Reklama

Hymn narodowy na początek każdego tygodnia nauki?

Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk wystosowała do Ministra Edukacji Narodowej propozycję, by każdy nowy tydzień nauki w szkole rozpoczynać od wspólnej recytacji "Mazurka Dąbrowskiego" przez całą klasę lub w czasie szkolnego apelu. Ma to być sposób na poprawę "żenująco wysokiego poziomu nieznajomości hymnu narodowego wśród Polaków".

Pod apelem zaadresowanym do minister Krystyny Szumilas, oprócz Arciszewskiej-Mielewczyk podpisał się także Marcin Horała z Fundacji Republikańskiej.

- Sytuacja, w której większość polskich obywateli nie zna całości polskiego hymnu, a znacząca część nie jest nawet w stanie poprawnie wymienić jego tytułu czy przytoczyć choćby treści refrenu - to kompromitacja polskiego systemu edukacji - uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodaje w dalszej części listu, hymnowi, jako symbolowi narodowemu należy się najwyższa cześć i szacunek.

- Dlatego apelujemy, aby w ramach zajęć lekcyjnych w szkołach publicznych każdy nowy tydzień nauki zaczynać od wspólnej recytacji hymnu przez całą klasę lub na apelu przez całą szkołę. Zresztą wybór czasu i miejsca recytacji zostawilibyśmy w gestii dyrekcji poszczególnych placówek - proponują autorzy listu, przekonując przy tym, że "łączylibyśmy w ten sposób praktyczną naukę i utrwalenie znajomości tekstu hymnu z uroczystym podkreśleniem przynależności ucznia do wspólnoty narodu polskiego".

Co sądzicie o tym pomyśle?

BG
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Konto usunięte 24 - niezalogowany 2013-03-21 20:30:21

    oj teraz w szkołach nie śpiewają już hymnu. u mojego młodego na rozpoczęciu roku -puścili podkład z płyty, nikt nie śpiewał, a potem wszyscy odśpiewali hymn szkoły... :/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    chestero - niezalogowany 2013-03-21 19:31:56

    @dj: prócz Jarka :lol::lol::lol:

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dj - niezalogowany 2013-03-21 17:41:06

    @chestero: Qrna, hymnu państwowego jak i szkolnego uczyliśmy się w podstawówce i na apelach, uroczystościach szkolnych zawsze był śpiewany i każdy go zna ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości