poniedziałek, 28 maja 2018 r., 12:48
Fantastyczny sukces młodzieży z Sierakowic - zdobyła Mistrzostwo Świata w Odysei Umysłu
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rewelacyjnie spisali się na światowych finałach Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Drużyna wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyła Mistrzostwo Świata.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 10:07
Wysokiej klasy traktory ogrodowe na raty 0 procent! Odwiedź Garden Life
Trawnik jest jak jeden duży organizm, spełniający różne zadania. Składa się z niezliczonych źdźbeł trawy, z których każde wnosi swój wartościowy wkład w całość, a także stanowi schronienie dla licznych organizmów, znajdujących tu pożywienie i przestrzeń życiową. Zielony dywan z trawy tworzy przytulny klimat w ogrodzie i powiększa go przestrzennie. Zieleń można poczuć wszystkimi zmysłami. Kojący wygląd, zapach świeżo skoszonej trawy, przyjemny chłód pod gołymi stopami.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 10:00
Powiat. Zniszczone drogi i zalane piwnice
Mimo iż burze i intensywne opady deszczu tym razem oszczędziły mieszkańców powiatu kartuskiego, nie obyło się bez pojedynczych interwencji strażaków i zdarzeń, które dały się we znaki lokalnym społecznościom. Tak było między innymi w miejscowości Haska, gdzie doszło do zarwania drogi, czy w Stryszej Budzie.

niedziela, 27 maja 2018 r., 11:53
Szukasz idealnego miejsca na wesele? Znajdziesz je w kompleksie Wichrowe Wzgórze w Chmielnie
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

niedziela, 20 maja 2018 r., 11:53
Kompleks Wichrowe Wzgórze w Chmielnie - idealne miejsce na wesele marzeń
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

czwartek, 17 maja 2018 r., 11:33
Gdzie pysznie zjeść i zrelaksować się na Kaszubach? Czarny Kos to miejsce jedyne w swoim rodzaju
Na kaszubskiej wsi, tuż obok jeziora Głębokiego znajduje się Pensjonat Czarny Kos. Położony w sąsiedztwie Żukowa, 20 minut drogi od Trójmiasta, oferuje pyszną kuchnię, opartą na regionalnych produktach, strefę SPA, noclegi w standardzie trzech gwiazdek i mnóstwo dodatkowych atrakcji.

środa, 16 maja 2018 r., 11:11
Odwiedź "Strefę Kamienia" w Centrum Ogrodniczym Garden Life w Kiełpinie
Mnogość zastosowań kamienia w architekturze niesie za sobą ogromne możliwości tworzenia wspaniałych miejsc do wypoczynku w ogrodzie czy w pobliżu tarasu. Centrum Ogrodnicze Garden Life w Kiełpinie ma w swojej ofercie szeroką gamę otoczaków i grysów - sprawdź szczegóły i zmień wizerunek swojej przestrzeni wokół domu.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 13:21
Piotr Rzeszutek z Sierakowic zaczął sezon z przytupem, może zakończyć go z mistrzostwem Polski
Ma 23 lata i od ośmiu nie rozstaje się z rowerem. Na swoim koncie ma już podium w najtrudniejszym wyścigu MTB na świecie. Jak sam mówi, ten sezon pokaże, na co go jeszcze stać. Piotr Rzeszutek z Sierakowic, który w barwach klubu kolarskiego Lew Lębork fenomenalnie rozpoczął sezon, chce w tym roku zdobyć największe trofea w Polsce i nie tylko.

piątek, 30 marca 2018 r., 10:59
Sprawca napadu w Żukowie w rękach policji - grozi mu 15 lat więzienia
Mężczyzna, który 8 marca dokonał napadu na bank w Żukowie jest już w rękach policji. Zatrzymano go w Gdyni dzięki wspólnym działaniom kartuskich kryminalnych i policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Gdańsku. Sprawcy grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 27 marca 2018 r., 08:48
Wkrótce premiera nowej płyty grupy "Ivy"
Intrygujące teksty, interesujące aranżacje i ciekawe rockowe brzmienia, wszystko osnute odrobiną tajemniczości - tak najkrócej scharakteryzować można debiutancką płytę Ivy. To zespół rockowy działający na terenie powiatu kartuskiego. Premierę ich krążka zaplanowano już na 7 kwietnia.