Żukowo. Festyn rodzinny z Arką Noego

niedziela, 3 czerwca 2012 r., 21:32
Dzień Dziecka z Arką Noego Dzień Dziecka z Arką Noego fot. Longina Templin

Kilkadziesiąt konkurencji przygotowanych z myślą o najmłodszych. Do tego stoiska rzemieślnicze i gastronomiczne oraz loteria fantowa ciesząca się wyjątkowym zainteresowaniem. To były główne atrakcje festynu rodzinnego, który odbył się w niedzielne popołudnie na nowym boisku przy kościele pw. WNMP w Żukowie. Całą imprezę zakończył występ Arki Noego.

Po raz pierwszy z okazji Dnia Dziecka żukowska parafia przy wsparciu ponad 40 wolontariuszy z Caritasu zorganizowała czterogodzinny festyn rodzinny. Wolny czas spędzony w gronie najbliższych był nie do przecenienia.

- Przygotowując poszczególne konkurencje, chcieliśmy zaakcentować proste, ale dobre zabawy z dawnych lat - powiedziała Gabriela Noetzel, prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii WNMP w Żukowie. - Natomiast ksiądz Piotr pomyślał o tym, aby zaprosić również rzemieślników reprezentujących różne zawody. Chodziło o to, aby dzieci mogły pod okiem fachowców własnymi rękami coś wytworzyć.

Co zaoferowano milusińskim? Wśród kilkudziesięciu konkurencji były m. in. skoki w workach, toczenie kijkiem koła od roweru, ciągnięcie dętki w parach, przejście pod siecią, bieg z jajkiem, slalom na miotle, przenoszenie kubka z wodą w rękawicach bokserskich. Tradycyjnie już, jak to na festynach bywa, musiało być przeciąganie liny. Zaangażowania i chęci zwycięstwa zawodnikom nie brakowało.

Dominika Jasse i Mateusz Jagielski tłumaczyli jak zrobić ciecz nienewtonowską. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w "eksperymencie" przyznali, że świetnie się przy tej okazji bawili.

Bogdan Wielowiejski wraz z córką prowadzą zakład ceramiczny w Kościerzynie. Podczas festynu w formie zabawy prezentowali zainteresowanym, co praktycznie można zrobić z gliny. Najmłodsi bowiem coraz mniej o tym wiedzą.

W trakcie imprezy na estradzie zaprezentowały się zespoły Erem i Lux Mundi.

Ostatnim punktem festynu był występ Arki Noego. Przed sceną zebrali się najmłodsi, ich rodzice, a także dziadkowie. Wszyscy podziękowali małym artystom rzęsistymi brawami.

Longina Templin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.