Nauka przez zabawę czyli "Lekcja w kinie"

poniedziałek, 28 listopada 2011 r., 17:44
fot. nadesłane

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilanowie i Pomieczynie wzięli udział w programie ,,Lekcja w kinie", którego koordynatorem było Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. W Multikinie w Gdańsku spotkali się z aktorem teatralnym i telewizyjnym Tomaszem Ignaczakiem.

Przeprowadził on ze zgromadzonymi w sali kinowej uczniami lekcję na temat: "Małe porządki w świecie filmu - poznajemy rodzaje filmowe". Po lekcji i zdobyciu autografów uczniowie wzięli udział w potrójnym seansie filmowym, który przybliżał im poznane rodzaje filmowe: dokument, animację i fabułę.

Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do EduParku, gdzie zdobywali wiedzę z dziedziny optyki, akustyki, biologii, chemii, fizyki. Dzięki stałej wystawie obejmującej edukacyjne stanowiska mogli sami brać udział w eksperymentach i doświadczeniach z różnych dziedzin naukowych. Wzięli też udział w dwóch lekcjach. Jedna z grup poznawała tajemnice zjawisk optycznych. Podczas zajęć warsztatowych dowiedzieli się m.in. o zasadach działania ludzkiego wzroku, powstawaniu tęczy. Druga grupa natomiast odkrywała właściwości elektrostatyczne przedmiotów codziennego użytku. Podczas wycieczki do kina i Gdańskiego Parku Naukowo-Technicznego uczniowie poszerzali swoją wiedzę z różnych dziedzin życia. Była to znakomita nauka poprzez zabawę.

nadesłane/Beata Ludwichowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.