Paweł Teclaf ponownie Mistrzem Polski

środa, 13 marca 2013 r., 09:52
fot. BG

Paweł Teclaf, szachowy talent z Kartuz odniósł kolejny sukces w swej rozpoczynającej się dopiero karierze. W zakończonych w Szczyrku Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych Paweł wywalczył tytuł w kategorii do lat 10, zapewniając sobie tym samym przepustkę na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Paweł był jednym z głównych faworytów zawodów. Co prawda przed rokiem stanął na drugim stopniu podium rywalizacji 10-latków, ale warto przypomnieć, że był wówczas od swoich rywali o dwa lata młodszy.

W tym roku Paweł okazał się już bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie partie i triumfując w mistrzostwach z kompletem punktów. Decydujące dla losów zmagań okazały się runda 5 i 7, w których to Paweł zwyciężył odpowiednio z Jakubem Suderem oraz Krzysztofem Szczurkiem, a więc pozostałymi medalistami w tej grupie wiekowej.

Mistrzostwo Polski wywalczone w Szczyrku daje Pawłowi prawo startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie więc doskonała okazja by poprawić wynik sprzed dwóch lat, gdy w mistrzostwach globu w Brazylii, wówczas jeszcze jako 8-latek, szachista z Kaszub zajął doskonałe 5 miejsce. Od medalu dzieliła go wówczas zaledwie jedna wygrana partia.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.