środa, 22 sierpnia 2018 r., 14:26
El Cabu wraca z nowym klipem "Moi Ludzie"
Po sześcioletniej przerwie El Cabu, czyli Jakub Malinowski, pochodzący z Kartuz raper i wokalista, wraca na muzyczną scenę. W ubiegłym tygodniu ukazał się wideoklip do utworu "Moi Ludzie". O to, co robił przez ostatnie lata, jak zmienił swoją twórczość, czym się dziś inspiruje i jakie ma plany na najbliższą przyszłość pytała Magdalena Damps-Zdrojewska.

piątek, 29 czerwca 2018 r., 12:21
Kashubian Ravers - klubowo po kaszubsku
Grupa znajomych z powiatu kościerskiego postanowiła stworzyć utwór w klimatach Hardcore. Jest to najprawdopodobniej pierwszy na świecie utwór z tego gatunku, w którym pojawił się język kaszubski

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 11:31
Za nami I Konferencja dla Dekarzy firmy Izobud
9 czerwca w Hotelu Pod Orłem w Kartuzach odbyła się I Konferencja dla Dekarzy, na której Izobud Sp. z o.o. zaprezentował nowości firm RUUKKI, BALEX - METAL, FAKRO, RAWPLUG, MDM, BMG GOWOROWSKI oraz IVECO TNC -autoryzowanego Dealera i serwisu IVECO z Gdańska.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 11:31
Flyingdesk - biurko przyszłości z regulowanym elektrycznie stelażem
Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie pracownika. Aż 25 proc. osób w wieku 26-35 lat cierpi na bóle pleców. Pogłębiające się z czasem problemy zdrowotne mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, bo zgodnie z danymi aż 66 proc. Polaków deklaruje, że pracowaliby lepiej będąc zdrowszymi. Dlatego też taki istotne jest zapewnienie odpowiedniej ergonomii na stanowisku pracy. Taką szansę daje biurko z regulowanym stelażem Flyingdesk, którego producentem jest firma Sulmet z Pomieczyna.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 11:31
Szukasz idealnego miejsca na wesele? Znajdziesz je w kompleksie Wichrowe Wzgórze w Chmielnie
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 12:00
Parki Trampolin JUMPCITY - atrakcja dla całej rodziny!
Od niemal 5 lat każdy, kto odwiedzi Parki Trampolin JUMPCITY ma szanse pokonać siłę grawitacji. W trzech nadmorskich parkach, wszyscy entuzjaści aktywnego spędzania czasu znajdą coś dla siebie. Wysokie loty, mnóstwo dobrej zabawy, aktywnie spędzony czas? To brzmi jak przepis na wyjątkowo udany wakacyjny wypad.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 10:00
Wesele w Kompleksie Wichrowe Wzgórze w Chmielnie - perfekcja w każdym calu
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 12:48
Fantastyczny sukces młodzieży z Sierakowic - zdobyła Mistrzostwo Świata w Odysei Umysłu
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rewelacyjnie spisali się na światowych finałach Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Drużyna wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyła Mistrzostwo Świata.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 10:07
Wysokiej klasy traktory ogrodowe na raty 0 procent! Odwiedź Garden Life
Trawnik jest jak jeden duży organizm, spełniający różne zadania. Składa się z niezliczonych źdźbeł trawy, z których każde wnosi swój wartościowy wkład w całość, a także stanowi schronienie dla licznych organizmów, znajdujących tu pożywienie i przestrzeń życiową. Zielony dywan z trawy tworzy przytulny klimat w ogrodzie i powiększa go przestrzennie. Zieleń można poczuć wszystkimi zmysłami. Kojący wygląd, zapach świeżo skoszonej trawy, przyjemny chłód pod gołymi stopami.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 10:00
Powiat. Zniszczone drogi i zalane piwnice
Mimo iż burze i intensywne opady deszczu tym razem oszczędziły mieszkańców powiatu kartuskiego, nie obyło się bez pojedynczych interwencji strażaków i zdarzeń, które dały się we znaki lokalnym społecznościom. Tak było między innymi w miejscowości Haska, gdzie doszło do zarwania drogi, czy w Stryszej Budzie.