czwartek, 7 sierpnia 2014 r., 15:58
Egiertowo. Podczas prac zapaliła się prasa
W Egiertowie podczas prac polowych zapaliła się prasa. Jako wstępną przyczynę pożaru podaje się nieostrożność osób dorosłych. Straty oszacowano na około 130.000 zł. Wartość uratowanego mienia wynosi z kolei 200.000.

wtorek, 5 sierpnia 2014 r., 11:49
Stop agresji na drodze! Nakręć filmik i wyślij go policji
Stop agresji na drodze pod takim hasłem ruszyła nowa skrzynka pocztowa pomorskiej policji, na którą można przesyłać nakręcone przez siebie filmiki obrazujące "mistrzów kierownicy". A jak wszyscy wiemy, agresywnych kierowców na naszych drogach spotkać nietrudno.

środa, 9 lipca 2014 r., 11:56
Powiat. Zalane posesje, budynki i zniszczone drogi (2/2)
35 interwencji w związku z sobotnimi ulewami odnotowali strażacy w powiecie kartuskim. Ze skutkami burz walczyło niemal 300 strażaków. Najbardziej ucierpiała gmina Somonino, gdzie odnotowano aż 21 zdarzeń.

środa, 9 lipca 2014 r., 11:56
Powiat. Zalane posesje, budynki i zniszczone drogi (1/2)
35 interwencji w związku z sobotnimi ulewami odnotowali strażacy w powiecie kartuskim. Ze skutkami burz walczyło niemal 300 strażaków. Najbardziej ucierpiała gmina Somonino, gdzie odnotowano aż 21 zdarzeń.

wtorek, 24 czerwca 2014 r., 16:36
Zobacz wypadek z Rajdu Kaszub - o włos od tragedii!
Do sieci trafiło video z niedzielnego wypadku na trasie Rajdu Kaszub. Poszkodowany został w jego wyniku pilot rozbitego auta oraz jeden z kibiców. Jak widać na załączonym filmie - kilka innych osób może jednak dziś mówić o ogromnym wręcz szczęściu. Samochód rozbił się bowiem o palety z kostką brukową, na której stali...

czwartek, 12 czerwca 2014 r., 12:21
Widzisz dziecko pozostawione w samochodzie? Reaguj!
W zamkniętych samochodach temperatura szybko wzrasta do 50 stopni, a ilość tlenu gwałtownie maleje. Wystarczy zaledwie kilka minut, by pozostawione w takim pojeździe dziecko omdlało, a w konsekwencji nawet umarło. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy!

poniedziałek, 12 maja 2014 r., 12:05
Kartuscy kierowcy wiedzą, jak ominąć korki
Po co stać w kilkukilometrowym korku, jeśli nadarza się okazja, by je szybko pokonać? Tak najprawdopodobniej stwierdziła kierująca mitsubishi, która mknęła pomiędzy samochodami za....jadącą na sygnale karetką pogotowia. To jednak nie jedyny filmik z kamery samochodowej, na który zwrócili nam uwagę nasi Czytelnicy, a w którym główną rolę grają kierowcy jeżdżący na kartuskich tablicach rejestracyjnych.

wtorek, 29 kwietnia 2014 r., 12:27
Niespotykane atrakcje w Koszałkowie
Każdy, kto lubi spędzać czas ciekawie, aktywnie z odrobiną adrenaliny, z dala od domu, pośród przyrody i pięknych widoków powinien skorzystać z wyjątkowo rzadko spotykanych atrakcji, jakie przygotowało Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo - Wieżyca.

wtorek, 22 kwietnia 2014 r., 13:18
Żukowski Yell_O walczy o Seven Festival - każdy głos jest ważny
Przed sporą szansą stanął pochodzący z Żukowa zespół Yell_O. Formacja dostała się obok 14 innych kapel do II etapu konkursu Seven Festival, ale by otrzymać szansę zagrania na koncercie musi pokonać ich w specjalnych konkursie SMS-owym. Głosowanie potrwa do 23 maja.

piątek, 18 kwietnia 2014 r., 13:08
Kaszubi nagrali teledysk dla Jana Pawła II
W serwisie YouTube pojawił się teledysk i piosenka pt. "Święty Janie Pawle", jaką z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II nagrali kaszubscy artyści. Słowa to dzieło Eugeniusza Pryczkowskiego, muzykę skomponował Jerzy Stachurski, a wykonanie powierzono zespołowi "Młodzëzna".