czwartek, 22 lutego 2018 r., 10:05
Izolacja dachu skośnego
Większość budowanych obecnie w Polsce domów jednorodzinnych posiada skośny dach. Już na etapie budowy często rodzi się pytanie: czy taki dach należy izolować?

wtorek, 20 lutego 2018 r., 12:58
Premiera drugiej części opowieści filmowej "Żywioły" już w piątek
Pięć historii, pięć osobowości i magia płynąca z tworzenia - tak określić można drugą część Żywiołów. To cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych o wyjątkowych ludziach z Kaszub. Premierowy pokaz będzie można zobaczyć w piątek, 23 lutego w Sulęczynie.

środa, 14 lutego 2018 r., 11:32
Flyingdesk - biurko przyszłości z regulowanym elektrycznie stelażem
Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie pracownika. Aż 25 proc. osób w wieku 26-35 lat cierpi na bóle pleców. Pogłębiające się z czasem coraz bardziej problemy zdrowotne mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, bo zgodnie z danymi aż 66 proc. Polaków deklaruje, że pracowaliby lepiej będąc zdrowszymi. Dlatego też taki istotne jest zapewnienie odpowiedniej ergonomii na stanowisku pracy. Z danych wynika, że w naszym kraju zaledwie 2,4 proc. firm spełnia wszystkie jej zasady.

sobota, 10 lutego 2018 r., 15:28
Ergonomiczne wyposażenie miejsca pracy
Obecnie ogromna ilość miejsc pracy to stanowiska obejmujące pracę przy komputerze. Niestety to z pozoru lekkie i przyjemne miejsce może stanowić przyczynę poważnych problemów zdrowotnych.

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 10:18
Na porodówkę z policyjną eskortą
W czwartkowe popołudnie gdańscy policjanci odnotowali dwie nietypowe interwencje. Mieszkaniec powiatu kartuskiego zatrzymał patrol drogówki i poprosił o pomoc w dotarciu do szpitala, ponieważ jego żona zaczęła rodzić w samochodzie. Godzinę później w podobnej sytuacji znalazł się mieszkaniec Władysławowa. Obu kobietom mundurowi pomogli bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:34
Trwają prace nad projektem nowej hali sportowej przy SP nr 2 w Kartuzach
Gmina Kartuzy rozpoczęła przygotowania do budowy hali widowiskowo-sportowej, która powstać przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej, samorząd będzie ubiegał się o pozyskanie dofinansowania na realizację tego zadania, bo szacowany koszt inwestycji to 12 mln zł.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 13:34
Podrabiał bilety na saunę - grozi mu nawet osiem lat więzienia
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 51-letniego mieszkańca Kartuz, który próbował dostać się na saunę używając podrobionego biletu. Okazało się, że miał takowych znacznie więcej. Grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 10:45
Termowizja - czy jest potrzebna?
Nasi doradcy są zgodni: trudno dzisiaj przecenić znaczenie termowizji. Takie badanie pozwala na szybką ocenę, jak zaizolowane są poszczególne elementy budowlane. Dzięki niemu sprawdzimy nawet stan instalacji grzewczej czy elektrycznej.

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 10:45
Kompleks Wichrowe Wzgórze w Chmielnie - idealne miejsce na wesele marzeń
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

niedziela, 7 stycznia 2018 r., 17:12
Robert Gembal gościem specjalnym prestiżowej imprezy aikido w Rosji
Robert Gembal, mistrz aikido z Chmielna, był gościem honorowym Otwartego Wszechrosyjskiego Festiwalu Aikido - Tornado 2017. To największa w Rosji i jedna z największych na świecie imprez aikido. Jednym z gości honorowych poprzednich edycji był m.in. Steven Segal.