Wtorek, 28 kwietnia 2015 r., imieniny: Pawła i Walerii
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Pierwsze trojaczki w żukowskiej gminie

Nasze sprawy - Piątek, 27 września 2013 r. (godz.11:04)

Trojaczki z Pępowa
fot. Longina Templin
AAA

Robert, Karolina i Bożena przyszli na świat 28 sierpnia. Przez cztery tygodnie każdemu maluchowi przybyło już ponad kilogram. I chociaż urodziły się miesiąc przed czasem, są zdrowe i bardzo spokojne. Ich rodzice - Sabina i Jan Belkowie z Pępowa mają już syna i córkę. Pracy i obowiązków przybyło, ale radości również i to potrójnie.

Pierwszy urodził się Robert, który ważył 2520 gramów, po nim na świat przyszła Karolina (2360 gramów), a jako trzecia pojawiła się Bożena (2260 gramów).

- W drugim miesiącu ciąży dowiedziałam się, że będą bliźniaki - wspomina pani Sabina Belka. - Jednak panią doktor niepokoiły dodatkowe dźwięki, może to odbicie serduszka, zastanawiała się. Po miesiącu była już pewność, że urodzę… trojaczki. Taka informacja "na raty" pozwoliła nam oswoić się z myślą, że nasza rodzina powiększy się o trójkę dzieci.

Przez całą ciążę pani Sabinie pomagała mama. Bez niej było by bardzo ciężko, tym bardziej, że państwo Belkowie mają roczną córkę Monikę i trzyletniego syna Wojtka.

Najtrudniejszy był ostatni miesiąc ciąży. Mama trojaczków często musiała odpoczywać i kłaść się do łóżka. Dzieci przyszły na świat miesiąc przed terminem przez cesarskie cięcie.

- Cieszymy się, że maluchy są zdrowe i wierzymy, że będzie dobrze - wyznała nasza rozmówczyni. - Teraz poszukujemy rodziców chrzestnych - dodaje pani Sabina, bardziej żartem niż serio. - Z tym też sobie poradzimy.

Nie przerażała ją myśl o szybko powiększającej się rodzinie. Jak sama powiedziała, nie płakała z tego powodu. Bardziej martwiła się to, by bobasy były zdrowe. To było dla niej najważniejsze. Pierwsze łzy pojawiły się dopiero po powrocie do domu i wątpliwość, czy podołają wszystkiemu. Na pewno będzie trudniej niż do tej pory.

Mąż zajmuje się ich pięciohektarowym gospodarstwem. Pani Sabina przed urodzeniem pierwszego syna Wojtka pracowała jako krawcowa, teraz zamierza zajmować się tym w domu.

Czy trudno odróżnić dzieci? Po pierwsze matka widzi sercem. A po drugie każde maleństwo jest inne, zapewnia pani Sabina. Robert ma rysy męskie, Karolina jest większa i ma ciemne włosy, a Bożenka bardziej delikatna i mniejsza.

- Nieco nas zaskoczył swoją wizytą burmistrz Jerzy Żurawicz - powiedziała - ale nie ukrywam, że było nam bardzo miło z tego powodu. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe i pełen koszyk prezentów dla dzieci.

Longina Templin

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
"Majówka z Baśką na Kaszubach" - Puchar Morza Kaszubskiego
2 maja 2015 r.
od godz. 14:00

Wdzydze Kiszewskie, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki