piątek, 14 grudnia 2018 r., 10:00
Rupieciarze - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach
Dlaczego niektórzy ludzie poświęcają swój czas i pieniądze na zbieranie staroci? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Rupieciarze" odwiedzili kaszubskich kolekcjonerów.

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 10:00
Rupieciarze - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach - zobacz zwiastun
Prywatne muzeum na Kaszubach? Czemu nie! Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Rupieciarze" odwiedzą niezwykłych kolekcjonerów.

środa, 12 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach
Blues w połączeniu z muzyką kaszubską - czy to może się udać? Kaszubski folklor kryje w sobie wiele możliwości, które odkrywają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w drugiej części reportażu Kaszubskie NuRty.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 16:16
Akademia Piłkarska Kartuzy Jedynka - nowa inicjatywa pasjonatów sportu z myślą o najmłodszych
Są pełni pasji i chęci do działania na rzecz rozwoju sportowego dzieci. Zjednoczyli siły, by robić to, jak najlepiej. Akademia Piłkarska Kartuzy Jedynka - to nowa inicjatywa powstała z połączenia sił trenerów i działaczy sportowych z Kartuz i okolic. Utworzono ją na bazie szkółki piłkarskiej Jedyneczka. Jej założyciele planują zapewnić najmłodszym, jak najpełniejszy rozwój, więc w planach jest również ścisła współpraca ze szkołą.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Czy połączenie bluesa z tradycyjnym folkiem kaszubskim jest możliwe? Czy na Kaszubach można tworzyć swoją muzykę? Druga część reportażu filmowego Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach
Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy reportażu Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Klasyczny folk, pop-folk, pop, blues i ciężkie brzmienia rockowe - piosenki śpiewane przez Kaszubów, po kaszubsku lub o Kaszubach. Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Reportaż filmowy Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:27
Marek Piekarczyk we wspólnym nagraniu z Czarodziejami z Kaszub
30 października 2018 r. swoją premierę miał teledysk do utworu "Podaruj życie" zespołu Czarodzieje z Kaszub z gościnnym udziałem legendy polskiego rocka - Marka Piekarczyka.

piątek, 16 listopada 2018 r., 13:55
Zachęcali mieszkańców Kartuz do czytania
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi przygotowali akcję zachęcającą do czytania książek. Najpierw w szkole urządzili zbiórkę lektur pod hasłem "Serce za książkę", a następnie rozdawali je na ulicach Kartuz. Akcja była elementem ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam, który zorganizowała Fundacja Nowoczesna Polska.

piątek, 19 października 2018 r., 09:34
Zdecyduj o przyszłości Powiatu Kartuskiego - idź na wybory (4/4)
21 października odbędą się wybory samorządowe, podczas których mieszkańcy dokonają ważnych decyzji. Efekty tych decyzji będziemy mogli w Powiecie Kartuskim obserwować przez następne pięć lat. Idź na wybory i nie zmarnuj swojego głosu.