poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 12:21
Kiełpino. Zaskakujące zwycięstwo FC Kartuzy w meczu z wiceliderem
W niedzielne popołudnie odbyła się piętnasta kolejka w ramach I Polskiej Ligi Futsalu. FC Kartuzy podjęły w Kiełpinie KS Constract Lubawę. Po niezwykle emocjonującym meczu Kartuzianie pokonali wicelidera tabeli 3:1.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 10:58
Czarodzieje z Kaszub wystąpią w programie "Mamma Mia" telewizji Polsat
Znany i lubiany przez kaszubską społeczność zespół Czarodzieje z Kaszub, 2 lutego wystąpi w programie "Mamma Mia", który emitowany jest w telewizji Polsat. Czarodzieje opowiedzą o swojej nowej trzeciej autorskiej płycie.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 10:58
Czarodzieje z Kaszub wystąpią w programie "Mamma Mia" telewizji Polsat
Znany i lubiany przez kaszubską społeczność zespół Czarodzieje z Kaszub, 2 lutego wystąpi w programie "Mamma Mia", który emitowany jest w telewizji Polsat. Czarodzieje opowiedzą o swojej nowej trzeciej autorskiej płycie.

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 10:00
Wybierz się w walentynkowy rejs do Szwecji z koncertem Mario Bischina
Jego hit "Macarena" miał kilkadziesiąt milionów odsłon na platformie Youtube. Mario Bischin jest jednym z najbardziej popularnych muzyków disco-dance w Polsce. Już 16 lutego artysty będzie można posłuchać na żywo podczas rejsu do Szwecji. Mario Bischin da koncert na pokładzie promu Stena Line podczas akcji Disco Stars Live.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 16:33
Kartuzy. Burza wokół budżetu na 2019 rok
Po długiej i burzliwej dyskusji kartuscy radni przyjęli podczas piątkowej sesji plan finansowy na 2019 rok. Nad tym, czy zaakceptować przyszłoroczny budżet debatowano do momentu samego głosowania. Ostatecznie radnym i burmistrzowi udało się wypracować kompromis. - To taka forma prezentu od radnych na urodziny - powiedział po głosowaniu przewodniczący rady.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 11:31
Ponad 4 mln zł na inwestycje w gminie Sulęczyno w 2019 roku
31.703.532,5 zł po stronie dochodów, 35.501.632,5 po stronie wydatków, w tym nieco ponad 4,3 mln zł na inwestycje - tak w wielkim skrócie przedstawia się prowizorium budżetowe gminy Sulęczyno na 2019 rok. Deficyt budżetu, który ma wynieść niemal 3,8 mln zł, ma zostać pokryty w głównej mierze z emisji obligacji.

piątek, 21 grudnia 2018 r., 08:02
Kaszëbskô Prziroda - reportaż o kaszubskiej naturze
Przyroda na Kaszubach po przejściu nawałnicy, piękno kaszubskich lasów i ich historia oraz pomoc udzielana dzikim zwierzętom w potrzebie, to temat pierwszej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 12:51
Kaszëbskô Prziroda - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun
W jaki sposób nawałnica zmieniła oblicze kaszubskiej przyrody? Jakie legendy skrywają w sobie lasy mirachowskie? Na te i inne pytania dotyczące świata roślin i zwierząt na Kaszubach odpowiedzą Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza w reportażu pt."Kaszëbskô Prziroda".

środa, 19 grudnia 2018 r., 13:11
"Czarodzieje z Kaszub" wystąpią w Familiadzie
Dziecięcy zespół rockowy "Czarodzieje z Kaszub" po raz kolejny wystąpi w świątecznej edycji Familiady. Emisja programu będzie miała miejsce w wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia o godzinie 14:00 w TVP 2. Jest to już trzeci występ młodych artystów, w tym znanym i lubianym programie rozrywkowym, podczas którego zaprezentują własną pastorałkę pt. "Idą święta".

środa, 19 grudnia 2018 r., 09:15
Konna Stolica Polski - reportaż o związku Kaszubów z końmi
Obecność koni od zawsze były wpisana w kulturę kaszubską. Na przestrzeni wieku ich rola i znaczenie w gospodarstwach się zmieniała. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Konnna Stolica Polski" postanowili zbadać związki Kaszubów z końmi i odpowiedzieć na pytanie czy Kaszuby zasługują na miano konnej stolicy Polski.