środa, 15 maja 2019 r., 13:18
Wkrótce rozpoczną się prace nad projektem "kartuskiego bajpasu"
Prawie milion złotych kosztować będzie przygotowanie koncepcji rewitalizacji fragmentu linii kolejowej nr 234, czyli tzw. kartuskiego bajpasu, który będzie stanowił kolejową trasę objazdową z Gdańska do Kartuz przez Gdańsk Kokoszki i Starą Piłę na czas prac związanych z elektryfikacją i budową drugiego toru na linii 201 linii Gdynia - Kościerzyna - Maksymilianowo. Umowę na projekt ma zostać podpisana w środę po południu.

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 09:35
Masz problem z zakładami? Zapytaj bukmachera!
Zakłady sportowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze w Polsce, sprawiając, iż obstawianie wyników przestaje być tylko zabawą wśród znajomych, a stając się ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz powiększenie domowego budżetu. Teraz, za sprawą nowopowstającego portalu ZapytajBukmachera.pl typowanie będzie jeszcze łatwiejsze, gdyż każdy problem znajdzie rozwiązanie, pochodzące od znającej się na temacie osoby.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 13:22
W piątek koncert Łyko w Kościerzynie - wygraj bilety
Nazywają się Łyko. Jak sami podkreślają, grają o tęsknotach, bolączkach i planach, o otaczającej nas wszystkich rzeczywistości i o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze i z sercem. Miesiąc temu wydali debiutancką płytę. Piosenek, które się na niej ukazały będzie można posłuchać już w piątek podczas koncertu w Starym Browarze w Kościerzynie.

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 09:02
Kredyt na mieszkanie - co wchodzi w skład całkowitego kosztu?
Dla niektórych słowo "kredyt" brzmi jak ostateczność, inni wcale go nie potrzebują, najczęściej jednak "kredyt" kojarzy się ze wsparciem dla środków własnych w procesie zakupu domu lub mieszkania. Często jednak przyszli nabywcy nie do końca wiedzą, co wchodzi w skład kredytu i na jakie koszty muszą się przygotować, a kilkudziesięcioprocentowa nadwyżka w spłacie kredytu nieco ich zaskakuje.

środa, 17 kwietnia 2019 r., 10:09
Największa arena LASER TAG w Polsce
"Szukasz ciekawej rozrywki dla siebie lub Twoich bliskich? Koniecznie odwiedź Galerię Metropolia i zagraj na największej arenie do laserowego paintballu w Polsce. "

środa, 17 kwietnia 2019 r., 09:40
W Łapinie Kartuskim zlikwidowano gigantyczną plantację marihuany
Około 2.700 krzewów konopi indyjskich, z których można by było uzyskać ponad 800 kilogramów marihuany wartej na czarnym rynku nawet 13 milionów złotych - ujawnili w minionym tygodniu na terenie powiatu kartuskiego funkcjonariusze CBŚP wraz z MOSG. W Łapinie Kartuskim w gminie Żukowo zlikwidowano nielegalną plantację.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 17:56
Wkrótce premiera nowej płyty zespołu IVY
Muzyka to dla nich pasja i emocje, a inspiracją - życie. Zespół IVY, bo o nim mowa, tworzy grupa przyjaciół z Kaszub. Właśnie wydali nowy album pt. "Niespełnienia". Jego premierę zaplanowano na 26 kwietnia.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 14:39
Był dilerem? 27-letni mieszkaniec powiatu zatrzymany z ponad kilogramem amfetaminy
Ponad kilogram marihuany, kilkadziesiąt porcji suszu konopi i 35 tabletek MDMA - to środki odurzające, które policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej w Sopocie znaleźli u 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. W środę mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

czwartek, 28 marca 2019 r., 15:18
Sulęczyno jednak wesprze budowę hospicjum - radni za drugim podejściem przyjęli uchwałę
Po nieudanej wtorkowej próbie podjęcia uchwały w sprawie przekazania środków na budowę hospicjum w Kartuzach, w czwartek sulęczyńscy radni jednak zdecydowali o wsparciu tej szczytnej i niezwykle ważnej dla mieszkańców inwestycji. Łącznie, przez cztery lata, gmina Sulęczyno przekaże na ten cel kwotę 530.000 zł.

środa, 27 marca 2019 r., 12:27
Wiemy, kto w tym roku zaśpiewa na Sobótkach w Żukowie
Na tegorocznej imprezie sobótkowej w Żukowie wysłuchać można będzie trzech ciekawych koncertów. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Filip Lato, Baranovski i Grzegorz Hyży.