poniedziałek, 15 grudnia 2014 r., 10:18
Marian Wnuk-Lipiński z Sierakowic "Animatorem Roku 2014"
W piątek, w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczny program "Nasz Orlik". Marian Wnuk-Lipiński z Sierakowic odebrał na niej dyplom "Animatora Roku 2014", z rąk Andrzeja Biernata - ministra Sportu i Turystyki oraz Moniki Chabior - prezesa Fundacji Rozwoju Kultury Fiycznej z Pucka.

piątek, 12 grudnia 2014 r., 12:43
Goręczyno. Szlachetna paczka - pomoc przybyła z głębi morza
Zbliża się finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Świąteczna pomoc dociera już do pierwszych rodzin. W piątek obdarowana została rodzina z Goręczyna, do której radość i magia świąt Bożego Narodzenia dotarła aż z głębi morza. Paczkę przygotował bowiem dywizjon Okrętów Podwodnych Marynarki Wojennej RP.

piątek, 28 listopada 2014 r., 12:21
Na sierakowickim niebie zawisły drony
Od jakiegoś czasu nad Sierakowicami zaczęły pojawiać się niezidentyfikowane obiekty latające. Nie są one bynajmniej wynikiem działań wrogich sił zbrojnych, czy też obcej cywilizacji. Za ich powstanie odpowiedzialni są dwaj mieszkańcy Sierakowic - Tomasz, 24-letni informatyk i Krzysztof, 35-letni mgr fizjoterapii. Jak podkreślają, tym co odróżnia ich od pozostałych inicjatyw tego typu, jest to, że drony zbudowali od podstaw samodzielnie.

piątek, 28 listopada 2014 r., 10:21
Dzëczé dzëwczã - nowy teledysk Damroki
Nowa piosenka jest kontynuacją znanej płyty "Kaszëbë Joł". Przestrzeń utworu i przebojowa melodyka napisana przez Romanowskiego stanowi integralną całość z tekstem Damroki przenosząc nas gdzieś w odległe Kaszuby, jednocześnie będąc w teraźniejszości.

poniedziałek, 24 listopada 2014 r., 20:02
Chmielno. Debata Roszkowski vs Grzegorzewski
W poniedziałek w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie odbyła się debata zorganizowana przez Dziennik Bałtycki i Telewizję Wybrzeże z udziałem dwóch kandydatów na wójta gminy Chmielno. Jerzy Grzegorzewski i Zbigniew Roszkowski odpowiadali na pytania dziennikarzy, jak i mieszkańców.

piątek, 21 listopada 2014 r., 15:16
Popieramy Zbigniewa Roszkowskiego
- Jestem dumny z mieszkańców gminy Chmielno, że tak licznie wzięli udział w wyborach. Ponad 65 proc. frekwencja świadczy o tym, że los naszej gminy nie jest im obojętny. Dziękuję wszystkim tym, którzy zaufali mi i oddali głos na mnie. Zachęcam wszystkich do udziału w II turze. 30 listopada wybierzmy rozsądnie, bo od tego wyboru będzie zależała przyszłość naszej gminy - apeluje Zbigniew Roszkowski.

środa, 19 listopada 2014 r., 11:57
Chwaszczyno. 21-letni podpalacz z zarzutami "Głupi wybryk pod wpływem alkoholu" (1/2)
Był to głupi wybryk pod wpływem dużej ilości wypitego alkoholu - tak 21-latek tłumaczył podpalenie złomowiska w Chwaszczynie. Mieszkaniec Chwaszczyna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

środa, 19 listopada 2014 r., 11:57
Chwaszczyno. 21-letni podpalacz z zarzutami "Głupi wybryk pod wpływem alkoholu" (2/2)
Był to głupi wybryk pod wpływem dużej ilości wypitego alkoholu - tak 21-latek tłumaczył podpalenie złomowiska w Chwaszczynie. Mieszkaniec Chwaszczyna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

piątek, 7 listopada 2014 r., 16:23
Z. Roszkowski: To była bardzo udana kadencja
O minionych czterech latach i największych w tym okresie sukcesach chmieleńskiego samorządu rozmawiamy z wójtem tej gminy, Zbigniewem Roszkowskim.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 21:58
Debata z udziałem kandydatów na burmistrza Żukowa
We wtorek po raz pierwszy od ustanowienia bezpośrednich wyborów burmistrza odbyła się przedwyborcza debata, w której wzięło udział sześciu z siedmiu kandydatów. Półtoragodzinne spotkanie było spokojne i merytoryczne. Pytania zadawali dziennikarze, kandydaci i mieszkańcy.