Powiat. Umowy z wykonawcami inwestycji podpisane

czwartek, 23 maja 2013 r., 14:01
fot. AL

W czwartek w Starostwie Powiatowym w Kartuzach odbyło się uroczyste podpisanie umów z wykonawcami budowy drogi Grzybno - Szarłata oraz Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oba projekty opiewają w sumie na ponad pięć milionów złotych.

Powiat kartuski jako pierwszych z czterech współpracujących ze sobą samorządów w utworzeniu sieci inkubatorów przedsiębiorczości, dopiął wszystkie formalności i podpisał umowę z wykonawcą swojego projektu.

Kartuzy jako jedyni wybudują też swój inkubator od podstaw. W założeniach ma to być jeden z najpiękniejszych budynków w mieście. Plac budowy wykonawca, konsorcjum firm Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej "BALTICA" i "SKAT", przejmie w przyszłym tygodniu, 28 maja. Zgodnie z planem inwestycja ma być gotowa do końca marca 2014 roku.

Do końca listopada ma być z kolei gotowy drugi powiatowy projekt. W czwartek uroczyście podpisano też umowę z firmą Dromos, która wybuduje drogę Grzybno - Szarłata. Po wielu latach walki o modernizację tej trasy, w końcu się udało i jeszcze w tym roku będzie można korzystać z nowej nawierzchni.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.