piątek, 28 marca 2014 r., 15:08
"Rebelia" - kartuscy kickboxerzy doczekali się oficjalnego klipu
Od tygodnia w serwisie YouTube obejrzeć można klip do piosenki "Rebelia" autorstwa kartuskiego rapera - Hagena. Utwór dedykowany jest Kartuskiemu Klubowi Kickboxingu "Rebelia", a zdjęcia które zostały wykorzystane w klipie zostały nagrane m.in. w czasie ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbyły się właśnie w Kartuzach.

środa, 19 marca 2014 r., 10:28
"Kaszëbi téż są happy"
Czy Kaszubi są szczęśliwi? Bez dwóch zdań - tak! Dowodem na to może być choćby ostatnia inicjatywa Michała Konkola oraz Tatiany Slowi z Radia Gdańsk, którzy to stworzyli kaszubską wersję klipu do przeboju Pharrella Williamsa "Happy". Zobaczcie zresztą sami!

poniedziałek, 10 marca 2014 r., 11:00
Kartuzy. Drogowych uwag ciąg dalszy
Po mieszkańcach Łapalic, którzy od kilku lat narzekają na stan dróg dojazdowych do swoich posesji, nerwy zaczynają też puszczać kierowcom z nieco innej części gminy, a mianowicie Mezowa. - Krew mnie zalewa kiedy jadę samochodem z Dzierżążna - napisała nam pani Anna. Mało tego, kobieta nagrała nawet podróż wspomnianą drogą na telefon komórkowy i filmik zamieściła w internecie pod jakże sugestywnym tytułem "Droga na miarę XXI wieku".

poniedziałek, 24 lutego 2014 r., 11:04
Graham trzecią drużyną KHLPN
Dobiegły końca rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Hitem ostatniej serii spotkań był pojedynek pewnego już mistrzostwa Mściwoja z Grahamem, który by obronić miejsce na podium musiał zdobyć choćby punkt. Sierakowiczanie nie kalkulowali i wygrali 4:3, ciesząc się ostatecznie z brązowych medali. Rozstrzygnęła się także kwestia awansów z II ligi.

poniedziałek, 17 lutego 2014 r., 14:38
Kiełpino. Podpalacza stolarni zarejestrowały kamery monitoringu?
W poniedziałek przeprowadzono oględziny miejsca pożaru stolarni w Kiełpinie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest celowe podpalenie obiektu. Jak potwierdza kartuska prokuratura, na zabezpieczonym monitoringu widać osobę, która przebywała na posesji tuż przed stwierdzeniem pożaru.

poniedziałek, 17 lutego 2014 r., 11:02
Nowy klip Sarcastu
"Kiedy [Tańcz!]" - to tytuł kolejnego, drugiego już po "Czasie" klipu promującego płytę długogrającą kartuskiego zespołu Sarcast. Od premiery kawałka w Walentynki doczekał się już ponad 3.500 odsłon.

piątek, 7 lutego 2014 r., 11:50
Wyczechowo. Kierowca nagrał "wyczyn" pirata na K20
Ograniczenie prędkości do 50 km/h, zakaz wyprzedzania, podwójna ciągła, przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym i skrzyżowanie - w serwisie YouTube można od wczoraj podziwiać kierowcę, który przejeżdżając przez Wyczechowo "przeleciał" wręcz lewym pasem, wyprzedzając przy tym kilka pojazdów na raz i cudem unikając zderzenia z innym jadącym z naprzeciwka samochodem. Popatrzcie zresztą sami.

wtorek, 14 stycznia 2014 r., 11:23
Strażacy z Szymbarka bohaterami wideoklipu
Ochotnicza Straż Pożarna w Szymbarku wzięła udział w cyklu strażackich klipów muzycznych - akcji Związku OSP, która ma na celu zachęcić do przekazywania na rzecz ochotniczych jednostek 1 proc. podatku dochodowego. "Nasi" druhowie zagrali w wideoklipie do piosenki "Zakochana para".

wtorek, 7 stycznia 2014 r., 12:40
Jesteśmy POPart!
Nowy Rok przynosi dobre wieści z "obozu" Michała Wieliszewskiego i Pawła Marszałkowskiego - twórców "Gdzie diabeł mówi dobranoc". Lokalni filmowcy, wspólnie z kilkorgiem znajomych rozszerzają zakres działania i jak zapowiadają, chcą tworzyć szeroko pojętą kulturę, angażując w to wszystkich, którzy mogą wnieść w kolejne projekty swój talent, pomysły czy nowy punt widzenia.

piątek, 3 stycznia 2014 r., 17:33
Półfinaliści Must Be The Music nagrywają płytę - szukają sponsora  (1/2)
Są młodzi, zdolni i ambitni. Już od ośmiu lat walczą z muzyką. Znani są nie tylko lokalnej publiczności, ale za sprawą udziału w 6 edycji Must Be The Music także całej Polsce. Zachęceni sukcesem, postanowili wykorzystać swoją szansę. W lutym ma ukazać się ich drugi klip do utworu "Kiedy", w czerwcu debiutancki album. O kim mowa? O zespole Sarcast z Kartuz, który jest o krok od spełnienia marzeń. Jednak aby tak się stało, potrzebują pieniędzy.