sobota, 14 lutego 2015 r., 11:13
Walentynkowy konkurs rozstrzygnięty! (2/4)
Mimo iż w tym roku przygotowaliśmy dla Was trudne zadanie konkursowe na Walentynki, znalazły się odważne osoby, które za pośrednictwem naszego portalu wyznały miłość swojej drugiej połówce.

sobota, 14 lutego 2015 r., 11:13
Walentynkowy konkurs rozstrzygnięty! (1/4)
Mimo iż w tym roku przygotowaliśmy dla Was trudne zadanie konkursowe na Walentynki, znalazły się odważne osoby, które za pośrednictwem naszego portalu wyznały miłość swojej drugiej połówce.

wtorek, 10 lutego 2015 r., 14:29
Przodkowo. Głodzili psy w metalowych beczkach
Na terenie jednego z przodkowskich gospodarstw, przedstawiciele OTOZ Animals natrafili na dwa psy, których jedynym schronieniem były jedynie metalowe beczki, bez jakiejkolwiek ściółki. Termometr wówczas wskazywał -7 stopni Celsjusza. Jedno ze zwierząt uwiązane było łańcuchem cięższym od niego samego. Fundacja sprawę postanowiła skierować do prokuratury.

środa, 4 lutego 2015 r., 12:28
O włos od tragedii. Szalona jazda kartuskiego kierowcy
Jeden z naszych czytelników był świadkiem niezwykle niebezpiecznej sytuacji na drodze, którą zarejestrował na kamerze, zamontowanej w swoim samochodzie. Tylko duża doza szczęścia spowodowała, że tym razem nie doszło do tragedii.

wtorek, 3 lutego 2015 r., 14:08
Beatboxer z Kartuz finalistą międzynarodowego konkursu
Kartuski beatboxer, Maciej Małecki znany z występów solowych i z zespołem Soul in the Box, zakwalifikował się do ścisłego finału międzynarodowego konkursu "Sharebeatifully", organizowanego przez fińskiego artystę beatboxowego Felixa Zengera oraz firmę Olympus Finland.

czwartek, 29 stycznia 2015 r., 13:14
MMA. Zwycięski debiut Kazimierczaka
Kartuzy stają się powoli coraz silniejszym punktem na polskiej mapie ośrodków sportów walki. Oprócz zapaśników, spektakularne sukcesy osiągają również nasi kickbokserzy, a ostatnio coraz śmielej na ringach radzą sobie także przedstawiciele popularnej formuły MMA. Zwycięski debiut na zawodowej gali w Sopocie Krzysztofa Kazimierczaka jest tego najlepszym dowodem.

poniedziałek, 26 stycznia 2015 r., 11:54
GKS Cartusia wicemistrzem na 78 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym
Trzy medale indywidualne oraz wicemistrzostwo w klasyfikacji klubowej - to dorobek sekcji kolarskiej GKS Cartusia Kartuzy podczas 78. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym rozgrywanych w połowie stycznia, w Bytowie.

czwartek, 8 stycznia 2015 r., 11:23
Sarcast zapowiada swój debiutancki album
W sieci już można obejrzeć lyric video do zapowiadającego debiutancki album kartuskiej grupy Sarcast singla "Spadam". Pierwszy krążek naszych artystów, którzy dali się poznać szerszemu gronu między innymi w programie Must be the Music, ma ukazać się jeszcze w tym kwartale 2015 roku.

niedziela, 28 grudnia 2014 r., 22:34
Stężyca. Kobieta potrącona przez osobówkę
W niedzielę, około godziny 19 w centrum Stężycy, przy gospodzie "Jejmościna" doszło do wypadku. Młoda kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Poszkodowana została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Kościerzynie.

poniedziałek, 22 grudnia 2014 r., 13:57
Mściszewice z lotu ptaka - film promujący wieś
Mściszewice to najpiękniejsza wieś województwa pomorskiego 2014 roku. W związku z wygraną miejscowości w tym konkursie agencja reklamy i marketingu z Sierakowic przygotowała unikatowy film promujący Mściszewice z lotu ptaka. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.