Reklama

Nauka przez zabawę czyli "Lekcja w kinie"

28/11/2011 17:44
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilanowie i Pomieczynie wzięli udział w programie ,,Lekcja w kinie", którego koordynatorem było Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. W Multikinie w Gdańsku spotkali się z aktorem teatralnym i telewizyjnym Tomaszem Ignaczakiem.

Przeprowadził on ze zgromadzonymi w sali kinowej uczniami lekcję na temat: "Małe porządki w świecie filmu - poznajemy rodzaje filmowe". Po lekcji i zdobyciu autografów uczniowie wzięli udział w potrójnym seansie filmowym, który przybliżał im poznane rodzaje filmowe: dokument, animację i fabułę.

Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do EduParku, gdzie zdobywali wiedzę z dziedziny optyki, akustyki, biologii, chemii, fizyki. Dzięki stałej wystawie obejmującej edukacyjne stanowiska mogli sami brać udział w eksperymentach i doświadczeniach z różnych dziedzin naukowych. Wzięli też udział w dwóch lekcjach. Jedna z grup poznawała tajemnice zjawisk optycznych. Podczas zajęć warsztatowych dowiedzieli się m.in. o zasadach działania ludzkiego wzroku, powstawaniu tęczy. Druga grupa natomiast odkrywała właściwości elektrostatyczne przedmiotów codziennego użytku. Podczas wycieczki do kina i Gdańskiego Parku Naukowo-Technicznego uczniowie poszerzali swoją wiedzę z różnych dziedzin życia. Była to znakomita nauka poprzez zabawę.

nadesłane/Beata Ludwichowska
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości