Jest akt oskarżenia przeciwko kibicom Kaszubii Kościerzyna

W kwietniu stoczyli walkę z kibicami Cartusii

poniedziałek, 30 września 2013 r., 14:43
fot. archiwum

Czterech mieszkańców powiatu kościerskiego w najbliższym czasie stanie przed sądem i będzie musiało wytłumaczyć się z bójki, jaką stoczyli z kibicami Cartusii w kwietniu bieżącego roku w Miechucinie. Kartuska prokuratura sformułowała już przeciwko nim akt oskarżenia.

Do incydentu doszło w sobotę, 20 kwietnia w Miechucinie (gm. Chmielno). Kibice Cartusii 1923 Kartuzy wracali z meczu z Gwardią Koszalin. Gdy wysiedli na przystanku autobusowym, doszło do starcia z kibicami Kaszubii Kościerzyna.

Jak relacjonowali nam wówczas świadkowie zdarzenia, cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Kibice przeszli przez całą miejscowość awanturując się i przeklinając. Jeden z obserwatorów zadzwonił na policję.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy trzy dni po zajściu usłyszeli zarzut udziału w zbiegowisku, w czasie którego dopuszczono się gwałtownego zamachu na inne osoby. Jeden z nich ponadto usłyszał także zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Już niedługo kibice Kaszubii Kościerzyna staną przed Sądem Rejonowym w Kartuzach, gdzie kartuska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko kościerskim napastnikom.

Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.