Kamienica Królewska. Seniorzy spotkali się przy wigilijnym stole

środa, 21 grudnia 2011 r., 12:56
fot. nadesłane

W wyremontowanym budynku Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej miało miejsce bardzo serdeczne spotkanie - Wigilia dla Seniorów. W niedzielne południe przy nieustających opadach śniegu, licznie przybyli na spotkanie opłatkowe osoby starsze oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela wraz z małżonką, oraz ks. kanonik Tadeusz Kurach proboszcz parafii w Kamienicy Królewskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych seniorów i gości. Dzieci, które wystawiły jasełka w języku kaszubskim, zostały znakomicie przygotowane przez swoich nauczycieli do tego przedstawienia.

Po występie rozpoczęło się wzajemne składanie serdecznych życzeń oraz "łamanie się" opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami, przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienicy Królewskiej.

Po obiedzie przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Przy kawie i ciastach, nie było końca wspólnych opowiadań i dowcipów. Tej części "przewodniczył" ks. Tadeusz, który swoimi historiami z życia oraz żartami zaskakiwał wszystkich gości.

W pewnym momencie na sali pojawił się św. Mikołaj, który obdarował każdego upominkiem.

Na końcu spotkania przyszedł czas na podziękowania za spędzoną wspólnie "wigilię seniorów" oraz życzenia, aby wszyscy w zdrowiu spotkali się za rok.

Szczególne podziękowania za organizację spotkania opłatkowego, należą się:
"Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kamienica Królewska" KGW Kamienica Królewska oraz Zespołowi Szkół w Kamienicy Królewskiej.

nadesłane/ADKO
oprac:Justyna Marszk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.