędzy pozyskanych i naszych podatników 144 miliony złotych. To dużo, ale nie wszystko na co nas stać. Projekty, które zaczną się realizować w przyszłym roku i kolejnych latach - węzeł integracyjny, budowa dróg dojazdowych, ścieżek rowerowych, w wielu miejscach zadbaliśmy o przestrzeń publiczną, parkingi. A jeżeli chodzi o bazę oświatową to w naszej kadencji zbudowaliśmy halę sportową dostosowaną do dyscyplin rozgrywanych na poziomie ligowym w Baninie, kończy się budowa sali sportowej z rozbudową sali sportowej w Miszewie - mówił burmistrz.

Wśród zamierzeń na kolejną kadencję wymieniono również m.in. rozszerzenie komunikacji miejskiej i budowę gminnej komunikacji z węzłami komunikacyjnymi w gminie Żukowo, stworzenie parkingów przy stacjach PKM, budowę punktu zbiórki odpadów komunalnych, dalszą budowę i rozbudowę szkół, wprowadzenie gminnego funduszu stypendialnego promującego zdolną młodzież, program nauki pływania z budową basenu w partnerstwie publiczno-prywatnym w Żukowie czy adaptację zakupionego przez gminę budynku na nową siedzibę Ośrodka Kultury i Sportu, jak również modernizację bazy ośrodka w Żukowie i jego filii w Baninie i w Chwaszczynie.

Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatury, które Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze popiera w wyborach do rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Tomasz Szymkowiak, I zastępca burmistrza Żukowa ubiega się o mandat radnego powiatu, natomiast Sylwia Laskowska-Bobula, II zastępca o mandat radnej sejmiku województwa pomorskiego.

MD-Z

Reklama

Wojciech Kankowski podsumował minioną kadencję i przedstawił program na kolejną komentarze opinie

 • Glinczowy - niezalogowany 2018-10-11 07:34:21

  Kategorycznie NIE DLA TEGO PANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Wybrocaa - niezalogowany 2018-10-09 21:46:14

  Nie oddam głosu na tego Pana!!!! Tak jak piszą inny - był Pan radnym tyle lat. I co? Teraz może pan wiele zmienic lecz chyba nie chce............

 • Doradca - niezalogowany 2018-10-07 19:07:32

  Ojej, dlaczego nie napiszecie skargi do Rzecznika Praw Dziecka lub Rzecznika Praw Obywatelskich?

 • Sponiewierany Człowiek - niezalogowany 2018-10-07 19:05:30

  Panie Kankowski, czy urzędnicy należą do Pana? Lubi Pan mówić "moi urzędnicy".

 • zdziwiony - niezalogowany 2018-10-07 12:06:44

  W całej Polsce obowiązuje 8.klasowy system kształcenia w szkole podstawowej, a w Żukowie czas się chyba zatrzymał, bo realizowany jest neogimnazjalnysystem system kształcenia polegający na 6. klasowej szkole podstawowej i dwa lata w innej szkole z innymi nauczycielami nauka tak żeby w sumie było 8 lat. Z tego co mi wiadomo kadra pedagogiczna w obu szkołach podstawowych jest tak samo przygotowana do prowadzenia zajęć w we wszystkich klasach podstawówki. Za karane są dzieci? chyba nie taki był zmysł twórców reformy oświaty? pomijając fakt czy się z nim zgadzamy czy nie!!!

 • LOLU - niezalogowany 2018-10-05 13:13:11

  Już drugi raz nie oddam głosu na tego Pana......

 • Yyyy - niezalogowany 2018-10-01 16:53:29

  A tego nie wiedziałam dobrze wiedzieć

 • antylopa - niezalogowany 2018-10-01 15:07:21

  żadnych imigrantów w gminie żukowo!!!! won ukry i kolorowi

 • Prośba!!! - niezalogowany 2018-10-01 12:07:48

  Ludzie proszę niech będzie burmistrz co wywali te starsze panie co już mają emeryturę a młodzi po studiach też by chcieli pracować.

 • Haha - niezalogowany 2018-10-01 11:53:44

  Ścieżka rowerowa z Żukowa do Kartuz oby dwoje nic nie zrobili ani burmistrz z Żukowa ani z Kartuz dopiero aż stanie się ciężki wypadek wstyd.

 • rozżalona - niezalogowany 2018-10-01 11:46:15

  Wszystkie inwestycje prowadzone są w miejscowościach, które i tak nieźle się prezentują. A co z małymi wsiami jak np Lniska. Najbardziej doskwiera nam brak ścieżki pieszo-rowerowej do Żukowa. Idąc dotychczasową drogą między polami czujemy się jak włamywacze przechodząc przez oznakowane tablicami tereny prywatne. Jak widać w naszej gminie jesteśmy równi ale bogatsze rejony są równiejsze.

