:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Organizacje pozarządowe, Znamy kandydatów Powiatowej Organizacji Pozarządowych - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 27/10/2017 08:15
Ania Lehmann

12 stowarzyszeń zgłosiło swoich przedstawcieli do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. To spośród nich już 9 lipstopada wybrany zostanie siedmioosobowy skład organu doradczego dla samorządów. Prawo wyborcze będą posiadać jedynie osoby upoważnione przez swoje organizacji. Termin zgłoszeń tychże osób upływa 3 listopada.

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego jest niezależnym zespołem doradczym dla samorządów. Składa się z siedmiorga osób, które uzyskały największą ilość głosów w tajnych wyborach. Działa w celu poprawy warunków funkcjonowania sektora pozarządowego w powiecie i dba o wzajemne relacje z samorządami.

9 listopada odbędą wybory do szóstej kadencji rady. Kandydatów do tegoż organu można było zgłaszać do 25 października. Łącznie swoich przeddstawicieli do rady zgłosiło 12 organizacji. Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów.

Warto również przypomnieć, że prawo wyborcze ma jedna upoważniona przez daną organizację osoba. Jej zgłoszenia stowarzyszenia powinny dokonać do 3 listopada br. na e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod nr (58) 694-82-71 wraz z podaniem imienia i nazwiska oraz nazwy reprezentowanej organizacji.

Formularz upoważnienia do głosowania dostępna jest na stronie kartuskipowiat.com.

Kandydaci do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego:

Piotr Chistowski - Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP"
Sekretarz i członek V kadencji Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Prezes Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP". Pomysłodawca i organizator ChillOut Fest - imprezy na plaży w Chmielnie oraz organizator odbywającego się już od ponad czterech lat Konkursu Literackiego "Słowotok" i Konkursu Poetyckiego "O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno". Lider kolegium Kartuzy w projekcie Akademia Przyszłości oraz od czterech lat lider rejonu Szlachetnej Paczki w rejonie Kartuzy. Sekretarz i członek zarządu w Chmielnie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i członek Stowarzyszenia "Otwarte Kaszuby". Zawodowo dziennikarz.

Joanna Czerwionka - Klub Sportowy Damroka w Chmielnie
Prezes Klubu Sportowego DAMROKA w Chmielnie, organizator letnich obozów rekreacyjno-sportowych i półkolonii żeglarskich w Chmielnie, nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej w Chmielnie. Prowadzi pozalekcyjne zajęcia rekreacyjno-sportowe w Zaworach i w Garczu, prowadzi gimnastykę dla pań z Gminy Chmielno.

Lucyna Dera - Koło Gospodyń Wiejskich Szymbark
Studentka Wyższej Szkoły Turystki i Hotelarstwa. Zaangażowana w prace społeczne na rzecz środowiska lokalnego i regionalnego.

Alicja Domaschke - Stowarzyszenie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby", Kartuzy
8 grudnia 2003 roku wstąpiła do Zespołu Pieśni i Tańca "Kaszub" do grupy tanecznej i chóralnej. Jest bardzo aktywna, pomaga młodszym członkom w opanowaniu programu. Angażuje się całym sercem w życie zespołu co świadczy o tym, że dojeżdża na własny koszt na próby i występy. Członkowie zespołu cały czas wybierają ją do zarządu. Obecnie sprawuje w zarządzie funkcję skarbnika, za swą społeczną działalność została odznaczona medalem "Zasłużona dla Kultury Polskiej".

Mariusz Florczyk - Fundacja Słoneczne Wzgórze, Stężyca
Fundator, założyciel i wiceprezes Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy; Członek IV i V kadencji (od 2013 do 2017 roku) Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego; Członek Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego; Organizator, twórca i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stężycy dla osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym z powiatu kartuskiego; Prezes Zarządu założonej w 2014 roku Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze; Animator kultury, współtwórca i koordynator wielu projektów edukacyjnych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i osób z niepełnosprawnością. Dyrektor i założyciel "Teatru Poza Sztuką" zajmującego się projektami artystycznymi; Laureat Perły Kaszub - Nagrody Starosty Kartuskiego w 2015 roku; Fundacja Słoneczne Wzgórze została Laureatem Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dla Organizacji Pozarządowych Województwa Pomorskiego w 2015 roku.

Zyta Górna - Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego
Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, które będzie obchodzić w tym roku 10-lecie działalności. Stowarzyszenie podtrzymuje kaszubskie tradycje, przekazując je młodemu pokoleniu z babki na córkę i wnuczkę. Promuje także Kaszuby poprzez liczne wyjazdy na targi, jarmarki, kongresy i dożynki. Pani Zyta jest autorką książki "Smaki Kaszub". W Polsce jest znana z podróży kulinarnych z książką i licznych pokazów gotowania dla publiczności. Z inicjatywy Pani Zyty stowarzyszenie utworzyło w 2015 roku w Zgorzałem wioskę tematyczną -"Tabakowo Wioska". Pani Zyta jest laureatką wielu nagród takich jak m.in. Perła Kaszub Nagroda Starosty Kartuskiego, Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego, Skra Ormuzdowa, Medal Ministra Sawickiego, Kobieta Sukcesu 2014. Udziela się społecznie w różnych organizacjach pozarządowych, członek Zarządu Fundacji Wydawnictwa ZKP Gdańsk, członek drugiej kadencji ROPPK. Pełna energii, pasji i zaangażowania w to co robi dla Gminy, Powiatu, Województwa i Regionu Kaszub.

