Gmina Żukowo: komentarze powyborcze

wtorek, 18 listopada 2014 r., 15:43
fot. archiwum

Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są od poniedziałkowego poranka. Jak efekty głosowania w mieście Żukowa ocenia siedmiu kandydatów na burmistrza?

Wojciech Kankowski - Przede wszystkim jestem bardzo wdzięczny wszystkim wyborcom, którzy mi zaufali i oddali na mnie głos. Wynik, który uzyskałem może nie jest jakiś powalający, ale muszę podkreślić to, że startowałem z pozycji członka opozycyjnego klubu radnych. Miło mi, że 22% mieszkańców zaufało mojej osobie. Gratuluję moim rywalom i liczę na bardzo dobrą współpracę. Nasz komitet uzyskał zdecydowaną wygraną, ponieważ wprowadziliśmy 9 radnych i deklarujemy rzetelną pracę na rzecz samorządu. Ufam, że uda mi się przekonać wszystkich wyborców, którzy głosowali na Jacka Miąskowskiego, Piotra Fikusa, Tomasza Dorniaka, Mirosława Żeromskiego i Angelikę Doryń. To wszystko były głosy "za zmianą". Mam nadzieję, że wszyscy Ci, którzy popierali zmianę oblicza, wizerunku i przede wszystkim stylu sprawowania władzy w gminie, w dużym procencie pójdą w moją stronę. Dzisiaj społeczeństwo potrzebuje współuczestniczenia w procesie decyzyjnym i ja taki dialog z mieszkańcami gminy Żukowo gwarantuję.

Jacek Miąskowski - Na początku chciałbym bardzo podziękować za głosy uzyskane wszystkich mieszkańców, zarówno tych, którzy głosowali na mnie jak i tych, którzy wybrali inną drogę. Jeśli chodzi o wynik wyborów, to chłodno kalkulując, oceniam, że ludzie wybrali kandydatów z przyzwyczajenia i z nawyku w większości przypadków. W naszych rejonach, gdzie ludzie mnie znają, to na mnie zagłosowali, to w innych rejonach głosowali na osoby, które głosują od zawsze, bali się wybrać nowe rozwiązanie. W drugiej turze będę głosować na Wojciecha Kankowskiego, jego poglądy, rozwiązania i front, który reprezentuje są bliższe moim przekonaniom.

Mirosław Żeromski - Startowałem na burmistrza Żukowa z myślą o tym żeby włączyć się do walki o fotel. Liczyłem na większe poparcie mieszkańców, jeśli chodzi o powody tego, to myślę, że zawiniło duże rozbicie kandydatów. Byli tacy pretendenci, którzy mieli poparcie bardzo mocne w lokalnych częściach gminy, natomiast w pozostałych częściach uzyskiwali dużo mniej głosów. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy zagłosowali na mnie, uzyskałem prawie 8% poparcia. W drugiej turze wyborów jestem zdecydowany poprzeć Wojciecha Kankowskiego

Piotr Fikus - Jeżeli chodzi o wyniki wyborów na burmistrza, to uważam, że tak jak w innych gminach jest, że urzędujący burmistrz zdobył najwięcej głosów i tak jest przeważnie w większości samorządów. Jeżeli chodzi o pozostałych kandydatów to ich wynik był powiązany z miejscem zamieszkania - pan Kankowski mieszka w Skrzeszewie, na południu gminy, to tam właśnie uzyskał większość głosów. Jacek Miąskowski mieszka w Baninie, to tam uzyskał więcej głosów, ja mieszkam w północnej części - Chwaszczyno/Tuchom i tutaj zdobyłem najwięcej głosów. Jest to wszystko związane z miejscem zamieszkania i rozpoznawalnością kandydata.

Tomasz Dorniak - Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie oraz 19 kandydatów na radnych z KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Uzyskaliśmy zbyt małe poparcie aby odblokować Żukowo poprzez budowę dróg lokalnych, rozbudować Szkołę Podstawową, wybudować Centrum Kultury i Biznesu, skanalizować Gminę Żukowo leżącą w dorzeczu Raduni. Życzę zwycięzcy w 2 turze aby pochylił się nad tymi problemami.

Angelika Doryń - Znamy już wyniki głosowania, ja chciałabym pogratulować moim kontrkandydatom, wygranym życzę pracowitej kadencji, rzetelnego wywiązywania się ze swoich obowiązków i wytrwałej pracy na rzecz mieszkańców. W drugiej turze jeszcze nie wiem kogo będę popierać, ale na pewno kandydata, który ma dobry plan na rozwiązanie problemów mieszkańców związanych z kulturą, sportem i zdrowiem.

Z Jerzym Żurawiczem nie udało się nam niestety skontaktować.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.