 • Świtezianka - niezalogowany 2018-10-01 10:07:13

  Wojciech Kankowski to najlepszy burmistrz od wielu lat. Rozsądny, otwarty na argumenty i bardzo pracowity. Rozmowa z nim i z ludźmi z jego najbliższego otoczenia to przyjemność. Widzę ogromną pozytywną zmianę w stosunku do wcześniejszych lat. :)

 • Urzędnik - niezalogowany 2018-09-30 16:00:52

  Tak napewno bym nie głosowała i tak zrobię nic nie robi tylko Kaszuby Kaszuby Kaszuby, można zrobić coś innego oni i tak w życiu nie pomogą wcale

 • Inżynier - niezalogowany 2018-09-29 19:21:27

  Kochani, my już wiemy, czego Wy nie potraficie. Niestety jest tego sporo i są to sprawy ważne dla codziennej jakości życia. Chodzi o sprawy podstawowe, czyli głównie o drogi.

 • Fsgh - niezalogowany 2018-09-29 15:34:53

  Szkoda o tym gadać

 • Daniel - niezalogowany 2018-09-29 09:45:37

  Burmistrz i radni którzy za czasów swojej kadencji nie odkorkowali Żukowa raczej nie powinni się pchać na nową kadencję.

 • WYBORCA - niezalogowany 2018-09-29 07:37:31

  Wojciech Kankowski i Albin tylko nie to, Gmina się cofnie w rozwoju i znowu układy

 • B. - niezalogowany 2018-09-28 21:19:21

  Głosowałabym na Pana gdyby pomyślał Pan o dzieciach zamiast o nauczycielach wprowadzając pozorną reformę oświaty, co z tego,że jest 8 klas, ze dzieci miały być razem i z tymi samymi nauczycielami do klasy 8 skoro w Żukowie po klasie 6 przenosi się ich do byłego gimazjum.i jest zmiana i stres czyli to czego mieli uniknąć, dlaczego np dzieci które kończą klasę 3 nie są rejonizowane i przenoszone do szkoły wg miejsca zamieszkania.Absurd,

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi podnośnikiem koszowym

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


KASJER-SPRZEDAWCA

Opis oferty pracy: POSZUKUJEMY OSÓB NA STANOWISKO: KASJER-SPRZEDAWCA Do Twoich obowiązków będzie należeć: Osoba zatrudniona na powyższym..


Lampion Latarenka Znicz Świeca

Stylowy lampion ledowy ze świeczką LED z ruchomym płomieniem . Lampion - latarnia wykonana z plastiku, szybki wykonane z tworzywa sztucznego...


sklep mięsny GOSZ Żukowo praca

Przyjmę do pracy na umowę zlecenie w charakterze sprzedawca w sklepie mięsnym w Żukowie na jeden dzień w tygodniu - soboty, lub dwa dni - piątki i..


Lokale Biurowo Handlowe na

Powierzchnie Handlowo-Biurowe na sprzedaż lub wynajem ( od 40 mkw wzwyż ) w nowo powstającym pasażu handlowym zlokalizowanym przy głównej ulicy..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


sprzedam Toyota corolla

Toyota corolla 2008 rok, silnik 1,4 D4D 90 KM. Auto w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Pochodzi z Polskiego Salonu. Wyposażenie: ABS..


parapety

wykonujemy i sprzedajemy na każdy wymiar parapety wszystkie rodzaje wew i zew różne grubości duża gama kolorów do wyboru krótkie terminy najlepsze..


Kupię działkę

Kupię działkę inwestycyjną/przemysłową w okolicach kartuz, minimum 3000mkw,


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Zatrudnię do prac

Zatrudnię na stałe do prac wykończeniowych z okolic Kartuz .Praca od poniedziałku do piątku 7-16 w zespole od 2-4 pracowników Wynagrodzenie..


Tańcząca i Śpiewająca czapka

Niesamowita czapka,poruszająca się w rytm piosenki. Zasilana bateriami 3xAA(brak w komplecie) Czapka wykonana z przyjemnego grubszego..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Pracownik Produkcji

Zatrudnię pracownika do produkcji kontenerów mieszkalnych, biurowych. Kontakt 602636880.


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Lampion Latarenka Znicz Świeca

Stylowy lampion ledowy ze świeczką LED z ruchomym płomieniem . Lampion - latarnia wykonana z plastiku, szybki wykonane z mlecznego szkła . Lampion..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"