poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 10:18
Na porodówkę z policyjną eskortą
W czwartkowe popołudnie gdańscy policjanci odnotowali dwie nietypowe interwencje. Mieszkaniec powiatu kartuskiego zatrzymał patrol drogówki i poprosił o pomoc w dotarciu do szpitala, ponieważ jego żona zaczęła rodzić w samochodzie. Godzinę później w podobnej sytuacji znalazł się mieszkaniec Władysławowa. Obu kobietom mundurowi pomogli bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:34
Trwają prace nad projektem nowej hali sportowej przy SP nr 2 w Kartuzach
Gmina Kartuzy rozpoczęła przygotowania do budowy hali widowiskowo-sportowej, która powstać przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej, samorząd będzie ubiegał się o pozyskanie dofinansowania na realizację tego zadania, bo szacowany koszt inwestycji to 12 mln zł.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 13:34
Podrabiał bilety na saunę - grozi mu nawet osiem lat więzienia
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 51-letniego mieszkańca Kartuz, który próbował dostać się na saunę używając podrobionego biletu. Okazało się, że miał takowych znacznie więcej. Grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 10:45
Termowizja - czy jest potrzebna?
Nasi doradcy są zgodni: trudno dzisiaj przecenić znaczenie termowizji. Takie badanie pozwala na szybką ocenę, jak zaizolowane są poszczególne elementy budowlane. Dzięki niemu sprawdzimy nawet stan instalacji grzewczej czy elektrycznej.

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 10:45
Kompleks Wichrowe Wzgórze w Chmielnie - idealne miejsce na wesele marzeń
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

niedziela, 7 stycznia 2018 r., 17:12
Robert Gembal gościem specjalnym prestiżowej imprezy aikido w Rosji
Robert Gembal, mistrz aikido z Chmielna, był gościem honorowym Otwartego Wszechrosyjskiego Festiwalu Aikido - Tornado 2017. To największa w Rosji i jedna z największych na świecie imprez aikido. Jednym z gości honorowych poprzednich edycji był m.in. Steven Segal.

czwartek, 28 grudnia 2017 r., 08:53
Wiadukt lub tunel - są dwa warianty przebudowy ul. Gdańskiej w Kartuzach
Ruch pociągów poprowadzony przez wiadukt nad ulicą Gdańską bądź tunelem pod nią i odpowiednio do opcji ruch samochodów dołem lub górą - tak kształtują się dwa warianty przebudowy skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej z torami kolejowymi. Wizualizacje obu opcji zaprezentowano na środowej sesji.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 18:31
"Idą święta" - posłuchaj nowej piosenki "Czarodziejów z Kaszub"
W wyjątkowy sposób świąteczne życzenia postanowili złożyć członkowie grupy "Czarodzieje z Kaszub". Zespół nagrał piękną świąteczną piosnkę pt. "Idą święta".

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 08:38
Ogień strawił restaurację w Egiertowie - z żywiołem walczy ponad 20 zastępów strażaków (3/3)
Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem restauracji w Egiertowie, a wciąż na miejsce kierowane są kolejne zastępy. Ogień objął cały budynek. Działania strażaków polegają nie tylko na ugaszeniu pożaru, ale również ochronie sąsiednich budynków.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 08:38
Ogień strawił restaurację w Egiertowie - z żywiołem walczy ponad 20 zastępów strażaków (2/3)
Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem restauracji w Egiertowie, a wciąż na miejsce kierowane są kolejne zastępy. Ogień objął cały budynek. Działania strażaków polegają nie tylko na ugaszeniu pożaru, ale również ochronie sąsiednich budynków.