Dwie nowe Biedronki już otwarte. W lutym będą kolejne dwie

czwartek, 1 grudnia 2011 r., 16:26
Nowa "Biedronka" w Kartuzach od momentu otwarcia przeżywe prawdziwe oblężenie Nowa "Biedronka" w Kartuzach od momentu otwarcia przeżywe prawdziwe oblężenie fot. BG

We wtorek sieć działających w powiecie dyskontów "Biedronka" wzbogaciła się o następne dwa punkty. Nowe sklepy otwarto w Kartuzach oraz Somoninie. Oba przeżywały istne oblężenie już od wczesnych godzin rannych. Dla fanów tych marketów mamy dobre wieści, dla właścicieli mniejszych sklepów znacznie gorsze - w lutym czeka nas otwarcie kolejnych dwóch "Biedronek", w Przodkowie i Borkowie.

Mieszkańcy powiatu kartuskiego muszą być wyjątkowo cennymi konsumentami. Nasz powiat stał się bowiem w ostatnim czasie celem istnego "ataku" najpopularniejszej w kraju sieci sklepów dyskontowych, a mianowicie "Biedronki". W tej chwili działa u nas już siedem tego typu punktów: trzy w Kartuzach oraz po jednym w Żukowie, Chwaszczynie, Stężycy i Somoninie. Dodatkowo w stolicy powiatu jest jeszcze Lidl, co daje nam osiem sieciowych sklepów na terenie ośmiu naszych gmin.

Rekordy frekwencji, jakie biją dwa ostatnio otwarte dyskonty - przy ul. Wolności w Somoninie oraz Wzgórzu Wolności w Kartuzach, każą przypuszczać, że miejsce na rynku w dalszym ciągu jest. Obie placówki otwarto w miniony wtorek i obie pracują od początku "na pełnych obrotach". Nie powinien dziwić więc fakt, że już wkrótce "biedronkowa" sieć poszerzy się o jeszcze dwa sklepy.

Pierwszy z nich powstaje już w Przodkowie, zaś drugi w Borkowie. Jak potwierdza Paweł Tymiński, rzecznik prasowy JMD Polska - właściciela "Biedronki", otwarcie obu sklepów zaplanowano na luty przyszłego roku. Przyznaje też, że firma najprawdopodobniej zatrzyma się póki co na dziewięciu sklepach w powiecie kartuskim.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.