Aleksandra Kobiela - Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Heweliusz, Żukowo
Jest nauczycielem języka angielskiego, a od 2013 r. prezesem Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Heweliusz w Żukowie. W ramach stowarzyszenia zajmuje się pisaniem wniosków projektowych i koordynacją zadań publicznych współfinansowanych przez Urząd Gminy Żukowo, Powiat Kartuski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Brała udział w szkoleniach dla organizacji pozarządowych, a także spotkaniach Gminnej Rady Organizacji Pozarządowych oraz szkoleniu organizowanym przez Powiatową Radę Organizacji Pozarządowych. Z jej inicjatywy dwukrotnie odbył się Festyn Rodzinny "Sięgając gwiazd" (prowadziła go jako Pippi) dla mieszkańców gminy Żukowo, a dochód przeznaczony został na zakup sprzętu astronomicznego. Pierwsza edycja tego festynu uzyskała wyróżnienie MEN w konkursie "Otwarta szkoła". W ostatnie wakacje była koordynatorem półkolonii dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Aktywni = Bezpieczni" (zajęcia z nauki jazdy na rolkach, rowerach BMX i tańca nowoczesnego). Ponadto pani Aleksandra Kobiela włączyła się wraz z innymi członkami stowarzyszenia w organizację dwóch wydarzeń o randze powiatowej - Festiwal "Ludzie dla ludzi" oraz "Kaszubska Wigilia". W bieżącym roku za swoją działalność w stowarzyszeniu była nominowana do lokalnej nagrody "Sucovia", ogólnopolskiego konkursu Wolontariusz Roku. Przez rodziców została również zgłoszona do konkursu "Nauczyciel na medal".

Elżbieta Kowalewska - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Kartuzach
Od wielu lat działa społecznie. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Kartuzach. W ramach wolontariatu wiele lat pracowała w Fundacji "Dobrze, że Jesteś" oraz Maltańskiej Służbie Medycznej. Spędziła również 7 miesięcy na wolontariacie Wspólnoty Polskiej pt. "Czas na Polskę" w Argentynie. Zainteresowania: podróże, fotografia, sport. Magister ekonomii i mgr filologii hiszpańskiej.

Grażyna Mądra - Kółko Rolnicze Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzeszewie
Prowadziła gospodarstwo rolne, obecnie jest na emeryturze. Działa długie lata w KGW, pełni funkcję skarbnika. Ma 61 lat, matka piątki dzieci.

Błażej Plichta - Ochotnicza Straż Pożarna w Goręczynie
Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie - stowarzyszenia, które liczy 178 członków czynnych, wspierających i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizacja, która bardzo dużo czasu poświęca na pracę na rzecz młodzieży oraz wprowadza nowe technologie w życiu lokalnego społeczeństwa.

Urszula Sobiecka - Stowarzyszenie Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego
Wielki społecznik sołectwa Niestępowo. Przez cztery kadencje jest członkiem Rady Sołeckiej Niestępowa. Dwanaście lat jest przewodniczącą KGW. Organizator wielu imprez integracyjnych. Wielokrotnie prezentowała Powiat Kartuski na szczeblu krajowym.

Barbara Ustowska - Kółko Rolnicze, Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach
Jest członkiem koła od początku istnienia i zawsze bierze czynny udział we wszystkich przedsięwzięciach. Jest bardzo kreatywna. Jako osoba świeża z nowego kręgu z pewnością wniosłaby do Rady nowe pomysły i inspiracje oraz rzuciłaby nowe spojrzenie, które z pewnością wspomogłoby działania Rady Organizacji Pozarządowych.

AL
info. Starostwo Powiatowe w Kartuzach

Reklama

Znamy kandydatów do Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Dom bliźniak Mezowo

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Zatrudnię pracownika do usług

Zatrudnię pracownika ogólnobudowlanego. Jesteśmy firmą z doświadczeniem. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Stałe zlecenia na bieżąco. Proponujemy..


Skup Aut tel.505964223

Skup Aut na terenie całego województwa pomorskiego i inne województwa Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd..


Toyota Avensis II 2005 2,0

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM , przebiebieg 154 tys.,wersja wyposażenia Sol. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty..


Skup Mercedesów

SKUP AUT KAŻDY ROCZNIK MARKA KAŻDY STAN


Skup Aut tel.669787480

Skup Aut gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy najwięcej ze wszystkich . - otrzymasz natychmiast gotówkę..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty statków,budowa..


Zatrudnię specjalistę d/s.

W związku z dynamicznym rozwojem firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży asortymentu spawalniczego i pneumatycznego zatrudni do biura..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Portale Regionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"