Harlem Shake dotarł do Kartuz

niedziela, 3 marca 2013 r., 19:04
fot. BG

Bijąca w ostatnim czasie rekordy popularności internetowa akcja "Harlem Shake" opanowuje cały świat. Do grupy osób, które spotykają się w jednym miejscu, wykonują wspólnie szalony taniec, a nagranie ze swojego wyczynu umieszczają w sieci, dołączyli także młodzi kartuzianie. W sobotę, kartuskie Harlem Shake odtańczyło w skate parku około 200 osób.

Harlem Shake to zupełnie nowe zjawisko internetowe, polegająca na wspólnym tańcu do krótkiego fragmentu utworu DJ Baauera. Zawsze zaczyna się tak samo. Jedna osoba, zwykle w kasku lub masce zaczyna tańczyć w rytm muzyki z gatunku trap'n'bass. Pozostałe osoby widoczne na filmie zdają się nie być zupełnie zainteresowane tym co się dzieje. Po chwili następuje krótkie cięcie i tańczą już wszyscy, często przebrani i ruszający się niekontrolowany niemal sposób.

Każdego dnia w internecie pojawia się co najmniej kilka nowych przeróbek Harlem Shake'a. Swoje wersje tworzyć zaczęli studenci, pracownicy korporacji, rodziny, a nawet norweska armia. Moda trafiła także nad Wisłę. Najsłynniejszy polski filmik nagrany został w warszawskim metrze, ale w sieci znaleźć można już także tańczących mieszkańców Trójmiasta, Wejherowa, a od soboty również Kartuz.

W Skate Parku spotkało się wczesnym popołudniem około 200 osób, głównie młodych, kolorowo przebranych i wyposażonych w najróżniejsze rekwizyty osób. Wieść o miejscu i terminie spotkania rozeszła się za pośrednictwem facebooka. Przyszli zarówno ci, co chcieli wziąć aktywny udział w przedsięwzięciu, jak i spora grupa gapiów.

Efekt sobotnich szaleństw z Kartuz już można podziwiać w internecie.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.