poniedziałek, 12 maja 2014 r., 12:05
Kartuscy kierowcy wiedzą, jak ominąć korki
Po co stać w kilkukilometrowym korku, jeśli nadarza się okazja, by je szybko pokonać? Tak najprawdopodobniej stwierdziła kierująca mitsubishi, która mknęła pomiędzy samochodami za....jadącą na sygnale karetką pogotowia. To jednak nie jedyny filmik z kamery samochodowej, na który zwrócili nam uwagę nasi Czytelnicy, a w którym główną rolę grają kierowcy jeżdżący na kartuskich tablicach rejestracyjnych.

wtorek, 29 kwietnia 2014 r., 12:27
Niespotykane atrakcje w Koszałkowie
Każdy, kto lubi spędzać czas ciekawie, aktywnie z odrobiną adrenaliny, z dala od domu, pośród przyrody i pięknych widoków powinien skorzystać z wyjątkowo rzadko spotykanych atrakcji, jakie przygotowało Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo - Wieżyca.

wtorek, 22 kwietnia 2014 r., 13:18
Żukowski Yell_O walczy o Seven Festival - każdy głos jest ważny
Przed sporą szansą stanął pochodzący z Żukowa zespół Yell_O. Formacja dostała się obok 14 innych kapel do II etapu konkursu Seven Festival, ale by otrzymać szansę zagrania na koncercie musi pokonać ich w specjalnych konkursie SMS-owym. Głosowanie potrwa do 23 maja.

piątek, 18 kwietnia 2014 r., 13:08
Kaszubi nagrali teledysk dla Jana Pawła II
W serwisie YouTube pojawił się teledysk i piosenka pt. "Święty Janie Pawle", jaką z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II nagrali kaszubscy artyści. Słowa to dzieło Eugeniusza Pryczkowskiego, muzykę skomponował Jerzy Stachurski, a wykonanie powierzono zespołowi "Młodzëzna".

piątek, 28 marca 2014 r., 15:08
"Rebelia" - kartuscy kickboxerzy doczekali się oficjalnego klipu
Od tygodnia w serwisie YouTube obejrzeć można klip do piosenki "Rebelia" autorstwa kartuskiego rapera - Hagena. Utwór dedykowany jest Kartuskiemu Klubowi Kickboxingu "Rebelia", a zdjęcia które zostały wykorzystane w klipie zostały nagrane m.in. w czasie ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbyły się właśnie w Kartuzach.

środa, 19 marca 2014 r., 10:28
"Kaszëbi téż są happy"
Czy Kaszubi są szczęśliwi? Bez dwóch zdań - tak! Dowodem na to może być choćby ostatnia inicjatywa Michała Konkola oraz Tatiany Slowi z Radia Gdańsk, którzy to stworzyli kaszubską wersję klipu do przeboju Pharrella Williamsa "Happy". Zobaczcie zresztą sami!

poniedziałek, 10 marca 2014 r., 11:00
Kartuzy. Drogowych uwag ciąg dalszy
Po mieszkańcach Łapalic, którzy od kilku lat narzekają na stan dróg dojazdowych do swoich posesji, nerwy zaczynają też puszczać kierowcom z nieco innej części gminy, a mianowicie Mezowa. - Krew mnie zalewa kiedy jadę samochodem z Dzierżążna - napisała nam pani Anna. Mało tego, kobieta nagrała nawet podróż wspomnianą drogą na telefon komórkowy i filmik zamieściła w internecie pod jakże sugestywnym tytułem "Droga na miarę XXI wieku".

poniedziałek, 24 lutego 2014 r., 11:04
Graham trzecią drużyną KHLPN
Dobiegły końca rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Hitem ostatniej serii spotkań był pojedynek pewnego już mistrzostwa Mściwoja z Grahamem, który by obronić miejsce na podium musiał zdobyć choćby punkt. Sierakowiczanie nie kalkulowali i wygrali 4:3, ciesząc się ostatecznie z brązowych medali. Rozstrzygnęła się także kwestia awansów z II ligi.

poniedziałek, 17 lutego 2014 r., 14:38
Kiełpino. Podpalacza stolarni zarejestrowały kamery monitoringu?
W poniedziałek przeprowadzono oględziny miejsca pożaru stolarni w Kiełpinie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest celowe podpalenie obiektu. Jak potwierdza kartuska prokuratura, na zabezpieczonym monitoringu widać osobę, która przebywała na posesji tuż przed stwierdzeniem pożaru.

poniedziałek, 17 lutego 2014 r., 11:02
Nowy klip Sarcastu
"Kiedy [Tańcz!]" - to tytuł kolejnego, drugiego już po "Czasie" klipu promującego płytę długogrającą kartuskiego zespołu Sarcast. Od premiery kawałka w Walentynki doczekał się już ponad 3.500 odsłon.