wtorek, 3 lutego 2015 r., 14:08
Beatboxer z Kartuz finalistą międzynarodowego konkursu
Kartuski beatboxer, Maciej Małecki znany z występów solowych i z zespołem Soul in the Box, zakwalifikował się do ścisłego finału międzynarodowego konkursu "Sharebeatifully", organizowanego przez fińskiego artystę beatboxowego Felixa Zengera oraz firmę Olympus Finland.

czwartek, 29 stycznia 2015 r., 13:14
MMA. Zwycięski debiut Kazimierczaka
Kartuzy stają się powoli coraz silniejszym punktem na polskiej mapie ośrodków sportów walki. Oprócz zapaśników, spektakularne sukcesy osiągają również nasi kickbokserzy, a ostatnio coraz śmielej na ringach radzą sobie także przedstawiciele popularnej formuły MMA. Zwycięski debiut na zawodowej gali w Sopocie Krzysztofa Kazimierczaka jest tego najlepszym dowodem.

poniedziałek, 26 stycznia 2015 r., 11:54
GKS Cartusia wicemistrzem na 78 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym
Trzy medale indywidualne oraz wicemistrzostwo w klasyfikacji klubowej - to dorobek sekcji kolarskiej GKS Cartusia Kartuzy podczas 78. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym rozgrywanych w połowie stycznia, w Bytowie.

czwartek, 8 stycznia 2015 r., 11:23
Sarcast zapowiada swój debiutancki album
W sieci już można obejrzeć lyric video do zapowiadającego debiutancki album kartuskiej grupy Sarcast singla "Spadam". Pierwszy krążek naszych artystów, którzy dali się poznać szerszemu gronu między innymi w programie Must be the Music, ma ukazać się jeszcze w tym kwartale 2015 roku.

niedziela, 28 grudnia 2014 r., 22:34
Stężyca. Kobieta potrącona przez osobówkę
W niedzielę, około godziny 19 w centrum Stężycy, przy gospodzie "Jejmościna" doszło do wypadku. Młoda kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Poszkodowana została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Kościerzynie.

poniedziałek, 22 grudnia 2014 r., 13:57
Mściszewice z lotu ptaka - film promujący wieś
Mściszewice to najpiękniejsza wieś województwa pomorskiego 2014 roku. W związku z wygraną miejscowości w tym konkursie agencja reklamy i marketingu z Sierakowic przygotowała unikatowy film promujący Mściszewice z lotu ptaka. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

poniedziałek, 15 grudnia 2014 r., 10:18
Marian Wnuk-Lipiński z Sierakowic "Animatorem Roku 2014"
W piątek, w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczny program "Nasz Orlik". Marian Wnuk-Lipiński z Sierakowic odebrał na niej dyplom "Animatora Roku 2014", z rąk Andrzeja Biernata - ministra Sportu i Turystyki oraz Moniki Chabior - prezesa Fundacji Rozwoju Kultury Fiycznej z Pucka.

piątek, 12 grudnia 2014 r., 12:43
Goręczyno. Szlachetna paczka - pomoc przybyła z głębi morza
Zbliża się finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Świąteczna pomoc dociera już do pierwszych rodzin. W piątek obdarowana została rodzina z Goręczyna, do której radość i magia świąt Bożego Narodzenia dotarła aż z głębi morza. Paczkę przygotował bowiem dywizjon Okrętów Podwodnych Marynarki Wojennej RP.

piątek, 28 listopada 2014 r., 12:21
Na sierakowickim niebie zawisły drony
Od jakiegoś czasu nad Sierakowicami zaczęły pojawiać się niezidentyfikowane obiekty latające. Nie są one bynajmniej wynikiem działań wrogich sił zbrojnych, czy też obcej cywilizacji. Za ich powstanie odpowiedzialni są dwaj mieszkańcy Sierakowic - Tomasz, 24-letni informatyk i Krzysztof, 35-letni mgr fizjoterapii. Jak podkreślają, tym co odróżnia ich od pozostałych inicjatyw tego typu, jest to, że drony zbudowali od podstaw samodzielnie.

piątek, 28 listopada 2014 r., 10:21
Dzëczé dzëwczã - nowy teledysk Damroki
Nowa piosenka jest kontynuacją znanej płyty "Kaszëbë Joł". Przestrzeń utworu i przebojowa melodyka napisana przez Romanowskiego stanowi integralną całość z tekstem Damroki przenosząc nas gdzieś w odległe Kaszuby, jednocześnie będąc w teraźniejszości.