czwartek, 17 grudnia 2015 r., 08:49
Albin Miłosz o filmie "Żadnego prawa nie złamałem"
To opowieść o miłości, przetrwaniu i upadku podstawowych wartości. Pokonywaniu własnych słabości, strachu i lęku dla najwyższej wartości - życia. To film o głębokiej wierze, która zawsze dodaje odwagi i sił. O historii powstawania utworu i samym filmie opowiadał Albin Miłosz, naoczny świadek opisywanych wydarzeń oraz przyjaciel obojga bohaterów.

środa, 14 października 2015 r., 11:56
Czarodzieje z Kaszub w teledysku "Miejsce"
Czarodzieje z Kaszub chociaż na rynku istnieją od trzech lat to już teraz mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami. Kilka miesięcy temu wydali swoją drugą płytę "Kaszubski Rock’n’Roll". Do piosenki "Miejsce" młodzi artyści nagrali teledysk, który nakręcili między innymi w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.

środa, 30 września 2015 r., 15:46
Kartuzy. Wyłudzali telefony od operatorów - grozi im do ośmiu lat więzienia
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z mundurowymi z Kartuz ujęli czterech mężczyzn podejrzewanych o oszustwa i fałszowanie dokumentów. Podczas przeszukania ich mieszkania policjanci zabezpieczyli zapakowane w kartony telefony komórkowe, podrobione dowody osobiste i sprzęt służący do ich wytwarzania. Wartość zarzucanych wyłudzeń to ponad 100.000 zł. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn: 22 i 34-latek zostało tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

wtorek, 29 września 2015 r., 10:01
Przedsiębiorcy z Kaszub nagrali piosenkę z Norbim
Robert Roda vel. Mr Fire z Sulęczyna, Michał Stromski vel. DJ Star z Przodkowa oraz Dariusz Mielewczyk z Kartuz nagrali wspólną piosenkę z Norbim. Ich "Studencki Bal" w cztery dni uzyskał już ponad 100.000 wyświetleń na youtubie. Jeszcze w październiku zobaczymy ich w Dzień Dobry TVN oraz Teleexpressie podczas wywiadu z Markiem Sierockim.

poniedziałek, 7 września 2015 r., 16:46
Platynowy Hit dla Gminy Sierakowice
Gmina Sierakowice została nagrodzona Platynowym Hitem 2015 w tegorocznej edycji konkursu pn. Gospodarczo-Samorządowy Hit Pomorza i Kujaw. Gmina dokonała zgłoszenia do konkursu w kategorii Ekologia i została wyróżniona za modelowe działania i rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami, w tym Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sierakowicach.

wtorek, 1 września 2015 r., 10:05
Kickboxing. KKK Rebelia szlifuje formę do Mistrzostw Świata i gali zawodowej
Powoli dobiegają końca zgrupowania kadr narodowych, w których Rebelia Kartuzy szlifuje formę do zbliżających się Mistrzostw Świata w Serbii oraz gali zawodowej K-1 Polska vs Anglia. Patryk Zaborowski powalczy tam o pas gali.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r., 14:13
Wywiad z kartuskim zespołem Sarcast
O płycie nad którą praca trwała ponad półtora roku, a także lokalnym rynku muzycznym rozmawialiśmy z kartuskim zespołem Sarcast, który wydał niedawno debiutancki album zatytułowany "Syn Słońca". Utwory pochodzące z płyty, usłyszeć można między innymi na kanałach Polskiego Radia: "Trójce" i "Czwórce".

niedziela, 28 czerwca 2015 r., 21:03
Dublet kartuskich kolarzy na Mistrzostwach Polski
W minioną środę nieopodal Sobótki w Strzelinie, podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, kartuscy juniorzy zdobyli dwa medale.

wtorek, 16 czerwca 2015 r., 09:36
Pirackie wyczyny na drogach powiatu kartuskiego (3/3)
Dwie osobówki bez powodu zmieniają pasy ruchu jadąc na światłach awaryjnych, BMW wyprzedza na linii ciągłej, przejściu dla pieszych, jadąc na "czołówkę" z innym pojazdem - jednym słowem mistrzowie kierownicy w akcji. Wyczyny piratów drogowych zarejestrowała kamerka naszego Czytelnika.

wtorek, 16 czerwca 2015 r., 09:36
Pirackie wyczyny na drogach powiatu kartuskiego (2/3)
Dwie osobówki bez powodu zmieniają pasy ruchu jadąc na światłach awaryjnych, BMW wyprzedza na linii ciągłej, przejściu dla pieszych, jadąc na "czołówkę" z innym pojazdem - jednym słowem mistrzowie kierownicy w akcji. Wyczyny piratów drogowych zarejestrowała kamerka naszego Czytelnika.